Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 hours ago, magdalhnh said:

Ο Ηρων στο αέριο, το δίνει το 50αρικο; ή θα κάνει τα ταχυδακτυλουργικά του και θα το πάρει πίσω, όπως κάνει στους λογαριασμούς του ρεύματος; 

Το δίνει. Άμα κάνει ταχυδακτυλουργικά, κάνουμε κι εμείς μέσω ΡΑΕ. 😝

Εγώ έκανα αίτηση χτες στο Max... λογικά Δευτέρα-Τρίτη θα στείλουν τη σύμβαση για αποδοχή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Το δίνει. Άμα κάνει ταχυδακτυλουργικά, κάνουμε κι εμείς μέσω ΡΑΕ. 😝

Εγώ έκανα αίτηση χτες στο Max... λογικά Δευτέρα-Τρίτη θα στείλουν τη σύμβαση για αποδοχή.

Πες μας μοναχα ποσο καιρο πηρε η μεταβαση οταν τελειωσει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/3/2024 στις 4:26 ΜΜ, magdalhnh είπε

Ο Ηρων στο αέριο, το δίνει το 50αρικο; ή θα κάνει τα ταχυδακτυλουργικά του και θα το πάρει πίσω, όπως κάνει στους λογαριασμούς του ρεύματος; 

Μου το χρωστάει από τον Οκτώβριο.

Πήγα ήδη στη rae, αλλά περιμένω.

Περιμένω να βγάλει τελικό λογαριασμό, να το πάρω, ώστε να μπορέσω να ξαναπάω για το καλοκαίρι (είμαι στη ΔΕΗ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skantsos said:

Μου το χρωστάει από τον Οκτώβριο.

Πήγα ήδη στη rae, αλλά περιμένω.

Περιμένω να βγάλει τελικό λογαριασμό, να το πάρω, ώστε να μπορέσω να ξαναπάω για το καλοκαίρι (είμαι στη ΔΕΗ)

Πότε έκανες αίτημα; Όταν σου απάντησαν, μετά πάτησες κόκκινο ή πράσινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

Πότε έκανες αίτημα; Όταν σου απάντησαν, μετά πάτησες κόκκινο ή πράσινο;

Κόκκινο, το αποδεχτηκανε το λαθος τους και είπανε ότι θα μου τα πιστώσουμε στον επόμενο εκκαθαριστικό. Αλλά ακόμα περιμένω.

3 Ιανουαρίου είχα κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φιλος μου εχει προγραμμα dual στη ζενιθ και κοιτουσα τις χρεωσεις... εχουν ακομη ρήτρα αναπροσαρμογής ΤΤF αυτοι;;

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, skantsos said:

Κόκκινο, το αποδεχτηκανε το λαθος τους και είπανε ότι θα μου τα πιστώσουμε στον επόμενο εκκαθαριστικό. Αλλά ακόμα περιμένω.

3 Ιανουαρίου είχα κανει

Για κοίτα λίγο από περιέργεια... είναι ακόμα ενεργό το αίτημα ή έχει κλείσει λόγω απραγίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, The_Judas είπε

φιλος μου εχει προγραμμα dual στη ζενιθ και κοιτουσα τις χρεωσεις... εχουν ακομη ρήτρα αναπροσαρμογής ΤΤF αυτοι;;

ανάλογα το πρόγραμμα, τα star,easy (μη εμπορικά διαθέσιμα πλέον) φυσικά και είχαν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, ekrepali είπε

Για κοίτα λίγο από περιέργεια... είναι ακόμα ενεργό το αίτημα ή έχει κλείσει λόγω απραγίας;

Δεν έκλεισε, αλλά ανά τακτά χρονικά διαστήματα έστελνα κάτι νέο. Όπως ότι ο λογαριασμός έναντι που βγαλανε είναι κατά πολύ λάθος λόγω ότι είναι έναντι βάλανε ότι Kwh θέλανε.

Και ενώ έχω φύγει ακόμα δεν βγαλανε τελικό.

Γενικά με τον Ηρων ποτέ δεν βαριέσαι, είτε ρεύμα είτε αέριο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομένως τα ίδια κάνει και στο αέριο ο Ηρων και για μένα είναι αποτρεπτικό. Ευχαριστώ skantsos για τις πληροφορίες. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο Ήρων ενώ έχω φύγει μου έχει βγάλει έναντι με ημερομηνίες που δεν είμαι πλέον πελάτης του,όταν τους πήρα και τους είπα πως έγινε αυτό μου είπαν ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι ειμαι ακόμα πελάτης τους.

Γενικά ο Ήρων είναι ότι να ναι,φυσικά ακόμα μετά από δύο μήνες δεν έχουν βγάλει εκκαθαριστικό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, skantsos said:

ο λογαριασμός έναντι που βγαλανε είναι κατά πολύ λάθος λόγω ότι είναι έναντι βάλανε ότι Kwh θέλανε.

Και ενώ έχω φύγει ακόμα δεν βγαλανε τελικό.

 

 

7 minutes ago, chefakis said:

Εμένα ο Ήρων ενώ έχω φύγει μου έχει βγάλει έναντι με ημερομηνίες που δεν είμαι πλέον πελάτης του,όταν τους πήρα και τους είπα πως έγινε αυτό μου είπαν ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι ειμαι ακόμα πελάτης τους.

 

Ό,τι και να πείτε δε με τρομάζετε... εγώ θα γυρίσω να πάρω το 50άρικο! 😆
 

  • Like 1
  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 15/03/2024 at 23:16, energy52 said:

Πες μας μοναχα ποσο καιρο πηρε η μεταβαση οταν τελειωσει..

Η αποστολή της σύμβασης μέσω mail είχε κολλήσει... το ψιλιάστηκα και πήρα τηλέφωνο (216 0019740)

Τώρα έχω τη σύμβαση στο mail, θα απαντήσω σε 2-3 μέρες γιατί θέλω να κάψω αέριο για 2 μέρες ακόμα που κάνει κρύο.

---

Σχετικά με ΔΕΗ, μη στέλνετε ερωτήματα για το τέλος αποχώρησης στο Benefit... το γράφουν πλέον στη 1η σελίδα του λογαριασμου ότι δεν ισχύει. Μάλλον ζαλίστηκαν να τους πρήζουμε τα @@ 🤣

Spoiler

image.png.1b322f1084c0c65ad02b8f294612639d.png

  

On 28/02/2024 at 17:52, ioio said:

Έναν άλλο τρόπο που βρήκα από κινητό είναι να πας στο tab αρχείο λογαριασμών και να βάλεις περίοδο  date from date to και να πατήσεις το button λήψη αρχείου. Θα σου έρθει mail από ΔΕΗ 

 

Ο λογαριασμός μου είχε εκδωθεί 15/3... και μ'αυτό το κολπάκι κατάφερα να τον κατεβάσω στις 19/3. Αν καταφέρει και το τραβήξει... πέρα απ'το mail που στέλνουν αυτόματα, γίνεται διαθέσιμο επιτόπου για download και στο αρχείο λογαριασμών.

Spoiler

4.jpg.62b8ddaad58cb8a68d74b2bc8225a9cd.jpg

 

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Η αποστολή της σύμβασης μέσω mail είχε κολλήσει... το ψιλιάστηκα και πήρα τηλέφωνο (216 0019740)

Τώρα έχω τη σύμβαση στο mail, θα απαντήσω σε 2-3 μέρες γιατί θέλω να κάψω αέριο για 2 μέρες ακόμα που κάνει κρύο.

---

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.1b322f1084c0c65ad02b8f294612639d.png

  

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

4.jpg.62b8ddaad58cb8a68d74b2bc8225a9cd.jpg

 

Kι εμενα σκεψου σημερα εμφανιστηκε η παροχη στο myelpe μετα απο σχεδον 2 μηνες που χα κανει την αιτηση να παω σ αυτους..Ναι κι εγω μεχρι 31/3 θα καιω αεριο λογικα λογω επιδοματος και βλεπουτμε πως θα παει ο καιρος μετα το γυρναω σε a/c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, energy52 said:

Ναι κι εγω μεχρι 31/3 θα καιω αεριο λογικα λογω επιδοματος και βλεπουτμε πως θα παει ο καιρος μετα το γυρναω σε a/c

Το θέμα είναι ο λογαριασμός να μη περιέχει μέρα κατανάλωσης του Απριλίου, αλλιώς δε γίνεται δεκτός.

Εμένα έγινε καταμέτρηση στις 12/3, και τώρα με την αποχώρηση θα είναι κι ο τελικός (λογικά) εντός Μαρτίου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...