Προς το περιεχόμενο

Πάροχοι φυσικού αερίου και οικονομικά πακέτα


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπε

Τιμολόγησαν στις 31/03 την περίοδο 08/02 ( έναρξη εκπρόσώπησης ) έως 29/02 . (Έναντι) Πήρα το ρεύμα από ΕΛΠΕ στις 05/02 αλλά φαινομουν ενεργός την ημέρα της αίτησης.

Τα 120 του δώρου μπήκαν κανονικά στον λογαριασμό.

Επεξ/σία από panosss567
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσον αφορά το δικό μου σημερινό συμβόλαιο, μου έστειλαν τους όρους του double, οι οποίοι δε περιλαμβάνουν ρήτρα αποχώρησης. Δεν είχα δει το email, γιατί είχε πάει στα ανεπιθύμητα. 

@panosss567 μπορείς να δεις στον λογαριασμό σου, τον συντελεστή μετατροπής των κυβικών σε κιλοβατωρες; 

Στο benefit της ΔΕΗ είναι 11,583286

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, magdalhnh είπε

@panosss567μπορείς να δεις στον λογαριασμό σου, τον συντελεστή μετατροπής των κυβικών σε κιλοβατωρες; 

Στο benefit της ΔΕΗ είναι 11,583286

Ο συντελεστής (θερμογόνου δύναμης) , αλλάζει ανα μήνα ανάλογα την ποιότητα του αερίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα βγήκε ο πρώτος λογαριασμός (έναντι) αερίου στην Elpedison για διάστημα από 9/2 έως 29/2. Μου έβαλαν εγγύηση ενώ είχα βάλει πάγια εντολή (μάλλον δεν την είχε πάρει οπότε την ενεργοποίησα ξανά για να μην πληρώσω 50€ εγγύηση). Ενώ η ΕΔΑ είχε πάρει μέτρηση στις 19/3 δεν έβγαλαν εκκαθαριστικό ο οποίο μου είπαν θα βγει τέλος Απριλίου. Επίσης δεν μου είχαν βάλει την αναλογία των 100€ που είχε συμφωνηθεί (100€ για 24μηνες δλδ περίπου 4€ ανά μήνα, την δωροκάρτα των 60€ την πήρα αλλά αρκετά καθυστερημένα). Γενικά βλέπω λίγο μπάχαλο την κατάσταση με τους λογαριασμούς. Για να δούμε πως θα πάει. Το καλοκαίρι η κατανάλωση για ζεστό νερό είναι ελάχιστη οπότε τουλάχιστον με τα 4€που δίνουν δεν θα πληρώνω το πάγιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, ATmega said:

Επίσης δεν μου είχαν βάλει την αναλογία των 100€ που είχε συμφωνηθεί (100€ για 24μηνες δλδ περίπου 4€ ανά μήνα, την δωροκάρτα των 60€ την πήρα αλλά αρκετά καθυστερημένα).

Γράφεται το 100άρικο στη 1η σελίδα της αίτησης; Διότι έχει παρατηρηθεί και στο ρεύμα να μη μπαίνουν δώρα γι'αυτό το λόγο.

Αν είναι fix το αέριο, ρώτα αν γίνεται να βάλεις και ρεύμα να πάρεις τα 120 του double.  Επίσης κάποια στιγμή μετά, αν έχεις υπογράψει σύμβαση με ρήτρα... ρώτα αν ισχύει η αν μπορείς να φύγεις αζημίως. Αν έχεις κυμαινόμενο, καλύτερα να φύγεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Ελπε..Παιδια νομιζω ειναι νωρις να βγαλουμε εσφαλες συμπερασμα και οι περιπτωσεις μαλλον! διαφερουν αν προκειται για μετρητη με τηλεμετρη ή οχι..Σε εμενα ο πρωτος ειναι εκκαθαριστικος οπως και το περιμενα δηλαδη αφου καθε 30 του μηνα παιρνουν μετρηση...Κι επειδη εχω κρατησει μετρησεις, τα κυβικα που με χρεωσαν ειναι σωστα σε σχεση με την περιοδο..ναι ειμαι ενα μηνα πισω λογω κ της αλλαγης αλλα πιστευω πως στα καπακια θα βγαλουν κι αλλο αφου ήδη η Δεδα θα τους εχει στειλει μετρηση και για Μαρτιο..Θα δουμε κιολας πως θα παει..παντως δωροκαρτες Σκλαβενιτη κτλ μου τα εστειλαν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, thermaikos4 είπε

αν φυγω απο το gas pass πριν το δωδεκαμηνο πρεπει να επιστρεψω τα 150 ευρω;

https://www.heron.gr/media/4udlysxd/eo_heron_gas_pass_v1.pdf

επίσης επιστρέφεις μέρος ή όλο αν κάψεις κάτω απο 4500kw

0,04090 χρέωσε για Απρ...

πάντως βλέπω οτι όσο πέφτει το TTF , τόσο συμφέρουν τα 150€

παραδόξως δείχνει οτι προς το παρών συμφέρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φύγει από Ήρων από αρχές Ιανουαρίου, συνεχίζει και μου στέλνει μέχρι και σήμερα έναντι λογαριασμούς(η ΔΕΗ μου έχει στείλει εκκαθαριστικό),όσες φορές και αν μιλησα μαζί τους μου λένε ότι το θέμα σας είναι σε προτεραιότητα.

Μίλησα και με ΕΔΑ για να είμαι καλυμμένος ότι έχω αλλάξει ,μου είπε η ΕΔΑ ότι έχουν στείλει κανονικά τους κωδικούς αλλαγής παρόχους και κωδικούς μέτρησης αερίου και ακόμα περιμένω εκκαθαριστικό από Ήρων (μιλάμε για 20 μέρες)

Τραγικός Ήρων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chefakis είπε

Έχω φύγει από Ήρων από αρχές Ιανουαρίου, συνεχίζει και μου στέλνει μέχρι και σήμερα έναντι λογαριασμούς(η ΔΕΗ μου έχει στείλει εκκαθαριστικό),όσες φορές και αν μιλησα μαζί τους μου λένε ότι το θέμα σας είναι σε προτεραιότητα.

Μίλησα και με ΕΔΑ για να είμαι καλυμμένος ότι έχω αλλάξει ,μου είπε η ΕΔΑ ότι έχουν στείλει κανονικά τους κωδικούς αλλαγής παρόχους και κωδικούς μέτρησης αερίου και ακόμα περιμένω εκκαθαριστικό από Ήρων (μιλάμε για 20 μέρες)

Τραγικός Ήρων!!!!

στο myrae απάντησαν ?

Μέσω ΣτΚ ξεκίνησες ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 minutes ago, chefakis said:

Myrae δεν απάντησαν ακόμα

Πότε ακριβώς αποχώρησες;

Πόσους λογαριασμούς έβγαλε ο ΗΡΩΝ μετά την αποχώρηση, πότε, και τι περίοδο κατανάλωσης αφορούν;

Πότε άνοιξες το αίτημα στο myrae;

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12/01 αποχώρησα,μετά από περίπου 40 μέρες έβγαλε εκκαθαριστικό η ΔΕΗ (νέος πάροχος),ο Ήρων στην συνέχεια μου έχει βγάλει 2 έναντι ενώ δεν είμαι πλέον πελάτης τους.

Ουσιαστικά από 12/01 που είμαι στην ΔΕΗ,ο Ήρων συνεχίζει κανονικά να μου βγάζει έναντι.

Ο λογαριασμός που αφορά τον Ήρων είναι από 20/12 μέχρι 11/01

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, chefakis είπε

Myrae δεν απάντησαν ακόμα,ΣτΚ δεν ξεκίνησα τίποτα 

πότε άνοιξες στο myrae ?

Ξεκίνα και μέσω ΣτΚ για να μην έχεις καμιά δυσάρεστη έκπληξη και δώσουν αυτοματοποιημένα εντολή διακοπής

Ζήτα και αποζημίωση λόγω χαμηλής ποιότητας υπηρεσιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...