Προς το περιεχόμενο

11/2020 - 2/2021 Έλλειψη διαθεσιμότητας κάρτες γραφικών – Ευρώπη & Ελλάδα


Kiriakos-GR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Kiriakos-GR είπε

Federal = 09/20/2019  = σκούριασε λιγάκι .. 🙂

 

Ένα φτυάρι δεν του θάβει όλους,  με τους Αμερικάνους υπάρχει τελωνειακό θέμα Τράμπ,  εμείς ήμασταν όπως και πριν.    Άμα τα ανεμηστηράκια της ASUS  ξαφνικά κοστίζουν παραπάνω ?  θα τα πληρώσουμε ,  διότι δεν σκορπάνε όπως της Giga-MSI-κλπ  

Ασε να μαντέψω .. η αγαπημένη σου εταιρεία στην φόρμουλα 1 είναι η  Hyundai - Zotac

Όχι, απλά έχω μια σε παραγγελία , αν είναι να την ακυρώσω. Για αυτό ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 261
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, isaias1983 είπε

Βγάζει σχεδόν κάθε μέρα σε αυτές τις τιμές.

Χτυπήστε άφοβα κ αφήστε τους άλλους να λένε κ να δίνουν 800 για 3070 asus strix,tuf,msi trio κ gb aorus....

Δίνουν 250€ + για 3-4fps k -5c στην καλύτερη περίπτωση!

Για να μην παρεξηγηθεί ξαναλέω ότι μιλάω πάντα για 3070...για 3080-90 είναι αλλού παπά ευαγγέλιο....

Screenshot_2021-01-05-15-05-44-319_com.twitter.android.jpg

Απλα να υπολογισει οποιος θελει να παραγγειλει απο αμαζον οτι πλεον θα αργησει πολυ να του αποσταλει και να παραλαβει . Εχω παραγγειλει απο 16/12 την zotac 3060 ti oc και δεν εχει γινει ακομη dispatched ενω υποτιθεται την πεμπτη παραλαμβανω. Σημερα εριξα και αλλη ιδια παραγγελια για την περιπτωση που μου την ακυρωσουν την πρωτη γιατι αν δεν ειναι διαθεσιμο για επαναποστολη το προιον απλα σου επιστρεφουν τα χρηματα

Επεξ/σία από masterone
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά πλέον την έχουν καταλάβει τη δουλειά όλοι με το μποτ-ο-σερβερ. Ανθρώπινο χέρι δε προλαβαίνει να αγοράσει. Έχω προσπαθήσει πάμπολλες φορές. Όταν ήταν σε οκ τιμές, <500 οι 3060Ti. Αλλά άντε να δώσουμε μέχρι 550 για κάτι λίγο καλύτερο γιατί όχι οι Twin Edge, Eagle, Ventus 2X, Dual είναι κάρτες MSRP ή 10-30 δολλάρια πάνω από το MSRP ακριβώς γι αυτό το λόγο γιατί είναι ή ίσες στη καλύτερη ή χειρότερες κάποιες από τις πολύ τίμιες Founders. Με 550 λοιπόν θα έπαιρνα εγώ τη Gaming Oc (όχι τη Pro) από το Πλσιο αλλά πλέον ούτε αυτή βρίσκεται εκεί και πήγε στα 600. Και τη θέση της πήρε η " ψεύτικη" Eagle.  

Η πιο καλή αγορά ήταν οποίος πρόλαβε notification από EVGA 3060XC3 ULTRA FTW στα 503 ευρώ με μεταφορικά.

Πλέον μπανάνα μόνο σε μπονομπος λοιπόν 

on-the-trail-of-the-bonobo-the-democrati

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/special-event/

Σε μια βδομάδα έχει event η Nvidia. Δεν πιστεύετε ότι εφόσον παρουσίασει νέες κάρτες όπως ακούγεται θα αποκλιμακωθουν κάπως οι τιμές?  Ή θα μπορέσουμε να βρούμε κάτι πιο vfm σε 3060 ή 3050ti. 

Επεξ/σία από rakeesh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Καλά πλέον την έχουν καταλάβει τη δουλειά όλοι με το μποτ-ο-σερβερ. Ανθρώπινο χέρι δε προλαβαίνει να αγοράσει.

Μιλάμε για αηδία η κατάσταση. Είμαι μπροστά στο pc ερχετε η ειδοποίηση πατάω το ιδιο δευτερόλεπτο στην κυριολεξία και μοθ βγάζει ότι δεν υπάρχει η καρτα.

 

Πως γίνετε αυτό το πράγμα να φτιάξουμε και εμείς ένα τέλος πάντων.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή  το  έχασα  από  την  αρχή  ...ας  μας  πει  κάποιος  τελικά  γιατί  αυτή  η  αύξηση  του  10 έως 20 %  στα  Ελληνικά  καταστήματα .

Συγνώμη  αν  επαναλαμβάνομαι  αλλά  θα  ήθελα  μια  σχετική  εμπεριστατωμένη  γνώμη

Ευχαριστώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Μιλάμε για αηδία η κατάσταση. Είμαι μπροστά στο pc ερχετε η ειδοποίηση πατάω το ιδιο δευτερόλεπτο στην κυριολεξία και μοθ βγάζει ότι δεν υπάρχει η καρτα.

 

Πως γίνετε αυτό το πράγμα να φτιάξουμε και εμείς ένα τέλος πάντων.

 

Θελει υπομονη και τυχη. Την πρωτη καρτα εκανα 5 μερες να προλαβω να την παραγγειλω και απο τοτε εχω προλαβει αλλες 4-5 αλλα αυτες που ειναι σε νορμαλ τιμες πχ 3070 στα 700 π βγαινει γυρω στα 750 τις προλαβαινω σχετικα ευκολα αλλα οταν ειναι καλη η τιμη δεν την προλαβαινω με τπτ. 3060ti το ιδιο εκει γυρω στα 500 με υπομονη κατι θα προλαβεις. Τωρα κατι τιμες στα 400 που μπορει να βγουν 1-2 καρτες σε μια μερα ειναι πολυ δυσκολο να τις προλαβουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, masterone είπε

Θελει υπομονη και τυχη. Την πρωτη καρτα εκανα 5 μερες να προλαβω να την παραγγειλω και απο τοτε εχω προλαβει αλλες 4-5 αλλα αυτες που ειναι σε νορμαλ τιμες πχ 3070 στα 700 π βγαινει γυρω στα 750 τις προλαβαινω σχετικα ευκολα αλλα οταν ειναι καλη η τιμη δεν την προλαβαινω με τπτ. 3060ti το ιδιο εκει γυρω στα 500 με υπομονη κατι θα προλαβεις. Τωρα κατι τιμες στα 400 που μπορει να βγουν 1-2 καρτες σε μια μερα ειναι πολυ δυσκολο να τις προλαβουμε.

Εγω φτάνω μέχρι το καλάθι και με το που πατάω να αλλάξουν τα μεταφορικά στα πιο γρηγορά η καρτα εχειι εξαφανιστεί. Εχω μείνει και χωρίς καρτα οπότε είμαι σε κατάσταση νευρων 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Εγω φτάνω μέχρι το καλάθι και με το που πατάω να αλλάξουν τα μεταφορικά στα πιο γρηγορά η καρτα εχειι εξαφανιστεί. Εχω μείνει και χωρίς καρτα οπότε είμαι σε κατάσταση νευρων 😄

Μην αλλαζεις τα μεταφορικα οσες φορες το προσπαθησα δεν προλαβα. Ισως σου δωθει ευκαιρια να το αλλαξεις μετα σε expidicted

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Εγω φτάνω μέχρι το καλάθι και με το που πατάω να αλλάξουν τα μεταφορικά στα πιο γρηγορά η καρτα εχειι εξαφανιστεί. Εχω μείνει και χωρίς καρτα οπότε είμαι σε κατάσταση νευρων 😄

Ακριβώς αυτό στο τονισμένο κομμάτι του κειμένου! 

Έχουμε πολύ latency στον σέρβερ μαλλον χαχα

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...