Προς το περιεχόμενο

Αποζημίωση ενοικίου ιδιοκτήτη


GREGORYMO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το λες και πολυ σωστο αυτο.. Δηλαδη πλήρωνει ο ενοικιαστής τοσους μηνες το 60% ενοίκιο, παγια έξοδα κλπ. και μετά μπορεί ο ιδιοκτήτης να τον βγαλει εξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Δεν το λες και πολυ σωστο αυτο.. Δηλαδη πλήρωνει ο ενοικιαστής τοσους μηνες το 60% ενοίκιο, παγια έξοδα κλπ. και μετά μπορεί ο ιδιοκτήτης να τον βγαλει εξω? 

Συμφωνία ΕΙΧΑΝΕ και συμφωνία θα κάνουν !

Τι προτείνεις, δηλαδή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε αν γινει συμφωνία όλα οκ αλλα σκεψου να έχω φαει εγω σαν ενοικιαστής ολο το πακετο να μην εχω δουλεψει 1.5 χρονο και μετά να μου ζητησει αυξηση και να το δωσει αλλου για να παρει τα παραπανω που ζηταει. Προφανώς επρεπε να υπαρχει παραταση συμβολαιου για 2 χρονια τουλάχιστον. Δεν ειπα να φυγω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Μωρε αν γινει συμφωνία όλα οκ αλλα σκεψου να έχω φαει εγω σαν ενοικιαστής ολο το πακετο να μην εχω δουλεψει 1.5 χρονο και μετά να μου ζητησει αυξηση και να το δωσει αλλου για να παρει τα παραπανω που ζηταει. Προφανώς επρεπε να υπαρχει παραταση συμβολαιου για 2 χρονια τουλάχιστον. Δεν ειπα να φυγω. 

Δηλαδή, αυτά που έδινες προ κορονοιου, συμφωνείς να τα δίνεις.

Τότε, δεν νομίζω να υπάρξει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς συμφωνώ απλα ο ιδιοκτήτης μου θελει αυξηση. Και δεν μιλαμε για 100 ευρω.. Εδινα 650 και θελει 1000 για να ανανεώσει το συμβόλαιο.. Το θεμα ειναι οτι εγω δεν δουλεψα τοσο καιρο και πως θα ανακαμψω. Πιστεύω πρέπει να βγει ενα μετρο για αυτες τις περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Προφανώς συμφωνώ απλα ο ιδιοκτήτης μου θελει αυξηση. Και δεν μιλαμε για 100 ευρω.. Εδινα 650 και θελει 1000 για να ανανεώσει το συμβόλαιο.. Το θεμα ειναι οτι εγω δεν δουλεψα τοσο καιρο και πως θα ανακαμψω. Πιστεύω πρέπει να βγει ενα μετρο για αυτες τις περιπτώσεις. 

Με την ίδια λογική και ο ιδιοκτήτης σου εισέπραττε μειωμένα τόσο καιρό, πως θα ανακάμψει, πιστεύω πρέπει να βγει ένα μέτρο που θα υποχρεώνει παράταση στις μισθώσεις με αυξημένο ενοίκιο...

Τι, όχι? :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Προφανώς συμφωνώ απλα ο ιδιοκτήτης μου θελει αυξηση. Και δεν μιλαμε για 100 ευρω.. Εδινα 650 και θελει 1000 για να ανανεώσει το συμβόλαιο.. Το θεμα ειναι οτι εγω δεν δουλεψα τοσο καιρο και πως θα ανακαμψω. Πιστεύω πρέπει να βγει ενα μετρο για αυτες τις περιπτώσεις. 

Το θέλει 1000€, δεν λέει τίποτα.

Η αγορά, την συγκεκριμένη στιγμή, θα το καθορίσει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας επερνα και εγω μειωμενα και ας μην πληρωνα τα παγια εξοδα, ρευμα, κοινόχρηστα, τηλέφωνα, εηδαπ ενω δεν εκανα χρηση του ακινήτου. 

Τα 534 που πηρα έπρεπε να πληρωσω το 60% του ενοικίου του ακινήτου, τα παγια, το ενοίκιο σπιτιου μου και να ζησω. Με μονο το 60%  να ειναι περιπου 400 και κατι μου μενουν 100 ευρω για ολα τα αλλα. 

Τι συζητάμε παιδια ειναι καταστροφή η κατασταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Ας επερνα και εγω μειωμενα και ας μην πληρωνα τα παγια εξοδα, ρευμα, κοινόχρηστα, τηλέφωνα, εηδαπ ενω δεν εκανα χρηση του ακινήτου. 

Τα 534 που πηρα έπρεπε να πληρωσω το 60% του ενοικίου του ακινήτου, τα παγια, το ενοίκιο σπιτιου μου και να ζησω. Με μονο το 60%  να ειναι περιπου 400 και κατι μου μενουν 100 ευρω για ολα τα αλλα. 

Τι συζητάμε παιδια ειναι καταστροφή η κατασταση. 

11 μήνες, δεν άνοιξε καθόλου η επιχείρηση ?

Για τι αντικείμενο, μιλάμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχολη χορου, ανοιξα το καλοκαιρι που ετσι κιαλλιως δεν εχουμε δουλεια και Σεπτέμβρη Οκτωβρη με μετρα που αντι για 25 ατομα στην αιθουσα ειχαμε 7 και μας κλεισαν παλι. Και θα ανοιξουμε τελευταιοι. Και με τον κοσμο full φοβισμένο δεν ξερουμε ποτε θα ειμαστς οπως πριν. 

Ατομική επιχείρηση, δεν μιλαμε φια κοφτηριο χρηματων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, manosmanos13 είπε

Σχολη χορου, ανοιξα το καλοκαιρι που ετσι κιαλλιως δεν εχουμε δουλεια και Σεπτέμβρη Οκτωβρη με μετρα που αντι για 25 ατομα στην αιθουσα ειχαμε 7 και μας κλεισαν παλι. Και θα ανοιξουμε τελευταιοι. Και με τον κοσμο full φοβισμένο δεν ξερουμε ποτε θα ειμαστς οπως πριν. 

Ατομική επιχείρηση, δεν μιλαμε φια κοφτηριο χρηματων. 

Ο ιδιοκτήτης, ΔΕΝ το ήξερε το καλοκαίρι ?

Τώρα, θυμήθηκε αύξηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ηξερε προφανώς, απλα το ακινητο μεταβιβαστηκε απο τον πατερα σε δυο αδερφια και αντι να περνει 650 ο ενας ειπαν μαλλον να περνουν απο 500 τωρα που ειναι δυο. Παλια μισθωση 7ετιας ειναι που δεν εχω αργησει ποτε ούτε ενα ευρω στα ενοικια ακομα και εποχές που υπηρχε κριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manosmanos13 είπε

Το ηξερε προφανώς, απλα το ακινητο μεταβιβαστηκε απο τον πατερα σε δυο αδερφια και αντι να περνει 650 ο ενας ειπαν μαλλον να περνουν απο 500 τωρα που ειναι δυο. Παλια μισθωση 7ετιας ειναι που δεν εχω αργησει ποτε ούτε ενα ευρω στα ενοικια ακομα και εποχές που υπηρχε κριση. 

Γράφεις, για το καλοκαίρι του 2020.

Αν το τραβήξουν, πας αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manosmanos13 είπε

Εδινα 650 και θελει 1000 για να ανανεώσει το συμβόλαιο..

Προφανώς δεν είναι τα χίλια , είναι οτι απλά θέλει να σε διώξει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosmanos13 είπε

Το ηξερε προφανώς, απλα το ακινητο μεταβιβαστηκε απο τον πατερα σε δυο αδερφια και αντι να περνει 650 ο ενας ειπαν μαλλον να περνουν απο 500 τωρα που ειναι δυο.

μιλαμε για μεγαλα μυαλια με αισθηση της αγορας,θα πανε μπροστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...