Προς το περιεχόμενο

Επανέλεγχος ηλεκτρικής εγκατάστασης και υποβολή νέας ΥΔΕ


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γενικά νομίζω ότι η αλλαγή ονόματος είναι αυτό που ενεργοποιεί την απαίτηση για ΥΔΕ

Στην αλλαγή παρόχου μέχρι τώρα δεν μου έχουν στείλει επιστολή στο παρελθόν. Είχε λήξει το 2018, αλλαξα πάροχο στο τέλος 2019

Αλλάζω και τώρα πάλι.... θα περιμένω αν έρθει επιστολή. Σίγουρα δε θα σταλεί επιστολή αν και λέω και πάλι

Αλλαγή παρόχου χωρίς αλλαγή ονόματος δύσκολο να το κοιτάξουν

Κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Γενικά νομίζω ότι η αλλαγή ονόματος είναι αυτό που ενεργοποιεί την απαίτηση για ΥΔΕ

Στην αλλαγή παρόχου μέχρι τώρα δεν μου έχουν στείλει επιστολή στο παρελθόν. Είχε λήξει το 2018, αλλαξα πάροχο στο τέλος 2019

Αλλάζω και τώρα πάλι.... θα περιμένω αν έρθει επιστολή. Σίγουρα δε θα σταλεί επιστολή αν και λέω και πάλι

Αλλαγή παρόχου χωρίς αλλαγή ονόματος δύσκολο να το κοιτάξουν

Κάνω λάθος?

Ναι, δυστυχώς κάνεις λάθος (παθών). Έχει αναλάβει ο @takoulou πλέον.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Γενικά νομίζω ότι η αλλαγή ονόματος είναι αυτό που ενεργοποιεί την απαίτηση για ΥΔΕ

Στην αλλαγή παρόχου μέχρι τώρα δεν μου έχουν στείλει επιστολή στο παρελθόν. Είχε λήξει το 2018, αλλαξα πάροχο στο τέλος 2019

Αλλάζω και τώρα πάλι.... θα περιμένω αν έρθει επιστολή. Σίγουρα δε θα σταλεί επιστολή αν και λέω και πάλι

Αλλαγή παρόχου χωρίς αλλαγή ονόματος δύσκολο να το κοιτάξουν

Κάνω λάθος?

Λάθος κάνεις, ο κανόνας είναι να ζητάνε ΥΔΕ σε ισχύ σε κάθε αλλαγή, ακόμα και αν απλά αλλάξεις πάροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, coyote2 είπε

οκ αρα γιατί δε το κάνανε όταν άλλαξα το 2019 (ΔΕΚ)

Αυτό δε κατάλαβα? Είναι πιο δραστήροι τώρα? 

Μην μπερδεύεσαι, το ότι δεν ζήτησαν ΥΔΕ σε μια περίπτωση το 2019 δεν σημαίνει ότι τότε δεν την ζητούσαν ποτέ. Μια συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ μικρό δείγμα ώστε να βγάλεις στατιστικά.

Όπως έγραψα κατά κανόνα τη ζητάνε σε οποιαδήποτε αλλαγή, αυτό ίσχυε και τότε, αυτό ισχύει και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, coyote2 είπε

οκ φίλε. είσαι σωστός. Αλλάζω πάροχο και περιμένω αν σε ένα μήνα έρθει επιστολή (σωστό αυτό?)

 

Ε ναι, το πιθανότερο είναι να στη ζητήσουν, να είσαι προετοιμασμένος για το ενδεχόμενο να σου ζητηθεί εντός εξαμήνου να καταθέσεις νέα ΥΔΕ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΔΕ ο ΔΕΔΔΗΕ ζηταει  αν αλλαξει ονομα ή οτιδηποτε στην παροχη (παραδειγμα αλλαγη ισχυος) 

Για αλλαγη ονοματος μονο αν εχουν περασει 14 χρονια απο την προηγουμενη .

Αν υπαρχει διακοπη ρευματος την ζηταει αμεσα για επαναφορα ή αν δεν εχει γινει διακοπη εντος 6 μηνων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα ΥΔΕ ζητείται σε αλλαγή ονόματος και παρόχου. 

Σε ορισμένους στέλνουν και επιστολή στο σπίτι και απαιτούν νέα ΥΔΕ εντός εξαμήνου ακόμα και να μην έγινε τίποτα από τα παραπάνω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, στο πατρικό μου, έχουμε ΔΕΗ από τότε που μπήκαμε στο διαμέρισμα. Νέα ΥΔΕ δεν έχει εκδοθεί, οπότε είναι ληγμένη. Θέλω να κάνω αλλαγή από το Γ1 στο my home online, θα ζητήσουν νέα ΥΔΕ; Γνωρίζουμε κάτι για αυτή τη περίπτωση αλλαγής προγράμματος εντός ΔΕΗ;

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Νέα ΥΔΕ ζητείται σε αλλαγή ονόματος και παρόχου. 

Σε ορισμένους στέλνουν και επιστολή στο σπίτι και απαιτούν νέα ΥΔΕ εντός εξαμήνου ακόμα και να μην έγινε τίποτα από τα παραπάνω. 

Δεν απαιτειται ΥΔΕ για αλλαγη  παροχουν ή ονοματος αν δεν εχει ληξει η προηγουμενη .

31 λεπτά πριν, kaktos77 είπε

Παιδιά καλησπέρα, στο πατρικό μου, έχουμε ΔΕΗ από τότε που μπήκαμε στο διαμέρισμα. Νέα ΥΔΕ δεν έχει εκδοθεί, οπότε είναι ληγμένη. Θέλω να κάνω αλλαγή από το Γ1 στο my home online, θα ζητήσουν νέα ΥΔΕ; Γνωρίζουμε κάτι για αυτή τη περίπτωση αλλαγής προγράμματος εντός ΔΕΗ;

Ευχαριστώ πολύ!

Οχι δεν θα ζητησουν.Αλλαγη τιμολογισης ζητας .Μπορει να γινει και απο το dei ebill αν δεν κανω λαθος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Θέλω να κάνω αλλαγή από το Γ1 στο my home online, θα ζητήσουν νέα ΥΔΕ;

ναι , ακόμα και να είναι στο ίδιο όνομα , η ΔΕΗ συγκεκριμένα θα στο ζητήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, korakios είπε

ναι , ακόμα και να είναι στο ίδιο όνομα , η ΔΕΗ συγκεκριμένα θα στο ζητήσει

Την ΥΔΕ την ζηταει ο ΔΕΔΔΗΕ και οχι η ΔΕΗ και σε αλλαγη τιμολογιου με τιποτα δεν χρειαζεται 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...