Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, Herald είπε

Εσύ έβαλες? Τι πάχος 1.5mm? Έχω διαβάσει ότι αυτά είναι μόνο για τις FE και οι customs ίσως να θέλουν πιο χόντρα. 

Ξεφτιλα γενικότερα η κατάσταση, εμ πληρώνεις χρυσάφι, εμ παίρνεις άνθρακα. 

In other news, αμα θες να κάνεις mining με στύλ

 

2021-04-01-image-45-j.webp

Εγω όχι ακόμη.Βγαζει σε διαφορα παχη η thermalright.βρισκεις ποιο ταιριαζει στην καρτα σου και εισαι κομπλε

Θερμοκρασια σε mining προ εφαρμογης ο τυπος 110 κοντα.μετα 84-86.τουτεστιν σε βαρια games καμια 20αρια βαθμους και βαλε κατω

 

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάρτες γραφικών ούτε την επόμενη πενταετία. Στην αμερική τα πουλάνε πακέτο έτοιμο retail για mining  πλέον μαζί με τα asic μηχανήματα για το Bitcoin

EyAVx_wW8AIy8Pl?format=jpg&name=large

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikos1965ny20 είπε

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

Πήραμε ήδη κάρτα, όλα καλά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Σου δίνω 500€ για την 2080ti σου, μου την δίνεις? Αν όχι και εσύ σε αυτούς που τις πουλάνε 3k ανήκεις, οπότε μη παραπονιέσαι ;) 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Herald είπε

Πήραμε ήδη κάρτα, όλα καλά, ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Σου δίνω 500€ για την 2080ti σου, μου την δίνεις? Αν όχι και εσύ σε αυτούς που τις πουλάνε 3k ανήκεις, οπότε μη παραπονιέσαι ;) 

φιλε μου εγω οτι αγοραζω το αγοραζω για την τρελα μου !! δεν προσπαθω να εκμεταλλευθω καταστασεις για να βγαλω χρηματα , για μενα το pc και τα παιχνιδια ειναι χομπυ !! και γιατι το pc που εχω ..εχει 2 2080 ναι στην πουλαω οχι 500 αλλα στην τιμη αγορας και θα αφαιρεσουμε 6 μήνες χρήσης .. δωσε τιμη και ειναι δικια σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

φιλε μου εγω οτι αγοραζω το αγοραζω για την τρελα μου !! δεν προσπαθω να εκμεταλλευθω καταστασεις για να βγαλω χρηματα , για μενα το pc και τα παιχνιδια ειναι χομπυ !! και γιατι το pc που εχω ..εχει 2 2080 ναι στην πουλαω οχι 500 αλλα στην τιμη αγορας και θα αφαιρεσουμε 6 μήνες χρήσης .. δωσε τιμη και ειναι δικια σου 

Σορρυ κιολας, μαυραγοριτης. Τι τιμη αγορας, οταν αγορασες δεν υπηρχε η 3070 στα 500 msrp που την παιζει μπαλα.

Κλασσικα, κραζουμε τους αλλους στις αγγελιες αλλα κανουμε τα ιδια. 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, billeiros είπε

Εγω όχι ακόμη.Βγαζει σε διαφορα παχη η thermalright.βρισκεις ποιο ταιριαζει στην καρτα σου και εισαι κομπλε

Θερμοκρασια σε mining προ εφαρμογης ο τυπος 110 κοντα.μετα 84-86.τουτεστιν σε βαρια games καμια 20αρια βαθμους και βαλε κατω

 

ιδια αποδοση εχουν και τα thermal grizzly bill σε 3090

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nikos1965ny20 είπε

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

ότι του φανεί του λαλοστεφανή. Ξέρεις ακριβώς πόσες κάρτες έχουν πουληθεί στην Ελλάδα, ναι ναι εντάξει..

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

δεν υπάρχει περίπτωση να δούμε κάρτες γραφικών ούτε την επόμενη πενταετία. Στην αμερική τα πουλάνε πακέτο έτοιμο retail για mining  πλέον μαζί με τα asic μηχανήματα για το Bitcoin

μη σου πω και για την επόμενη 20ετία. Στο τάβλι και στην μπιρίμπα θα το ρίξουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ζώσαν τα φίδια νωρίτερα το πρωί.

Ανοίγω τον υπολογιστή, έπαιξα κανένα μισάωρο και μετά τον είχα στην αναμονή όσο μίλαγα στο τηλέφωνο.

Όπως έκοβα βόλτες στο δωμάτιο, παίρνει το μάτι μου ένα κόκκινο λαμπάκι στη μητρική.

"Τι στο διάολο" σκέφτομαι;

Το κοιτάω και είναι το vga led.

Ο υπολογιστής και η κάρτα γραφικών εν το μεταξύ λειτουργούν κανονικά.

Τρέχω ένα Timespy extreme κι ένα Superposition με ανοιχτό το hwinfo, όλα φυσιολογικά.

Κάνω μία επανακίννηση και η λυχνία σβήνει.

Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να είναι ή τι να ελέγξω;

Παίζει απλά να έτυχε να ανάψει λανθασμένα το λαμπάκι;

 

5 ώρες πριν, nikos1965ny20 είπε

φιλε μου εγω οτι αγοραζω το αγοραζω για την τρελα μου !! δεν προσπαθω να εκμεταλλευθω καταστασεις για να βγαλω χρηματα , για μενα το pc και τα παιχνιδια ειναι χομπυ !! και γιατι το pc που εχω ..εχει 2 2080 ναι στην πουλαω οχι 500 αλλα στην τιμη αγορας και θα αφαιρεσουμε 6 μήνες χρήσης .. δωσε τιμη και ειναι δικια σου 

Αυτή η λογική είναι λίγο λάθος κατ'εμέ.

Πες ότι κάποιος κατάφερε και πήρε τον Οκτώβριο μία 3080 στα 750€ και αποφασίζει σήμερα να πάρει μία 3090 που κάνουν κοντά 3000€, επειδή τη χρειάζεται για τη δουλειά του, πόσο πρέπει να τη δώσει;

Με τη δικιά σου λογική πρέπει να την πουλήσει 600€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, akoinonitos είπε

ιδια αποδοση εχουν και τα thermal grizzly bill σε 3090

Αυτο για να το πεις με σιγουρια πρεπει να χεις δοκιμασει και τα δυο Χρηστο.τα δοκιμασες τα thermalright?εγω μιλαω καθαρα απο αποψεως specs και τι εχω δει στα φορουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, nikos1965ny20 είπε

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

Είναι όσο άπληστοι είναι και τα μαγαζιά που βλέπεις την ίδια κάρτα κάθε μέρα και 200 € παραπάνω.  Καλά κάνουν σε αυτό το σύστημα ζείς.Εαν δεν σου αρέσει προσπάθησε να το αλλάξεις σε τομείς που δεν είναι απλά χόμπι και απλά σας-μας μαμανε (στην εργασία σου π.χ.).Δεν ενδιαφέρει την κοινωνία το χόμπι σου.Και αυτό δεν είναι απληστία, έχει σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθεί. (προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν πουλάω κάρτες και ούτε εμένα μου αρέσει η κατάσταση αλλά έτσι είναι. ). Πιστέυεις αν δεν πουλάγανε στο ινσομνια με αυτές τις τιμές το πλαίσιο και το κάθε πλαίσιο θα τις έδινε φτηνότερα? Ή νομίζεις οτι θα υπήρχε διαθεσιμότητα εν μέσω πανδημίας? Μην κουνάς λοιπόν το δάχτυλο σε αυτούς διότι και εσύ την πάρτη σου κοιτάς.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, nikos1965ny20 είπε

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

 

Τα πράγματα ειναι απλά. Μια νομοθεσία θέλει για τραπεζικό αυτεπαγγέλτως έλεγχο των εμβασμάτων ,  απο την κάθε τράπεζα και φορολογία εισοδήματος και θα βρούμε κάρτα να παίξουμε CyberBug 😎

 

Επεξ/σία από kosmasgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, billeiros είπε

Αυτο για να το πεις με σιγουρια πρεπει να χεις δοκιμασει και τα δυο Χρηστο.τα δοκιμασες τα thermalright?εγω μιλαω καθαρα απο αποψεως specs και τι εχω δει στα φορουμ

βλεποντας τα temps που εχει αυτος στο βιντεο με τα temps των Θωμαδων τα ιδια φαινονται ρε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...