Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, nikos1965ny20 είπε

Μ αρέσει που θέλετε να πάρετε και κάρτα !! Και βλέπω αγγελίες ο άλλος έχει 6 3090 ο άλλος 10 3080 0 άλλος 10 5700 ο άλλος 10 3070 με λίγα λόγια ότι κάρτα έχει πουληθεί στη. Ελλάδα της έχουν πάρει 2-3 άτομα τα οποία της έχουν βάλει να σκάβουν και τώρα της πουλάνε 3 χιλιάδες την μια !! Δυστυχώς με αύτα τα λιγούρολαμογια ξεχάστε παιχνίδια από εδώ και πέρα , προφανώς έχουν της άκρες και ότι έρχεται το βουτάνε το ξεκωλ.... ζουν και μετά προσπαθούν να το πουλήσουν να βγάλουν και κανένα διαμέρισμα !!! Ντροπή της κοινωνίας ! Είχαμε ένα χόμπι το κατέστρεψαν οι άπληστοι !!! 

Υπάρχουν παιχνίδια που τα παίζει ακόμα η οποια κάρτα γραφικών έχεις. Υπάρχουν όμως και άλλα χόμπι.

63b94b4108f8812a51584e7fd273b9e7.gif

 

9 λεπτά πριν, makis1900 είπε

Για το Πλαισι με ειχαν παρει για να μου βαλουν τα λεφτα πισω για μια zotac 3080 1249ευρω 40 μερες παραγγελια λογο ειχες παρει μια 3070 το 2020 και ηθελε τωρα μετα απο τοσο καιρο αναμονης 40 μερες να βγαλει τη παραγγελια μου για να τη δωσει αλλου 1400 ποιος ξερει που μετα απο καταγγελια ξαφνικα ξανα ειναι σε αναμονη και κανεις δεν ξερει αμα θα την εχω ποτε δεν εχω λογια 

Σημεία στίξεως. Ξέρεις, κόμματα, τελείες, κλπ. Μήπως και καταλάβει κανείς τι θέλεις να γράψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

βλεποντας τα temps που εχει αυτος στο βιντεο με τα temps των Θωμαδων τα ιδια φαινονται ρε

@billeiros Αυτό, έχει βάλει ο Θωμάς thermal grizzly pads στην 3080 Aorus Xtreme μου και οι θερμοκρασίες είναι ίδιες με το βίντεο με vram στα +1100-1150. Αναλόγως και την θερμοκρασίας περιβάλλοντος, έχω δει από 78-88 βαθμούς αλλά συνήθως παίζει γύρω στο 84. Έψαχνα και εγώ thermalright αλλά δεν υπάρχουν πουθενά, μόνο 1mm pads βρήκα γερμανικό Amazon. Αν έχεις κάποιο link θα με ενδιέφερε για μελλοντικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Herald είπε

Σορρυ κιολας, μαυραγοριτης. Τι τιμη αγορας, οταν αγορασες δεν υπηρχε η 3070 στα 500 msrp που την παιζει μπαλα.

Κλασσικα, κραζουμε τους αλλους στις αγγελιες αλλα κανουμε τα ιδια. 

κοιτα για να με πεις μαυραγοριτη θα επρεπε να σου πω 1800 !! εγω σου λεω για 300-400 μείον !!!! και αυτο στο ειπα γιατι μου λες αγοραζω την καρτα σου !!!! ολοι οι μαυραγοριτες εδω αγορασαν 700-1100-1500 και πουλανε 500  ευρω καπελο !! νομιζω εχει διαφορα !!!

6 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

ότι του φανεί του λαλοστεφανή. Ξέρεις ακριβώς πόσες κάρτες έχουν πουληθεί στην Ελλάδα, ναι ναι εντάξει..

μη σου πω και για την επόμενη 20ετία. Στο τάβλι και στην μπιρίμπα θα το ρίξουμε..

δεν ξερω απλα βλεπω οτι 2-3 ατομα εχουν παρει 50-60 καρτες !! και σιγουρα θα υπαρχουν καμια 10 ατομα που θα εχουν αλλες 100 τα οποια δεν της πουλανε ακομη ... ποσες καρτες με 1500 ευρω  εχουν πουληθει στην ελλαδα ?? 1000 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, nikos1965ny20 είπε

δεν ξερω απλα βλεπω οτι 2-3 ατομα εχουν παρει 50-60 καρτες !! και σιγουρα θα υπαρχουν καμια 10 ατομα που θα εχουν αλλες 100 τα οποια δεν της πουλανε ακομη ... ποσες καρτες με 1500 ευρω  εχουν πουληθει στην ελλαδα ?? 1000 ?

Που να ξέρω, δεν έχω στοιχεία από πωλήσεις καταστημάτων. Ή θα μιλάμε με στοιχεία ή θα μιλάμε στον αέρα..

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το νέο vbios της gigabyte που ενεργοποιεί το reBAR και είναι μεγάλη παπάτζα. Κρασάρουν τα παιχνίδια κάθε τόσο και έχω λιγότερα fps γενικά. Ξαναπέρασα το προηγούμενο και έφτιαξε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 3090 FE έκανα αλλαγή των thermal pads στο backplate με thermalright 1.5mm και τα αποτελέσματα είναι ικανοποιητικα.

Είχα ανοίξει θέμα πριν λίγες ημέρες αλλά δεν επαιξε ιδιαίτερο ενδιαφέρον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, billeiros είπε

Τοτε ειναι ανουσια η οποια συγκριση

Ουτε καν 3090

Με τα μανισια pads είχα 110c στις μνήμες για πλάκα σε mining. Με τα thermal grizzly έπεσα στους 84. Αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι τα thermal right κάνουν καλύτερη δουλειά και να μου βρεις και από που να τα αγοράσω γιατί μεχρι στιγμής δεν τα έχω βρει πουθενά ειδικά σε 2-2.5mm, είμαι όλος αυτιά please γιατι τα έψαχνα. 

Επεξ/σία από iazriel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, iazriel είπε

Με τα μανισια pads είχα 110c στις μνήμες για πλάκα σε mining. Με τα thermal grizzly έπεσα 84. Αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι τα thermal right κάνουν καλύτερη δουλειά και να μου βρεις και από που να τα αγοράσω γιατί μεχρι στιγμής δεν τα έχω βρει πουθενά ειδικά σε 2mm, είμαι όλος αυτιά please. 

Από amazon ή γενικα από Ευρώπη δεν τα βλέπω κάπου. Alliexpress έχει με παράδοση 20-35 μέρες. Λογικά τα thermalright αφού έχουν μεγαλύτερη  θερμική αγωγιμότητα θα είναι καλύτερα.

Επεξ/σία από DiaperCh@nger101
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, DiaperCh@nger101 είπε

Από amazon ή γενικα από Ευρώπη δεν τα βλέπω κάπου. Alliexpress έχει με παράδοση 20-35 μέρες. Λογικά τα thermalright αφού έχουν μεγαλύτερη  θερμική αγωγιμότητα 8  θα είναι καλύτερα.

Από Κίνα εντάξει, Ευρώπη είναι το θέμα για άμεση παραλαβή όχι μετά 1-2 μήνες. Θεωρητικά ναι είναι καλύτερα γιαυτό και τα έψαχνα, αλλά πρακτικά υπάρχει κάπου δοκιμή; γενικά σε mining όσο έχω δει γύρω στους 84 βαθμούς παίζει η vram υπό normal συνθήκες με after market pads. Και στην 3090 που είχα ένα φεγγάρι μέχρι εκεί έπεσα, βαριά 80-82 βαθμούς και με ανοιχτές μπαλκονοπορτες χειμωνιάτικα κτλ

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, iazriel είπε

Με τα μανισια pads είχα 110c στις μνήμες για πλάκα σε mining. Με τα thermal grizzly έπεσα στους 84. Αν μπορείς να μου αποδείξεις ότι τα thermal right κάνουν καλύτερη δουλειά και να μου βρεις και από που να τα αγοράσω γιατί μεχρι στιγμής δεν τα έχω βρει πουθενά ειδικά σε 2-2.5mm, είμαι όλος αυτιά please γιατι τα έψαχνα. 

Ε καλά, άντε να δεις άλλους 2 βαθμούς βελτίωση. Έχεις ήδη καλά pads και δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις τώρα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ε καλά, άντε να δεις άλλους 2 βαθμούς βελτίωση. Έχεις ήδη καλά pads και δεν χρειάζεται να τα αλλάξεις τώρα. 

Ε ναι αυτό ακριβώς... Να έπεφτε άλλους 6-8 βαθμούς με τα thermalright να έλεγα ΟΚ αλλά τώρα meh 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Silverage είπε

Δοκίμασα το νέο vbios της gigabyte που ενεργοποιεί το reBAR και είναι μεγάλη παπάτζα. Κρασάρουν τα παιχνίδια κάθε τόσο και έχω λιγότερα fps γενικά. Ξαναπέρασα το προηγούμενο και έφτιαξε.

Πάντως στο review του techpowerup από 0.5 έως 2 καρέ παραπάνω διάφορα έχει το Resizable Bar..Με εξαίρεση νομίζω 1-2 παιχνίδια που δίνει παραπάνω. Αν είναι όμως να μας.γ@μησει το σύστημα με κρασαρισματα κ μλκιες το βάζουμε αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...