Προς το περιεχόμενο

εργασία στη wolt


salvador_

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη wolt αποτι έχω καταλάβει πρέπει να είσαι έξω τις ώρες αιχμής δηλαδή σίγουρα 08:00-14:00 που παραγγέλνουν πρωινα καφέδες μεσημεριανά και το βράδυ 21:00-23:00 που πάλι γίνεται χαμός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
3 ώρες πριν, giorgaras_OGAME είπε

Στη wolt αποτι έχω καταλάβει πρέπει να είσαι έξω τις ώρες αιχμής δηλαδή σίγουρα 08:00-14:00 που παραγγέλνουν πρωινα καφέδες μεσημεριανά και το βράδυ 21:00-23:00 που πάλι γίνεται χαμός 

Τα πρωινά 8-11 είναι νεκρές ώρες είχε τύχει να κάτσουμε 2 ώρες με μια παραγγελία

5 ώρες πριν, vfragos είπε

Και εσύ ξεχνάς να αναφέρεις ότι τα έσοδα του μισθωτού delivery είναι χωρίς να έχουν αφαιρεθεί τα έξοδα του οπότε τα καθαρά είναι αρκετά λιγότερα. Για όλα τα υπόλοιπα η άποψη σου σεβαστή.

Όχι μιλάω για καθαρά 800, τα επιδόματα για συντήρηση βενζίνες δεν το μετράω σαν μισθό (ακόμα και στη περίπτωση που σου βάζει τράπεζα το βασικό και τα έξτρα χέρι)

Με την τιμή της βενζίνης πλέον Θεσσαλονίκη τουλάχιστον παίζει γύρω στα 5,5 ανά ώρα σε μαγαζιά που κολλάνε ένσημα κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Inuyasha είπε

Τα πρωινά 8-11 είναι νεκρές ώρες είχε τύχει να κάτσουμε 2 ώρες με μια παραγγελία

Όχι μιλάω για καθαρά 800, τα επιδόματα για συντήρηση βενζίνες δεν το μετράω σαν μισθό (ακόμα και στη περίπτωση που σου βάζει τράπεζα το βασικό και τα έξτρα χέρι)

Με την τιμή της βενζίνης πλέον Θεσσαλονίκη τουλάχιστον παίζει γύρω στα 5,5 ανά ώρα σε μαγαζιά που κολλάνε ένσημα κανονικά

Εγώ πάντως οι πιο πολλές αγγελίες που βλέπω είναι 5€ και πουθενά δεν αναφέρεται έξτρα αποζημίωση και φυσικά οι περισσότερες ούτε λόγος για ένσημα.

Πώς δούλευες με μεμονωμένες παραγγελίες ή στην συνδυασμένη λειτουργία, δεν νομίζω ότι σε συνδυασμένη λειτουργία τουλάχιστον στην Αθήνα θα έμενες με μια παραγγελία.

Επεξ/σία από vfragos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, vfragos είπε

Εγώ πάντως οι πιο πολλές αγγελίες που βλέπω είναι 5€ και πουθενά δεν αναφέρεται έξτρα αποζημίωση και φυσικά οι περισσότερες ούτε λόγος για ένσημα.

Πώς δούλευες με μεμονωμένες παραγγελίες ή στην συνδυασμένη λειτουργία, δεν νομίζω ότι σε συνδυασμένη λειτουργία τουλάχιστον στην Αθήνα θα έμενες με μια παραγγελία.

στις νεκρές ώρες που δεν έχει ζήτηση μείνεις με 1 η και καμιά παραγγελιά

η συνδυασμένες η μόνες παραγγελίες δεν έχει καμιά τρελή διάφορα ,θα βγει η πρώτη παραγγελιά θα πάει σε διανομενα , αν βγει και 2η που να βολεύει και στη παραλαβή άλλα και στη παράδοση τότε θα βγει σαν συνδυασμένη αλλιώς προχωράς πρακτικά με την μια (πρακτικά κρατάνε την παραγγελιά κάποιο χρόνο ώστε αν βγει κάτι να βολεύει να σου της στείλουν σαν συνδυασμένη ) παρόλα αυτά αν το σύστημα βλέπει οτι ένας διανομέας πχ είναι έξω 2 ώρες χωρίς να έχει πάρει παραγγελιά θα του δώσει την μια

Και δουλεία συνδυασμένες πάντα

fun fact  έχει τύχει να πάρω παραγγελιά να φτάνω για να παραδώσω και να βγει μήνυμα για συνδυασμένη που έπρεπε να γυρίσω 6-7 χιλιόμετρα πισω για να παραλάβω και να ξανά γυρίσω στην ίδια περιοχή να παραδώσω(εδώ άντε βγάλε άκρη με το τηλεφωνικό κέντρο οτι δεν παίζει να προλάβεις να παραδόσεις σωστά την 2η ώστε να την δώσουν σε άλλο διανομέα , σε ώρες αιχμής το τηλεφωνικό κέντρο για τους διανομείς μπορεί να είχαμε και κάνα 10-15 λεπτά αναμονή στο τηλέφωνο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ που έχω δουλέψει σε μαγαζί ως ντελιβερι Όταν δεν είχαμε παραγγελίες μας έβαζε να μαζεύουμε τραπέζια να κάνουμε λατζα να τηγανίζουμε πατάτες κτλ. Φυσικά δεν έκανα τίποτα και έφυγα. Στη βολτ τουλάχιστον πας παίρνεις την παραγγελία και φεύγεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα! Έχω κάνει αίτηση wolt και μου ήρθε μύνημα να βγάλω επαγγελματικό αφμ. Είμαι ήδη ως μισθωτός ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, θα πρέπει να πληρώνω και το ΤΕΒΕ κάθε μήνα  ;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, electronn89 είπε

Καλησπέρα! Έχω κάνει αίτηση wolt και μου ήρθε μύνημα να βγάλω επαγγελματικό αφμ. Είμαι ήδη ως μισθωτός ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, θα πρέπει να πληρώνω και το ΤΕΒΕ κάθε μήνα  ;

Ευχαριστώ 

Καλησπέρα, όχι εφόσον οι εισφορές σου καλύπτουν το ελάχιστο ποσό που απαιτείται. Μπορείς να ψάξεις στο taxheaven και στον έφκα για παράλληλη ασφάλιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/6/2023 στις 6:16 ΜΜ, electronn89 είπε

Καλησπέρα! Έχω κάνει αίτηση wolt και μου ήρθε μύνημα να βγάλω επαγγελματικό αφμ. Είμαι ήδη ως μισθωτός ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, θα πρέπει να πληρώνω και το ΤΕΒΕ κάθε μήνα  ;

Ευχαριστώ 

Μπες στην αναλογη ομαδα στο fb και ρωτα τα παιδια που δουλευουν .

Προσπαθησε να φιλτραρεις τις απαντησεις,γιατι θα υπαρχουν και μερικοι που απαντανε οτι να'ναι χωρις να γνωριζουν,πχ μισθωτοι της efood που λενε οτι ακουνε απο τους free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, dimitris_kart είπε

Καλησπερα, εφοσον στη γουολτ εισαι ελευθερος επαγγελματιας, γινεται να βαλεις εξοδο επιχειρησης το να παρεις μηχανακι; 

Δες το σχολιο μου απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 26/6/2023 στις 6:16 ΜΜ, electronn89 είπε

Καλησπέρα! Έχω κάνει αίτηση wolt και μου ήρθε μύνημα να βγάλω επαγγελματικό αφμ. Είμαι ήδη ως μισθωτός ασφαλισμένος στο ΙΚΑ, θα πρέπει να πληρώνω και το ΤΕΒΕ κάθε μήνα  ;

Ευχαριστώ 

Kαλησπέρα.Μετά απο πόσο καιρό σε δέχτηκαν ? Φαίνεται να έχουν παγώσει τις προσλήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
3 ώρες πριν, Kalahaan είπε

Η Wolt σε υποχρεώνει να της δώσεις επαγγελματικό ΑΦΜ; Δεν υπάρχει περίπτωση αυτά που πληρώνεσαι να μην τα δηλώσεις;

μα ειναι δυνατον η Wolt να σε πληρωνει "μαύρα" ?

 

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, andreaspA είπε

μα ειναι δυνατον η Wolt να σε πληρωνει "μαύρα" ?

 

Στη χώρα του υπαρκτού ελληνισμού όλα είναι πιθανά 😅

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...