Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, burnin είπε

στο αλι φαινεται απλως πωςτο πακετο "arrived at local delivery office". κανονικα δε θα επρεπε να χανεις το ντισπιουτ γιατι δε φαινεται οτι παρελαβες. αλλα ετσι ειναι το αλι. επειδη ειναι αλητες (οχι μονο για αυτο που λες αλλα για αλλους πολλους και χειροτερους), τραβα κανε μαι αμφισβητηση συναλλαγης στην τραπεζα και θα τα παρεις πισω.

Βγάζει αυτό ακριβώς που λες, αλλά αρνήθηκαν το dispute γιατί λένε ότι είναι εδώ πήγαινε πάρτο. Δεν ασχολήθηκα να κάνω αμφισβήτηση για συναλλαγή που έγινε τον Ιανουάριο! Θα γελούσαν οι άνθρωποι! Ευτυχώς δεν ήταν ακριβό! Απλά δεν θα κάνω ξανά παραγγελία Αλί! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, lyda94 είπε

Βγάζει αυτό ακριβώς που λες, αλλά αρνήθηκαν το dispute γιατί λένε ότι είναι εδώ πήγαινε πάρτο. Δεν ασχολήθηκα να κάνω αμφισβήτηση για συναλλαγή που έγινε τον Ιανουάριο! Θα γελούσαν οι άνθρωποι! Ευτυχώς δεν ήταν ακριβό! Απλά δεν θα κάνω ξανά παραγγελία Αλί! 

Δεν υπαρχει χρονικος περιορισμος στις αμφισβητησεις φιλε. Κανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ειναι αχρηστα και ανικανα τα Ελληνικα Ταχυδρομεια. Οι ιδιωτικες εταιριες οι χειροτερες αλλα σαφως δεν εξαιρειται και η διοικηση των ΕΛ.ΤΑ. καθως περιμενεις με αγωνια και  ανησυχια αν θα παραλαβεις τελικα το προιον που περιμενεις. 1. Προιοντα απο Κινα φθανουν στην χωρα μας πολυ συντομα και περιμενεις τον διπλασιο με τριπλασιο χρονο να φθασει στα χερια μας απο την εισοδο του στη χωρα. 2.Διεθνη sites παρακολουθησης και εντοπισμου ταχυδρομικων αποστολων ειναι ενημερωμενα και με το που εισερχεται το προιον στη χωρα μας πλεον τις περισσοτερες φορες χανονται τα ιχνη και καταφευγουμε στο μαντειο των δελφων (και ας αφησουν τις δικαιολογιες οι ανικανοι των ΕΛ.ΤΑ οτι υπαρχουν αριθμοι και κωδικοι που δεν αναγνωρισζονται απο το αχρηστο συστημα των ΕΛ.ΤΑ.) 3. Ενα στα δεκα προιοντα τελικα δεν το εχω παραλαβει  οποτε φανταστειτε τι γινεται πανελλαδικα. 4. Ακομη και γειτονας μου εχει παραδωσει αντικειμενο που ανεμενα γιατι ο υπαλληλος ηταν ανευθυνος και ευτυχως ο γειτονας καλος ανθρωπος!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

έχετε υπόψη σας ότι κάτι έχει αλλάξει τελευταία στα τρακινγκ των ΕΛΤΑ,δεν δείχνει τα δέματα ότι φτάνουν στην Ελλάδα αλλά ούτε και τα διάφορα στάδια παρά μόνο ότι βγαίνει προς παράδοση,ένα δικό μου που στο 17track μου έδειξε ότι έφτασε στην Ελλάδα στις 9/5 στο τρακινγκ των ΕΛΤΑ έδειξε μόνο ότι βγήκε προς παράδοση σήμερα 18/5

 

Κωδικός Αντικειμένου: RUxxxxxxxxNL
Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
18/5/2022, 08:07 Κ.Μ.Δ. xxxxx Σε διανομέα προς παράδοση
3/5/2022, 14:47 ΟΛΛΑΝΔΙΑ Αποστολή αντικειμένου
26/4/2022, 18:53 ΟΛΛΑΝΔΙΑ Παραλήφθηκε από πελάτη εξωτερικού
  
Επεξ/σία από radiotv
tracking
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δινεις ελπιδες σε πολυ κοσμο που το δεμα τους ειναι χαμενο/κολλημενο στο σταδιο "αποστολη αντικειμενου" απο το εξωτερικο!
δεν ξερω αν ειναι βάσιμες ή αν απλα σε σενα ηταν τυχαιο γεγονος βεβαια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, radiotv είπε

έχετε υπόψη σας ότι κάτι έχει αλλάξει τελευταία στα τρακινγκ των ΕΛΤΑ,δεν δείχνει τα δέματα ότι φτάνουν στην Ελλάδα αλλά ούτε και τα διάφορα στάδια παρά μόνο ότι βγαίνει προς παράδοση,ένα δικό μου που στο 17track μου έδειξε ότι έφτασε στην Ελλάδα στις 9/5 στο τρακινγκ των ΕΛΤΑ έδειξε μόνο ότι βγήκε προς παράδοση σήμερα 18/5

 

Κωδικός Αντικειμένου: RUxxxxxxxxNL
Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση
18/5/2022, 08:07 Κ.Μ.Δ. xxxxx Σε διανομέα προς παράδοση
3/5/2022, 14:47 ΟΛΛΑΝΔΙΑ Αποστολή αντικειμένου
26/4/2022, 18:53 ΟΛΛΑΝΔΙΑ Παραλήφθηκε από πελάτη εξωτερικού
  

ευχαριστώ για την ενημέρωση μιας και μπήκα για να κάνω μια σχετική ερώτηση όσον αφορά το tracking των ΕΛΤΑ γιατί μ έστειλε φίλη απο US ένα μικρό δεματάκι και ενώ σε αρκετές ιστοσελίδες το έδειχνε πως έφτασε ήδη Αθήνα, ο κωδικός στα ΕΛΤΑ το βγάζει ως λάθος... παλιότερα θυμάμαι σε ανάλογες περιπτώσεις που έδειχνε έστω το "αποστολή από πελάτη στο εξωτερικό"

Πάντως να ενημερώσω πως κάτι αγορες απο bookdepository (untracked) τις παραλαμβάνω στους χρόνους που υπόσχονται -δηλαδή ~3 βδομάδες-

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sleepychris είπε

γιατι κι εγω ειμαι κολλημενος εδω και κοντα δυο εβδομαδες και εχω αρχισει να χανω καθε ελπιδα...
θα περιμενω μια ακομα και μετα θα κανω dispute.

Untitled.png

Θα έρθει, μου έχουν τύχει πολλά δέματα έτσι και τελικά ήρθαν ειδικά τα LA**********HU επειδή είναι συστημένο πολύ σπάνια να μην έρθει. Επίσης αν δεν περάσουν 90 μέρες δεν αφήνει να κάνεις dispute για τον λόγο ότι δεν παρελαβες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sakisgri είπε

Θα έρθει, μου έχουν τύχει πολλά δέματα έτσι και τελικά ήρθαν ειδικά τα LA**********HU επειδή είναι συστημένο πολύ σπάνια να μην έρθει. Επίσης αν δεν περάσουν 90 μέρες δεν αφήνει να κάνεις dispute για τον λόγο ότι δεν παρελαβες ακόμα.

ως προς το τελευταιο,δεν εχεις δικιο.
μου εχει ανοιξει το δικαιωμα για dispute,το τσεκαρα χθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, sleepychris είπε

ως προς το τελευταιο,δεν εχεις δικιο.
μου εχει ανοιξει το δικαιωμα για dispute,το τσεκαρα χθες.

Μπορεί να σου δίνει άλλα είναι για άλλους λογούς πχ το δέμα ήταν να σταλθεί από Ευρώπη και στάλθηκε από Κίνα, και να κάνεις θα σου πουν να περιμένεις, και 90 μέρες να περάσουν αν δουν το δέμα είναι στην χώρα σου πάλι θα σου πουν να περιμένεις καμιά 10αρια μέρες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, sleepychris είπε

γιατι κι εγω ειμαι κολλημενος εδω και κοντα δυο εβδομαδες και εχω αρχισει να χανω καθε ελπιδα...
θα περιμενω μια ακομα και μετα θα κανω dispute.

Untitled.png

Χα, είμαι 3 λεπτά πριν από εσένα. :P Εννοείται, ούτε εγώ έχω παραλάβει ακόμη.

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά αγόρασα λαστιχάκια για τα ακουστικά και μου βάλαμε 2,89 τελωνείο

τα λαστιχάκια τα (2Pcs Memory Foam Ear Tips) κάνανε 2,5 ευρώ

Βάζουν τελωνείο στα πάντα? 

Και τώρα να πληρώσω 12 ευρω για αμφισβήτηση

Η ερώτηση ειναι γιατί το είδα και πριν. Αξίζει ή τα παρατάω... και το κόβω... σιγά μην ανοίξανε το πακέτο.... και είδαν τα λαστιχάκια

Είναι νόμιμο να βάλουν τέλη σε κάτι πολύ φτηνό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...