Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 ώρες πριν, sleepychris είπε

Μην μας δινεις ελπιδες ρε Tulipbaek...
Εγω κολλημενος απο 6 Μαη και καμια ενημερωση ουτε στο parcell ουτε στο site των ελτα.

Πάντως, αν σε παρηγορεί, έχω κι ένα δεύτερο μικρό δέμα που περιμένω κι έχει κολλήσει εκεί από 6 Μαΐου και δεν έχει φανεί. Οπότε, ίσως τους σάκους εκείνης της μέρας να μην τους έχουν ανοίξει ακόμα. 😪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα χθες και σήμερα μου εμφάνισαν τα ελτα δύο πακέτα από 10 Μαϊου Ουγγαρία. Μάλιστα το πιο καινουριο εμφανίστηκε πρώτο. Το πρώτο ήρθε και σε μόλις μια μερα στην πόλη μου.

Επεξ/σία από zbutsam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω κάτι από Ισπανία από ebay και βλέπω αυτό στο tracking

Ενώ η correos το έχει στείλει στο track τον ΕΛΤΑ δείχνει ότι απλά έχουν ενημερωθεί για την άφιξη του

Δεν θα έπρεπε να λέει ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΙΣΠΑΝΙΑ

20220525_215156.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά!  Ήρθα για να ρωτήσω τι να κάνω επειδή ενα πακέτο που περιμένω είναι κολλημένο απο τις 7/5 αλλά βλέπω οτι δεν είμαι μόνο εγω οπότε υποθέτω οτι θα πρέπει να περιμένω παραπάνω και δεν εχει χαθει.. 

Screenshot_146.png

Επεξ/σία από ApostleK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, aler45 είπε

Υπάρχει περίπτωση να περάσει από τελωνείο??

Αφού έρχεται από Ευρωπαϊκή χώρα δεν περνάει τελωνείο, είτε παραγγείλεις από μια πόλη στη Ελλάδα είτε από άλλη στην Ευρώπη είναι ακριβός το ίδιο πράμα. Μονο από τρίτες χώρες περνάνε τελωνείο.

41 λεπτά πριν, ApostleK είπε

Καλησπέρα παιδιά Ήρθα για να ρωτήσω τι να κάνω επειδή ενα πακέτο που περιμένω είναι κολλημένο απο τις 7/5 αλλά βλέπω οτι δεν είμαι μόνο εγω οπότε υποθέτω οτι θα πρέπει να περιμένω παραπάνω και δεν εχει χαθει.. 

Screenshot_146.png

Ναι λογικά θα έρθει της επόμενες μέρες, μιας και αν δεις πιο πάνω αρχίζουν και παραλαμβάνουν τα δέματα περίπου στην ίδια ημερομηνία με εσένα.

edit. τώρα το είδα ότι έρχεται από Πολωνία, συνήθως από Πολωνία αναλαμβάνει ιδιωτικό κουριερ. Βάλε το τρακινγκ εδώ μήπως σου βγάλει next tracking number .

https://parcelsapp.com/en

Αν ξέρεις ότι θα παραλάβει τα ΕΛΤΑ να στο φέρει είναι λογική η καθυστέρηση, αν είναι να παραλάβει ιδιωτικό κουριερ λογικά έπρεπε να είχες παραλάβει. Αν είναι το δεύτερο ρώτα τον πωλητή αν έχει επόμενο αριθμό αποστολής.

 

Επεξ/σία από sakisgri
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, sakisgri είπε

Ναι λογικά θα έρθει της επόμενες μέρες, μιας και αν δεις πιο πάνω αρχίζουν και παραλαμβάνουν τα δέματα περίπου στην ίδια ημερομηνία με εσένα.

edit. τώρα το είδα ότι έρχεται από Πολωνία, συνήθως από Πολωνία αναλαμβάνει ιδιωτικό κουριερ. Βάλε το τρακινγκ εδώ μήπως σου βγάλει next tracking number .

https://parcelsapp.com/en

Αν ξέρεις ότι θα παραλάβει τα ΕΛΤΑ να στο φέρει είναι λογική η καθυστέρηση, αν είναι να παραλάβει ιδιωτικό κουριερ λογικά έπρεπε να είχες παραλάβει. Αν είναι το δεύτερο ρώτα τον πωλητή αν έχει επόμενο αριθμό αποστολής.

 

Ειλικρινά είχα χάσει κάθε ελπίδα μέχρι που διάβασα τις προηγούμενες 2-3 σελίδες. Γνωρίζω οτι θα παραλάβω απο ΕΛΤΑ οπότε υποθέτω οτι είναι θέμα χρόνου να γίνει έστω ένα update στο tracking. Ευχαριστώ για την βοηθεια! 🥰

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παρελαβα,με πατεντα,αλλα παρελαβα.
οταν σκασει στο τρακινγκ στο κμδ της περιοχης, παω και παραλαμβανω απο εκει.
δεν περιμενω να παει ταχυδρομειο και επειτα να ερθει χαρτακι στο σπιτι.

αντε και στα δικα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ApostleK είπε

Καλησπέρα παιδιά!  Ήρθα για να ρωτήσω τι να κάνω επειδή ενα πακέτο που περιμένω είναι κολλημένο απο τις 7/5 αλλά βλέπω οτι δεν είμαι μόνο εγω οπότε υποθέτω οτι θα πρέπει να περιμένω παραπάνω και δεν εχει χαθει.. 

Screenshot_146.png

είστε τέρμα γουρλήδες, δεν πέρασε ουτε ένα 24ωρο απο το σχόλιο μου και δείχνει επιτέλους ότι είναι Αττική!

Screenshot_150.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sleepychris είπε

εγω παρελαβα,με πατεντα,αλλα παρελαβα.
οταν σκασει στο τρακινγκ στο κμδ της περιοχης, παω και παραλαμβανω απο εκει.
δεν περιμενω να παει ταχυδρομειο και επειτα να ερθει χαρτακι στο σπιτι.

αντε και στα δικα σας!

Ναι κι εγώ πήγα από εκεί και μου είπαν ότι είναι ακόμη στη διανομή και καλά θα το φέρει ο ταχυδρομος (+μια βδομάδα καθυστέρηση) και τους παρακάλεσα και με αφησαν και μπήκα στη διανομή και το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...