Προς το περιεχόμενο

Περί αυτοκίνησης


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, denexo είπε

Άρα προτιμούμε τις κλασσικές αλυσίδες; Σκέφτομαι και χρήση σε αστικό ιστό αν χρειαστεί (Winter is coming :P) Πόσο φθείρουν τα λάστιχα;

Για μια δυο φορές που θα τις χρειαστείς καλύτερα πανιά και αν σκίτσου ξαναπαίρνει καινουργια 

Πολύ πιο εύκολο και δεν παθαίνουν τπτ τα λάστιχα,ζαντες κτλ

Απλά τα βγάζεις αν φτάσεις σε καθαρή ασφαλτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, imr είπε

Για μια δυο φορές που θα τις χρειαστείς καλύτερα πανιά και αν σκίτσου ξαναπαίρνει καινουργια 

Πολύ πιο εύκολο και δεν παθαίνουν τπτ τα λάστιχα,ζαντες κτλ

Απλά τα βγάζεις αν φτάσεις σε καθαρή ασφαλτο

Εξαρτάται και από την περιοχή που μένεις ή θα κινηθείς.

Αν έχει έντονο ανάγλυφο οι κουβέρτες δεν μπορούν να σε βοηθήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Υβριδικό Plug in hybrid αμαξι με ρυπους κατω απο 50, 1980 κυβικων απαλλασεται απο τελη κυκλοφοριας - φορο πολυτελειας;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Papakaliati είπε

Παλικάρια μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Υβριδικό Plug in hybrid αμαξι με ρυπους κατω απο 50, 1980 κυβικων απαλλασεται απο τελη κυκλοφοριας - φορο πολυτελειας;; 

Στο ίδιο ερώτημα, το Νοέμβριο, στον πεθερό απάντησαν ότι έχει κανονικό φόρο πολυτελείας. Τέλη ΔΕΝ έχει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Δοκιμασμένα καλό μάστορα για μεμβράνες στην Θεσσαλονίκη έχουμε?

Άποψη για Carglass?

Έγραψα και στο αντίστοιχο τόπικ αλλά εδώ ίσως έχω γρηγορότερα feedback 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/1/2022 στις 4:46 ΜΜ, paylidis είπε

Στο ίδιο ερώτημα, το Νοέμβριο, στον πεθερό απάντησαν ότι έχει κανονικό φόρο πολυτελείας. Τέλη ΔΕΝ έχει.

Ο φορος πολυτελειας ειναι στανταρ ποσο καθε χρονο ή οτι επιβαρυνει τα τεκμαρτα εισοδηματα στην φορολογικη δηλωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, bjj-p είπε

Ο φορος πολυτελειας ειναι στανταρ ποσο καθε χρονο ή οτι επιβαρυνει τα τεκμαρτα εισοδηματα στην φορολογικη δηλωση;

Από οσο ξέρω στάνταρ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ρεζέρβα επειδή δεν είναι στη θέση της πιάνει αρκετό χώρο στο όχι και τόσο μεγάλο πορτμπαγκάζ. Είναι οκ να πάρω ενα σπρέι και να τη βγάλω; Αν χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω αχρηστεύεται το λάστιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, zio10 είπε

Η ρεζέρβα επειδή δεν είναι στη θέση της πιάνει αρκετό χώρο στο όχι και τόσο μεγάλο πορτμπαγκάζ. Είναι οκ να πάρω ενα σπρέι και να τη βγάλω; Αν χρειαστεί να το χρησιμοποιήσω αχρηστεύεται το λάστιχο;

Οδική έχεις; Εάν ναι ούτε σπρευ ούτε τπτ μη πάρεις… Εάν τυχόν τώρα χρειαστεί ποτέ να ανέβεις σε τίποτα κατσάβραχα παρε τη ρεζέρβα καλού κακου…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Deathmace είπε

Καλησπέρα παιδιά.

Δοκιμασμένα καλό μάστορα για μεμβράνες στην Θεσσαλονίκη έχουμε?

Άποψη για Carglass?

Έγραψα και στο αντίστοιχο τόπικ αλλά εδώ ίσως έχω γρηγορότερα feedback 😁

Εγω έβαλα στα 2 που άλλαξα τον τελευταίο χρόνο Λαμπράκη με Καραμανλή στην γωνία. Paintbull νομίζω. Μια χαρά η τοποθέτηση και άριστα σε εμφάνιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, paylidis είπε

Οδική έχεις; Εάν ναι ούτε σπρευ ούτε τπτ μη πάρεις… Εάν τυχόν τώρα χρειαστεί ποτέ να ανέβεις σε τίποτα κατσάβραχα παρε τη ρεζέρβα καλού κακου…

Οδική έχω ναι, 22 χρόνια δεν την έχω πάρει ποτέ! :lol:

Το σκέφτηκα αλλά όσες φορές έπαθα λάστιχο έκατσα και το άλλαξα...θα δω ίσως πάρω ένα σπρέι να υπάρχει και ανάλογα που πάω να παίρνω και τη ρεζέρβα.

ΓΙα το αν είναι οκ το λάστιχο μετά τη χρήση σπρέι και μπορεί να επισκευαστεί ξέρεις κάτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, zio10 είπε

Οδική έχω ναι, 22 χρόνια δεν την έχω πάρει ποτέ! :lol:

Το σκέφτηκα αλλά όσες φορές έπαθα λάστιχο έκατσα και το άλλαξα...θα δω ίσως πάρω ένα σπρέι να υπάρχει και ανάλογα που πάω να παίρνω και τη ρεζέρβα.

ΓΙα το αν είναι οκ το λάστιχο μετά τη χρήση σπρέι και μπορεί να επισκευαστεί ξέρεις κάτι;

Είχα ακούσει ότι χαλάει αλλά αμφιβάλλω αν ισχύει. Δε το ξέρω με σιγουριά. Προσωπικα να σου πω την αλήθεια δε θα το χρησιμοποιούσα. Έχω 2 οδικές, μια της Audi και μια από την ασφάλεια. Θα διαλέξω ποια θέλω κ θα έρθει! 😂

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paylidis είπε

Είχα ακούσει ότι χαλάει αλλά αμφιβάλλω αν ισχύει. Δε το ξέρω με σιγουριά. Προσωπικα να σου πω την αλήθεια δε θα το χρησιμοποιούσα. Έχω 2 οδικές, μια της Audi και μια από την ασφάλεια. Θα διαλέξω ποια θέλω κ θα έρθει! 😂

Αφού έχεις από την audi γιατί έβαλες και στην ασφάλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, zio10 είπε

Αφού έχεις από την audi γιατί έβαλες και στην ασφάλεια;

Ε για 15-20€ το χρόνο καλύτερα να έχω εναλλακτική… Αν κ της Audi είναι με διαφορά καλύτερη εαν δε στο φτιάξουν επιτόπου παίρνεις εντός μιας ωρας όχημα αντικατάστασης (υποτίθεται)

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...