Προς το περιεχόμενο

Βελτιώσεις - Μετατροπές - Αναβαθμισεις - Πατέντες όλα εδώ!


paylidis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Runflat η οχι; Δεν εχει ρεζερβα το Meriva B λογω εργοστασιακου υγραεριου και επειδη πλησιαζει ο καιρος για λαστιχα φοβαμαι την ελειψη ρεζερβας, απο την αλλη ειδα οτι εχουν μεγαλη καταναλωση τα runflat

Αυτη την στιγμη φοραω Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16 91H την πρωτη εκδοση γιατι ειδα οτι εχει βγει και V2 και ειμαι ευχαριστημενος απο την αποδοση τους απλα ειναι του 18 47η βδομαδα.

λευτερη απο εμενα runflat με κλειστα τα ματια... με εχουν σωσει στα προηγουμενα μου αυτοκινητα (ειδικα στο τελευταίο σκιστηκε πλευρικα το λαστιχο με μεγαλη ταχυτητα και δε καταλαβα τιποτα-παρα μονο απο την ενδειξη του αισθητηρα ειδα οτι ειχα παθει ζημια) κ στο τωρινο δεν εχει (ουτε ρεζερβα εχει) - οταν ερθει η ωρα να αλλαξω μονο runflat θα βαλω και ας πληρωσω κατι παραπανω...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 542
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, paylidis είπε

λευτερη απο εμενα runflat με κλειστα τα ματια... με εχουν σωσει στα προηγουμενα μου αυτοκινητα (ειδικα στο τελευταίο σκιστηκε πλευρικα το λαστιχο με μεγαλη ταχυτητα και δε καταλαβα τιποτα-παρα μονο απο την ενδειξη του αισθητηρα ειδα οτι ειχα παθει ζημια) κ στο τωρινο δεν εχει (ουτε ρεζερβα εχει) - οταν ερθει η ωρα να αλλαξω μονο runflat θα βαλω και ας πληρωσω κατι παραπανω...

Δεν έχει ρεζέρβα το Q3 ρε μαν ? έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, tsofras είπε

Δεν έχει ρεζέρβα το Q3 ρε μαν ? έλεος

Δυστυχως οχι... το τιγκουαν ειχε μονο στην κατηγορία κ μετα νομιζω το κοντιακ εξτρα +80€... (αυτα προ 2 ετων πλεον μπορει κανενα)

δε ξερω καν εαν μπαινει κ μπορώ να αγοράσω σκεψου.. ουτε που ασχοληθηκα αν κ το θεωρω σημαντικό!

ειπα απλα θα βαλω RFT οταν ερθει η ωρα κ τελος ;) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, paylidis είπε

Δυστυχως οχι... το τιγκουαν ειχε μονο στην κατηγορία κ μετα νομιζω το κοντιακ εξτρα +80€... (αυτα προ 2 ετων πλεον μπορει κανενα)

δε ξερω καν εαν μπαινει κ μπορώ να αγοράσω σκεψου.. ουτε που ασχοληθηκα αν κ το θεωρω σημαντικό!

ειπα απλα θα βαλω RFT οταν ερθει η ωρα κ τελος ;) 

Μήπως έχει βάση για τον πάτο του πορτ μπαγαζ και μπαίνει ? Αισθάνομαι ανασφάλεια χωρίς ρεζέρβα, αν και στο δικό μου δεν έχω πάθει ποτέ λάστιχο αλλά έπαθα με της γυναίκας πριν 2 χρόνια Κυριακή -μεσημέρι στα Καμένα Βούρλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, tsofras είπε

Μήπως έχει βάση για τον πάτο του πορτ μπαγαζ και μπαίνει ? Αισθάνομαι ανασφάλεια χωρίς ρεζέρβα, αν και στο δικό μου δεν έχω πάθει ποτέ λάστιχο αλλά έπαθα με της γυναίκας πριν 2 χρόνια Κυριακή -μεσημέρι στα Καμένα Βούρλα

πολυ πιθανό, θα το ανοιξω απο περιεργεια να δω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω εδω μιας και μαλλον εδω ταιριαζει.

Τι ακριβως ειναι αυτο το μαυρο υλικο στο μπαρμπριζ στο υψος του καθρεφτη?

Το epass πρεπει να μπει εκει κανονικα? Στο ford εχει θερμενομενο μπαρμπριζ με αποτελεσμα να μην διαβαζει το epass πουθενα εκτος απο αυτο το μαυρο σημειο.

Θυμαμαι καπου ειχα διαβασει οτι το epass πρεπει να μπαινει κατω απο αυτο το μαυρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, imr είπε

Ρωταω εδω μιας και μαλλον εδω ταιριαζει.

Τι ακριβως ειναι αυτο το μαυρο υλικο στο μπαρμπριζ στο υψος του καθρεφτη?

Το epass πρεπει να μπει εκει κανονικα? Στο ford εχει θερμενομενο μπαρμπριζ με αποτελεσμα να μην διαβαζει το epass πουθενα εκτος απο αυτο το μαυρο σημειο.

Θυμαμαι καπου ειχα διαβασει οτι το epass πρεπει να μπαινει κατω απο αυτο το μαυρο

ναι σε αυτο το σημειο που ειναι σα μπιμπικια το βαζεις (ασχετα αν 9/10 κ εγω μαζι δε το εχουμε βαλει εκει αλλα στο τζαμι :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, imr είπε

Ρωταω εδω μιας και μαλλον εδω ταιριαζει.

Τι ακριβως ειναι αυτο το μαυρο υλικο στο μπαρμπριζ στο υψος του καθρεφτη?

Το epass πρεπει να μπει εκει κανονικα? Στο ford εχει θερμενομενο μπαρμπριζ με αποτελεσμα να μην διαβαζει το epass πουθενα εκτος απο αυτο το μαυρο σημειο.

Θυμαμαι καπου ειχα διαβασει οτι το epass πρεπει να μπαινει κατω απο αυτο το μαυρο

Περνάει κανονικά το σήμα και με νανοκεραμικη μεμβράνη xpel περασμένη , εγώ το έχω δεξιά και κάτω από τον ηλεκτροχρωματικό καθρέπτη , σε ύψος που να μην το βλέπω :P  μέσα σε αυτό το πλαίσιο που λες 

Αλλάζοντας το εμπρόσθιο παρμπριζ πριν κανα μήνα περίπου , λόγω σπασίματος , πρόσεξα ότι το καινούργιο έχει περιμετρικά περισσότερα τέτοια "στίγματα" και βρήκα αυτό το άρθρο  

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, terry308 είπε

Περνάει κανονικά το σήμα και με νανοκεραμικη μεμβράνη xpel περασμένη , εγώ το έχω δεξιά και κάτω από τον ηλεκτροχρωματικό καθρέπτη , σε ύψος που να μην το βλέπω :P  μέσα σε αυτό το πλαίσιο που λες 

Αλλάζοντας το εμπρόσθιο παρμπριζ πριν κανα μήνα περίπου , λόγω σπασίματος , πρόσεξα ότι το καινούργιο έχει περιμετρικά περισσότερα τέτοια "στίγματα" και βρήκα αυτό το άρθρο  

Μια χαρα! οποτε θα το βαλω στο μαυρο που λειτουργει και ολα κομπλε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το ST , το ειχα ακυρώσει απ το Μάρτιο, πλέον περασα στο 1.0 Ecoboost ST-Line 125άρι,  Revo Stage 1(Πρόγραμμα, Κ&Ν φίλτρο). Με 100άρα βενζινη βγάζει 170hp(125 stock) και απο 17κιλά ροπή, παει στα 23 κιλα και overboost 24.

Όσο και να μεγαλώσουμε, παραμένουμε petrolheads. 😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, gmts είπε

Μιας και το ST , το ειχα ακυρώσει απ το Μάρτιο, πλέον περασα στο 1.0 Ecoboost ST-Line 125άρι,  Revo Stage 1(Πρόγραμμα, Κ&Ν φίλτρο). Με 100άρα βενζινη βγάζει 170hp(125 stock) και απο 17κιλά ροπή, παει στα 23 κιλα και overboost 24.

Όσο και να μεγαλώσουμε, παραμένουμε petrolheads. 😆

Αγόρασες καινούργιο (F/L) ή μεταχειρισμένο; 

Εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παρει καινουριο το ST-Line to 2018 και του περασα το Revο.

Μεγάλη διαφορά στις μεσαίες στροφές.

Αν πήγαινα για full stage 1 με ολοσωμη και intercooler θα πιανε τα 200hp για πλάκα.

Στα ecoboost δεν βγάζει τιποτα απο βλάβες. Σε καποια TSI , εχουν βγάλει ψιλοβλάβες απ οτι μου ειπαν

Βάζω μόνο 100αρα βενζίνη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, gmts είπε

Ειχα παρει καινουριο το ST-Line to 2018 και του περασα το Revο.

Μεγάλη διαφορά στις μεσαίες στροφές.

Αν πήγαινα για full stage 1 με ολοσωμη και intercooler θα πιανε τα 200hp για πλάκα.

Στα ecoboost δεν βγάζει τιποτα απο βλάβες. Σε καποια TSI , εχουν βγάλει ψιλοβλάβες απ οτι μου ειπαν

Βάζω μόνο 100αρα βενζίνη

Βλάβες λόγω προγράμματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, tsofras said:

Βλάβες λόγω προγράμματος?

Αν θυμαμαι καλα για κάποιους 2λιτρους TSI μου είπε κυρίως ότι έχουν θεματάκια. Δε ρώτησα λεπτομέρειες. Για  Revo εννοώ.

Στους ecoboost 1.0, 1.5(ST) ακόμα και full stage 2,  βλαβες=0

Έψαξα αρχικά για Mountune Καρανικόλα, αλλά δεν βγάζει η εταιρία για το 1.0.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...