Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 17/5/2022 στις 10:25 ΜΜ, liakinen είπε

Ε για την Toyota μην το δένεις και κόμπο. Έχει τρομερά κολλημένα μυαλά που είναι της λογικής ή Toyota ή τίποτα. 

Μόλις σκιαγράφησες το προφίλ του πεθερου μου (είναι και δάσκαλος οδήγησης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

11 λεπτά πριν, MauroPaltoudias είπε

Μόλις σκιαγράφησες το προφίλ του πεθερου μου (είναι και δάσκαλος οδήγησης).

Σε έναν άνθρωπο κάποιας ηλικίας μπορώ σε κάποιο βαθμό να το δικαιολογήσω σε έναν νέο όχι. Για παράδειγμα ο θείος μου έχει ένα Audi 80 (1989) 1.6 με 550.000 χλμ που δεν έβγαλε σοβαρή ζημιά και έχει πάει σε όλες τις γωνιές της Ελλάδας. Ε αυτός ο άνθρωπος μας τα έχει κάνει τσουρέκια 😛 τόσα χρόνια για την Γερμανική τεχνολογία του 80 κτλ όμως είναι δικαιολογημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, liakinen είπε

Σε έναν άνθρωπο κάποιας ηλικίας μπορώ σε κάποιο βαθμό να το δικαιολογήσω σε έναν νέο όχι. Για παράδειγμα ο θείος μου έχει ένα Audi 80 (1989) 1.6 με 550.000 χλμ που δεν έβγαλε σοβαρή ζημιά και έχει πάει σε όλες τις γωνιές της Ελλάδας. Ε αυτός ο άνθρωπος μας τα έχει κάνει τσουρέκια 😛 τόσα χρόνια για την Γερμανική τεχνολογία του 80 κτλ όμως είναι δικαιολογημένος.

Μην το ψαχνετε τα αυτοκινητα και οχι μονο για καποιους ειναι σαν τις ποδοσφαιρικές ομάδες, χαος και χουλιγκανισμός

Δειτε τι γίνεται στα αντιστοιχα αυτοκινητιστικά φορουμς

Εδω το κανουν με τα iPhone και τα Android 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, liakinen είπε

Σε έναν άνθρωπο κάποιας ηλικίας μπορώ σε κάποιο βαθμό να το δικαιολογήσω σε έναν νέο όχι. Για παράδειγμα ο θείος μου έχει ένα Audi 80 (1989) 1.6 με 550.000 χλμ που δεν έβγαλε σοβαρή ζημιά και έχει πάει σε όλες τις γωνιές της Ελλάδας. Ε αυτός ο άνθρωπος μας τα έχει κάνει τσουρέκια 😛 τόσα χρόνια για την Γερμανική τεχνολογία του 80 κτλ όμως είναι δικαιολογημένος.

Η ιδιότητα δεν γράφηκε τυχαία. Ο μεν θείος είναι ένα παράδειγμα της γενικής κατηγορίας ανθρώπων, ο δε πεθερός ανήκει στους επαγγελματίες του χώρου (εκπαιδευτικά + προσωπικό, όλα τουότα / που λέγαμε και στα έϊτις). Για αυτό και δεν τον δικαιολογώ. Ή για την ακρίβεια : τον δικαιολογώ σε ό, τι αφορά το επάγγελμα (ανθεκτικό με προσιτό κόστος συντήρησης). Στο προσωπικό του όμως, όχι. Ήταν πολύ κοντά στην κατηγορία "έχω παντρευτεί το αυτοκίνητό μου. Βγαίνω και το χαζεύω στην βεράντα παρέα με τον φραπέ, κάθε τρεις και λίγο". 

Επεξ/σία από MauroPaltoudias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/5/2022 στις 10:08 ΜΜ, Pater77 είπε

Αστα να πανε εγώ εχω παράδοση 8/23 εκδοση active plus περαστικά μου 😁

Ελπίζω να το παραλάβεις πιο νωρίς. Αλήθεια πότε έκανες την παραγγελία? 

Το ρωτάω γιατί εγώ έκανα παραγγελία στις 30/3 και μου είπαν ότι θα παραλάβω αρχές καλοκαιριού του 23 (ίσως δεν ήθελαν να μου πουν ότι θα χάσω και το επόμενο καλοκαίρι 😪). 

Επεξ/σία από paptho
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαρά στο κουράγιο σου. Δεν υπήρχε περίπτωση να περίμενα τόσο πολύ. Αν όλοι ήταν έτσι απλά δεν θα αγόραζα τώρα. Εσύ μέχρι να παραλάβεις θα έχει τσιμπήσει ένα 2χιλιαρο επάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, paptho είπε

Ελπίζω να το παραλάβεις πιο νωρίς. Αλήθεια πότε έκανες την παραγγελία? 

Το ρωτάω γιατί εγώ έκανα παραγγελία στις 30/3 και μου είπαν ότι θα παραλάβω αρχές καλοκαιριού του 23 (ίσως δεν ήθελαν να μου πουν ότι θα χάσω και το επόμενο καλοκαίρι 😪). 

27/4 εκανα παραγγελία μακάρι να παραλάβω νωρίτερα

30 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Χαρά στο κουράγιο σου. Δεν υπήρχε περίπτωση να περίμενα τόσο πολύ. Αν όλοι ήταν έτσι απλά δεν θα αγόραζα τώρα. Εσύ μέχρι να παραλάβεις θα έχει τσιμπήσει ένα 2χιλιαρο επάνω.

η τιμη ειναι κλειδωμένη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Τυχερός! Γιατί τώρα δεν την κλειδώνουν!

νομίζω ότι σταμάτησαν να της κλειδώνουν από 15/5 ευτυχώς πρόλαβα🙂

Spoiler

 

Επεξ/σία από Pater77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Pater77 είπε

μου θυμίζει την φάση με τις κάρτες γραφικών...

που βγαινει ξέρωγω η 3070ti ενώ δεν έχει δει ο άλλος ζωγραφιστή την 3070.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2022 στις 4:27 ΜΜ, zanskou είπε

η υψηλότερη τιμή αντανακλά τις αυξήσεις που κάνει το εργοστάσιο/Toyota Motor Europe όπως και στις περισσότερες εταιρείες. Οι προμήθειες των εμπόρων δεν έχουν αλλάξει καθόλου. Και η εισαγωγική κατ'επέκταση τα ίδια λεφτά βγάζει περίπου ανα αυτοκίνητο. 

Και επίσης σε όλες τις εταιρείες παίζει τεράστιο ρόλο το μερίδιο αγοράς. Αν ίσχυε αυτό που λες θα σημαινε ότι η Χ εταιρεία (πχ η ΤΟΥΟΤΑ ή οποιαδήποτε άλλη) έχει αποφασίσει να θυσιάζει την πρώτη θέση που έχει σε μερίδιο αγοράς. κάτι τέτοιο είναι αυτοκτονία, για πάρα πολλούς λόγους 

Διαβαζω ενα σωρο ασυναρτησιες.Οταν σου λεει καποιος, οτι θα παρεις αυτοκινητο σε 20μηνες, δεν σημαινει οτι τα ξυνουν στο εργοστασιο και σε 20μηνες θα στο φτιαξουν.Σημαινει οτι η γραμμη παραγωγης ειναι πουλημενη και κλεισμενη για 20 μηνες.

Η toyota πουλησε 1 εκατομμυριο περισσοτερα αυτοκινητα απο την VW το πρωτο τετραμηνο του 22.Στην Ελλαδα ειναι πρωτη σε πωλησεις και τα CHR-YARIS-COROLLA πρωτα σε πωλησεις.Την να κανει, να σκισει κανενα καλσον.Εχει τιγκαρει το μαγαζι.Σαν να πας καπου και να μην εχει τραπεζι να καθισεις και να εχεις απαιτησεις.Ελα  μετα-αυριο σου λεει ο μαγαζατορας.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2022 στις 1:49 ΠΜ, carnag9 είπε

1/2022 παραγγελια με προφορικη επιβεβαιωση για 1/2023

 

ηδη πλεον μου λενε 5/2023 - καλη τυχη :(

Εγώ που έκανα παραγγελία την 1η εβδομάδα του Φεβρουαρίου , ήξερα από την αρχή , χρόνος παράδοσης Μάιος 2023 που ισχύει ακόμη. Όποτε λογικά μετράω αντίστροφα......και περιμένω . Σε αντίθεση με πολλούς που διαβάζω και αλλού που παραγγελίες Ιανουαρίου, Φεβρουαρίου που έκαναν είχαν ενημέρωση για χρόνο παράδοσης Ιανουάριος 2023 και τελικά σχεδόν όλοι πάνε για Μάιο και Ιούνιο.

 

6 ώρες πριν, toyo73 είπε

Διαβαζω ενα σωρο ασυναρτησιες.Οταν σου λεει καποιος, οτι θα παρεις αυτοκινητο σε 20μηνες, δεν σημαινει οτι τα ξυνουν στο εργοστασιο και σε 20μηνες θα στο φτιαξουν.Σημαινει οτι η γραμμη παραγωγης ειναι πουλημενη και κλεισμενη για 20 μηνες.

Η toyota πουλησε 1 εκατομμυριο περισσοτερα αυτοκινητα απο την VW το πρωτο τετραμηνο του 22.Στην Ελλαδα ειναι πρωτη σε πωλησεις και τα CHR-YARIS-COROLLA πρωτα σε πωλησεις.Την να κανει, να σκισει κανενα καλσον.Εχει τιγκαρει το μαγαζι.Σαν να πας καπου και να μην εχει τραπεζι να καθισεις και να εχεις απαιτησεις.Ελα  μετα-αυριο σου λεει ο μαγαζατορας.

Σωστός....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...