Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομη μια αποδειξη οτι ολα σιγα σιγα συνηθιζονται

για πολλους η ανοιχτη τιμη ηταν κοκκινη γραμμη. Τωρα βλεπω οτι πλεον πολυς κοσμος το παραβλεπει η πειθαρχει αναγκαστικα

Φοβερα πραγματα

προσωπικα δεν εκχωρω κανενα ελεγχο των χρηματων μου σε αλλους, προτιμω να επιλεγω εγω ως καταναλωτης και οχι η Τογιοτα (και η καθε Τογιοτα) ειδικα με 15 μηνες αναμονη

κανενα εμπορικο προιον δεν αξιζει αυτην την αβεβαιοτητα

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχει αποδειχτεί ότι όλα τελικά είναι προσφορά και ζήτηση.

Αν και δεν είμαι Toyota fan, πιστεύω ότι πρέπει να παραδεχτούμε ότι αυτή τη στιγμή πάει τάπα σε πωλήσεις διεθνώς, παρά την αναμονή 1-2 χρόνια για τα υβριδικά της μοντέλα, ενώ για τα πολύ μεγάλα SUV (που δεν έχουμε συνηθίσει εδώ), υπάρχει λίστα αναμονής 4-5 ετών!

Ακόμα και στη χώρα μας, αυτό που συμβαίνει αποδεικνύει ότι υπάρχουν πολλοί που θέλουν να αποκτήσουν υβριδικό Toyota μετά από 1,5 χρόνο, παρά κάποιο άλλο εντός 6μηνου.

Μάλλον η αγορά είναι δική της μέχρι την ολοκληρωτική μετάβαση στα ηλεκτρικά, που αργεί. Εκεί θα αλλάξουν κάποιες ισορροπίες και κανείς δεν ξέρει ακόμα.

Ειδικά για το Yaris Cross, έχει μακράν τη μικρότερη κατανάλωση εντός πόλης με την υβριδικότητα, και στις μικρότερες τιμές, μεταξύ των ανταγωνιστικών μοντέλων. Να, ίσως, γιατί προτιμά κάποιος να περιμένει 1,5 χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ουτε εγω ειμαι φαν αλλα αν θελεις υβριδικο, το γιαρις νομίζω ειναι μονόδρομος, δεν ειδα να υπάρχει και κατι αντίστοιχο πέρσι το καλοκαίρι που έψαχνα 

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι τα μοναδικά υβριδικά που μπορείς να αγοράσει κάποιος σε νορμάλ τιμές 

Η εταιρεία κεφαλαιοποιει το τεράστιο τεχνολογικό της πλεονέκτημα έναντι του ανταγωνισμού. Λες υβριδικό και σου έρχεται αυτή στο μυαλό. Όπως πχ λες ηλεκτρικό και σου έρχεται στο μυαλό η Τεσλα. Αυτό είναι αναμφισβητητο 

 

Αλλά να περιμένεις 1,5 έτος χωρίς να ξέρεις πόσα λεφτά τελικα θα βγούνε από την τσέπη σου είναι ένα μεγάλο ρίσκο σε κάθε περίπτωση 

Φυσικά ο καθένας κουμάντο στο πορτοφόλι του κάνει 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, tutuyo είπε

Μα είναι τα μοναδικά υβριδικά που μπορείς να αγοράσει κάποιος σε νορμάλ τιμές 

Η εταιρεία κεφαλαιοποιει το τεράστιο τεχνολογικό της πλεονέκτημα έναντι του ανταγωνισμού. Λες υβριδικό και σου έρχεται αυτή στο μυαλό. Όπως πχ λες ηλεκτρικό και σου έρχεται στο μυαλό η Τεσλα. Αυτό είναι αναμφισβητητο 

 

Αλλά να περιμένεις 1,5 έτος χωρίς να ξέρεις πόσα λεφτά τελικα θα βγούνε από την τσέπη σου είναι ένα μεγάλο ρίσκο σε κάθε περίπτωση 

Φυσικά ο καθένας κουμάντο στο πορτοφόλι του κάνει 

Συμφωνω για την ανοιχτή τιμη, αν τοτε που το ειχα παραγγείλει η τιμη ηταν ανοιχτή ισως να πήγαινα σε μεταχειρισμένο ενος δυο ετων.

Αλλα αν με το σκεπτικο "ααααα μετα ενα χρονο και ανοιχτή τιμη" τοτε αυτοκινητο δεν θα πρόκειται να παρεις ουτε σε 10 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Μόνο σε εμένα φαίνεται κακάσχημο  το Yaris Cross(dresser) ; 

Εγώ που εκτός από το διθέσιο δεν μπορούσα να κοιτάξω κανένα ΤΟΥΟΤΑ και μου αρέσει και το yaris cross και το corolla cross (δεν το έχω δει ακόμα από κοντά)...

 

Υ.Γ. Για το υβριδικό δεν λέω τίποτα... Κάποια στιγμή όλοι ηλεκτρικό θα πάρετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενω παραλαβη 7 Σεπτεμβριου Yaris cross hybrid Style κλειδωμενο στα 23 χιλιαρικα. Καλη η τιμη σε σχεση με σημερα, τον φαγαμε και το γαιδαρο, μεινανε 2.5 μηνες....

Πουλαω την παραγγελια 2 χιλιαρικα οποιος θελει.... πλακα κανω :) αλλα με δελεασε και λιγο το facelift του corolla που ερχεται με 1.8 140hp hybrid.... χρυση τομη αυτος ο νεος κινητηρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Μόνο σε εμένα φαίνεται κακάσχημο  το Yaris Cross(dresser) ; 

Το ειδα live στον δρομο πριν λιγες μερες και να σου πω ουτε εμενα μαρεσει, αρκετα ατσουμπαλο. Βεβαια γουστα ειναι αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, xaralas είπε

Το ειδα live στον δρομο πριν λιγες μερες και να σου πω ουτε εμενα μαρεσει, αρκετα ατσουμπαλο. Βεβαια γουστα ειναι αυτα!

εμφανησιακα δε το λες και κουκλακι. Σιγουρα η κατηγορια εχει πιο ομορφα σουλουπια, οπως το Puma πχ. Και σιγουρα δε σου κανει καλο κλικ με τη μια οπως το σκετο yaris ας πουμε, που νομιζω αντικειμενικα ολοι λενε οτι ειναι πολυ ομορφουλι.

Αποκει και περα, νομιζω οτι σιγα σιγα "it grows on you" και το θεωρεις συμπαθητικο. Επισης χωρις να ειναι ομορφο, περναει λιγο αυτο του "rugged" τζιπακιου που αρεσει σε καποιους σε αυτην την κατηγορια, και αν εισαι τετοιος το βρισκεις πιο ομορφο εξαρχης.

Εγω δεν ειμαι τετοιος, το θεωρω μετριοτατο, αλλα σε καθε περιπτωση σε αυτη την κατηγορια προταρχικα αγοραζεισ "εργαλειο" , και καλως η κακως τικαρει μακραν τα πιο πολλα κουτακια σε σχεση με τον ανταγωνισμο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Dark_Nightfall είπε

Μόνο σε εμένα φαίνεται κακάσχημο  το Yaris Cross(dresser) ; 

Ένα υπερυψωμένο Yaris είναι τι περιμένεις. Το Ford Puma είναι πολύ πιο όμορφο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αναφερεσαι στο Yaris Cross το κυριο χαρακτηριστικο ειναι η υβριδικοτητα, ολα τα αλλα επονται και οι αγοραστες του μπορουν να ζησουν με αυτα. Οποτε ειναι λογικο να αγοραζεις ενα φτηνιαρικο αυτοκινητο γυρω γυρω απο ενα οικονομικο πρωτιστως μοτερ. Εξαλλου στα μικρα αυτοκινητα πολης, οι εταιρειες κανουν αρκετες υποχωρησεις οσο αφορα στην ποιοτητα

Προσωπικα οταν το πρωτο χαρακτηριστικο που σου ερχεται στο μυαλο σε ενα αμαξι ειναι το "ειναι οικονομικο" με αφηνει παγερα αδιαφορο

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι που έχει διαμορφωθεί η κατάσταση, θα δίνουμε προκαταβολή για να πάρουμε σειρά, και θα πουλάμε το δικαίωμα στην ουρά, στη μαύρη αγορά σε παραπάνω τιμή όταν πλησιάζει στο 2μηνο παραλαβής. 😂

Επεξ/σία από kostasgr78
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...