Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα είχε ενδιαφέρον ένας κάτοχος που παρατηρεί το πρόβλημα, να το διατυπώσει γραπτώς στην ελληνική αντιπροσωπεία, να δούμε μια επίσημη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 12/7/2022 στις 1:47 ΜΜ, JohnResq είπε

Καλησπέρα και από μένα
Τις τελευταίες μέρες διαβάζω για ένα πρόβλημα που έχουν διαπιστώσει οι ιδιοκτήτες Yaris Cross το οποίο είναι ένα τρίξιμο εντός καμπίνας το οποίο δημιουργείται από την κολώνα πίσω από την θέση του συνοδηγού. Μετά από επικοινωνία με τις αντιπροσωπείες η επίσιμη απάντηση είναι ότι κατά την κατασκευή υπάρχει μία αστοχία στη σύνδεση του ουρανού και της κολώνας και τους παραπέμπουν σε συνεργαζόμενα , με την Toyota, συνεργεία για επίλυση.
Γνωρίζεται κάτι παραπάνω? Υπάρχει λόγος ανησυχίας?
Θα με βοηθούσαν έξτρα γνώσεις ή αναλύσεις μιας και το έχω παραγγείλει και το περιμένω καλοκαίρι του 23
Υ.Γ Υπάρχει περίπτωση το πρόβλημα αυτό μιας και είναι πλέον γνωστό να διορθωθεί στις επόμενες συναρμολογήσεις στα εργόστάσια?

κοιταξα λιγο reddit/auto forums κτλ δεν βρισκω τπτ σχετικο με το θεμα κολωνας που ανεφερεις.

εγω το yaris cross που εκανα test drive στον κηφισσο δεν ειχε καθολου θορυβους

ποτε παραγγειλες και σου λενε παραδοση καλοκαιρι 23?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Διαβάζω το παρακάτω ελληνικό fb group για το μοντέλο και έχουν αρχίσει και αυξάνονται οι αναφορές κατόχων για το θόρυβο από την πίσω δεξιά κολόνα.

https://www.facebook.com/groups/862563421107106

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 19/8/2022 στις 7:22 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Διαβάζω το παρακάτω ελληνικό fb group για το μοντέλο και έχουν αρχίσει και αυξάνονται οι αναφορές κατόχων για το θόρυβο από την πίσω δεξιά κολόνα.

https://www.facebook.com/groups/862563421107106

Ένα βίντεο σχετικά με τους τριγμούς στο πίσω μέρος του Yaris cross  

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εμενα μου ηρθε 3 μηνες νωριτερα .Δεν ρωτησα τον λογο ,αλλα φανταζομαι οτι στα 500 ατομα που θα κανουν παραγγελια, καποιοι θα ακυρωσουν κιολας οποτε τα τσιπακια η οτι αλλο εχουν σε ελλειψη θα πανε για αλλη παραγγελια . Εικασια δικη μου αυτη και δεν ξερω αν οντως ισχυει, παντως εγω το περιμενα τελη Ιανουαριου και το εχω απο αρχες Νοεμβρη.

IMG_2335 (4).jpg

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, LynnJames είπε

Εμενα μου ηρθε 3 μηνες νωριτερα .Δεν ρωτησα τον λογο ,αλλα φανταζομαι οτι στα 500 ατομα που θα κανουν παραγγελια, καποιοι θα ακυρωσουν κιολας οποτε τα τσιπακια η οτι αλλο εχουν σε ελλειψη θα πανε για αλλη παραγγελια . Εικασια δικη μου αυτη και δεν ξερω αν οντως ισχυει, παντως εγω το περιμενα τελη Ιανουαριου και το εχω απο αρχες Νοεμβρη.

IMG_2335 (4).jpg

Για μένα ο πιο τέλειος συνδυασμός χρώματος και ζάντας. Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

ΥΓ Πότε έδωσες παραγγελία, ποια έκδοση είναι και πόσο σου βγήκε με το κλειδί στο χέρι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, liakjim είπε

Για μένα ο πιο τέλειος συνδυασμός χρώματος και ζάντας. Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

ΥΓ Πότε έδωσες παραγγελία, ποια έκδοση είναι και πόσο σου βγήκε με το κλειδί στο χέρι;

Σ'ευχαριστω! Συμφωνω για το χρωμα ,Θα προτιμουσα ισως τις ζαντες του Elegant η Premier edition. Εμενα ειναι η Style εκδοση ,παραγγελια εγινε τον Νοεμβριο του 2021 και παραδοση θα ηταν τελη Ιανουαριου 2023 αλλα οπως ειπα με ειδοποιησαν νωριτερα (3 μηνες) . Βγηκε περιπου στα 24k  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πάντως, μπορεί να μην είναι η ομορφότερη, αλλά η συγκεκριμένη 17άρα είναι η ιδανική διάσταση. 

Καλοτάξιδο, να το ευχαριστηθείς και να μας πεις εντυπώσεις ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο πάντως, μπορεί να μην είναι η ομορφότερη, αλλά η συγκεκριμένη 17άρα είναι η ιδανική διάσταση. 

Καλοτάξιδο, να το ευχαριστηθείς και να μας πεις εντυπώσεις ! 

Σ'ευχαριστω! Ειναι upgrade απο Yaris 2004 οποτε οι εντυπωσεις μονο θετικες ειναι χαχα. Δεν εχω κανει αρκετα χιλιομετρα ακομα ( στην πολη τα περισσοτερα). Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος ,ισως το μονο αρνητικο οι χωροι πισω που θυμιζουν μικροτερο αμαξι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, LynnJames είπε

Εμενα μου ηρθε 3 μηνες νωριτερα .Δεν ρωτησα τον λογο ,αλλα φανταζομαι οτι στα 500 ατομα που θα κανουν παραγγελια, καποιοι θα ακυρωσουν κιολας οποτε τα τσιπακια η οτι αλλο εχουν σε ελλειψη θα πανε για αλλη παραγγελια . Εικασια δικη μου αυτη και δεν ξερω αν οντως ισχυει, παντως εγω το περιμενα τελη Ιανουαριου και το εχω απο αρχες Νοεμβρη.

IMG_2335 (4).jpg

Καλορίζικο καλες βόλτες 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Συνεχίζονται οι εκτιμήσεις για παράδοση στους 18+ μήνες από την παραγγελία;

Δεν αρχίζει να βγαίνει στα σκαριά το facelift σε τόσο χρόνο μπροστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γύρω στον ένα χρόνο πρέπει να παίζει το υβριδικό αν και σε διάφορα groups διαβαζω οτι πολλοί παραλαμβάνουν αρκετά νωρίτερα του αναμενόμενου 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2023 στις 10:24 ΠΜ, kostasgr78 είπε

Συνεχίζονται οι εκτιμήσεις για παράδοση στους 18+ μήνες από την παραγγελία;

Δεν αρχίζει να βγαίνει στα σκαριά το facelift σε τόσο χρόνο μπροστά;

Στην Toyota Γιαννιτσας μου είπαν 1 χρόνο για τα υβριδικά Cross αλλά παίζει και νωρίτερα διότι γίνονται ακυρώσεις κτλ οπότε να πάρεις την παραγγελία κάποιου άλλου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...