Προς το περιεχόμενο

Toyota Yaris Cross 2021


kostasgr78

Προτεινόμενες αναρτήσεις

30 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Από τη πρώτη έκδοση του Yaris Cross, την Active, θεωρείτε ότι λείπει κάτι «βασικό» για τις προτιμήσεις σας;

γενικά πληρέστατη ειναι για βασικη έκδοση. εξαρτάται τι θεωρεί βασικό ο καθένας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 509
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, zanskou είπε

γενικά πληρέστατη ειναι για βασικη έκδοση. εξαρτάται τι θεωρεί βασικό ο καθένας. 

Απλά είπα μήπως λείπει κάτι βασικό, όπως στις πρώτες εκδόσεις άλλων μοντέλων της Toyota.

Για παράδειγμα, αυτό που δεν έχω χωνέψει με τίποτα, την απουσία ηλεκτρικών παραθύρων πίσω, που δεν έχουν κάποια. Άκρως τραγικό ακόμα και σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostasgr78 είπε

Απλά είπα μήπως λείπει κάτι βασικό, όπως στις πρώτες εκδόσεις άλλων μοντέλων της Toyota.

Για παράδειγμα, αυτό που δεν έχω χωνέψει με τίποτα, την απουσία ηλεκτρικών παραθύρων πίσω, που δεν έχουν κάποια. Άκρως τραγικό ακόμα και σήμερα.

εχει ηλ.παραθυρα εμπρος-πισω οπως και δισκοφρενα. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Απλά είπα μήπως λείπει κάτι βασικό, όπως στις πρώτες εκδόσεις άλλων μοντέλων της Toyota.

Για παράδειγμα, αυτό που δεν έχω χωνέψει με τίποτα, την απουσία ηλεκτρικών παραθύρων πίσω, που δεν έχουν κάποια. Άκρως τραγικό ακόμα και σήμερα.

Ακρως τραγικό τα ηλεκτρικά παράθυρα πίσω δε νομίζω πως είναι. 

Στην πρώτη έκδοση της Κορόλλα που αγόρασα εγώ πέρυσι έλειπε η Multimedia οθόνη, ήταν σα περιβάλλον MS DOS αυτή που είχε. Στα Yaris νομίζω όλα έχουν κανονικό συστημα ψυχαγωγίας με Carplay/Android Auto. 

Αλλά γενικά είναι όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, εξαρτάται τι θεωρείς εσύ σημαντικό. Για μένα είναι οι θερμαινόμενοι καθρέπτες, ο τεμπέλης, το CarPlay, τώρα πλέον και το ACC κλπ. Το οτι δεν εχει αυτόματο κλιματισμό π.χ. δε με απασχολεί γιατι και όταν είχα πάλι στο manual τον δούλευα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Απλά είπα μήπως λείπει κάτι βασικό, όπως στις πρώτες εκδόσεις άλλων μοντέλων της Toyota.

Για παράδειγμα, αυτό που δεν έχω χωνέψει με τίποτα, την απουσία ηλεκτρικών παραθύρων πίσω, που δεν έχουν κάποια. Άκρως τραγικό ακόμα και σήμερα.

Η έκδοση ACTIVE με την ACTIVE PLUS είναι σχεδόν ιδια   με ουσιαστική διαφορά τον πίνακα οργάνων και ο λογος που προτίμησα  το ACTIVE PLUS  αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο ύπαρξης αυτων τον δυο εκδόσεων 

Πάντως και η δυο πρώτες έκδοσης είναι πλήρες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ProponitisTouKanape είπε

Ακρως τραγικό τα ηλεκτρικά παράθυρα πίσω δε νομίζω πως είναι. 

Στην πρώτη έκδοση της Κορόλλα που αγόρασα εγώ πέρυσι έλειπε η Multimedia οθόνη, ήταν σα περιβάλλον MS DOS αυτή που είχε. Στα Yaris νομίζω όλα έχουν κανονικό συστημα ψυχαγωγίας με Carplay/Android Auto. 

Αλλά γενικά είναι όπως είπε ο φίλος πιο πάνω, εξαρτάται τι θεωρείς εσύ σημαντικό. Για μένα είναι οι θερμαινόμενοι καθρέπτες, ο τεμπέλης, το CarPlay, τώρα πλέον και το ACC κλπ. Το οτι δεν εχει αυτόματο κλιματισμό π.χ. δε με απασχολεί γιατι και όταν είχα πάλι στο manual τον δούλευα...

Νόμιζα ότι και οι οθόνες έχουν γίνει βασικές, ότι είχαν λυθεί αυτά. 😂

Το χειροκίνητο λεβιέ πίσω στα παράθυρα, δεν μπορούμε να το πούμε γούστο, όταν οι άλλοι κατασκευαστές το έχουν παρατήσει από δεκαετίες.

Για παράδειγμα, οι θερμαινόμενοι καθρέπτες, ο τεμπέλης και άλλα τέτοια, μπορεί ακόμα να είναι μην είναι βασικά και σε άλλους κατασκευαστές και σίγουρα υπεισέρχεται το γούστο και η συνήθεια. Αλλά ο λεβιές πίσω στα παράθυρα πώς έχει μείνει ακόμα;

4 λεπτά πριν, Pater77 είπε

Η έκδοση ACTIVE με την ACTIVE PLUS είναι σχεδόν ιδια   με ουσιαστική διαφορά τον πίνακα οργάνων και ο λογος που προτίμησα  το ACTIVE PLUS  αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο ύπαρξης αυτων τον δυο εκδόσεων 

Πάντως και η δυο πρώτες έκδοσης είναι πλήρες

Βλέπω 1200 ευρώ διαφορά στην τιμή καταλόγου. Αξίζει αυτή η διαφορά γι' αυτά τα επιπρόσθετα που δίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Νόμιζα ότι και οι οθόνες έχουν γίνει βασικές, ότι είχαν λυθεί αυτά. 😂

Το χειροκίνητο λεβιέ πίσω στα παράθυρα, δεν μπορούμε να το πούμε γούστο, όταν οι άλλοι κατασκευαστές το έχουν παρατήσει από δεκαετίες.

Για παράδειγμα, οι θερμαινόμενοι καθρέπτες, ο τεμπέλης και άλλα τέτοια, μπορεί ακόμα να είναι μην είναι βασικά και σε άλλους κατασκευαστές και σίγουρα υπεισέρχεται το γούστο και η συνήθεια. Αλλά ο λεβιές πίσω στα παράθυρα πώς έχει μείνει ακόμα;

Βλέπω 1200 ευρώ διαφορά στην τιμή καταλόγου. Αξίζει αυτή η διαφορά γι' αυτά τα επιπρόσθετα που δίνει;

Οχι  δεν  αξίζει 1200 ευρώ για τον πινακα και τα πισω φωτα led αλλα προσωπικά δεν μου αρεσε ο πίνακας οργάνων στην εκδοδη ACTIVE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/6/2022 στις 8:35 ΜΜ, kostasgr78 είπε

Σε υποθετική σημερινή παραγγελία του υβριδικού: παραλαβή Νοέμβριος 2023. 😁

Δεν προλαβαίνουμε να γράψουμε το ένα και έρχεται άλλο.

Πλέον σε νέα παραγγελία: εκτιμώμενη παραλαβή Ιανουάριος 2024.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα κάποιοι υποψήφιοι αγοραστές του Yaris Cross που έχουν άνεση να ανέβουν λίγο σε τιμή, θα οδηγηθούν στο C-HR που έχει αναμονή περίπου 8-9 μήνες και όχι 19.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αφορά το Cross αλλά το υβριδικό Yaris και είναι λίγο σοκαριστικό.

https://www.autoblog.gr/2022/06/19/thessaloniki-eklepsan-sxedon-ta-panta-apo-ena-parkarismeno-yaris-kai-tis-zantes-apo-ena-qashqai/

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Δεν αφορά το Cross αλλά το υβριδικό Yaris και είναι λίγο σοκαριστικό.

https://www.autoblog.gr/2022/06/19/thessaloniki-eklepsan-sxedon-ta-panta-apo-ena-parkarismeno-yaris-kai-tis-zantes-apo-ena-qashqai/

Καποιος τρακαρε κ εψαχνε φθηνα ανταλλακτικά, πηρε τα τηλεφωνα του και βρεθηκαν...

Ειχα μια σειρά στο στρατό απο μελαμψη θεσσαλονικη που μου ελεγε πες μου τι θες και εγω θα στο βρω στο 10% τιμης καινουργιου... 😂

ελπιζω οι ανθρωποι να ειχαν ασφαλιση μερικης κλοπης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...