Προς το περιεχόμενο

Ανησυχίες


tsofras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 minutes ago, dstilio said:

 

Όχι τα TUV.

Υπάρχουν στατιστικά και από έρευνες με απαντήσεις ιδιοκτητών αλλά και από δεδομένα που βγάζουν οι ασφαλιστικές με βάση τα διαφορά claims.

Η εικόνα περίπου ίδια. Δες εδώ ένα που βρήκα. Και τα υπόλοιπα που έχω δει είναι στο ίδιο μοτίβο:

https://www.jdpower.com/business/press-releases/2023-us-vehicle-dependability-studyvds

Όποτε ασχετα αν δε θέλει σέρβις για μηχανικά μέρη, θέλει φροντίδα το Τεσλα

 

Αλλο να σου χαλασει ενας γρυλος παραθυρου και αλλο να καιει λαδια, η περνει φωτια, να θελει δοχεια adblue κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απόψεις για Mazda 3; Το κοιταζω καιρο σε site κτλπ αλλα το ειδα χθες απο κοντα για τα καλα και μου αρεσε πολυ. Ξερω το αρνητικο των φορων αλλα αν αξιζει ισως το προσπερασω. Αρεσε τρομερα και στην σύντροφο. Εκλεισα ηδη ενα TD για το επόμενο Σάββατο. 

Το εχει κανεις ή το έχει οδηγησει να μου πει καποια εμπειριά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Απόψεις για Mazda 3; Το κοιταζω καιρο σε site κτλπ αλλα το ειδα χθες απο κοντα για τα καλα και μου αρεσε πολυ. Ξερω το αρνητικο των φορων αλλα αν αξιζει ισως το προσπερασω. Αρεσε τρομερα και στην σύντροφο. Εκλεισα ηδη ενα TD για το επόμενο Σάββατο. 

Το εχει κανεις ή το έχει οδηγησει να μου πει καποια εμπειριά;

Περιμένουμε εντυπώσεις γιατί όταν είχα πάει mazda να οδηγήσω αυτό και το CX-30 με έστησαν και δεν ξαναπάτησα.

Τα καλύτερα διαβάζω και ακούω , δεν ξέρω πως θα μου φαινόταν χωρίς τούρμπο και έχει σχετικά μικρό πορτ μπαγκαζ.

Αν εξαιρέσεις το 2λιτρο το θεωρώ απο τις καλύτερες επιλογές λόγω minimal εσωτερκού και ονόματος μάρκας για κάτι που θέλεις να κρατήσεις χρόνια.

Σκεφτόμουν αν ξαναγύρναγα σε hatchback σοβαρά το συγκεκριμένο , διαβάζω βέβαια καθυστερήσεις στις παραδόσεις , είναι και στο τέλος της ζωής του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, paylidis είπε

επειδή έχω ζήσει σε νησί κ μου είχε τύχει βλάβη που δε μπορούσε να καλυφθεί τοπικά (είχε συνεργεία αλλά δε το είχε κανένας να το επισκευάσει) δεν είναι καθόλου ευχάριστο το να πρέπει να κανεις 200€+ έξοδα για να το στείλεις κάπου (ή να το μεταφέρεις εσυ) για μια επισκευη (χωρίς να υπολογίζω το χαμένο χρόνο) όποτε σωστη αυτή η παράμετρος 

Παραθέτω την οδηγία του υπουργείου Ναυτιλίας ( για να μην βρεθεί κανένας προ εκπλήξεως)

ΦΟΡΤΩΣΗ AFVs

Κατά τη φόρτωση AFVs καταγραφή του είδους τους και της θέσης στην οποία στοιβάζονται επί του πλοίου και τοποθέτηση από το πλήρωμα κατάλληλης σήμανσης σε εμφανές σημείο των οχημάτων. Επισήμανση στους επιβάτες-οδηγούς της ανάγκης για άμεση ενημέρωση του πληρώματος σε περίπτωση λήψης οποιασδήποτε ένδειξης συναγερμού από το όχημά τους.

Μη φόρτωση AFVs ως «ασυνόδευτων».

Μη φόρτωση AFVs που έχουν βλάβη στο σύστημα τροφοδοσίας τους και στις δεξαμενές ή στους συσσωρευτές τους, στην περίπτωση που αυτά δεν έχουν αφαιρεθεί. Ειδικότερα, σε περίπτωση ζημιάς με ασάφεια ως προς τη βλάβη ή όχι του συσσωρευτή τους, μη φόρτωση και μεταφορά τους. Η ευθύνη για την διασφάλιση ότι στο όχημα δεν υφίσταται βλάβη ή ζημιά στο σύστημα τροφοδοσίας ή στους συσσωρευτές του βαρύνει αποκλειστικά τους κατόχους των οχημάτων αυτών και ο πλοιοκτήτης δύναται να το εξασφαλίσει με όποιο τρόπο αυτός ορίσει.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αυτο φοβαμαι και εγω, μην παιξει κανα FL αρχες του επομενου χρονου. 

Έχει παίξει ήδη αν δεν κάνω λάθος απλά δεν έχει έρθει ακόμη εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsofras είπε

Έχει παίξει ήδη αν δεν κάνω λάθος απλά δεν έχει έρθει ακόμη εδώ

Δεν εχω βρει κατι, εχεις καποιο link? Δεν εχει ερθει Ευρωπη ή Ελλαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Απόψεις για Mazda 3; Το κοιταζω καιρο σε site κτλπ αλλα το ειδα χθες απο κοντα για τα καλα και μου αρεσε πολυ. Ξερω το αρνητικο των φορων αλλα αν αξιζει ισως το προσπερασω. Αρεσε τρομερα και στην σύντροφο. Εκλεισα ηδη ενα TD για το επόμενο Σάββατο. 

Το εχει κανεις ή το έχει οδηγησει να μου πει καποια εμπειριά;

Ατμόσφαιρα 2λιτρο δεν έχει κανένα νόημα. 

Αν είναι να πληρώνεις παίρνεις κάτι που να έχει δυναμη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν εχω βρει κατι, εχεις καποιο link? Δεν εχει ερθει Ευρωπη ή Ελλαδα;

Μικρές αλλαγές έχει , στην οθόνη εξωτερικά και δεν θυμάμαι τι άλλο

 

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Για εξηγησε το παραπανω.

150 ή 186 αλογα δεν θα φτανουν? 

Φτάνουν αλλά θα μπορούσες να έχεις και την ροπή του τουρμπο σε μεγαλύτερο εύρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Για εξηγησε το παραπανω.

150 ή 186 αλογα δεν θα φτανουν? 

Δεν είναι ότι φτάνουν.

1) πληρώνεις φόρο πολυτελείας όποτε πληρώνεις πιο πολλά ανα άλογο.

2) αυτά τα άλογα βγαίνουν στο δρόμο με παλιότερης γενιάς τρόπο, μη αποδοτικό συγκριτικά με τα άλογα ενός Τούρμπο.

Τα τουρμπο έχουν εξελιχθεί ώστε να βοηθούν το αμάξι να είναι δυνατό από τις χαμηλές στροφές, και έτσι να έχουν χαμηλότερη κατανάλωση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dstilio είπε

Δεν είναι ότι φτάνουν.

1) πληρώνεις φόρο πολυτελείας όποτε πληρώνεις πιο πολλά ανα άλογο.

2) αυτά τα άλογα βγαίνουν στο δρόμο με παλιότερης γενιάς τρόπο, μη αποδοτικό συγκριτικά με τα άλογα ενός Τούρμπο.

Τα τουρμπο έχουν εξελιχθεί ώστε να βοηθούν το αμάξι να είναι δυνατό από τις χαμηλές στροφές, και έτσι να έχουν χαμηλότερη κατανάλωση.

Βέβαια δεν είναι απλός κινητήρας βενζίνης 2λιτρος , έχει 24 κιλά ροπής στις 4.000 , τώρα το φάσμα δεν το έχω δει , 0-100 8s (αυτός με τα 186 ) , τώρα τεχνικά δεν κατέχω είναι ένα υβρίδιο βενζίνης + diesel σε λειτουργία

Θα ήθελα να τον οδηγήσω να δω τι λέει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Για εξηγησε το παραπανω.

150 ή 186 αλογα δεν θα φτανουν? 

Ατμοσφαιρα διλιτρο μονο ενα αυτοκινητο επιτρεπεται να αγορασεις.

Honda S2000.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβαινω τους ενδιασμους - σκεψεις σας. Για επιδοσεις κτλπ κατι βιντεο review που κοιταω δεν αναφερει κανεις οτι υστερει ή κατι αντιστοιχο. Οπως και να εχει θα παω για το TD και βλεπουμε τι εντυπωση θα μου αφησει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...