Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι οιωνοι δεν ειναι ιδιαιτερα καλοι καθως με το που ανοιξα το παιχνιδι για πρωτη φορα το Σαββατο το βραδυ, μου εκαψε το τροφοδοτικο, και ημουν ακομα στο μενου :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2021 στις 12:54 ΜΜ, firepc είπε

Τσούρι γυρνα να διορθωσεις το 80αρι σου!

To Review στο,

PC Master #126 Αυγουστος 2000

μπα, ακομη δεν υποστηριζει saves. θα μεινει για παντα στο 80. 😁

σαν remaster ειναι καλο, αλλα συμφωνω οτι πρεπει να βελτιωσουν το inventory system. ειναι κουραστικο να πηγαινοερχεσαι στο camp για να αδειαζεις καθε δεκα λεπτα.

παντως, αν το 4 καταφερει να παρει μονο τα θετικα στοιχεια απο το 2 και το 3, θα μιλαμε για αριστουργημα. αλλα ετσι οπως εχει καταντησει η Blizzard, ποιος την εμπιστευεται πλεον. προσωπικα δεν περιμενα το resurrected να βγει τοσο καλο μετα την φολα του reforged.

Στις 17/8/2021 στις 4:59 ΜΜ, mphxths είπε

 

εχει επιλογη να βαλεις το minimap στις πανω γωνιες της οθονης.

ερωτηση: εχουν βαλει world map oπως στο 3? δεν βρισκω κατι στις ρυθμισεις, και αναγκαζομαι τωρα να ψαχνω για χαρτες στο ιντερνετ.

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, KilliK είπε

εχουν βαλει world map oπως στο 3?

Δεν νομιζω , και δεν πιστευω οτι θα βαλουν ποτε. Υποτιθεται οτι απο τα waypoints κινεισαι αναμεσα στα διαφορα acts ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Πέτρος είπε

Επειδή με έχει πιάσει σαπίλα στην παραλία, περιλαμβάνει και το LoD η ανάσταση ή μόνο το main?

Τα παντα ολα :) Αν και στην beta δεν ειναι διαθεσιμο ολο το content. Αν θυμαμαι καλα δεν ειναι διαθεσιμοι δυο characters και παιζεις μεχρι το act2. Προφανως το τελικο release θα εχει τα παντα ολα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mphxths είπε

Τα παντα ολα :) Αν και στην beta δεν ειναι διαθεσιμο ολο το content. Αν θυμαμαι καλα δεν ειναι διαθεσιμοι δυο characters και παιζεις μεχρι το act2. Προφανως το τελικο release θα εχει τα παντα ολα.

Καλά, δεν λέω για τη beta προφανώς.

Το είχαμε αγαπήσει το αρχικό με τον συγκάτοικο τότε, είχαμε καεί αλύπητα.

Αν έρθει λίγο στα ίσια της η τιμή, θα ξανασαρωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Αν έρθει λίγο στα ίσια της η τιμή, θα ξανασαρωθει.

Ε ενταξει , δινεις 40 ευρω για να παιζεις μια ζωη :) Σιγα το εξοδο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

40 ευρω για παιχνιδι 20ετιας απο εταιρεια η οποια εχει χασει καθε ιχνος αξιοπιστιας τα τελευταια χρονια, δεν τα λες και λιγα.

Δικαιολογιες προς το εαυτο σου ειναι σορρυ που στο λεω. Το παιχνιδι που πας να απαξιωσεις με την λεξη "20ετια" ειναι απο τα πιο επικα παιχνιδια της κατηγοριας του που αφησε εποχη και ειναι προτυπο για τα υπολοιπα. 
Τωρα αν η εταιρια εχει χασει καθε ιχνος αξιοπιστιας , επεσαν οι μετοχες της , ειναι βρωμικες οι τουαλετες στα HQ , ποσως με ενδιαφερει προσωπικα. Εγω κοιταω το προιον που πουλαει. Αν μου κανει το αγοραζω , αν οχι παμε παρακατω.
Και το εν λογω προιον ειναι καλο. Αντικειμενικα αν το δεις. 
Εζησα τις εποχες του Diablo 1 & 2 , εζησα τις εποχες του 3 που δεν το εκθειαζω με τιποτα αν και δεν το λες και σαπιο παιχνιδι απλα ξεφυγε της νοοτροπιας και των στανταρντς που εθεσαν το 1 & 2 και βλεποντας οτι το 2 εκσυγχρονιζεται και με καλο τροπο ... τα 40 ευρω δεν ειναι λιγα αλλα ουτε και πολλα... για αυτα που προσφερει το παιχνιδι. Μιλαμε για dungeon crawler mindless hack n slash , που θα το παιζουμε για χρονια με την λαχταρα να βρουμε ολο και καλυτερο gear...
Κλεβουμε εκκλησια με λιγα λογια :) 

Ισως βεβαια στο μελλον να ριξει τις τιμες...αλλα αυτο ειναι λογικο επακολουθο και δεν αναιρει οτι η αρχικη τιμη ειναι...σε λογικα πλαισια δεδομενων των συνθηκων και την εποχη.
Τεσπα περι ορεξεως... εγω ειχα δει την technical alpha και η νοσταλγια μεσα μου ξυπνησε και το προπαραγγειλα... Δεν νομιζω οτι δεν θα το ευχαριστηθω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, mphxths είπε

Ε ενταξει , δινεις 40 ευρω για να παιζεις μια ζωη :) Σιγα το εξοδο....

Remaster είναι, ένα νέο παιγνίδι θα έπρεπε να έχει κανένα 100κο τότε.

Έτσι κι αλλιώς, μόνο με το SP θα ασχοληθώ, ποτέ δεν με τράβηξε το ΜΡ αυτού του είδους.

Έχουμε και το 4 μετά (αν,  όταν), κάποια στιγμή ίσως πιάσω το CP2077, έχουμε και το νέο BF αν δεν το ξεσκισουν εντελώς.
..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Remaster είναι, ένα νέο παιγνίδι θα έπρεπε να έχει κανένα 100κο τότε.

Eιναι ενα καλο remaster. Καινουργια παιχνιδια κανουν 60αρικα και βαλε. Όποτε παω καμμια βολτα απο το steam μου φευγουν τα μαλλια. Δεν μιλαμε για τις κονσολες ... εκει γινεται η σφαγη του Δραμαλη !

Τεσπα , οι παλιοι που θα νιωσουν την νοσταλγια , γιατι εκει χτυπαει το remaster αυτο , θα το παρουν.. για τον ψυχολογικο κυριως παραγοντα :) Οι νεοι ... ας παιξουν αλλα παιχνιδια.
Το 4 , θα αργησει 2-3 χρονια το λιγοτερο..οποτε καπως θα πρεπει να φαμε την ωρα μας ...

Αν εννοεις single player , οπως και να εχει θα ειναι σαν το 3 υποθετω. Θα πρεπει να υπαρχει ιντερνετ , να συνδεεται στο battle.net και μετα θα παιζεις οπως γουσταρεις. Απλα οι single player με τους multiplayer characters δεν θα εχουν καμμια επαφη , οπως ειναι αναμενομενο , και φυσικα απο ο,τι πηρε το ματι μου θα παιζει και Ladder , λογικα κατι σαν τα seasons του 3 , που θα ειναι στο multiplayer κομματι...

Σε αλλα νεα , σε αναμονη να ανοιξει παλι η beta αυριο , να λεβελιασουμε λιγο ακομα ετσι για την φαση ! Σκεφτομουν να ξεκινησω νεο char αλλα αν ειναι μονο 2 μερες η beta , τζαμπα ο κοπος...

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mphxths είπε

Eιναι ενα καλο remaster. Καινουργια παιχνιδια κανουν 60αρικα και βαλε. Όποτε παω καμμια βολτα απο το steam μου φευγουν τα μαλλια. Δεν μιλαμε για τις κονσολες ... εκει γινεται η σφαγη του Δραμαλη !

Τεσπα , οι παλιοι που θα νιωσουν την νοσταλγια , γιατι εκει χτυπαει το remaster αυτο , θα το παρουν.. για τον ψυχολογικο κυριως παραγοντα :) Οι νεοι ... ας παιξουν αλλα παιχνιδια.
Το 4 , θα αργησει 2-3 χρονια το λιγοτερο..οποτε καπως θα πρεπει να φαμε την ωρα μας ...

Αν εννοεις single player , οπως και να εχει θα ειναι σαν το 3 υποθετω. Θα πρεπει να υπαρχει ιντερνετ , να συνδεεται στο battle.net και μετα θα παιζεις οπως γουσταρεις. Απλα οι single player με τους multiplayer characters δεν θα εχουν καμμια επαφη , οπως ειναι αναμενομενο , και φυσικα απο ο,τι πηρε το ματι μου θα παιζει και Ladder , λογικα κατι σαν τα seasons του 3 , που θα ειναι στο multiplayer κομματι...

Σε αλλα νεα , σε αναμονη να ανοιξει παλι η beta αυριο , να λεβελιασουμε λιγο ακομα ετσι για την φαση ! Σκεφτομουν να ξεκινησω νεο char αλλα αν ειναι μονο 2 μερες η beta , τζαμπα ο κοπος...

Ακριβώς επειδή φαίνεται να είναι ένα καλό remaster το σκέφτομαι (σε αντίθεση με την αντίστοιχη ντροπή του λατρεμένου WC3, ας πούμε) κι επειδή μαζί και με το LoD δίνει μπόλικες ώρες και υλικό.

Τα υπόλοιπα είναι στο προσωπικό (και σεβαστό) γούστο του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλα νεα , κατι που παρατηρησα σημερα και δεν ξερω αν οντως ετσι πρεπει να γινεται ή ειναι καποιου ειδους bug.

Παιζω sorceress και ειπα να ασχοληθω και να δοκιμασω το "mana shield". Στην ουσια κανεις το mana pool - > health pool. Κλασικο διαχρονικο skill , τιγκαρες mana και το ειχες για health. Το ενεργοποιω λοιπον σημερα , και παρατηρησα οτι εχανα health κανονικα. Επρεπε το health , εφοσον εχω mana και το mana shield ενεργο , να μην κουνιεται ουτε μισο pixel.
Εκτος και αν θυμαμαι το mana shield λαθος ή καποια στιγμη αλλαξε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/8/2021 στις 5:31 ΜΜ, mphxths είπε

Μιλαμε για dungeon crawler mindless hack n slash , που θα το παιζουμε για χρονια με την λαχταρα να βρουμε ολο καλυτερο gear

Εγω γιατι θυμαμαι να εχω shaco/soj/oculus/maras/lidless σε 2-3 μερες απο mephisto runs και πρακτικα να μην υπαρχει καλυτερο gear? Θυμαμαι λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...