Προς το περιεχόμενο

Diablo II: Resurrected


mordred

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, starmanwarz είπε

Φτανει ρε παιδια, φτανει. 2 σελιδες αναλυση για 10 ευρω.

Ισχύει.

Για να δούμε τα του παιχνιδιού

 

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ζητημα ειναι τι class να παιξω. Εχω κατασταλαξει σε κατι ranged , για να μην γινει ακαταλληλο για ανηλικους το παιχνιδι.
Σκεφτομαι κατι σε sorceress , necromancer (power in numbers φαση) ή καμμια amazon με τοξο... ακομα δεν εχω καταληξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην beta επαιζα sorceress. Εχω ενα πλανο στο μυαλο μου για αυτην , αν τελικα την παιξω και στο τελικο release.

1. Fire-based για το normal επιπεδο , μιας και εκει σπανια εως ποτε τα bosses εχουν καποιο immunity σε καποιο στοιχειο.
2. Τιγκαρισμα mana pool και mana shield οπως τον παλιο καλο καιρο.
3. Επενδυση στο lightning ή/και καποιο αλλο στοιχειο , για τις επομενες δυσκολιες που αρχιζουν τα immunities.

Απο την αλλη σκεφτομαι και necromancer που θα σηκωνεις 400 minions και θα εισαι πιο ανετος.. Το μονο immunity που παιζει εναντιον του ειναι στο "magic" αν θυμαμαι καλα. Αλλα νταξ θα χεις ενα σωρο κοσμο , θα βγαινει η δουλεια.

Και τελος σκεφτομαι amazon , καποιο ranged build , που εκει δεν ξερω αν το κλασικο dmg το πιανει καποιο immunity... αρα δεν θα εχω τις εννοιες που θα εχω με sorc/necro.

Βεβαια μπορει να παιξει και το αλλο σεναριο , να ξεκινησω εναν απο ολους και στην πορεια αν δω οτι πεφτουν καλα items , για καποιο αλλο character να το γυρισω σε αυτο... να με οδηγησουν δηλ τα drops στο τι θα παιξω τελικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αναρωτιέμαι ένα πράγμα, έντονα.

 

Πως γίνεται FARM ή MF builds να βασίζονται σε ice damage, το οποίο αν παγώσει τα Mob θυμάμαι ξεκάθαρα πως τα κάνει να σπάνε και να μην ρίχνουν drop.

 

Θυμάμαι λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ θα ξεκινήσω druid? :P

Ανέβασα έναν πριν λίγο καιρό στο κλασσικό d2 και ήταν απόλαυση (δεν τον είχα και πολύ σε εκτίμηση όταν πρωτοέπαιξα το game)

Πολύ γαμάτος char :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, mphxths είπε

Το ζητημα ειναι τι class να παιξω. Εχω κατασταλαξει σε κατι ranged , για να μην γινει ακαταλληλο για ανηλικους το παιχνιδι.
Σκεφτομαι κατι σε sorceress , necromancer (power in numbers φαση) ή καμμια amazon με τοξο... ακομα δεν εχω καταληξει...

Είσαι ο mphxths από το κλασσικό diablo II που είχες έναν sword barb για duels;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hln3 είπε

Είσαι ο mphxths από το κλασσικό diablo II που είχες έναν sword barb για duels;

Οχι , δεν νομιζω. Αλλα αμα ηταν κανας γαματος τυπος , ας πουμε οτι ημουν εγω , να με εχετε για θεο εδω μεσα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Strategos είπε

για αγορά σε box ούτε λόγος ε;

Χλωμο . Τουλαχιστον στην αρχη. Αργοτερα που θα τελματωσει , ισως βγαλουν φυσικες κοπιες να τραβηξουν κανα νοσταλγο που τους ξεφυγε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Tραίνο sorc με unique (shaqo lidless oculus) και full +1 skill charms για e-peen και pvp με τελεπορτ και thunder. Μετα γυρίζει σε full mf  με ali baba kai tal rasha.

- Necro full minions cannon fodder ahead ο οποιοςαπλά δεν πέφτει, ιδανικός και για HC που ντύνεται σιγά σιγά απο τα mf runs της ινδής.

Ολα αυτά θέλουν χρόνο και θα χαλαστώ που θα αρχίσουν να τρέχουν τα seasons :(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ναι και οχι.

Απο την μια σκεφτομαι τα υπεροχα γραφικα που ανεβαζουν πολυ το gameplay αλλα απο την αλλη σκεφτομαι την ελλειψη end game και χαλιεμαι λιγο. 

Οπως και να εχει θα το τιμησω, απλα δεν ξερω ποσα Baal runs θα αντεξω να κανω.

Επεξ/σία από starmanwarz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...