Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Tatofski64 είπε

Δοκίμασε κανεις το Kena, πως σας φάνηκε σκέφτομαι να πάρω την retail έκδοση. 

Ναι σχεδον το έχω τερματίσει. Διαμάντακι θα έλεγα αν αναλογιστεί κανείς το μέγεθος του studio. Υπάρχουν κάποιες ελλείψεις αλλά είναι πανέμορφο και αρκετά δύσκολο σε κάποια σημεία θα έλεγα (ακόμα και στην προεπιλεγμένη δυσκολία!!)

Συμπερασματικά ναι αξίζει να το παίξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 02/11/2021 at 22:04, kundi said:

1 χρόνο είναι η εγγύηση  λέμε  στο playstation 

1 χρόνο είναι η εγγύηση λέμε στην apple ( πρέπει να είναι αγορασμένο από την ίδια για χώρα για το σέρβις(όχι παραεισαγωγης )

H Apple πάντως μια χαρά μας άλλαξε ένα airpod 1.5 χρόνο μετά. 

Η Sony πριν χρόνια χρειάστηκε μια επικοινωνία με το συνήγορο του καταναλωτή αλλά η δουλειά έγινε τελικά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνδυαστικά για PS5 μαζί με μια OLED 65" , πόσα VA ισχύ θα προτείνατε ; Πήρα ένα με 650VA της LAPARA (δεν ξέρω από εταιρείες ίσως έκανα κακή επιλογή) και κάποιες φορές βγάζει έναν ήχο σαν alarm . Το παρατήρησα στο astro's playroom και όταν έπαιξα ghost of tsushima και πήγα να κάνω save. 

 

Επεξ/σία από Kingedward
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Συνδυαστικά για PS5 μαζί με μια OLED 65" , πόσα VA ισχύ θα προτείνατε ; Πήρα ένα με 650VA της LAPARA (δεν ξέρω από εταιρείες ίσως έκανα κακή επιλογή) και κάποιες φορές βγάζει έναν ήχο σαν alarm . Το παρατήρησα στο astro's playroom και όταν έπαιξα ghost of tsushima και πήγα να κάνω save. 

 

Εγώ έχω αυτό με τις ελληνικές τις υποδοχές και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

https://www.skroutz.gr/s/6234034/APC-Back-UPS-1400-Line-Interactive-1400VA-700W-με-6-IEC-Πρίζες.html

Είναι εντελώς αθόρυβο, κανένας ανεμιστήρας δεν ακούγεται και είναι υπεραρκετό για να καλύψει και πολλαπλές κονσόλες.

Η APC είναι εγγύηση στα UPS. Τόσους μήνες τώρα κιχ δεν έβγαλε. Η αυτονομία του είναι όση πρέπει για να κάνεις ασφαλή τερματισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Charismo είπε

Εγώ έχω αυτό με τις ελληνικές τις υποδοχές και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

https://www.skroutz.gr/s/6234034/APC-Back-UPS-1400-Line-Interactive-1400VA-700W-με-6-IEC-Πρίζες.html

Είναι εντελώς αθόρυβο, κανένας ανεμιστήρας δεν ακούγεται και είναι υπεραρκετό για να καλύψει και πολλαπλές κονσόλες.

Η APC είναι εγγύηση στα UPS. Τόσους μήνες τώρα κιχ δεν έβγαλε. Η αυτονομία του είναι όση πρέπει για να κάνεις ασφαλή τερματισμό.

Ευχαριστώ για την απάντηση @Charismo!

Εγώ το ups το έβαλα απευθείας στην πρίζα και πάνω στο ups έβαλα ένα πολύμπριζο ασφαλείας μαζί με την oled, το ps5 , ένα φωτιστικό και το charger για τα joysticks! 

Απ' όσο διάβασα έκανα κακή επιλογή αφού στο internet σε διάφορα sites προτείνουν 850+ VA . Σκεφτόμουν να πάω στην APC και να πάρω ένα 1000αρι ή 1200αρι εφόσον μου λες και 'συ ότι είναι εγγύηση στα UPS και πόσο μάλλον ότι είναι και αθόρυβο όσο λειτουργεί. 

Υ.Γ Σαν μέγεθος συγκριτικά με το ps5 πόσο είναι ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Με επιφύλαξη..

FB_IMG_1635972453494.jpg

Αν βγάλει το HZD FW στο 6μηνό ο Jim στα pc θα τον πάρουν με τις πέτρες.😁 Το ίδιο πιστεύω και για το ratchet.  Αδυνατώ να τα πιστέψω τα dates. Πιο πολύ place holders είναι. GoT είχε γίνει leak παλιότερα ότι ετοιμάζεται pc port. Λογικά θα είναι το επόμενο στην σειρά μετά από uncharted , god of war και bloodborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Kingedward είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση @Charismo!

Εγώ το ups το έβαλα απευθείας στην πρίζα και πάνω στο ups έβαλα ένα πολύμπριζο ασφαλείας μαζί με την oled, το ps5 , ένα φωτιστικό και το charger για τα joysticks! 

Απ' όσο διάβασα έκανα κακή επιλογή αφού στο internet σε διάφορα sites προτείνουν 850+ VA . Σκεφτόμουν να πάω στην APC και να πάρω ένα 1000αρι ή 1200αρι εφόσον μου λες και 'συ ότι είναι εγγύηση στα UPS και πόσο μάλλον ότι είναι και αθόρυβο όσο λειτουργεί. 

Υ.Γ Σαν μέγεθος συγκριτικά με το ps5 πόσο είναι ;

Οι διαστάσεις είναι αυτές 

Width 130 mm

Depth 336 mm

Height 215 mm

Εγώ το έχω στο πάτωμα και δεν πιάνει πολύ χώρο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. 

Στον western digital black τι heatsink  μπορούμε να βάλουμε? 

2η σκέψη γι αυτόν της gigabyte που ήδη έχει heatsink. 

Τι λέτε? 

 

Screenshot_20211104-150357_Skroutz.jpg

Screenshot_20211104-150558_Skroutz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Καλησπέρα παιδιά. 

Στον western digital black τι heatsink  μπορούμε να βάλουμε? 

2η σκέψη γι αυτόν της gigabyte που ήδη έχει heatsink. 

Τι λέτε? 

 

Screenshot_20211104-150357_Skroutz.jpg

Screenshot_20211104-150558_Skroutz.jpg

Εγώ έχω τον Be Quiet Cooling For M.2 SSD MC1 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Προσοχή το απλο και όχι το pro μοντέλο ταιριάζει στο PS5.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ilos είπε

Αν βγάλει το HZD FW στο 6μηνό ο Jim στα pc θα τον πάρουν με τις πέτρες.😁 Το ίδιο πιστεύω και για το ratchet.  Αδυνατώ να τα πιστέψω τα dates. Πιο πολύ place holders είναι. GoT είχε γίνει leak παλιότερα ότι ετοιμάζεται pc port. Λογικά θα είναι το επόμενο στην σειρά μετά από uncharted , god of war και bloodborne.

Τα games κατα την γνώμη μου πλέον θα ερχονται πολύ πιο γρήγορα στο pc από τι ξεραμε. Έχουν επενδυση πάνω σαυτο όπως στα remaster και remake. Οι υπερπαραγωγες των 100 μυρίων που ξέραμε να τις ξεχάσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Αν βγάλει το HZD FW στο 6μηνό ο Jim στα pc θα τον πάρουν με τις πέτρες.😁 Το ίδιο πιστεύω και για το ratchet.  Αδυνατώ να τα πιστέψω τα dates. Πιο πολύ place holders είναι. GoT είχε γίνει leak παλιότερα ότι ετοιμάζεται pc port. Λογικά θα είναι το επόμενο στην σειρά μετά από uncharted , god of war και bloodborne.

Το συγκεκριμενο ρατσετ δεν ειναι το ριφ απαρτ αλλα αυτο του ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ilos είπε

Αν βγάλει το HZD FW στο 6μηνό ο Jim στα pc θα τον πάρουν με τις πέτρες.😁 Το ίδιο πιστεύω και για το ratchet.  Αδυνατώ να τα πιστέψω τα dates. Πιο πολύ place holders είναι. GoT είχε γίνει leak παλιότερα ότι ετοιμάζεται pc port. Λογικά θα είναι το επόμενο στην σειρά μετά από uncharted , god of war και bloodborne.

Να λέμε την αλήθεια θα τον πάρουν με τις πέτρες οι fanboys. Οι υπόλοιποι λογικοί άνθρωποι θα γουστάρουν + οι investors θα χεστούν στα λεφτά. Δυστυχώς ή ευτυχώς, this is the way :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Anakha είπε

Εγώ έχω τον Be Quiet Cooling For M.2 SSD MC1 και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Προσοχή το απλο και όχι το pro μοντέλο ταιριάζει στο PS5.

Αυτή την ψυχτρα λες? 

Screenshot_20211104-173017_Skroutz.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...