Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Αυτή την ψυχτρα λες? 

Screenshot_20211104-173017_Skroutz.jpg

Καλή αλλά πριν ps5 nvme support την αγόραζες στα 10 με 12 ευρώ και τώρα πήγε στο 20άρικο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, music_lover είπε

Καλή αλλά πριν ps5 nvme support την αγόραζες στα 10 με 12 ευρώ και τώρα πήγε στο 20άρικο..

Και εγώ στα 12 την πήρα πριν ξεκινήσei να  υποστηριζει τον ssd το PS. Αμα δείς όμως και οι ssd που έρχονται με heatsink εχουν πάει στον θεο σε σχέση με το να πάρεις σκέτο τον ίδιο ssd.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τροπος να κστεβασουμε viber η discord??

για ενα φιλο ρωταω γιατι το παιχνιδι που παιζουμε κανει διακοπες στην επικοινωνια αν μιλαμε απο κει ενω στα αλλα ειναι καλυτερος ο ηχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, gas83 είπε

υπαρχει τροπος να κστεβασουμε viber η discord??

για ενα φιλο ρωταω γιατι το παιχνιδι που παιζουμε κανει διακοπες στην επικοινωνια αν μιλαμε απο κει ενω στα αλλα ειναι καλυτερος ο ηχος

Όχι. Μπορείς ωστόσο να τα κατεβάσεις στο κινητό σου και να μιλάτε από εκεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/11/2021 στις 4:55 ΜΜ, gas83 είπε

υπαρχει τροπος να κστεβασουμε viber η discord??

για ενα φιλο ρωταω γιατι το παιχνιδι που παιζουμε κανει διακοπες στην επικοινωνια αν μιλαμε απο κει ενω στα αλλα ειναι καλυτερος ο ηχος

Από το 2022 υποτίθεται θα έχει το ps5 discord σύμφωνα με την sony. Στην αναμονή λοιπόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 26ska είπε

Κανά δυνατό racing,όπως το horizon στο Xbox θα δούμε στην κονσόλα;Πολυ το ζηλεύω αυτό το παιχνίδι...Θα είναι το grand turismo εφάμιλλο του horizon;

Horizon και γω γουστάρω πολύ.  Εχθές αγόρασα το  f1 2021 και έχω τα καλύτερα να πω για το παιχνίδι. Γραφικά τέλεια career modes πολυ ενδιαφέροντα online tournaments και άλλα.αν σ αρέσει η F1 σαν άθλημα τότε αξίζει να το δοκιμάσεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, 26ska είπε

Κανά δυνατό racing,όπως το horizon στο Xbox θα δούμε στην κονσόλα;Πολυ το ζηλεύω αυτό το παιχνίδι...Θα είναι το grand turismo εφάμιλλο του horizon;

Kοιτα να δεις, το Grand Turismo ειναι λογικης simulation σε κλειστες πιστες οποτε οχι, δεν ειναι εφαμιλλο του Forza Horizon που ειναι open world με arcade gameplay. Το Grand Turismo στην ουσια ειναι το αντιπαλο τερας απεναντι στο simulation της MS που ειναι το Forza Motorsport. 

Open world arcade παιχνιδι στο επιπεδο του Horizon δυστυχως δε θα βρεις, ειναι με τεραστια διαφορα το καλυτερο σε ολη την κατηγορια εδω και 5+ χρονια και εχουν εκμηδενίσει τον ανταγωνισμο.
 Το "κοντινοτερο" στο στυλ του τα τελευταια χρονια ειναι το The Crew 2 αλλα οκ, ειναι χαοτικη η διαφορα ποιοτητας μεταξύ τους.

Από εκεί κ πέρα, θα έλεγα οτι το καλύτερο (προσφατο) arcade racing παιχνιδι που μπορεις να βρεις αυτη τη στιγμη για το PS5 είναι το Ηot Wheels Unleashed που βγηκε αναπαντεχα καλο.
Περαν αυτου, συμπαθητικα (προσφατα) racing games WRC 10, Wreckfest και F1 2021.

Επεξ/σία από Skywalker333
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, 26ska είπε

Κανά δυνατό racing,όπως το horizon στο Xbox θα δούμε στην κονσόλα;Πολυ το ζηλεύω αυτό το παιχνίδι...Θα είναι το grand turismo εφάμιλλο του horizon;

Υπήρχε κάποτε ένα ανάλογο παιχνίδι με πολύ καλές προοπτικές αλλά πίεσαν το studio να το τελειώσει γρήγορα και στην συνέχεια δεν το στήριξαν, πάρα πολύ μου άρεσε τότε, λεγόταν Driveclub, κυκλοφόρησε το 2014 από τους αρχικούς τίτλους του PS4, σαν arcade racing ήταν πολύ καλό για την εποχή του, πλέον δεν μπορείς καν να το αγοράσεις..

Επεξ/σία από music_lover
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει κ η sony πάντως να φτιάξει ένα racing εφαμιλλο του horizon.

Εκτός κ αν φοβάται τη σύγκριση, καθώς το horizon αγγίζει το τέλειο.

 

https://www.gameover.gr/2019/09/04/wreckfest-review/ καλό ε;Το πήρα από το plus,αλλά δεν το έχω αγγίξει ακομα,με έχει φάει με FIFA και NBA 2K.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, music_lover είπε

Υπήρχε κάποτε ένα ανάλογο παιχνίδι με πολύ καλές προοπτικές αλλά πίεσαν το studio να το τελειώσει γρήγορα και στην συνέχεια δεν το στήριξαν, πάρα πολύ μου άρεσε τότε, λεγόταν Driveclub, κυκλοφόρησε το 2014 από τους αρχικούς τίτλους του PS4, σαν arcade racing ήταν πολύ καλό για την εποχή του, πλέον δεν μπορείς καν να το αγοράσεις..

Εκπληκτικά γραφικά, ειδικά τις νυχτερινές ώρες αλλά στα 30 fps που με έκαναν να το παρατήσω σχετικά γρήγορα.Παντως το έβαζα για να χαζεύω τα γραφικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Cariolanoc είπε

Ξενερωσε κανεις αλλος με τα γραφικα του Elden Ring; Θυμισε εποχες ps3...

Εμένα μου θύμισαν λίγο SNES. 

Τα έχουμε ξαναπεί, μην το ξεφτυλίζουμε με τα γραφικά. Το παιχνίδι από το trailer εμένα μου θύμισε DS3  με καλύτερα textures και πιο smooth animations αν και όμοια του DS3. Αλλά μια καλύτερη ματιά από τους χαρακτήρες μέχρι το περιβάλλον φτάνει για να καταλάβεις πως είναι αναβαθμισμένα. 

Το γεγονός πως δεν φτάνουν το remake του DeS στο PS5 δεν σημαίνει πως είναι αυτομάτως κακά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...