Προς το περιεχόμενο

PlayStation 5 Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@Skywalker333 καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι σημαντικό. Ανάμεσα στα blackshark x v2 και τα blackshark v2 usb , από ότι κατάλαβα η ουσιαστική διαφορά είναι η soundcard που έχουν. Για ps5 και κονσόλες γενικότερα, αξίζει να πάω στα usb ; Στον υπολογιστή δεν παίζω τόσο αλλά κάποια στιγμή θα τον αναβαθμισω (σε δυο χρονια ισως). Επειδή είναι σημαντική η διαφορά τιμής, μπορείς να με κατατοπίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα. 

Ειχα 2 προπληρωμενες καρτες των 20Ε και τις προσθεσα στο wallet. Αν κανω αγορα παιχνιδιου, θα τραβηξει πρωτα απο το wallet και μετα απο την καρτα? Ή πρεπει να κανω καποια ρυθμιση? Μεχρι τωρα μονο με καρτα εκανα αγορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έσπασε το πάνω το καπάκι μετά από πτώση της κονσόλας, πήρα στη sony k μου λένε δεν υπάρχουν k ότι δεν βγάζει η sony ξεχωριστά καπάκια, ο υπάλληλος μάλιστα με προέτρεψε να πάρω after market καπάκια.

Να πληρώνεις 500 ευρώ k k αν χρειαστείς μετά κάποιο ανταλλακτικό να σου λένε δεν υπάρχει


Τέλος πάντων, υπάρχει κάποιο μαγαζί από ελλάδα, η ευρώπη που να πουλάει k να έρθουν σχετικά γρήγορα? Γιατί αν παραγγειλω από AliExpress βλέπω να έρχονται τον Φεβρουάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, savvas15 είπε

Μου έσπασε το πάνω το καπάκι μετά από πτώση της κονσόλας, πήρα στη sony k μου λένε δεν υπάρχουν k ότι δεν βγάζει η sony ξεχωριστά καπάκια, ο υπάλληλος μάλιστα με προέτρεψε να πάρω after market καπάκια.

Να πληρώνεις 500 ευρώ k k αν χρειαστείς μετά κάποιο ανταλλακτικό να σου λένε δεν υπάρχει


Τέλος πάντων, υπάρχει κάποιο μαγαζί από ελλάδα, η ευρώπη που να πουλάει k να έρθουν σχετικά γρήγορα? Γιατί αν παραγγειλω από AliExpress βλέπω να έρχονται τον Φεβρουάριο

πάρε από ali express. , και ψαξε να το στελνουν οχι απο κινα , περιμενε 1-2 μηνες και τι εγινε , 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα και δε ξέρω πως να το διορθώσω. Έχω τη κονσόλα σε κατάσταση αναμονής και πατάω το κουμπί στο χειριστήριο για να ανοίξει. Ενώ ενεργοποιείται και η τηλεόραση και η κονσόλα κανονικά, ξαναμπαίνει σε κατάσταση αναστολής λειτουργίας αμέσως και πρέπει να το πατήσω ξανά για να ανοίξει. Είναι κάποια ρύθμιση της τηλεόρασης ή της κονσόλας αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mito1988 είπε

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα και δε ξέρω πως να το διορθώσω. Έχω τη κονσόλα σε κατάσταση αναμονής και πατάω το κουμπί στο χειριστήριο για να ανοίξει. Ενώ ενεργοποιείται και η τηλεόραση και η κονσόλα κανονικά, ξαναμπαίνει σε κατάσταση αναστολής λειτουργίας αμέσως και πρέπει να το πατήσω ξανά για να ανοίξει. Είναι κάποια ρύθμιση της τηλεόρασης ή της κονσόλας αυτό;

Θεωρητικά η κονσόλα μπαίνει σε αναμονή από την τηλεόραση μόνο άμα κλείσεις την τηλεόραση...ή τουλάχιστον έτσι ξέρω. Έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις του HDMI στην κονσόλα για αυτό. Κλείσε την να δεις άμα αλλάζει κάτι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, mito1988 είπε

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα και δε ξέρω πως να το διορθώσω. Έχω τη κονσόλα σε κατάσταση αναμονής και πατάω το κουμπί στο χειριστήριο για να ανοίξει. Ενώ ενεργοποιείται και η τηλεόραση και η κονσόλα κανονικά, ξαναμπαίνει σε κατάσταση αναστολής λειτουργίας αμέσως και πρέπει να το πατήσω ξανά για να ανοίξει. Είναι κάποια ρύθμιση της τηλεόρασης ή της κονσόλας αυτό;

Όπως σου είπε κι ο @nick_souvlaki, δοκίμασε να κλείσεις το HDMI-CEC στην κονσόλα ή/και στην τηλεόρασή σου. Default την έχει ανοικτή την ρύθμιση το PS5 (ενδεχομένως και η TV).

Εγώ την πάτησα όταν πήγα να ανοίξω την τηλεόραση με το τηλεχειριστήριό της κι ακούω από δίπλα την κονσόλα να παίρνει μπρος. 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kosmsamo είπε

Όπως σου είπε κι ο @nick_souvlaki, δοκίμασε να κλείσεις το HDMI-CEC στην κονσόλα ή/και στην τηλεόρασή σου. Default την έχει ανοικτή την ρύθμιση το PS5 (ενδεχομένως και η TV).

Εγώ την πάτησα όταν πήγα να ανοίξω την τηλεόραση με το τηλεχειριστήριό της κι ακούω από δίπλα την κονσόλα να παίρνει μπρος. 😄

Το έκανα αλλά δεν ήθελα ακριβώς αυτό. Το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι άνοιγε η τηλεόραση μαζί με τη κονσόλα αλλά ότι ενώ άνοιγα το ps5 έμπαινε ξανά από μόνο του σε αναμονή και έπρεπε να το πατήσω ξανά για να ανοίξει. Ισως είναι και θέμα τηλεόρασης δε ξέρω..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/11/2021 στις 9:25 ΜΜ, mito1988 είπε

Το έκανα αλλά δεν ήθελα ακριβώς αυτό. Το πρόβλημα μου δεν ήταν ότι άνοιγε η τηλεόραση μαζί με τη κονσόλα αλλά ότι ενώ άνοιγα το ps5 έμπαινε ξανά από μόνο του σε αναμονή και έπρεπε να το πατήσω ξανά για να ανοίξει. Ισως είναι και θέμα τηλεόρασης δε ξέρω..

Λέμε να το δοκιμάσεις αυτό (κλείνοντας εντελώς το cec) να μας πεις άμα το κάνει ακόμα για να δούμε άμα είναι θέμα τηλεόρασης ή κονσόλας. Άμα το κάνει και με κλειστό είναι θέμα κονσόλας...με ότι σημαίνει αυτό...(πχ θέλει ρεσετ, έχει θέμα το μηχάνημα κ.α.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...