Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 11


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, tsoubas είπε

Εχει κανει κανεις εγκατασταση τα Windows 11 μεσω του insiders ;
Εαν ναι εχει δει καποιο προβλημα η κολλημα ; εχω βαλει leaked και καλα εκδοσης θεμα σε απλη χρηση δεν ειχα πρακτικα αλλα γενικα το insiders δεν το εχω δοκιμασει και λεω πριν το κανω να ρωτησω :)

Είχα τα 10 και έβαλα τα 11 μέσω Insider. Κανένα πρόβλημα εκτός από τα εξής:

α) Στην Ελληνική έκδοση είναι μισά Ελληνικά, μισά Αγγλικά

β) Όταν πας να αλλάξεις τα χρώματα από φωτεινά σε σκοτεινά και αντίστροφα, κολλάει για μερικά δευτερόλεπτα και

γ) Όταν κάνεις κλίκ στην επιλογή για να αλλάξεις γλώσσα, κάτω δεξιά με το ποντίκι, απλά δεν γίνεται, κολλάει. Πρέπει να αλλάξεις γλώσσα με πάτημα Shift+Alt.

Κατά τα άλλα μια χαρά. Αυτά τα θεωρώ bugs της πλάκας και θα διορθωθούν σύντομα, πιστεύω.

 

Σχετικά με άλλη ερώτηση, έχω κάνει opt out από το κανάλι Dev των Insider και δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να λαμβάνω ενημερώσεις. Πιο παλιά με τα 10, αν θυμάμαι καλά, συνέχιζες να λαμβάνεις ενημερώσεις ακόμα και έτσι.  Το πολύ πολύ να κάνουμε ξανά εγγραφή στους Insider, αναγκαστικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

12 λεπτά πριν, tsoubas είπε

πια η διαφορα των τριων ; https://prnt.sc/17pdce2
και πιο επιλεγο ;
Θελω απλα να τα βαλω σε ενα main laptop απο το επισημο site

 

Τις διαφορές δεν τις γνωρίζω ακριβώς. Τις αναφέρει όμως όταν πας να επιλέξεις. Για να βάλεις τα 11 θα επιλέξεις το Dev channel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, _Theo_ είπε

 

Τις διαφορές δεν τις γνωρίζω ακριβώς. Τις αναφέρει όμως όταν πας να επιλέξεις. Για να βάλεις τα 11 θα επιλέξεις το Dev channel.

done κατεβάζω  https://prnt.sc/17pfv5i

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αρκετές δοκιμές που έκανα με τα 11 ήταν αρκετά smooth.
το μονο θεμα που διαπιστωσα ειναι οτι τα ms σε online games ηταν 56-70-80-90 στιγμιαία αλλα αυτο ηταν λες και ετρεχε κατι !
με καποιο επομενο patch θα φτιαξει και αυτο θεωρω !
Μην ξεχναμε οτι δεν ειναι η Εκδοση που θα βγει στο ΚΟΙΝΟ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που κατεβασα το iso που ειχε ανεβασει καποιος αλλος  απο ρωσικο site https://cloud.mail.ru/public/vU6N/ena8GES6e/και σβηστηκε μετα, και εκανα  μετα και την αλλαγη που προτεινε ενας αλλος φιλος στα  αρχεια του sources με αλλα https://drive.google.com/file/d/147j5aW985VPDons2kSMefm53fUcC6Q_5/view εκανα εγκατασταση κανονικα ενω πρωτα δεν μπορουσα και μεχρι στιγμης τρεις μερες τωρα δεν εχω καποιο θεμα.φυσικα ηταν δικη μου επιλογη το ολο εγχειρημα με ολα τα ρισκα που αποδεχεσαι με την εν λογω κινηση αλλα μην κραζουμε καποιον επειδη ανεβασε ενα λινκ και θελει να βοηθησει αυτους που δεν μπορουν να εγκαταστησουν λογω περιορισμων τα 11 στο pc τους

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα στο συστημα της παρακατω υπογραφης μου LENOVO 510-15IKL Desktop (ideacentre) ο οποιος εχει επεξεργαστη 8ης γενιας τον Intel Core i3 8100 τρεχει μια χαρα το προγραμμα για τα windows 11 και λεει οτι θα ειναι συμβατα μαλιστα. Επισης στο προηγουμενο ποστ μου αναφερα πως δεν ετρεχε το προγραμμα αυτο στον πρωτο μου υπολογιστη που ειχε επεξεργαστη 7ης γενιας τον Intel Core i3 7100 ετσι αναγκαστηκα να αλλαξω ολο το συστημα απο μητρικη πλακετα μεχρι και επεξεργαστη στον πρωτο μου υπολογιστη και να παω σε 10η γενια.

1510987523_1.PNG.786228993a60b698ce440ee5fbef7bb9.PNG

 

922204882_2.PNG.7c67ed232a3aa96490d353c878b3606f.PNG

 

667390248_3.PNG.f07f22860f8a7d5b25f5242f981d9e10.PNG

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, comfuzio είπε

Βάλανε DNS encryption σε system level (DoH)

image.png.64aa6262e60f3af520cc5b06f8b5c482.png

Βέβαια έχει προσθέσει ένα μικτό latency από ότι καταλαβαίνω

Αυτο ειναι ολα τα λεφτα....... εχει και DOT ή μονο DOH?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα πει ανανεωμένο ui και νεα πράγματα. Ακομα και το Blue screen of death το άλλαξαν σε μαύρο. Έτσι και αλλιώς θα ειναι κατι που θα βλέπουν πολλές φορές οι άνθρωποι στα pc τους :lol::lol: με τα windows 11 οπως και με καθε version. Ισος για να ταιριάζει καλα με oled και να δίνει την αίσθηση της ανανέωσης :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, jim_p said:

Microsoft’s Blue Screen of Death is changing to black in Windows 11
https://www.theverge.com/2021/7/1/22559852/microsoft-windows-11-black-blue-screen-of-death-bsod-change

Black Death...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, asdfaster είπε

Αυτο θα πει ανανεωμένο ui και νεα πράγματα. Ακομα και το Blue screen of death το άλλαξαν σε μαύρο. Έτσι και αλλιώς θα ειναι κατι που θα βλέπουν πολλές φορές οι άνθρωποι στα pc τους :lol::lol: με τα windows 11 οπως και με καθε version. Ισος για να ταιριάζει καλα με oled και να δίνει την αίσθηση της ανανέωσης :lol:

μάλλον τα τελευταία windows που δούλεψες ήταν τα Me ή τα Xp

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...