Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μην χώνετε τα μηχανήματα σε κλειστους χώρους. ΠΟΤΕ. 30-40 εκατοστα τουλάχιστον 'αέρα' απο το κύριο σημείο εξαγωγης ΚΑΙ ελευθερο άνοιγμα να φεύγει ο ζεστός αέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω απλα πανω στο επιπλο της tv αλλα σιγουρα ετσι απο πανω μαζευει σκονη μεσα . 
Ισως μεσα σε κλειστο επιπλο κ οταν παιζεις να ειναι ανοικτο ειναι καλη ιδεα τελικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Pantaz είπε

Σε ευχαριστώ! Θα τα λάβω Υπόψιν μου!

Παιδιά αμα θέλει κάποιος για online παιχνίδι coop για το  it takes two! Ας στείλει ένα inbox το name του να παίξουμε παρεούλα! Κριμα να μην το παίξω αυτό το παιχνίδι!

Προσπαθω να πίσω τη συντρόφισσα αλλά δεν το κόβω. Έχω πολύ περιορισμένες ώρες και αστατεσ αλλιώς θα σου ελεγα.

ερωτηση:

απο paid games (εκτός gamepass) τι έχετε κατά νου; Οχι fps or zombie killing.

Έχω αγοράσει κάποια platformer (trine, bandicoot and Spyro, sonic colors) αλλά ψάχνομαι και για κάτι πιο βαθύ.

Assassins creed? Witcher? Biomutant? 
Δεν έχω παίξει ότι θέλω από το gamepass αλλά κοιτάζω όταν έχει καλές τιμές να φτιάξω τη συλλογή μου. Τα platformer τα παίζω που και που ανάμεσα στα gamepass.

Κάποιο website να εμπιστεύεστε τα review από ανθρώπους που έχουν παίξει μακροπρόθεσμα και οχι μόνο όταν βγαίνει το παιχνίδι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι ακριβώς ψάχνεις. Ψάχνεις παιχνίδια με καλά γραφικά και πολύ υλικο για single player;

Το witcher 3 είναι καλή επιλογή,  μπορείς να το πάρεις φθηνά για τη συλλογή σου και να περιμένεις για το next gen update που απ' ότι είπαν θα είναι δωρεάν στο 2022.

Το resident evil 2 κοιτούσα επίσης για τη συλλογή μου, το remaster του 2019 φαίνεται καλή επιλογή. 

εγώ πρόσφατα πήρα το ghost recon breakpoint, αν σου αρέσουν τα military/tactical shooters σε περιβάλλον ανοιχτού κόσμου είναι πολύ καλό.

Το mass effect ήθελα να αγοράσω αλλά κατά πάσα πιθανότητα θα μπει τζάμπα στο gamepass.

Hitman 2 και 3 αν σου αρέσουν τα παιχνίδια με stealth.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιθανότητες έχει να μπει το Mass Effect Trilogy Legendary Edition στο game pass? Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω. Ας πούμε κάτι σε 50%-50% ή 100%-0%?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, music_lover είπε

Τι πιθανότητες έχει να μπει το Mass Effect Trilogy Legendary Edition στο game pass? Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω. Ας πούμε κάτι σε 50%-50% ή 100%-0%?

99% θα ελεγα. ανοικει στην ΕΑ και η ΕΑ αργα ή γρήγορα βάζει όλα τα παιχνιδια της στο EA Play. Και αφου με gamepass ultimate εχεις προσβαση στο EA Play, ε θα εχεις κ σε αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Skywalker333 είπε

99% θα ελεγα. ανοικει στην ΕΑ και η ΕΑ αργα ή γρήγορα βάζει όλα τα παιχνιδια της στο EA Play. Και αφου με gamepass ultimate εχεις προσβαση στο EA Play, ε θα εχεις κ σε αυτο.

Έχεις δίκιο, δεν το έγραψα όπως έπρεπε, εννοούσα: σε πόσο χρόνο.

Δεδομένου των leaks που βρήκαν τώρα τελευταία, υπήρχε η ελπίδα μήπως μπει Δεκέμβριο ή Γενάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dstilio είπε

απο paid games (εκτός gamepass) τι έχετε κατά νου; Οχι fps or zombie killing.

 

 

Παίζω Witcher 3 εδώ και κανα χρόνο και ακόμα δεν έχω φτάσει ούτε στο 60% έχει πολύ ψωμί και στην τιμή του online είναι ευκαιρία. Θα σου πρότεινα και το Ryse Son Of Rome. Από 3D platform θα έλεγα πως το Dante's Inferno της προ-προηγούμενης γενιάς είναι απίστευτο παιχνίδι και το βρίσκεις πολύ φτηνά σε φυσικό μέσο για να παίξεις μέσω συμβατότητας. Από Assasin's Creed προτείνω το Origins και Black Flag

 

57 λεπτά πριν, The_Judas είπε

Το resident evil 2 κοιτούσα επίσης για τη συλλογή μου, το remaster του 2019 φαίνεται καλή επιλογή.

Παιχνιδάρα, νομίζω σε bundle με το 3 που το έχει σε προσφορά αυτές τις μέρες στο store είναι καλή ευκαιρία. Δυστυχώς δεν το έβρισκα για ΧΒΟΧ και το αγόρασα για PS4 πριν μερικούς μήνες, και εκεί είναι πολύ καλό οπτικά πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, music_lover είπε

Έχεις δίκιο, δεν το έγραψα όπως έπρεπε, εννοούσα: σε πόσο χρόνο.

Δεδομένου των leaks που βρήκαν τώρα τελευταία, υπήρχε η ελπίδα μήπως μπει Δεκέμβριο ή Γενάρη.

Δεκεμβριο μαλλον δυσκολα καθως τωρα ειναι που πουλανε τρελα ενα σωρο παιχνιδια, δε θα θελουν να χασουν την ευκαιρια να πουλήσει λιγο ακομα. Ισως απο Γεναρη κ μετα αλλα ποιος ξερει, μπορει να ειναι κ σε 6+ μηνες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dstilio είπε

Προσπαθω να πίσω τη συντρόφισσα αλλά δεν το κόβω. Έχω πολύ περιορισμένες ώρες και αστατεσ αλλιώς θα σου ελεγα.

ερωτηση:

απο paid games (εκτός gamepass) τι έχετε κατά νου; Οχι fps or zombie killing.

Έχω αγοράσει κάποια platformer (trine, bandicoot and Spyro, sonic colors) αλλά ψάχνομαι και για κάτι πιο βαθύ.

Assassins creed? Witcher? Biomutant? 
Δεν έχω παίξει ότι θέλω από το gamepass αλλά κοιτάζω όταν έχει καλές τιμές να φτιάξω τη συλλογή μου. Τα platformer τα παίζω που και που ανάμεσα στα gamepass.

Κάποιο website να εμπιστεύεστε τα review από ανθρώπους που έχουν παίξει μακροπρόθεσμα και οχι μόνο όταν βγαίνει το παιχνίδι.

 

 

Αν θελεις μπορείς να παίξεις τα Gears of war! Αν δεν τα έχεις ακουμπήσει καθόλου! Μετά το έπος που ακούγεται στο Όνομα RED DEAD REDEMPTION και το 1 που έχει πάρει upgrade αλλά και το 2! Biomutant που ανέφερες καλο παιχνίδι αλλά μέχρι εκεί είναι αρκετά επαναλαμβανόμενο και κουράζει σε σημεία! Dragon Age Inquisition τσέκαρε πολύ ωραίο story και δένεσαι αρκετά με τους χαρακτήρες! Μετά αν αντέχεις ξύλικι και τα σχετικά dark souls δες κάτι! Δες το Village Resident evil κι αυτό! Quantum break πολύ καλό! Το control που είναι εφάμιλλο του Quamtum! Μετά δες τα borderlands και ειδικά το 3! Τα ori που είναι και στο game pass! Από assassins θα σου πρότεινα το Syndicate που ειναι το τελευταίο και αμιγώς assasins creed πριν τις γελοιότητες με τα επόμενα! Και τελειώνοντας αν σ αρέσει ο Άρχοντας των δαχτυλιδιών δες τα shadow of Mordor!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, MadPax είπε

Παίζω Witcher 3 εδώ και κανα χρόνο και ακόμα δεν έχω φτάσει ούτε στο 60% έχει πολύ ψωμί και στην τιμή του online είναι ευκαιρία. Θα σου πρότεινα και το Ryse Son Of Rome. Από 3D platform θα έλεγα πως το Dante's Inferno της προ-προηγούμενης γενιάς είναι απίστευτο παιχνίδι και το βρίσκεις πολύ φτηνά σε φυσικό μέσο για να παίξεις μέσω συμβατότητας. Από Assasin's Creed προτείνω το Origins και Black Flag

 

Παιχνιδάρα, νομίζω σε bundle με το 3 που το έχει σε προσφορά αυτές τις μέρες στο store είναι καλή ευκαιρία. Δυστυχώς δεν το έβρισκα για ΧΒΟΧ και το αγόρασα για PS4 πριν μερικούς μήνες, και εκεί είναι πολύ καλό οπτικά πάντως.

thanks δεν είχα δει την προσφορά μαζί με το re3. Το πήρα στα 26 ευρώ το πακέτο.

Το Ryse είναι δωρεάν.   ο φίλος ψάχνει για παιχνίδια εκτός gamepass. Μέσα στο gamepass έχει αρκετά καλά 3rd person, Control, Quantum Break, Evil Within 2, όλα τα gears, outriders, a plague's tales, hellblade, fallen order, the medium, psychonauts 2 κλπ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω, σταματηστε να προτεινετε games και προσφορες, Ειλικρινα το έχω ξεφτυλισει, έχω (μαζί με τα gold) γύρω στα 100 αγορασμένα και μαζί με το gp 600, με αυτά που διαβάζω θέλω να παίξω ΤΩΡΑ περίπου τα 400, και έχω και στη wishlist άλλα 50 από μελλοντικές κυκλοφορίες.Πως την έχετε δει; Δε φτάνουν 2 ζωές

  • Like 5
  • Thanks 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα υπάρξει λέτε διαθεσιμότητα τις επόμενες μέρες στην αγορά, όχι τίποτ' άλλο αλλά έχω υποσχεθεί στα ανήψια το One X μου, μόλις πάρω το Series X, και περιμένουν σαν τα γκρέμλινς στη γωνία 😂

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...