Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεκίνησα χθες το campaign σε heroic.

Το μετάνιωσα έπρεπε εξ αρχής να το βαλω legendary.Ενα 30' ασχολήθηκα.Σε πρώτη φάση είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το game που θυμίζει combat evolved.Μια πρώτη παρατήρηση είναι η ευκολία να καθαρίζεις χώρους έχοντας το battle rifle και πυροβολώντας προφανώς από απόσταση.Θα ήθελα τους covenant πιο επιθετικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Ggiorgos7 είπε

Ξεκίνησα χθες το campaign σε heroic.

Το μετάνιωσα έπρεπε εξ αρχής να το βαλω legendary.Ενα 30' ασχολήθηκα.Σε πρώτη φάση είμαι αρκετά ικανοποιημένος με το game που θυμίζει combat evolved.Μια πρώτη παρατήρηση είναι η ευκολία να καθαρίζεις χώρους έχοντας το battle rifle και πυροβολώντας προφανώς από απόσταση.Θα ήθελα τους covenant πιο επιθετικούς.

με 30' εχεις δει μονο τον προλογο, με μερικα grunts κ λιγους brutes. κατσε να πας παρακατω κ μου λες για ποσο ευκολο ειναι :P 

Προφανως για βετερανο ειναι βατο το heroic, αλλα θα φας σιγουρα καποιο ξυλο, εχει πολλες εντονες μαχες με πολλους εχθρους, και κατι boss που ειναι ammo-ρουφηχτρες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heroic το έχω ξεκινήσει και εγώ, απλά δεν μπορείς να το παίζεις John Rambo, θέλει τακτική. Το πρώτο Boss πάντως το έβγαλα σχετικά εύκολα, πιο πολύ με δυσκόλεψαν κάποιοι Elite's μπλε και κόκκινοι που βγήκαν 3 μαζί παρά ο  Tremonius.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια διαπίστωση από εμένα που είχα χρόνια να αγγίξω κονσόλα.

Επαιζα σε μια τεράστια 65αρα 4Κ οθονη από απόσταση κάποιων μέτρων.

Σημερα δοκίμασα και κόλλησα πολύ κοντά στην οθονη, ίσως στο 1+ μετρο. Όλο το οπτικό πεδίο ταυτιζόταν με την οθονη. Ξαφνικά η ικανότητα μου να στοχεύω με το controller εκτόξευθηκε και είδα μεγάλη διαφορά. Σαν να είναι πιο γρήγορες οι αντιδράσεις μου και να μπορούν οι αντίχειρες να κινήσουν με ακρίβεια το όπλο.

Η οθονη στα 4Κ από κοντά δεν με κούρασε

Τουλάχιστον στο Halo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επίσημη ιδανική απόσταση για 4Κ σε 65" είναι τα 1,2 μέτρα (άρα πολύ πιο κοντά από ότι νομίζουν οι περισσότεροι).

image.png.2a04da7918900e605798a9b025d0e042.png

Επεξ/σία από thagkol
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, dstilio είπε

Μια διαπίστωση από εμένα που είχα χρόνια να αγγίξω κονσόλα.

Επαιζα σε μια τεράστια 65αρα 4Κ οθονη από απόσταση κάποιων μέτρων.

Σημερα δοκίμασα και κόλλησα πολύ κοντά στην οθονη, ίσως στο 1+ μετρο. Όλο το οπτικό πεδίο ταυτιζόταν με την οθονη. Ξαφνικά η ικανότητα μου να στοχεύω με το controller εκτόξευθηκε και είδα μεγάλη διαφορά. Σαν να είναι πιο γρήγορες οι αντιδράσεις μου και να μπορούν οι αντίχειρες να κινήσουν με ακρίβεια το όπλο.

Η οθονη στα 4Κ από κοντά δεν με κούρασε

Τουλάχιστον στο Halo

Ξέρεις τι γκρίνια ακούω που σε 65αρα μεταφέρω το καναπε απο 4.25 στα 2 μετρα για να παιζω 2 χρονια τωρα κ κάνω χαμο το σαλόνι; 😂

Εννοείτε οτι τέτοια παιχνιδια στο 1.5 - 2 μετρα τα χαίρεσαι στο επακρο! Πλεον στα 4 μέτρα παιζω μόνο οταν ειναι κάτι χαλαρο κ θέλω να ακουμπάει το κεφαλι στο τοιχο ή όταν δεν εχω ορεξη για γκρίνια 😁

 Κ οχι η 65αρα για αυτο το άθλημα δεν είναι τεράστια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, sndev είπε

Ξέρεις τι γκρίνια ακούω που σε 65αρα μεταφέρω το καναπε απο 4.25 στα 2 μετρα για να παιζω 2 χρονια τωρα κ κάνω χαμο το σαλόνι; 😂

Εννοείτε οτι τέτοια παιχνιδια στο 1.5 - 2 μετρα τα χαίρεσαι στο επακρο! Πλεον στα 4 μέτρα παιζω μόνο οταν ειναι κάτι χαλαρο κ θέλω να ακουμπάει το κεφαλι στο τοιχο ή όταν δεν εχω ορεξη για γκρίνια 😁

 Κ οχι η 65αρα για αυτο το άθλημα δεν είναι τεράστια!

Εννοείται η 65αρα είναι max 2.40 m για 4K υλικό. Γι'αυτό το λόγο φέτος πήγα σε 77C1 (απόσταση  θέασης 2,75 m).

Επεξ/σία από Lobo10
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dstilio είπε

Μια διαπίστωση από εμένα που είχα χρόνια να αγγίξω κονσόλα.

Επαιζα σε μια τεράστια 65αρα 4Κ οθονη από απόσταση κάποιων μέτρων.

Σημερα δοκίμασα και κόλλησα πολύ κοντά στην οθονη, ίσως στο 1+ μετρο. Όλο το οπτικό πεδίο ταυτιζόταν με την οθονη. Ξαφνικά η ικανότητα μου να στοχεύω με το controller εκτόξευθηκε και είδα μεγάλη διαφορά. Σαν να είναι πιο γρήγορες οι αντιδράσεις μου και να μπορούν οι αντίχειρες να κινήσουν με ακρίβεια το όπλο.

Η οθονη στα 4Κ από κοντά δεν με κούρασε

Τουλάχιστον στο Halo

Εγώ πλέον όλα τα παιχνίδια τα παίζω σε πολυθρόνα κοντά στην οθόνη (55') παρά στον καναπέ.

Εχεις πολύ καλύτερη οπτική γωνία ακόμη και στο fifa πόσο μάλλον σε shooters.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει καποιο προβλημα Halo με το vrr ..To flickering και τα frame drops με το vrr ειναι θεμα παιχνιδιου .Θα το φτιαξουν..Δε χρειαζεται ουτε να το απενεργοποιησετε ουτε να σεταρετε σε 60HZ τη κονσολα ακομα και αν παιζεται quality...Φορτωστε το Halo και θα δειτε αν εχετε ενεγοποιημενο το vrr οτι πεφτει πανω κατω συνεχως....Ενω εχετε φορτωσει το Halo ,φορτωστε παραλληλα αλλο ενα παιχνιδι και μετα κλειστε το .Ξαναμπειτε στο Halo και τα ΗΖ δε παιζουν πλεον και το θεμα εχει λυθει...Workaround απο το reddit..Τουλαχιστον σε εμενα το τεσταρα 3 φορες,ετσι λυνεται προσωρινα το προβλημα μεχρι να το διορθωσουν,,Ειναι το μονο παιχνιδι που μου το κανει..βελτιωνει επισης και το stutter στα cutscenes...

Επεξ/σία από jimtriol
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχοντας παίξει αρκετές ώρες Halo μπορώ να βγάλω ένα ασφαλές συμπέρασμα. Το παιχνίδι φαίνεται να έχει αρκετά τεχνικά προβλήματα! Εγώ για παράδειγμα εχω crushes σε κάποιες στιγμές! Δεν ξέρω σε τι οφείλεται αυτό! Αρκετά framedrops όπως προειπατε και εσείς! Σα συνολική εικόνα είναι ένα ωραίο fps shooter και μέχρι εκεί! Ο Ανοιχτός κόσμος του σε δυσκολεύει αρκετά αν θελεις να τον περπατήσεις και όχι να πετάξεις! Επίσης ένα άλλο θέμα ότι σε στιγμές το παιχνίδι δεν δίνει την ένταση που θα έπρεπε όσο αναφορά το gameplay του! Δλδ η μουσική του δεν στέκεται στο ύψος των περιστάσεων σε αρκετά σημεία! Μακάρι τουλάχιστον να λυθούν τα τεχνικά θέματα που έχει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...