Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ατάκες που ρίχνουν οι εχθροί στο Infinite είναι φανταστικές!! Κλαίω... Όχι μόνο τα χώνουν αλλά όσα λένε συνδέονται με το τι συμβαίνει και το πως νιώθουν ή τι σκοπεύουν να κάνουν. Πολύ γέλιο, γενικά η ΑΙ είναι το κάτι άλλο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, joker9424 είπε

αυτο με το nissan που πρεπει να κανεις; και σε εμενα χαθηκε το progress και δεν ειναι η πρωτη φορα

απλα πρεπει να το κανεις με την μια 4/4 

 

αν σου βγαζει προβλημα συνδεσης και δεν μπορεις να μπεις σε online match...καποιες φορες προσπαθει να βρει ματς και κολλαει συνεχεια. Βγαινω κανω quit το game και το ξαναφορτωνω απο την αρχη (να μην εχει quick resume δηλαδη) και φτιαχνει αμεσως μετα

Έκανα τελικά σερί 4/4 πάλι και το πήρε.

Το κόλλημα στο online το κάνει συνέχεια αν είμαι με quick resume γιαυτό το συγκεκριμένο παιχνίδι πάντα το κάνω quit ούτως ή άλλως. Χτες δεν συνδεόταν ούτε με quit και επανεκκίνηση γιαυτό ρώτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Η ερώτηση πάει μόνο σε όσους είναι στο πρόγραμμα xbox insider και έχουν την δυνατότητα να βάλουν την έκδοση λογισμικού alpha-skip.

Αξίζει να έχω τη κονσόλα μου(Series x) σε αυτή την έκδοση λογισμικού ή να την αφήσω στη βασική?

 

Τι κερδίζω, τι χάνω?

 Ξανά ποσταρω την ερώτηση μου γιατί χάθηκε σαν τελευταία στην προηγούμενη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

 Ξανά ποσταρω την ερώτηση μου γιατί χάθηκε σαν τελευταία στην προηγούμενη σελίδα.

Κερδίζεις πολλά bugs αγαπητέ. Θα χάσεις τον χρόνο σου να στέλνεις tickets στην Microsoft. Τα οφέλη είναι σχεδόν μηδαμινά. Αν σε ενδιαφέρουν αυτές οι πρωτοβουλίες καλύτερα να κανεις αίτηση για Microsoft Xbox ambassador να βοηθάς τον κόσμο με τις γνώσεις σου. Θα έχεις και τα τυχερά σου, που είναι διαφορά Microsoft προϊόντα και δωράκια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα. Την ωρα που παίζω με το series X μου κλείνει από μόνο του κάνοντας έναν Θόρυβο! Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Το εχω βάλει κιόλας από τις ρυθμίσεις να μην απενεργοποιείται καθόλου! Για ποιο λόγο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα. Την ωρα που παίζω με το series X μου κλείνει από μόνο του κάνοντας έναν Θόρυβο! Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Το εχω βάλει κιόλας από τις ρυθμίσεις να μην απενεργοποιείται καθόλου! Για ποιο λόγο;

άλλαξε πρίζα ,  μηπως πέφτει η τάση 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Pantaz είπε

Παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω αν κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα. Την ωρα που παίζω με το series X μου κλείνει από μόνο του κάνοντας έναν Θόρυβο! Έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; Το εχω βάλει κιόλας από τις ρυθμίσεις να μην απενεργοποιείται καθόλου! Για ποιο λόγο;

παρατήρησες αν είναι υπερβολικά ζεστό το μηχάνημα? Την επόμενη φορά που θα κλείσει δες αν είναι ζεστό, μην έχεις κάνα θέμα με ανεμιστήρα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, papapontikas είπε

παρατήρησες αν είναι υπερβολικά ζεστό το μηχάνημα? Την επόμενη φορά που θα κλείσει δες αν είναι ζεστό, μην έχεις κάνα θέμα με ανεμιστήρα κτλ.

Γενικά το μηχάνημα ζεσταίνεται μετά από πολύωρη χρήση! Αλλά εχω αλλάξει δυο Xbox series X μέχρι στιγμής και τα δυο ήταν ζεστά! Νομίζω συμβαίνει σε όλους αυτό ή εγώ πέφτω σε ελαττωματικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσοχή στην τοποθέτηση του xbox.  Οι γρίλιες καλό είναι να κοιτάνε σε μέρος που να είναι εύκολη η εξαγωγή του αέρα και να μην εγκλωβίζεται π.χ μέσα σε ντουλάπι ή να χτυπάει σε τοίχο και να επιστρέφει.

Εγώ το έχω βάλει να φυσάει προς τα πάνω μου. Βγάζει έναν ωραίο ζεστό αέρα ότι πρέπει για την εποχή :P

Επεξ/σία από The_Judas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Pantaz είπε

Γενικά το μηχάνημα ζεσταίνεται μετά από πολύωρη χρήση! Αλλά εχω αλλάξει δυο Xbox series X μέχρι στιγμής και τα δυο ήταν ζεστά! Νομίζω συμβαίνει σε όλους αυτό ή εγώ πέφτω σε ελαττωματικά!

βγάλε το χβοχ από εκεί που το βάζεις και βάλτο στο πάτωμα όρθιο για 2-3 μέρες (όχι πάνω σε χαλί όμως) και δες αν έχει διαφορά. Δε ξέρω που το βάζεις αλλά μπορεί να προκαλεί προβλήματα. πχ άλλες συσκευές, να παγιδεύεται ζεστός αέρας κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πάντως το έχω μέσα σε ντουλάπι που είναι κλειστό και το έχω ξαπλωτό. Από πάνω έχει 1 πόντο κενό, απέναντι στους 10 πόντους είναι το ξύλο του ντουλαπιού και μόνο πίσω είναι ανοιχτό που όμως το έπιπλο είναι σχεδόν κολλητά με τον τοίχο. Τόσο καιρό που το έχω δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό ούτε από θόρυβο ούτε από κάτι άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tigio13 είπε

Παιδιά εγώ πάντως το έχω μέσα σε ντουλάπι που είναι κλειστό και το έχω ξαπλωτό. Από πάνω έχει 1 πόντο κενό, απέναντι στους 10 πόντους είναι το ξύλο του ντουλαπιού και μόνο πίσω είναι ανοιχτό που όμως το έπιπλο είναι σχεδόν κολλητά με τον τοίχο. Τόσο καιρό που το έχω δεν έχει παρουσιάσει το παραμικρό ούτε από θόρυβο ούτε από κάτι άλλο. 

γιατί σου κάνει εντύπωση? Οι κλειστές επιφανείς πιάνουν πολύ λιγότερη σκόνη, και ο τοίχος ενός σπιτιού είναι πολύ καλός στο να μεταφέρει τυχόν αλλαγές θερμοκρασίας και να τις απλώνει καθ'όλο το μήκος και πλάτος του (ένα γιγάντιο heatsink δλδ). Ορισμενες επιφανιες ομως οπως μεταλλο η ορισμενοι τυποι ξυλου MDF που ειναι περισοτερο σαν πλαστικο παρα ξυλο (διαφορες επιφανιες ικεα) μπορουν να προκαλεσουν προβληματα ειδικα αν ειναι πακτωμενες με τιποτα αλλες συσκευες.

Γιαυτο είπα να το δοκιμάσει στο πάτωμα γιατί ειδικά αν είναι μάρμαρο ή πλακάκι θα κρυώνει πολύ πιο γρήγορα και θα δει αν είναι όντως θέμα θέρμανσης της κονσόλας. Όχι όμως σε χαλί πρώτα απ'ολα λόγω στατικού ηλεκτρισμού και έπειτα λόγω θερμό-μονωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ δεν είπα να μην το βάλει στο πάτωμα. Είπα πως έχω το δικό μου χωρίς προβλήματα. Ας κάνει το παιδί κάποια πράγματα πριν το στείλει ms. Γιατί όντως μπορεί να είναι κάτι απλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, papapontikas είπε

γιατί σου κάνει εντύπωση? Οι κλειστές επιφανείς πιάνουν πολύ λιγότερη σκόνη, και ο τοίχος ενός σπιτιού είναι πολύ καλός στο να μεταφέρει τυχόν αλλαγές θερμοκρασίας και να τις απλώνει καθ'όλο το μήκος και πλάτος του (ένα γιγάντιο heatsink δλδ). Ορισμενες επιφανιες ομως οπως μεταλλο η ορισμενοι τυποι ξυλου MDF που ειναι περισοτερο σαν πλαστικο παρα ξυλο (διαφορες επιφανιες ικεα) μπορουν να προκαλεσουν προβληματα ειδικα αν ειναι πακτωμενες με τιποτα αλλες συσκευες.

Γιαυτο είπα να το δοκιμάσει στο πάτωμα γιατί ειδικά αν είναι μάρμαρο ή πλακάκι θα κρυώνει πολύ πιο γρήγορα και θα δει αν είναι όντως θέμα θέρμανσης της κονσόλας. Όχι όμως σε χαλί πρώτα απ'ολα λόγω στατικού ηλεκτρισμού και έπειτα λόγω θερμό-μονωσης

Σε ευχαριστώ! Θα τα λάβω Υπόψιν μου!

Παιδιά αμα θέλει κάποιος για online παιχνίδι coop για το  it takes two! Ας στείλει ένα inbox το name του να παίξουμε παρεούλα! Κριμα να μην το παίξω αυτό το παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...