Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, imr είπε

 Λογικό δεν είναι? 

Όχι, θα έπρεπε να έχει DOA. Εάν σου έρθει καινούργιο με πρόβλημα θα έπρεπε να στο αλλάζει με άλλο καινούργιο (πχ. εντός 14 ημερών).

Τώρα για την περίπτωση του φίλου, το ανακατασκευασμένο είναι λογικό από την στιγμή που το έχει καιρό (σωστά;). Προσωπικά εγώ δεν θα έμπαινα ούτε καν στην σκέψη να το αλλάξω για πρόβλημα με την βαφή καθώς έχουν πολλά προβλήματα τα χειριστήρια του series X, κυρίως με κουμπάκια που δεν κάνουν register, και δεν ξέρεις τι θα σου έρθει.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

H  MS  δίνει ανακατασκευασμένα για αντικατάσταση ακόμη και εάν το έχεις χρησιμοποιήσει για 5 λεπτά.

Εμενα με ενδιαφέρει  να  αντικαταστήσουν τα δυο μέρη που ήταν και ο λόγος που το  έστειλα. Αν είναι να μου στείλουν ανακατασκευασμένο δεν με πειράζει απλά.να μην έχει αυτά τα δύο ξεβαμμένα  μέρη. Αισθητικό είναι το θέμα. Μιλάμε πάντα για το halo edition. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, blazing_inferno είπε

Καλησπέρα  σας! Έχοντας το series x halo edition από day one  (έξι μήνες περίπου) διαπίστωσα πριν δύο εβδομάδες την κάκιστη βαφή που έχει το  χειρηστηριο αυτής της έκδοσης ξεβαφοντας σε δύο σημεία!!ανοιξα τικετ και έστειλα το χειρηστηριο. Λογικα αύριο μεθαύριο θα το παραλάβω για να δω τι έκαναν εν τέλη. Για του λόγου το αληθές σας παραθετο και δυο φωτογραφίες. Οποίος το έχει είχε κάποιο θέμα η είμαι εγώ o μόνος γκαντέμης; 

Screenshot_2022-05-18-21-45-52-60_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Screenshot_2022-05-18-21-45-43-99_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Κανένα θέμα το δικό μου, από το Νοέμβριο το έχω και είναι το βασικό μου.

2BD0EAF1-C232-458C-A3C0-7B3C59B96FCD.jpeg

26 λεπτά πριν, blazing_inferno είπε

Καλησπέρα  σας! Έχοντας το series x halo edition από day one  (έξι μήνες περίπου) διαπίστωσα πριν δύο εβδομάδες την κάκιστη βαφή που έχει το  χειρηστηριο αυτής της έκδοσης ξεβαφοντας σε δύο σημεία!!ανοιξα τικετ και έστειλα το χειρηστηριο. Λογικα αύριο μεθαύριο θα το παραλάβω για να δω τι έκαναν εν τέλη. Για του λόγου το αληθές σας παραθετο και δυο φωτογραφίες. Οποίος το έχει είχε κάποιο θέμα η είμαι εγώ o μόνος γκαντέμης; 

Screenshot_2022-05-18-21-45-52-60_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Screenshot_2022-05-18-21-45-43-99_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Κανένα θέμα το δικό μου, από το Νοέμβριο το έχω και είναι το βασικό μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leo066 είπε

Κανένα θέμα το δικό μου, από το Νοέμβριο το έχω και είναι το βασικό μου.

2BD0EAF1-C232-458C-A3C0-7B3C59B96FCD.jpeg

Κανένα θέμα το δικό μου, από το Νοέμβριο το έχω και είναι το βασικό μου.

Φαίνεται άψογο. Και εμένα το forza horizon  χειρηστηριο έχοντας πάνω από 300 ώρες πάνω του δεν έχει ξεβαψει ούτε πίσω ούτε σε και κάποιο κουμπί. Επεσα πάνω σε κακής ποιότητας βαμμένο χειρηστηριο ξεκάθαρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
34 λεπτά πριν, DiAvOl είπε

Όχι, θα έπρεπε να έχει DOA. Εάν σου έρθει καινούργιο με πρόβλημα θα έπρεπε να στο αλλάζει με άλλο καινούργιο (πχ. εντός 14 ημερών).

Τώρα για την περίπτωση του φίλου, το ανακατασκευασμένο είναι λογικό από την στιγμή που το έχει καιρό (σωστά;). Προσωπικά εγώ δεν θα έμπαινα ούτε καν στην σκέψη να το αλλάξω για πρόβλημα με την βαφή καθώς έχουν πολλά προβλήματα τα χειριστήρια του series X, κυρίως με κουμπάκια που δεν κάνουν register, και δεν ξέρεις τι θα σου έρθει.

Το doa το κάνεις στο κατάστημα το οποίο το αγόρασες και παίρνεις άλλο δεν το στέλνεις στην εταιρία που το φτιάχνει.

31 λεπτά πριν, blazing_inferno είπε

Εμενα με ενδιαφέρει  να  αντικαταστήσουν τα δυο μέρη που ήταν και ο λόγος που το  έστειλα. Αν είναι να μου στείλουν ανακατασκευασμένο δεν με πειράζει απλά.να μην έχει αυτά τα δύο ξεβαμμένα  μέρη. Αισθητικό είναι το θέμα. Μιλάμε πάντα για το halo edition. 

Και σιγά έφυγε λίγο  η βαφή σε κάποια σημεία.

Από τη στιγμή που ο μοχλός είναι λειτουργικότατος κατά την προσωπική μου γνώμη μπαίνεις σε μπελάδες χωρίς λόγο.

Και αν δεν ξεβάψει σε π.χ. 6 μήνες με τη πολύ χρήση κάποτε θα ξεβάψει το χρώμα λίγο δεν είναι σαν τα κουμπιά που έχουν το χρώμα κάτω από το πλαστικό.

 

Και εδώ παίζει ρόλο τη χρήση του κάνεις.

Αν π.χ. πιάνεις το μοχλό με βρεγμένα/ιδρωμένα χέρια τότε λογικό να ξεβάψει πιο γρήγορα απ' ότι αν τον πιάνεις με στεγνά/μη ιδρωμένα χέρια.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Το doa το κάνεις στο κατάστημα το οποίο το αγόρασες και παίρνεις άλλο δεν το στέλνεις στην εταιρία που το φτιάχνει.

Και σιγά έφυγε λίγο  η βαφή σε κάποια σημεία.

Από τη στιγμή που ο μοχλός είναι λειτουργικότατος κατά την προσωπική μου γνώμη μπαίνεις σε μπελάδες χωρίς λόγο.

Και αν δεν ξεβάψει σε π.χ. 6 μήνες με τη πολύ χρήση κάποτε θα ξεβάψει το χρώμα λίγο δεν είναι σαν τα κουμπιά που έχουν το χρώμα κάτω από το πλαστικό.

 

Και εδώ παίζει ρόλο τη χρήση του κάνεις.

Αν π.χ. πιάνεις το μοχλό με βρεγμένα/ιδρωμένα χέρια τότε λογικό να ξεβάψει πιο γρήγορα απ' ότι αν τον πιάνεις με στεγνά/μη ιδρωμένα χέρια.

Με ιδρωμένα χέρια παίζω και με τους άλλους μοχλούς που έχω  και πότε κανένας δεν ξεβαψε. οταν πληρώνεις κάτι κοντά στα 600 ευρώ περιμένεις την αντίστοιχη ποιότητα από την πιο μικρή λεπτομέρεια μέχρι κάτι πιο ουσιαστικό. Εμενα με χαλάει απίστευτα τι να κάνουμε τώρα! Ο καθένας με τις  λοξές του και τα κολλήματα του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω τον καταλαβαίνω τον φιλο και για μενα αν τον χαλάει, πολύ καλα έκανε, εδωσε τα λευτακια του. για αυτα που ζητανε οι εταιρείες να δίνουν κ την  αντίστοιχη ποιότητα,ι δεν είναι 5 10 ευρώ. Η πραγματικη μου  απορία μου είναι απλα αν θα σου δωσει το ιδιο συλεκτικο. πχ η σονυ δεν δίνει συλλεκτικά όταν πας για service  το οποίο πχ το θεωρω απαράδεκτο 

Επεξ/σία από sndev
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sndev είπε

εγω τον καταλαβαίνω τον φιλο και για μενα αν τον χαλάει, πολύ καλα έκανε, εδωσε τα λευτακια του. για αυτα που ζητανε οι εταιρείες να δίνουν κ την  αντίστοιχη ποιότητα,ι δεν είναι 5 10 ευρώ. Η πραγματικη μου  απορία μου είναι απλα αν θα σου δωσει το ιδιο συλεκτικο. πχ η σονυ δεν δίνει συλλεκτικά όταν πας για service  το οποίο πχ το θεωρω απαράδεκτο 

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι τελευταία θα πάρει απλό controller δυστυχώς. Έχω την ίδια κονσόλα και το Elite V2. Το Halo Controller δεν το χρησιμοποιώ καθόλου γι'αυτό το λόγο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, sndev είπε

εγω τον καταλαβαίνω τον φιλο και για μενα αν τον χαλάει, πολύ καλα έκανε, εδωσε τα λευτακια του. για αυτα που ζητανε οι εταιρείες να δίνουν κ την  αντίστοιχη ποιότητα,ι δεν είναι 5 10 ευρώ. Η πραγματικη μου  απορία μου είναι απλα αν θα σου δωσει το ιδιο συλεκτικο. πχ η σονυ δεν δίνει συλλεκτικά όταν πας για service  το οποίο πχ το θεωρω απαράδεκτο 

Παρασκευή λογικά μου έρχετε οπότε θα μάθουμε.θα  κάνω update τις καταστάσεις εδώ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, blazing_inferno είπε

Παρασκευή λογικά μου έρχετε οπότε θα μάθουμε.θα  κάνω update τις καταστάσεις εδώ! 

Στο εύχομαι φίλε αλλά πολύ δύσκολα θα σου στείλουν ως αντικατάσταση συλλεκτικό controller.

Μακάρι να είμαι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα το επετειακό δεν δουλεύει το share/screenehot.

Βασικά ποτέ δεν δούλεψε. Δεν είμαι των screenshot αλλά όπως και να το κάνω ξινισα που μιλάμε για out of the box ευπάθεια.

Μου έχουν περάσει καμία 20ρια μοχλοί One/Series άρα δεν λέω ότι είναι ο κανόνας αλλά και πάλι δεν είναι ευχάριστο.

 

Επεξ/σία από Choutas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

Στο εύχομαι φίλε αλλά πολύ δύσκολα θα σου στείλουν ως αντικατάσταση συλλεκτικό controller.

Μακάρι να είμαι λάθος.

Εάν στείλουν μαύρο θα   το ξαναστείλω πίσω να παρω το παλιό. Δεν θα το αφήσω με την καμία ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Lobo10 είπε

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι τελευταία θα πάρει απλό controller δυστυχώς. Έχω την ίδια κονσόλα και το Elite V2. Το Halo Controller δεν το χρησιμοποιώ καθόλου γι'αυτό το λόγο. 

Να αυτό ρε  φίλε, το βλέπω απαράδεκτο σα τακτική. Φίλος είχε συλλεκτικό ps4 uncharted και έσβηνε στα καλά καθούμενα. Ο άνθρωπος δε το πήγαινε γτ δεν ήθελε να το χάσει, ήταν δώρο το γουσταρε να το βλέπει. Δεν είναι πάντα το χρηματικό.

Βγάζετε συλλεκτικό κάτι ρε γαμοτο φτιαχτε το σωστά και αν τύχει κάποια στραβή κρατήστε ανταλλακτικά. 

 Έχεις πάρει το halo controller κ αντί να το χαρείς χρησιμοποιείς κάτι άλλο μη χαλάσει. Δλδ ας δίνανε σκέτο το πλαστικό οι τυποι γτ να πληρώνεις μηχανισμό. Κάποια πράγματα με τρελαίνουν 

Ήλπιζα να πει ο φίλος ότι θα πάρει το ίδιο ξέρω γω  αλλά κ η Ms από ότι καταλαβαίνω την ίδια απαράδεκτη πολιτική έχει στο κομμάτι αυτό

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από super Nintendo μέχρι xbox series X, έχουν περάσει όλες σχεδόν οι κονσόλες, δεν χάλασα ποτέ χειριστήριο.

Οι καλύτεροι που παίζουν ακόμα και τώρα με ανταπτορα στο switch  είναι του GameCube. Άντε ο ένας ντριφταρει που και που και ο άλλος δεν έχει δόνηση από τους 4συνολο, αλλά είναι από το 2002. 

Έχουν παιχτεί τουλάχιστον από 10 διαφορετικά άτομα ανά τα χρόνια.

Smash Bros  ακόμα υπάρχει... Εκεί έχει πέσει πολύ Τσάκα Τσούκα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Το doa το κάνεις στο κατάστημα το οποίο το αγόρασες και παίρνεις άλλο δεν το στέλνεις στην εταιρία που το φτιάχνει.

 To  DOA   τι νομίζεις ότι είναι; το παίρνει πίσω το κατάστημα και στο αλλάζει με δικά του έξοδα ; 

Σε συνεννόηση με τον προμηθευτή υποστηρίζει DOA κάποιο κατάστημα έτσι ώστε να μπορεί να τα στείλει πίσω και να πάρει καινούργια σε περίπτωση προβλήματος. Η MS  δεν νομίζω ότι το κάνει αυτό για τα controllers, συγκεκριμένα μου είχαν πει από κατάστημα όταν είχα πρόβλημα με καινούργιο controller (μιας ημέρας) να το στείλω στην Microsoft!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...