Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, Lobo10 είπε

IMG_5104.jpg

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα εριξαν την τιμη στο μισο κ το ps5 δεν ειχε στοκ . Επισης η νιτενταρα παει τρενο !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος γιατί στο καλό δε συνδέεται με τίποτα με Ethernet η κονσόλα έχω δοκιμάσει τα πάντα τι φάση?  Τι κάνω λάθος και δε θέλει να συνδεθεί? Πριν ήμουν συνδεδεμένος με WiFi και δεν είχα θέμα.

Η θύρα στο modem αναβοσβήνει αλλά η κονσόλα δε συνδέεται με τιποτα

Screenshot_2022-12-07-21-02-38-310-edit_com.miui.gallery.jpg

δοκίμασε ένα reboot στο router μήπως κάτι έχει σκαλώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, malias4 είπε

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα εριξαν την τιμη στο μισο κ το ps5 δεν ειχε στοκ . Επισης η νιτενταρα παει τρενο !!!

ποια τιμη επεσε στο μισο να παω να αγορασω αλλες 2 κονσολες Series X μηπως και παθει κατι αυτη που εχω ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GaGaS_Thess είπε

Ας φτιάξει πρώτα το Α, Χ κτλπ.. 😅

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, malias4 είπε

Ρε φιλε τι συγκρινεις τωρα εριξαν την τιμη στο μισο κ το ps5 δεν ειχε στοκ . Επισης η νιτενταρα παει τρενο !!!

H MS ξοδεψε τον πρώτο χρονο να δινει τα μισα series X που φτιάχνει οτι για το κοινο αλλά για να αναβαθμιζει τους servers του xCloud. Αν μετά απο σχεδον 3 χρόνια η Sony δεν μπορει να διαθεσει κομματια ειναι καθαρα δικη της ευθυνη. Σε ολες τις αλλες αγορές τα προβληματα εχουν λιγο πολυ λυθει. Αλλά βεβαια. Οταν σου βάζει μια κονσολα που ανακοινωσε με 500, 2 χρονια μετα την βαζει στα 550 και το κάθε πρόβατο παει και δινει 750 ευρω για να το πάρει γιατι να μην παριστανουμε οτι εχουμε ελλειψεις; 738 το φθηνοτερο σκετο PS5 στο Skroutz. Για μια κονσολα που ειχε αρχικη τιμη 500. 850 το bundle με το Forbidden West που το βρισκεις 33 ευρω. Οπως ειπε και ο Ryan μια χαρά λυμμενα ειναι τα θεματα της διαθεσιμοτητας. Αλλά δεν χρειάζεται να ριξουν τιμες. Και 900 να το πανε τα προβατα θα σπευσουν. Καλά σας κανει και σας μαδαει η Sony με το παραμικρο

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, TutaKachun είπε

H MS ξοδεψε τον πρώτο χρονο να δινει τα μισα series X που φτιάχνει οτι για το κοινο αλλά για να αναβαθμιζει τους servers του xCloud. Αν μετά απο σχεδον 3 χρόνια η Sony δεν μπορει να διαθεσει κομματια ειναι καθαρα δικη της ευθυνη. Σε ολες τις αλλες αγορές τα προβληματα εχουν λιγο πολυ λυθει. Αλλά βεβαια. Οταν σου βάζει μια κονσολα που ανακοινωσε με 500, 2 χρονια μετα την βαζει στα 550 και το κάθε πρόβατο παει και δινει 750 ευρω για να το πάρει γιατι να μην παριστανουμε οτι εχουμε ελλειψεις; 738 το φθηνοτερο σκετο PS5 στο Skroutz. Για μια κονσολα που ειχε αρχικη τιμη 500. 850 το bundle με το Forbidden West που το βρισκεις 33 ευρω. Οπως ειπε και ο Ryan μια χαρά λυμμενα ειναι τα θεματα της διαθεσιμοτητας. Αλλά δεν χρειάζεται να ριξουν τιμες. Και 900 να το πανε τα προβατα θα σπευσουν. Καλά σας κανει και σας μαδαει η Sony με το παραμικρο

 

Παρε και συ ένα series s όμως σε βλέπω παίζεις κακιστο προτοκολ με το one 😂 και χάνεις το δίκιο σου 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, blasterdark86 είπε

Παρε και συ ένα series s όμως σε βλέπω παίζεις κακιστο προτοκολ με το one 😂 και χάνεις το δίκιο σου 

Μπα μια χαρα με βολευει το Series X μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

Εγώ ξέρω οτι με την κίνηση της μικρομαλακής να βγάλει το series s, έδωσε τη δυνατότητα σε πολύ κόσμο να πάρει μια κονσόλα νέας γενιάς σε σχετικά χαμηλή τιμή, έστω με κάποιες υποχωρήσεις (που πιθανότατα δεν ενδιαφέρουν το συγκεκριμένο αγοραστικό κοινό). Ασφαλώς δεν το έκανε απ΄ την καλή της την καρδιά, αλλά σημασία έχει το αποτέλεσμα για μας τους καταναλωτές. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να αγοράσω ένα game από το Μεξικάνικο store της microsoft ,μπορώ να το κάνω απευθείας με την κάρτα μου με vpn ,η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ALIEN-3- είπε

Παιδιά για να αγοράσω ένα game από το Μεξικάνικο store της microsoft ,μπορώ να το κάνω απευθείας με την κάρτα μου με vpn ,η πρέπει να κάνω κάτι άλλο?

από το store της MS στο Μεξικό δεν μπορείς να αγοράσεις με την κάρτα σου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, TutaKachun είπε

H MS ξοδεψε τον πρώτο χρονο να δινει τα μισα series X που φτιάχνει οτι για το κοινο αλλά για να αναβαθμιζει τους servers του xCloud. Αν μετά απο σχεδον 3 χρόνια η Sony δεν μπορει να διαθεσει κομματια ειναι καθαρα δικη της ευθυνη. Σε ολες τις αλλες αγορές τα προβληματα εχουν λιγο πολυ λυθει. Αλλά βεβαια. Οταν σου βάζει μια κονσολα που ανακοινωσε με 500, 2 χρονια μετα την βαζει στα 550 και το κάθε πρόβατο παει και δινει 750 ευρω για να το πάρει γιατι να μην παριστανουμε οτι εχουμε ελλειψεις; 738 το φθηνοτερο σκετο PS5 στο Skroutz. Για μια κονσολα που ειχε αρχικη τιμη 500. 850 το bundle με το Forbidden West που το βρισκεις 33 ευρω. Οπως ειπε και ο Ryan μια χαρά λυμμενα ειναι τα θεματα της διαθεσιμοτητας. Αλλά δεν χρειάζεται να ριξουν τιμες. Και 900 να το πανε τα προβατα θα σπευσουν. Καλά σας κανει και σας μαδαει η Sony με το παραμικρο

 

Η Σόνυ το μόνο λάθος που έκανε και αναρωτιέμαι πώς κανένας δεν το μάντεψε είναι ότι έβγαλε δύο κωδικούς με ακριβώς το ίδιο hardware με φυσικό αποτέλεσμα να πέσει θύμα της έκλειψης ημιαγωγών. Φαντάσου ότι έχει προτεραιότητα στα εξαρτήματα. Αντιθέτως στα νούμερα που παραθέτονται κατά καιρούς είναι μέσα και το Series S ένας κωδικός που θα υποστηρίζεται καθόλη την διάρκεια της ζωής του μεγάλου αδερφού χωρίς ποτέ να δημιουργηθεί έλλειψη και φαινόμενα scalping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gherudos είπε

Κάποια εταιρία κινητής ονόματα δεν λέμε για να μη θεωρείται διαφήμιση με κάθε νέα σύνδεση δίνει δώρο ένα series s. Ρωτήστε στα καταστήματα.

Βρε σύ δεν είμαστε στην τηλεόραση, ποια διαφήμιση ; Δώσε χύμα το όνομα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...