Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Ο Άδωνις διαφωνεί κάποιος να το βγάλει σε παράθυρο.

4 λεπτά πριν, Braveheart1980 είπε

Ο Άδωνις διαφωνεί κάποιος να το βγάλει σε παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Braveheart1980 είπε

MONO KAI MONO AYTO θα έπρεπε κανονικά να παρουσιάσει η ms στις επιτροπές ανταγωνισμού.
Ήδη έδωσε το ΟΚ για σωματεία εργαζομένων στην activision, και τωρα η bethesda.
Ένα απορθητο φρούριο πέφτει, και μάλιστα εντός των bigtech εταιρειών.

Ενδεικτικά παραθέτω tweets από το CWA, το επίσημο αμερικανικό σωματείο εργαζομένων, το οποίο είναι στη μεριά του κυβερνώντος κόμματος και του μπάϊντεν:

 

 

 

Πραγματικά απορώ με την μσ και τις παραχωρήσεις που λέει οτι θα δώσει στις επιτροπές...
Η αμερική ναι μεν δεν είναι Ελλάδα, αλλά μπορείτε να είστε σίγουροι οτι για το συγκεκριμένο θέμα τα τηλέφωνα των πολιτικών χτυπάνε σαν τρελά και υπάρχει αφόρητη πίεση για το αποτέλεσμα της επιτροπής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεκαετή συμφωνία για το cod μεταξύ ΜS και Nitendo . Ζορίζουν τα πράματα για την sony. 

Το gamepass και όλες αυτές οι συνδρομητικές υπηρεσίες είναι μονόδρομος . Το gaming έχει γίνει πολύ ακριβό σπόρ , δεν βλέπετε τον πέτσινο σε τι τιμές πουλάει τις κάρτες του ? 

Πάντως ,μιας και έχω το GP Ultimate , αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι όποτε πάω να παίξω ένα παιχνίδι στο pc μου ζητά πρόσβαση στα βασικά στοιχεία του προφίλ μου στον MS λογαριασμό μου  (από κονσόλα δεν το ζητάει) . Λέει βέβαια για τα βασικά στοιχεία  , αλλά δεν καταλαβαίνω το λόγο .

Για τις νέες τιμές από 1/23 το είχανε πει , αφού σε κάθε κονσόλα μπαίνουν μέσα 200 δολάρια από τις πωλήσεις (και 100 για την σειρά s) , πόσο να το συνεχίσουν . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Choutas είπε

Και πως θα έρθει; Με σύννεφο;. Γιατί να τρέξει στο he με τίποτα.

Aν υποθέσουμε οτι οι φήμες για το επομενο Switch ειναι σωστες (4K κτλ), υποθέτω η συμφωνία θα ειναι στο στυλ cloud για τώρα και τα επομενα κανονικά releases. Πάντως θα εχει χαβαλε να αναβεις το PS5 η το Switch 2 και να βλεπεις XBOX Game Studios Present

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, TutaKachun είπε

Aν υποθέσουμε οτι οι φήμες για το επομενο Switch ειναι σωστες (4K κτλ), υποθέτω η συμφωνία θα ειναι στο στυλ cloud για τώρα και τα επομενα κανονικά releases. Πάντως θα εχει χαβαλε να αναβεις το PS5 η το Switch 2 και να βλεπεις XBOX Game Studios Present

Έχει πολλά από δικά της studio στις άλλες πλατφόρμες και δεν βάζει το XBOX Game Studios πριν (minecraft που το έχω σε όλες, cuphead) γιατί να το κάνει με την activision😜.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα σε cloud version θα ερθει για αρχη,κατι που εχουμε δει ηδη στο switch και με αλλα παιχνιδια.Μεχρι να  βγει το switch 2 που λογικα θα μπορει να το τρεχει κανονικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dekulinkgr είπε

Λογικα σε cloud version θα ερθει για αρχη,κατι που εχουμε δει ηδη στο switch και με αλλα παιχνιδια.Μεχρι να  βγει το switch 2 που λογικα θα μπορει να το τρεχει κανονικα.

πολλα παιχνιδια στο switch τρεχουν (αναγκαστικα) απο cloud:

Ελπίζω στο switch2 να μη χρειάζεται :D
Επίσης μπορεί να φτιαχτούν κάποιες switch εκδοσεις που να πατάνε στα mobile cod
 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά μπορεί να μου πει κάποιος γιατί στο καλό δε συνδέεται με τίποτα με Ethernet η κονσόλα έχω δοκιμάσει τα πάντα τι φάση?  Τι κάνω λάθος και δε θέλει να συνδεθεί? Πριν ήμουν συνδεδεμένος με WiFi και δεν είχα θέμα.

Η θύρα στο modem αναβοσβήνει αλλά η κονσόλα δε συνδέεται με τιποτα

Screenshot_2022-12-07-21-02-38-310-edit_com.miui.gallery.jpg

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...