Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dstilio είπε

Να ρωτήσω, τώρα με τις εκπτώσεις αγοράζετε κανένα παιχνίδι από αυτά που έχει το gamepass?

Σε περίπτωση που φύγουν απο το gamepass να τα έχετε; Μέχρι στιγμής έχω πάθει το αντίστροφο όπου έχω πληρώσει κάποια παιχνίδια που εν τέλη μπήκαν στο gamepass.

Εχω το Series X από την 1η μέρα κυκλοφορίας του. Εχω αγοράσει το ΜΚ11 που το βρήκα 20 ευρώ στο store πριν κανα 1 1/2 χρόνο. Το crash Bandicoot trilogy και 4  γιατί έχω κόλλημα με τα crash. Το diablo 3 prime evil  γιατί το βρήκα 6 ευρώ από Τουρκία και το resident evil 8 που το βρήκα 12 ευρώ από αγγελία του Facebook σφραγισμένο και το NBA 2k22 που το είχε ο Γερμανός 9,99 . Όλα τα υπόλοιπα μόνο από game pass . Είναι τοσα πολλα τα διαμαντάκι που έχει μέσα το gp που μου φτάνει :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, dstilio είπε

Να ρωτήσω, τώρα με τις εκπτώσεις αγοράζετε κανένα παιχνίδι από αυτά που έχει το gamepass?

Σε περίπτωση που φύγουν απο το gamepass να τα έχετε; Μέχρι στιγμής έχω πάθει το αντίστροφο όπου έχω πληρώσει κάποια παιχνίδια που εν τέλη μπήκαν στο gamepass.

ανάλογα, έχει πολλά games που δεν φεύγουν από gamepass, τύπου Sea of Thieves, Flight Simulator,  Skyrim, τα games της EA πλην αυτών που ανανεώνονται με τη νεα έκδοση κλπ. Εκεί ίσως κανένα dlc αγορά αν υπάρχει πώρωση με τκ το game.

Κατά τα λοιπά με τις εβδομαδιαίες εκπτώσεις deals with Gold εως 95% κάθε Τρίτη και από τις χώμα τιμές eneba κ Gamivo. Cyberpunk 10€, Witcher GOTY edition 2€ κ τέτοια όμορφα. Εκτιμώ τόσα χρόνια ότι η συνδρομή gold έχει μεγάλη αξία απόσβεσης λόγω των πολύ καλών εκπτώσεων, ειδικά αν παρακολουθείς τις τιμές και βάλεις mark. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ParafronGR είπε

Ακυρώθηκε η έκδοση για PS5/Xbox Series.

Δυστυχώς κι εγώ ήθελα να το ξαναπαίξω στο Series S, αλλά βλέπω στο YT ότι τρέχει σε 900p και θα είναι χειρότερα κι από το PS4 Pro που το πρωτοέπαιξα.

Ο μόνος λόγος που θέλω να το αγορασω ξανα είναι γιατί το έπαιξα βιαστικά για να το πουλήσω (έπαιξα μόνο τη βασική ιστορία) και σε κάποια τμήματα του παιχνιδιού είχε αρκετά framedrops κι ήθελα μια πιο σταθερή εμπειρία στο Series...

Ναι στο series s η αληθεια ειναι δεν είναι και ότι καλυτερο. Στο x παντως ειναι πανεμορφο απο οσα εχω δει, θελω να παιξω τοσο πολυ, απλως με κραταει πισω και δε το αγοραζω το οτι μπορει σε ενα χρονο ή λιγοτερο πχ να κυκλοφορησει κανενα remake για next gen consoles η rockstar επι πληρωμη φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης κάθε Τρίτη έχει εκπτώσεις; Σαν τη Shell δηλαδή;

Περιμενω τόση ώρα να τελειώσουν τα credits του sonic frontiers. Τι στο καλό. Πρέπει να μάθω όλους από την ομάδα;

μολις το τερματισεις ξεκλειδώνει το arcade mode που έχεις όλες τις πίστες (όχι το open space) στη σειρά. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dorian είπε

Που κάνεις mark;

εχει σελίδες που μαρκάρεις σε wishlist όσα θες κ οταν πέσει η τιμή από κάποιο όριο κ κάτω σου στέλνει mail. 

26 λεπτά πριν, dstilio είπε

Επίσης κάθε Τρίτη έχει εκπτώσεις; Σαν τη Shell δηλαδή;

 

Κάθε Τρίτη για μια εβδομάδα βάζει εκπτώσεις ναι. Αυτή την εβδομάδα έβαλε στα deals with gold καμιά 200ρια games σε έκπτωση στο official store. 

Από εβδομάδα αλλάζει και υπάρχουν και οι seasonal κατά καιρούς εκπτώσεις. 

πχ αυτό 

https://xbdeals.net/hu-store/game/744900/assassins-creed-valhalla-watch-dogs-legion-bundle

γύρω στα 25€ μαζί Watchdogs Legion κ Assasins Creed Valhalla!

Επεξ/σία από rodosf1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

εχει σελίδες που μαρκάρεις σε wishlist όσα θες κ οταν πέσει η τιμή από κάποιο όριο κ κάτω σου στέλνει mail. 

Κάθε Τρίτη για μια εβδομάδα βάζει εκπτώσεις ναι. Αυτή την εβδομάδα έβαλε στα deals with gold καμιά 200ρια games σε έκπτωση στο official store. 

Από εβδομάδα αλλάζει και υπάρχουν και οι seasonal κατά καιρούς εκπτώσεις. 

πχ αυτό 

https://xbdeals.net/hu-store/game/744900/assassins-creed-valhalla-watch-dogs-legion-bundle

γύρω στα 25€ μαζί Watchdogs Legion κ Assasins Creed Valhalla!

Αυτά πως τα πληρώνουμε ? Γιατί βλέπω ότι είναι από ξένη χώρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rodosf1 είπε

https://xbdeals.net/hu-store/game/744900/assassins-creed-valhalla-watch-dogs-legion-bundle

γύρω στα 25€ μαζί Watchdogs Legion κ Assasins Creed Valhalla!

Ειναι legit αυτο το site? Και πως κανεις αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorgosmcmc είπε

Ειναι legit αυτο το site? Και πως κανεις αγορα?

Δεν κάνεις αγορά από αυτό. Και να ήθελες δηλαδή δεν γίνεται 😁

Η χρησιμότητα αυτού του site (και όλων των αντίστοιχων), είναι να προσθέτεις στη wishlist σου τα παιχνίδια που προτίθεσαι να αγοράσεις, οπότε όταν πέσει η τιμή τους το site να σε ειδοποιήσει αυτόματα με e-mail.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ουγγαρεζικο site της Microsoft η αγορά περνάει κανονικά γιατί είναι EU region. Σωστά ανέφερε παραπάνω ο φίλος ότι το xbdeals κλπ απλά σου δείχνουν τις τιμές και φιλτράρουν κλπ. 

Στο ελληνικό store νομίζω η τιμή είναι στα 29€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Aπο eneba εχει αγορασει κανεις? Διαβασα στο redit οτι υπαρχει ρισκο αν σου πουλησουν κλεμμενο game key για ban της κονσολας

απο eneba πηρα τα 2 χρονια gold Που εκανα μετατροπη σε ultimate οταν ηρθε το series x . Κανενα απολυτως προβλημα . Απο εκει πηρα και diablo 3 eternal collection και MK11 ολα καλα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Aπο eneba εχει αγορασει κανεις? Διαβασα στο redit οτι υπαρχει ρισκο αν σου πουλησουν κλεμμενο game key για ban της κονσολας

το ρίσκο είναι κυρίως αν αγοράσεις account με games. εκεί ναι παίζει να αγοράσεις κλεμμένο account κ να φας ban. Από eneba κ αξιόπιστους sellers εκεί μέσα δεν γνωρίζω κάποιον που να είχε θέμα. βλέπε κ τα reviews των πωλητών στο eneba για σιγουριά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...