Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, gherudos είπε

Κάποια εταιρία κινητής ονόματα δεν λέμε για να μη θεωρείται διαφήμιση με κάθε νέα σύνδεση δίνει δώρο ένα series s. Ρωτήστε στα καταστήματα.

Ωραίος αλλά αν ειναι για το SeriesS, καλύτερα εδώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GaGaS_Thess είπε

καλημερα . τι σημαινει ρε παιδια οτι τους παει στα δικαστηρια ; Χαμμενη υποθεση ; 

Σημαίνει ότι αν μία επιτροπή ανταγωνισμού δεν εγκρίνει την αγορά τότε ίσως σε αυτό το region να μην μπορεί να βάλει τα παιχνίδια στο game pass για αυτό το region. Δηλαδή αν δημιουργηθεί πρόβλημα στην Αγγλία σε αγγλικό game pass δεν θα υπάρχει CoD και Diablo. Για αυτό λέμε ότι στην πραγματικότητα η εξαγορά θα γίνει με οποιοδήποτε τίμημα/παραχωρήσεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Choutas είπε

Σημαίνει ότι αν μία επιτροπή ανταγωνισμού δεν εγκρίνει την αγορά τότε ίσως σε αυτό το region να μην μπορεί να βάλει τα παιχνίδια στο game pass για αυτό το region. Δηλαδή αν δημιουργηθεί πρόβλημα στην Αγγλία σε αγγλικό game pass δεν θα υπάρχει CoD και Diablo. Για αυτό λέμε ότι στην πραγματικότητα η εξαγορά θα γίνει με οποιοδήποτε τίμημα/παραχωρήσεις..

Αυτο σημαινει οτι αλλαζεις region την κονσολα σου και αποκτας προσβαση ; Αν εγκρινει η Ε.Ε και δεν εγκρινει η Αμερικη ειναι δυνατον να μην εχει τα παιχνιδια η Αμερικη και να τα εχουμε εμεις ; Δηλαδη η Βραζιλια που εχει περασει η εγκριση ειναι ετοιμη να τα προσθεσει στο game pass ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα νέο/trailer για Forza Motorsport 8, Starfield, Hellblade 2 κλπ θα δούμε? Γιατί μόνο για εμπορικές συμφωνίες και δικαστήρια μαθαίνουμε τον τελευταίο καιρό.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, D.Luffy είπε

Κανένα νέο/trailer για Forza Motorsport 8, Starfield, Hellblade 2 κλπ θα δούμε? Γιατί μόνο για εμπορικές συμφωνίες και δικαστήρια μαθαίνουμε τον τελευταίο καιρό...

Ένα Starfield το περιμένα να σου πω. Και ξημέρωσα για να τα δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lobo10 είπε

Προφανώς θα κάνει δικό της event η MS.

Τα έγραψα στο αντίστοιχο thread. 

Μακάρι να δούμε σύντομα ένα event από την MS αλλά παρόλα αυτά θα προτιμούσα να βλέπαμε κάτι τώρα με την ευκαιρία του Game Awards.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, GaGaS_Thess είπε

Αυτο σημαινει οτι αλλαζεις region την κονσολα σου και αποκτας προσβαση ; Αν εγκρινει η Ε.Ε και δεν εγκρινει η Αμερικη ειναι δυνατον να μην εχει τα παιχνιδια η Αμερικη και να τα εχουμε εμεις ; Δηλαδη η Βραζιλια που εχει περασει η εγκριση ειναι ετοιμη να τα προσθεσει στο game pass ; 

Ότι αλλάζεις region δεν σημαίνει ότι αλλάζεις region και στο account το account δεν αλλάζει region. Αν βάλουν τον περιορισμό στο account τότε ο μόνος τρόπος για να κλέψεις τον περιορισμό είναι να κάνεις καινούργιο λογαριασμό και να αγοράσεις εκεί XGP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, rodosf1 είπε

Exclusives κ Day One στο πρώτο εξάμηνο του 2023...τίποτα δεν θα βγάλει... μα τίποτα 😂

Πολλά παιχνίδια στη φωτό βγαίνουν (ή έχουν βγει ήδη) και για τις δύο κονσόλες.

Δεν είπαμε ότι δεν θα βγάλει τίποτα. Είπαμε ότι δεν δείχνει τίποτα γιατί μάλλον όλο το βάρος του marketing, η φαιά ουσία και το χρήμα πέφτουν στα δικαστήρια για την εξαγορά της Activision και στο πόσα χρόνια θα βγαίνει το COD σε άλλες πλατφόρμες... 

Καλά όλα αυτά αλλά εμένα σαν gamer πιο πολύ με απασχολεί πχ ότι το Forza 8 υποτίθεται βγαίνει Άνοιξη και προς το παρόν έχουν δείξει μόνο ένα... tech demo. 

Επεξ/σία από D.Luffy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Πολλά παιχνίδια στη φωτό βγαίνουν (ή έχουν βγει ήδη) και για τις δύο κονσόλες.

Δεν είπαμε ότι δεν θα βγάλει τίποτα. Είπαμε ότι δεν δείχνει τίποτα γιατί μάλλον όλο το βάρος του marketing, η φαιά ουσία και το χρήμα πέφτουν στα διακαστήρια για την εξαγορά της Activision και στο πόσα χρόνια θα βγαίνει το COD σε άλλες πλατφόρμες... 

Καλά όλα αυτά αλλά εμένα σαν gamer πιο πολύ με απασχολεί πχ ότι το Forza 8 υποτίθεται βγαίνει Άνοιξη και προς το παρόν έχουν δείξει μόνο ένα... tech demo. 

και για τις τρεις κατ ακρίβεια αρκετά από αυτά (+switch) μα day one ΜΟΝΟ στο gamepass! 

Δε νομίζω ότι ισχύουν τα περί φαιάς ουσίας κλπ που λες, ίσως φταίνε οι πηγές της ενημέρωσης σου φίλε μου. 

Ίσως πάλι είναι και μυθευματα γιατί λίγα ποστ παραπάνω λέγανε κάποιοι ότι δε βγάζει τίποτα η MS. :)

Η ουσία είναι στην εικόνα πάντως. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, rodosf1 είπε

και για τις τρεις κατ ακρίβεια αρκετά από αυτά (+switch) μα day one ΜΟΝΟ στο gamepass! 

Δε νομίζω ότι ισχύουν τα περί φαιάς ουσίας κλπ που λες, ίσως φταίνε οι πηγές της ενημέρωσης σου φίλε μου. 

Ίσως πάλι είναι και μυθευματα γιατί λίγα ποστ παραπάνω λέγανε κάποιοι ότι δε βγάζει τίποτα η MS. :)

Η ουσία είναι στην εικόνα πάντως. 

Οι δικές σου "πηγές ενημέρωσης" ποιες είναι δηλαδή? Σου μιλάει απευθείας ο Phil από το τηλέφωνο?

Δεν μιλάω για το τι θα βγει στο gamepass αγαπητέ. Υπάρχουν και κάτοχοι Series X όπως εγώ που δεν τους ενδιαφέρει το gamepass. Έχω ελάχιστο χρόνο και προτιμάω να ασχολούμαι μόνο με τα μεγάλα blockbusters τα οποία και αγοράζω για να τα έχω μόνιμα στη βιβλιοθήκη μου. Δεν με ενδιαφέρουν τα ΑΑ indies...

Για trailers, Xbox exclusives και επιπλέον πληροφορίες νέων παιχνιδιών μιλάω. Δηλαδή κάτι παραπάνω από μια φωτογραφία στο gamepass και μια ξερή ημερομηνία.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα δεν θελω ουτε ενα exclusive μπορουν να βγαινουν σε ολες τις πλατφορμες και να τα παιρνω day one στο gamepass ? Δηλαδη πολεμος για τα exclusive να καναμε αν μιλουσαμε για ιδια πολιτικη πωλησης παιχνιδι ανα παιχνιδι αλλα οταν μιλαμε για σταθερη συνδρομη πραγματικα χεστηκα αν εχω αποκλειστικο τιτλο εφοσον εγω τον πληρωνω με μικροτερη αξια απο το ρεταιλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...