Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προφανώς και υπάρχουν και το κυριότερο φθηνότερες προτάσεις εκεί έξω, κάτι που κλασσικά έρχεται σε αντίθεση με την άποψη πολλών που παρουσιάζουν τις γνωστές eneloop σαν μονόδρομο, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κακές σαν μπαταρίες.

Το τι θα αγοράσει ο καθένας φυσικά είναι καθαρά επιλογή του,αλλά ας έχει μια καλύτερη εικόνα στο τι να κοιτάξει.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, enable_your_mind είπε

Παρολο που θα το επαιζα απο το gamepass , το τσιμπησα απο το βραζιλιανικο store την premium εκδοση ( που θα εχει και τα expansion οταν βγουν)  στα 66 ευρω.. ( οποτε θα μπορω να το παιζω και στο  πισι και στο xbox που θελει ο γιος μου ) .. Αν θελετε πληροφοριες ψαχτειτε στο θεμα του xbox για κονσολες πως μπορειτε να παιρνετε φθηνοτερα τα παιχνιδια απο stores  αλλου region  ;)

 

image.png

θα εκτιμουσα κι εγω αυτο το πμ :)

καλημερα + καλη εβδομαδα !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε παίδες δεν είναι μυστικό να βάλετε ένα vpn, να αγοράσετε κάρτες από βραζιλία ή τουρκία και να τις κάνετε redeem και μετά να το πάρετε από τουρκία πάλι το παιχνίδι. Κλείνετε το vpn και είστε πάλι Ελλάδα και παίζει κανονικά.

Επίσης αν εχετε gamepass σιγά, περιμένετε μέχρι να σας λήξει, να το αγοράσετε σε κάποια έκπτωση ακόμα πιο φθηνά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To "Quick Resume" δουλεύει απρόσκοπτα στον κόσμο εδώ πέρα?

Ουκ ολίγες φορές σε διάφορα games, το quick resume ανοίγει μαύρη οθόνη στο παιχνίδι. Η κονσόλα δεν έχει κολλήσει, μόνο το παιχνίδι.

Οπότε αναγκάζεσαι να κλείσεις το παιχνίδι και να το ξαναανοίξεις, χάνοντας την πρόοδό σου αν δεν είχε γίνει κάποιο save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

To "Quick Resume" δουλεύει απρόσκοπτα στον κόσμο εδώ πέρα?

Ουκ ολίγες φορές σε διάφορα games, το quick resume ανοίγει μαύρη οθόνη στο παιχνίδι. Η κονσόλα δεν έχει κολλήσει, μόνο το παιχνίδι.

Οπότε αναγκάζεσαι να κλείσεις το παιχνίδι και να το ξαναανοίξεις, χάνοντας την πρόοδό σου αν δεν είχε γίνει κάποιο save.

σε μερικά game δεν δουλεύει όντος σωστά η μπορεί να μην δουλεύει και καθόλου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Leanousios είπε

Καλησπέρα ,

 

Επειδή δε πάει άλλο με τις μπαταριές, έχετε αγοράσει κάποιο καλό charger  ?

Και εγώ την ίδια απορία/θέμα έχω..  Για τις μπαταρίες εχουν αναφερθεί πολλά και σε διάφορα topic, με τον φορτιστή τι κάνετε; Πήρα έναν από το Πλαίσιο και κάνει 18+ ώρες να τις φορτίσει.. Έχει κανείς καμμία πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, makunian είπε

Και εγώ την ίδια απορία/θέμα έχω..  Για τις μπαταρίες εχουν αναφερθεί πολλά και σε διάφορα topic, με τον φορτιστή τι κάνετε; Πήρα έναν από το Πλαίσιο και κάνει 18+ ώρες να τις φορτίσει.. Έχει κανείς καμμία πρόταση;

 

Εγώ έχω τις eneloop τις άσπρες και τις πήρα πακέτο με το φορτιστή τους. Κάνει κανα 2ωρο να φορτίσουν. Το μοντέλο είναι Panasonic BQ-CC55. Δεν ξέρω αν κάνει για τις δικές σου, απλά το αναφέρω αν σε βοηθάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gregpec2 είπε

 

Εγώ έχω τις eneloop τις άσπρες και τις πήρα πακέτο με το φορτιστή τους. Κάνει κανα 2ωρο να φορτίσουν. Το μοντέλο είναι Panasonic BQ-CC55. Δεν ξέρω αν κάνει για τις δικές σου, απλά το αναφέρω αν σε βοηθάει.

Ευχαριστώ! Και εγώ eneloop έχω αλλά δεν πήρα φορτιστή γιατί δεν είχε τότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makunian είπε

Και εγώ την ίδια απορία/θέμα έχω..  Για τις μπαταρίες εχουν αναφερθεί πολλά και σε διάφορα topic, με τον φορτιστή τι κάνετε; Πήρα έναν από το Πλαίσιο και κάνει 18+ ώρες να τις φορτίσει.. Έχει κανείς καμμία πρόταση;

Έχω αυτόν αλλά δεν έχω μετρήσει πόσο κάνει για να φορτίσει, σίγουρα όχι 18 ώρες!!!

https://xtar.gr/fortistes/fast-charging-series/xtar-x2-new-fortistis-mpatarion-xtrx2n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregpec2 είπε

 

Εγώ έχω τις eneloop τις άσπρες και τις πήρα πακέτο με το φορτιστή τους. Κάνει κανα 2ωρο να φορτίσουν. Το μοντέλο είναι Panasonic BQ-CC55. Δεν ξέρω αν κάνει για τις δικές σου, απλά το αναφέρω αν σε βοηθάει.

Και εγώ με eneloop μαύρες μαζί με τον φορτιστή τους φορτίζουν στις 2 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες αν είναι να δώσετε κοντά στα 20 ευρώ για  επαναφορτιζομενες μπαταρίες και φορτιστή γιατί δεν παίρνετε battery charger kit της Microsoft https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit που την μπαταρία την έχεις πάνω στο joystick την φορτίζεις και παίζεις κι ολας, ούτε βγάλε βάλε και έχει και πολύ καλή αυτονομία και φορτίζει και γρήγορα.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vagosvts7 είπε

Παίδες αν είναι να δώσετε κοντά στα 20 ευρώ για  επαναφορτιζομενες μπαταρίες και φορτιστή γιατί δεν παίρνετε battery charger kit της Microsoft https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit που την μπαταρία την έχεις πάνω στο joystick την φορτίζεις και παίζεις κι ολας, ούτε βγάλε βάλε και έχει και πολύ καλή αυτονομία και φορτίζει και γρήγορα.. 

Θα διαφωνήσω ως προς αυτό που αναφέρεις καθώς η χωρητικότητα του play N charge kit ειναι 1400 mAh ενώ οι επαναφορτιζόμενες που συνήθως προτείνονται είναι τουλάχιστον 2400mAh. Δεν αξίζουν καθόλου ως προς αυτό που προσφέρουν.

Τις επαναφορτιζόμενες αν χρειαστεί τις βάζεις και κάπου αλλού!🤪.......με την καλή έννοια πάντα!!😁

Καλοί φορτιστές είναι οι Xtar για πολλαπλές χρήσεις https://www.skroutz.gr/s/8864609/XTAR-VC4-USB-Φορτιστής-4-Μπαταριών-Li-ion-Ni-MH-Μεγέθους-AA-AAA-D-18650.html?from=best_sellers_tag

Επίσης αυτός αν τον βρείς σε προσφορά

https://www.insomnia.gr/forums/topic/763950-aliexpress-liitokala-lii-500-battery-charger-€-1284-τελοσ/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, makunian είπε

Και εγώ την ίδια απορία/θέμα έχω..  Για τις μπαταρίες εχουν αναφερθεί πολλά και σε διάφορα topic, με τον φορτιστή τι κάνετε; Πήρα έναν από το Πλαίσιο και κάνει 18+ ώρες να τις φορτίσει.. Έχει κανείς καμμία πρόταση;

εγω έχω πάρει αυτόν της amazon και κάνει την δουλειά του 

https://www.amazon.de/-/en/Amazon-Battery-charger-batteries-devices-black/dp/B00TS19BUW/ref=sr_1_6?dchild=1&keywords=batterie%2Bladegerät&qid=1634578311&sr=8-6&th=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...