Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίξτε το The Riftbreaker. Μοιάζει με το they are billions αλλά στο διάστημα, έχει base building, hack and slash, κοινώς τα έχει όλα και συμφέρει. Έπος. Κατεβάστε το πάραυτα. (Πάλι ενθουσιάστηκα 😄)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προμηθεύτηκα κι εγώ μια τετράδα Eneloop AA επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και οι πρώτες εντυπώσεις μου πολύ καλές.

Να παραθέσω απλά ότι κάποια καταστήματα όπως Πλαίσιο, Germanos κ.τ.λ. είναι πραγματικά κλέφτες γιατί πουλάνε ένα ζευγάρι στη τιμή των 4.

Ορίστε και η απόδειξη:

Plaisio ->  κοντά 10 ευρώ το ζευγάρι

Cosmodata ->   κοντά 10 ευρώ το ζευγάρι

Electroholic(σωστοί επαγγελματίες) -> 10 ευρώ η τετράδα(Από εκεί τις αγόρασα)

Και αυτό είναι ένα πολύ μικρο παράδειγμα έτσι.

Φανταστείτε σε ακριβότερα προϊόντα τι κέρδος έχουν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Προμηθεύτηκα κι εγώ μια τετράδα Eneloop AA επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και οι πρώτες εντυπώσεις μου πολύ καλές.

Να παραθέσω απλά ότι κάποια καταστήματα όπως Πλαίσιο, Germanos κ.τ.λ. είναι πραγματικά κλέφτες γιατί πουλάνε ένα ζευγάρι στη τιμή των 4.

Ορίστε και η απόδειξη:

Plaisio ->  κλέφτες

Cosmodata ->   κλέφτες

Electroholic -> σωστοί επαγγελματίες.

Και αυτό είναι ένα πολύ μικρο παράδειγμα έτσι.

Φανταστείτε σε ακριβότερα προϊόντα τι κέρδος έχουν.

Μπορεί να είναι και η διαφορά μεταξύ επίσημης αντιπροσωπείας(με εγγύηση αντιπροσωπείας για τον καταναλωτή) με παράλληλη εισαγωγή από χώρες εκτός ΕΕ και χωρίς εγγύηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Προμηθεύτηκα κι εγώ μια τετράδα Eneloop AA επαναφορτιζόμενες μπαταρίες και οι πρώτες εντυπώσεις μου πολύ καλές.

Να παραθέσω απλά ότι κάποια καταστήματα όπως Πλαίσιο, Germanos κ.τ.λ. είναι πραγματικά κλέφτες γιατί πουλάνε ένα ζευγάρι στη τιμή των 4.

Ορίστε και η απόδειξη:

Plaisio ->  κλέφτες

Cosmodata ->   κλέφτες

Electroholic -> σωστοί επαγγελματίες.

Και αυτό είναι ένα πολύ μικρο παράδειγμα έτσι.

Φανταστείτε σε ακριβότερα προϊόντα τι κέρδος έχουν.

Στη θέση σού δε θα χρησιμοποιουσα τόσο βαρύς χαρακτηρισμους ειδικά οταν δε ξέρεις ποσο αγοράζει αν ορίζει συγκεκριμένη τιμή η αντιπροσωπεία, βασικα να στο πω στη χειρότερη κ αλλιώς, σαρεσει δε σαρεσει το καθε μαγαζι  τοσο θέλει να βγάλει για τους χ ψ λόγους, δεν σου κάνει; τον τιμωρεις με το πορτοφόλι  σου κ ως εκεί,  οι χαρακτηρισμοι δεν αρμόζουν θεωρώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω οι μπαταρίες να έχουν γενικότερα εγγύηση. 

Εκτός του ότι αν τις βγάλεις από το κουτί και δεν δουλεύουν τότε ναι. 

Κατά τ' αλλά τι εγγύηση να έχουν; 

6 λεπτά πριν, sndev είπε

Στη θέση σού δε θα χρησιμοποιουσα τόσο βαρύς χαρακτηρισμους ειδικά οταν δε ξέρεις ποσο αγοράζει αν ορίζει συγκεκριμένη τιμή η αντιπροσωπεία, βασικα να στο πω στη χειρότερη κ αλλιώς, σαρεσει δε σαρεσει το καθε μαγαζι  τοσο θέλει να βγάλει για τους χ ψ λόγους, δεν σου κάνει; τον τιμωρεις με το πορτοφόλι  σου κ ως εκεί,  οι χαρακτηρισμοι δεν αρμόζουν θεωρώ 

Από τη στιγμη που πουλάει διπλασια τιμή τότε τι είναι; 

Και δεν μιλάμε για ένα μικρό μαγαζάκι της γειτονιάς αλλά για ολόκληρες αλυσίδες που μπορούν να αγοράσουν και ποσότητες και να πέσει κι άλλο η τιμή. 

Και πες μου σε παρακαλώ πολύ τη διαφορά έχουν αυτά τα μαγαζιά από τους  scalpers? 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Δεν νομίζω οι μπαταρίες να έχουν γενικότερα εγγύηση. 

Εκτός του ότι αν τις βγάλεις από το κουτί και δεν δουλεύουν τότε ναι. 

Κατά τ' αλλά τι εγγύηση να έχουν; 

Από τη στιγμη που πουλάει διπλασια τιμή τότε τι είναι; 

Και δεν μιλάμε για ένα μικρό μαγαζάκι της γειτονιάς αλλά για ολόκληρες αλυσίδες που μπορούν να αγοράσουν και ποσότητες και να πέσει κι άλλο η τιμή. 

Και πες μου σε παρακαλώ πολύ τη διαφορά έχουν αυτά τα μαγαζιά από τους  scalpers? 

Στην παράλληλη εισαγωγή το D.O.A εφόσον δεν υπάρχει αντιπροσωπεία κάποιος το επωμίζεται. Ή το κατάστημα ή ο καταναλωτής.

Και εγώ ψωνίζω παράλληλη εισαγωγή απλά υπάρχουν και τα ρίσκα τα οποία πρέπει να αναφέρονται.

Επεξ/σία από Choutas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scalpers οι μεγάλες αλυσίδες και σωστοί επαγγελματίες τα σκρουτζομάγαζα επειδή τα τελευταία πουλάνε φθηνότερα από αυτές. Οκ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.purexbox.com/news/2021/10/woah-gta-san-andreas-the-definitive-edition-is-coming-to-game-pass

gta san Andreas μπαίνει στο gamepass από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choutas είπε

Πάντως το τρέιλερ ήταν πολύ καλό το παιχνίδι έχει αναβαθμιστεί αρκετά για να ξαναπαιχτεί.

Όντως αν ειναι οπως το δείχνουν φενεται να το έχουν κάνει πολυ καλο

Επεξ/σία από chrisgewrgi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, αν αγοράσω το game Pass για να παίξω το forza και μετά αγοράσω το παιχνίδι από το steam το save θα είναι ίδιο ή θα το χασω και θα το ξανά ξεκινήσω από την αρχή στο steam? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, giorgosval said:

Καλησπέρα παιδιά, αν αγοράσω το game Pass για να παίξω το forza και μετά αγοράσω το παιχνίδι από το steam το save θα είναι ίδιο ή θα το χασω και θα το ξανά ξεκινήσω από την αρχή στο steam? 

Αν δεν κανω λαθος δεν υπαρχει cross save me steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...