Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

  

5 ώρες πριν, Leanousios είπε

Καλησπέρα ,

 

Επειδή δε πάει άλλο με τις μπαταριές, έχετε αγοράσει κάποιο καλό charger  ?

 

Εγώ έναν ταχύ φορτιστή που τσεκάρει και τις μπαταρίες σε τι κατάσταση είναι και φορτίζει μέχρι και 4 μπαταρίες(Aaa, aa) το πολύ σε μισή ώρα.

Βέβαια για να τα λέμε όλα έχει και ανεμιστήρα και ηχητική ειδοποίηση όταν φορτίσει κάποια μπαταρία και όταν με το καλό φορτίσουν οι μπαταρίες είναι ζεστές(Λογικό αφού είναι ταχύ φόρτιση έτσι)

Πολύ καλός παρόλο που δεν είναι και καμιά γνωστή μάρκα(Konnoc kcr-6611).

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Παίδες αν είναι να δώσετε κοντά στα 20 ευρώ για  επαναφορτιζομενες μπαταρίες και φορτιστή γιατί δεν παίρνετε battery charger kit της Microsoft https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit που την μπαταρία την έχεις πάνω στο joystick την φορτίζεις και παίζεις κι ολας, ούτε βγάλε βάλε και έχει και πολύ καλή αυτονομία και φορτίζει και γρήγορα.. 

Είναι και αυτό μια επιλογή,βέβαια το πρόβλημα είναι ότι και να θέλεις,δεν μπορείς να το αγοράσεις γιατί δεν υπάρχει σχεδόν πουθενά.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vagosvts7 είπε

Παίδες αν είναι να δώσετε κοντά στα 20 ευρώ για  επαναφορτιζομενες μπαταρίες και φορτιστή γιατί δεν παίρνετε battery charger kit της Microsoft https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit που την μπαταρία την έχεις πάνω στο joystick την φορτίζεις και παίζεις κι ολας, ούτε βγάλε βάλε και έχει και πολύ καλή αυτονομία και φορτίζει και γρήγορα.. 

Πραγματικά μακρυά φίλε, μακρυά και αγαπημένα.

Έχω πάρει 2 σετ για το xbox360(Νομίζω τις ίδιες παίρνει και ο μοχλός των νέων xbox series s/x) και όλος τυχαίως και στα 2 οι μπαταρίες που είχαν χάλασαν λίγο μετά τη λήξη εγγύησης τους.

Από τότε δεν ξανά προτίμησα ms charger kit γιατί και πανάκριβο είναι και στην ουσία είναι χάλια ποιοτικά.

Μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με απλές επαναφορτιζόμενες και μια χαρά πολύ παραπάνω κρατάνε και πολύ φτηνότερες είναι.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Πραγματικά μακρυά φίλε, μακρυά και αγαπημένα.

Έχω πάρει 2 σετ για το xbox360(Νομίζω τις ίδιες παίρνει και ο μοχλός των νέων xbox series s/x) και όλος τυχαίως και στα 2 οι μπαταρίες που είχαν χάλασαν λίγο μετά τη λήξη εγγύησης τους.

Από τότε δεν ξανά προτίμησα ms charger kit γιατί και πανάκριβο είναι και στην ουσία είναι χάλια ποιοτικά.

Μια χαρά κάνω τη δουλειά μου με απλές επαναφορτιζόμενες και μια χαρά πολύ παραπάνω κρατάνε και πολύ φτηνότερες είναι.

Δεν ξέρω αν είναι ίδια η μπαταρία στο 360 γιατί δεν το είχα στη κατοχή μου, αλλά σε ένα joystick του xbox one s που του έχω changer kit και έχουν περάσει τρία χρόνια δεν έχω κάποιο πρόβλημα και στο series x που την έχω σχεδόν ένα χρόνο ούτε εκεί έχω κάποιο θέμα.. Εγώ είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση τους και την πρακτικότητα τους.. Συν ότι και στα δύο kit που έχω αγοράσει έχουν και μακρύ καλώδιο φόρτισης (βολικότατο), αν και τις φορτίζω μέσω φορτιστή κινητού από την πρίζα χωρίς να κάθομαι να συνδέω το καλώδιο στην κονσόλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, vagosvts7 said:

Παίδες αν είναι να δώσετε κοντά στα 20 ευρώ για  επαναφορτιζομενες μπαταρίες και φορτιστή γιατί δεν παίρνετε battery charger kit της Microsoft https://www.xbox.com/el-GR/accessories/batteries-chargers/play-and-charge-kit που την μπαταρία την έχεις πάνω στο joystick την φορτίζεις και παίζεις κι ολας, ούτε βγάλε βάλε και έχει και πολύ καλή αυτονομία και φορτίζει και γρήγορα.. 

Αν έχεις 2ο χειριστήριο? Άλλα 23€?

Με 23€ πάντως στο Lidl πήρα φορτιστή, 8 μπαταρίες ΑΑ, 4 μπαταρίες ΑΑΑ και μια ζαμπονοτυροπιτα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει κάτι amazon οι οποίες είναι μια χαρά.

Παίρνεις φορτιστή, αγοράζεις μπαταρίες με αρκετή χωρητικότητα και τέλος. Πραγματικά για κόστος 10-15€ ας πούμε κάθε 2 χρόνια, δεν ξέρω γιατί γίνεται η υπερανάλυση :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ξέρω ότι η απάντηση θα είναι όχι θα την κάνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Κάνω share μεταξύ 2 κονσολών.

Μιας xbox series s και μιας xbox series x.

Υπάρχει περίπτωση κάποιο παιχνίδι που πήρα σε δισκάκι για την series x να παίξει μέσω του game share και στην series s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αν και ξέρω ότι η απάντηση θα είναι όχι θα την κάνω γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Κάνω share μεταξύ 2 κονσολών.

Μιας xbox series s και μιας xbox series x.

Υπάρχει περίπτωση κάποιο παιχνίδι που πήρα σε δισκάκι για την series x να παίξει μέσω του game share και στην series s?

Όχι φυσικά. Το game sharing είναι για digital παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους,

εκανα την διαδικασια μεσω βραζιλιας για την αγορα του metro exodus συμφωνα με το βιντεο-οδηγο αλλα το βραζιλιανικο store ενω ειναι συνδεδεμενο με τον λογαριασμο μου δεν μου εμφανιζει το 67% εκπτωση που δινει το gold membership παρολο που εχω κανονικα ultimate και ετσι το παιχνδι κοστιζει 76 br αντι για 25 br (12 ευρο αντι για 4)

μηπως ξερει καποιος τι γινεται?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, george4791 είπε

καλησπερα σε ολους,

εκανα την διαδικασια μεσω βραζιλιας για την αγορα του metro exodus συμφωνα με το βιντεο-οδηγο αλλα το βραζιλιανικο store ενω ειναι συνδεδεμενο με τον λογαριασμο μου δεν μου εμφανιζει το 67% εκπτωση που δινει το gold membership παρολο που εχω κανονικα ultimate και ετσι το παιχνδι κοστιζει 76 br αντι για 25 br (12 ευρο αντι για 4)

μηπως ξερει καποιος τι γινεται?

ευχαριστω

Μηπως τελειωσε η προσφορα με το gold week και εκαναν ανανεωση τα deals;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, joker9424 είπε

Μηπως τελειωσε η προσφορα με το gold week και εκαναν ανανεωση τα deals;

Δεν ξερω, τωρα βλεπω τις συνδρομες μου και λεει game pass ultimate ενεργο και xbox live gold cancelled... αλλα το gold ετσι και αλλιως δεν περιλαμβανεται στο ultimate?

20211019_193115.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι καθε βδομαδα ανανεωνουν τα deals

δηλαδη το metro exodus την προηγουμενη βδομαδα ηταν με εκπτωση κανονικα αυτη την βδομαδα δεν ειναι

αλλα παιχνιδια τωρα ειναι με εκπτωση

τα ασσασινς ειναι σε προμο αυτη την βδομαδα βλεπω

Βαλχαλα με 20αρικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...