Προς το περιεχόμενο

Xbox Series X Topic v3


Malthador
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, kostiger είπε

Πολυ ραφιναρισμενο σε σχεση με περυσι το Infinite. Μου αρεσε πολυ οτι ειδα. Day one.

Όπως λέμε day one στο game pass? Βρε θηρίο 😄

17 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί μερικές φορές δεν μου εμφανίζει το ποστ σου?

image.jpg

Και που είναι το κακό? 😆

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, music_lover είπε

Όπως λέμε day one στο game pass? Βρε θηρίο 😄

Και που είναι το κακό? 😆

Τα ευκολως εννοουμενα παραλειπονται..😎

Αν και σε πτωση τιμης θα αγοραστει οπως και τα υπολοιπα. Εντωμεταξυ συλλεκτικη εκδοση περα απο τη θεματικη κονσολα δεν εχει παρει το ματι μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 6:53 ΜΜ, privateer είπε

 

 

FCJyF3rXoAcZur1
FCJyLwjX0AU81ef
FCJyXsOWQAgGfwx


 

Schermafbeelding_2021-10-20_174442.png



 

Schermafbeelding_2021-10-20_173457.png

Αυτό είναι lore. 10/10

23 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν ξέρω αν φταίει το editing και η μουσική της παρουσίασης,αλλά προσωπικά δεν με εντυπωσίασε το halo από αυτά που έδειξε.

Δείχνει καλύτερο από πέρυσι πράγμα θετικό(έπιασε τόπο το delay),αλλά με βάση ότι έδειξαν, δεν μου έβγαλε κάποιο φοβερό feeling να με κάνει να τρέξω να το πάρω full price day one όπως παλιότερα(με προβλημάτισε λίγο και το ένα outpost που δείξανε που μου έβγαλε vibes Ubisoft παιχνιδιού).

Αρα όπως λένε και οι ξένοι, i am cautiously optimistic. 

Για το Forza Horizon πάλι,είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα με  την καλή έννοια.

Είναι open world με ελάχιστα scripted πράγματα. Προσωπικά εκτιμώ full την αίσθηση του open world και του κάνω-οτι-θέλω ακόμη και στο trailer, παρά ένα scripted movie-like trailer

20 ώρες πριν, Choutas είπε

Για μένα Next Gen δεν είναι τίποτα μέχρι τώρα. Ίσως το Forza Horizon 5 θα δείξει όταν βγει.

Ένας χρόνος με γραφικά προηγούμενης γενιάς την βγάλαμε.

Μα στις τεχνικές για γραφικά, δεν έχουν υπάρξει leaps πέρα από το ray tracing που οκ, wow factor δεν δημιουργεί για τους περισσότερους.

Για μένα το next-gen κρύβεται στην CPU και την μνήμη, a.k.a. στα game mechanics, στα physics, στο AI και στο "count" των objects

Χωρίς αυτό το bump σε CPU και memory δεν θα είχαμε παιχνίδια σαν το Flight Simulator στις κονσόλες μας.

Το next-gen στην πλευρά της GPU κρύβεται στο 60 FPS που πλέον είναι η "βάση" και το resolution bump.

18 ώρες πριν, privateer είπε

 

Επιτέλους.. και 60FPS ελπίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυλογια για τους devs του Everspace 2 η συμφωνια για τη συμμετοχη του παιχνιδιου στο Game pass..

https://gamingbolt.com/everspace-2s-xbox-game-pass-deal-is-a-blessing-developer-says

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, music_lover είπε

 

Εγώ έπαιξα πρώτη φορά το remastered Mass Effect φέτος και μπορώ να πώ με σιγουριά οτι είναι τα καλύτερα λεφτά που θα δώσει κάποιος για game.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, chncynic είπε

Εγώ έπαιξα πρώτη φορά το remastered Mass Effect φέτος και μπορώ να πώ με σιγουριά οτι είναι τα καλύτερα λεφτά που θα δώσει κάποιος για game.

To πήρα 25 ευρώ από τον θείο μου, τον Joao Carlos de Castro Alvarez και περιμένω τα Χριστούγεννα να το παίξω... Τεράστιο το backlog με το Game Pass...

Επεξ/σία από jokul7
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, D.Luffy είπε

Γιατί απορείτε μερικοί; Γιατί πχ αυτός που έχει One S, One X, Series S να πρέπει να μπαίνει στο θέμα του Series X για να διαβάσει για το gamepass?

Τα νέα δεν αφορούν μόνο το Series X και έτσι διατηρούμε και το θέμα αυτής της κονσόλας πιο καθαρό και συγκεκριμένο. 
 

Επίσης θα ήταν πολύ χρήσιμο να υπάρχει ξεχωριστό θέμα για την υπηρεσία έτσι κι αλλιώς. Όλα τα νέα με τα games μαζεμένα σε ένα μέρος για όποιον ενδιαφέρεται αντί να ψάχνεται στις σελίδες αυτού του θέματος για να βρει κάτι σχετικό. 

Από μένα είναι ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θεμα ειναι οτι η κουβέντα γινεται γύρω από τα games και συνήθως από αυτά που μπαίνουν gamepass. Αν αποκλεισεις αυτην την κουβεντα εδω μεσα θα ειναι μονο για το hardware? Δηλαδή να μην ξαναγράψει κανεις.χειροτερα θα είναι.αλλος θα γράφει games εδω αλλος εκει και θα σκορπίζονται ολα.

Το series x βασίζεται πάνω στο game pass.

Επεξ/σία από chrisgewrgi
  • Like 6
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλο να σχολιάσουμε την εμπειρία μας επάνω σε ένα game το οποίο είναι η έκδοση του Series X και άλλο τα games του gamepass γενικά. 
 

Δεν χρειάζεται να μιλάμε μόνο για το hardware. Προφανώς πχ όταν θα παίξουμε το Forza Horizon 5 και το Infinite, θα μας ενδιαφέρουν οι εκδόσεις του Series X στο παρόν θέμα. 
 

Με την λογική του gamepass ας αρχίσουμε τότε να γράφουμε και για τις εκδόσεις των Series S, One X κλπ εδώ. 

Επεξ/σία από D.Luffy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, D.Luffy είπε

Άλλο να σχολιάσουμε την εμπειρία μας επάνω σε ένα game το οποίο είναι η έκδοση του Series X και άλλο τα games του gamepass γενικά. 
 

Δεν χρειάζεται να μιλάμε μόνο για το hardware. Προφανώς πχ όταν θα παίξουμε το Forza Horizon 5 και το Infinite, θα μας ενδιαφέρουν οι εκδόσεις του Series X στο παρόν θέμα. 
 

Με την λογική του gamepass ας αρχίσουμε τότε να γράφουμε και για τις εκδόσεις των Series S, One X κλπ εδώ. 

Αν και έχεις δίκιο στο σκεπτικό νομίζω ότι ο όγκος των μηνυμάτων είναι οκ οπότε για μένα είναι κομπλέ να γράφουμε εδώ. Αν ξεφύγει το κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...