Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως παρα τις υπενθυμισεις κτλ. οι αυτοαπογραφες ανεβαινουν με το σταγονομετρο. 

Και πως να κανει ο αλλος αυτοαπογραφη, αφου βγαινει ο ιδιος ο προεδρος της ΕΛΣΤΑΤ πριν μερες και λεει " δεν θα υπαρξει καποιο προστιμο κτλ."

Δεν λεω εννοειται να υπαρξει προστιμο, αλλα μην το ανακοινωνεις κατα την διαρκεια της αυτοαπογραφης, ανακοινωσε το αφου ληξει!!

Κυριοι της ΕΛΣΤΑΤ μας κανετε ηδη δυσκολο το εργο μας (μηδεν διαφημιση-προωθηση απογραφης, εκπαιδευση της πλακας) , μην το κανετε ακομα δυσκολοτερο !!

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά αν γνωρίζει κάποιος, αν εμείς οι απογραφεις βγάλουμε κωδικό για κατοικία την οποία δεν είχε προσέξει ότι υπήρχε ο τομεάρχης υπάρχει περιπτωση επειδή δεν έκανε ολοσωστα την δουλειά του να έχει θέμα κ να μην πληρωθεί πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 05/12/2021 at 11:16, Nickol32 said:

Παιδιά αν γνωρίζει κάποιος, αν εμείς οι απογραφεις βγάλουμε κωδικό για κατοικία την οποία δεν είχε προσέξει ότι υπήρχε ο τομεάρχης υπάρχει περιπτωση επειδή δεν έκανε ολοσωστα την δουλειά του να έχει θέμα κ να μην πληρωθεί πχ?

Εμείς σαν απογραφείς έχουμε τον τελευταίο λόγο στα κτίρια και στις κατοικίες οπότε θα πληρωθούν κανονικά οι εχτρά κατοικίες ή κτίρια που βάζουμε.

Τώρα δν ξέρω άμα θα γίνει κάποιος έλεγχος μετά απο την Ελστατ για να επιβαιωθούν οι νέες κατοικίες που έχουμε βάλει.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, panos9494 είπε

 

Η σύμβαση κανονικά μέχρι πότε είναι δν ήταν για 1.5 μήνα δηλαδή μέχρι 15 δεκεμβρίου? Και μετά άμα δώσουν και άλλη παράταση εμείς τι μπορούμε να κάνουμε? Γιατί και εγώ θέλω να φύγω για δουλειά.

Για τους απογραφεις ειναι 2 μηνες και για τους τομεαρχες ειναι 4 μηνες ...Βεβαια οπως το βλεπω θα χρειστει κανενα μηνα παραπανω απο τις 31/12 και αυτο συντηρητικά...Εγω και αλλοι φανταζομαι θα απευθυνουμε στο εργατικο κέντρο της πολης μας αν υπάρξει παραβίαση της σύμβασης...Εαν ηταν οι ΔΥ στην θεση μας θα το ειχαν καψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, funkopop είπε

Έσκασε τηλ από τομεάρχη ότι Τρίτη θα πάμε να παραλάβουμε τα έντυπα ερωτηματολόγια

Εμας ο τομεαρχης καμια ενημερωση ποτε θα παρουμε ερωτηματολογια, χαλαραααα.. 

Βεβαια για να μην ειμαι αδικος, μπορει να μην εχει παραλαβει ακομα ουτε αυτος απο την εποπτεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kanikolas είπε

Εμας ο τομεαρχης καμια ενημερωση ποτε θα παρουμε ερωτηματολογια, χαλαραααα.. 

Βεβαια για να μην ειμαι αδικος, μπορει να μην εχει παραλαβει ακομα ουτε αυτος απο την εποπτεια...

Δεν έχει παραλάβει υλικό ο τομεάρχης, θα έρθουν οι βοηθοί επόπτη από την ΕΛΣΤΑΤ & ενημέρωσαν τους τομεάρχες να πουν σε όλους τους απογραφείς τους να περάσουμε την Τρίτη να πάρουμε τα έντυπα. (Αν μου κάνει καψόνια ο τομεάρχης ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩΩΩΩΩΩ) Θα ενημερώσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, funkopop είπε

Δεν έχει παραλάβει υλικό ο τομεάρχης, θα έρθουν οι βοηθοί επόπτη από την ΕΛΣΤΑΤ & ενημέρωσαν τους τομεάρχες να πουν σε όλους τους απογραφείς τους να περάσουμε την Τρίτη να πάρουμε τα έντυπα. (Αν μου κάνει καψόνια ο τομεάρχης ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΩΩΩΩΩΩ) Θα ενημερώσω :P

Εχουμε καποιο νεο πως θα γινει τελικα επισημα η β' φαση; υπαρχει περιπτωση να γινει εξ ολοκληρου τηλεφωνικα; (μακαρι)

Με ρωτανε ανθρωποι και τους απανταω αοριστα (ισως τηλεφωνικα, ισως απο κοντα, αναμενουμε απο ελστατ...)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kanikolas είπε

Εχουμε καποιο νεο πως θα γινει τελικα επισημα η β' φαση; υπαρχει περιπτωση να γινει εξ ολοκληρου τηλεφωνικα; (μακαρι)

Με ρωτανε ανθρωποι και τους απανταω αοριστα (ισως τηλεφωνικα, ισως απο κοντα, αναμενουμε απο ελστατ...)

 

Επίσημα όχι…αλλά αφού θα μοιράσουν έντυπα μάλλον δεν θα παίξει το σενάριο με το τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, matrixtv1 είπε

Πως μπορω να βρω τον μοναδικο κωδικο γιατι τον εχω χασει.

Ρώτησε τον γείτονα τι αριθμό έχει, πάρε στον αριθμό εξυπηρέτησης που γράφει επάνω, πληκτρολόγησε τα πρώτα 7 ψηφία (του αριθμού του γείτονα) και θα συνδεθείς με τον απογραφέα σου. Αν του δώσεις διεύθυνση, όροφο κλπ, θα σου πει τον κωδικό σου

Επεξ/σία από solution1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να βγάζει λάθος στις σχέσεις νοικοκυριού, επειδή έχουν βάλει σαν 1 και 2 τα παιδιά και 3 με 4 τους γονείς? Βγάζει λάθη στο μητρωνυμο και τέτοια.. Τι άλλο μπορεί ναναι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Παιδιά, υπάρχει περίπτωση να βγάζει λάθος στις σχέσεις νοικοκυριού, επειδή έχουν βάλει σαν 1 και 2 τα παιδιά και 3 με 4 τους γονείς? Βγάζει λάθη στο μητρωνυμο και τέτοια.. Τι άλλο μπορεί ναναι? 

Ελεγξε το μητρωνυμο στις καρτελες των παιδιων πχ εαν η μητερα λεγεται Δημητρα και απο βιασυνη στην καρτελα του παιδιου βαλεις μητρωνυμο Δημιτρα (πχ ορθογραφικα λαθος ) θα προκυψει σφαλμα!

38 λεπτά πριν, funkopop είπε

Επίσημα όχι…αλλά αφού θα μοιράσουν έντυπα μάλλον δεν θα παίξει το σενάριο με το τηλ

Καλα ετσι οπως τους κοβω αυτους μεχρι τελευταια μερα θα αποφασιζουν...

Παντως την Τριτη που θα σας δωσουν τα εντυπα, αν μαθεις κατι, ενημερωσε μας...

Επεξ/σία από kanikolas
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους!

Σε διπλοκατοικία βγαίνουν δύο κωδικοί (ένας ανά όροφο) αλλά οι ένοικοι με ενημέρωσαν ότι ο ένας χώρος είναι αποθήκη. Παρότι έχει σκεπή και τοίχους και θεωρητικά μπορεί να κατοικηθεί, το απογράφουμε και αν ναι με ποια σημείωση στο τι είδος είναι η "κατοικία"(δευτερεύουσα κτλ);

Επίσης , άχτιστα κτίρια με σκεπή και τοίχους και με κωδικό δοσμένο από τον τομεάρχη τα απογράφουμε και αν ναι παρομοίως με την παραπάνω ερώτηση: με ποιον τρόπο;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...