Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα τον κωδικό από το εξοχικό που βρίσκεται σε άλλη περιφέρεια και το απέγραψα. Μόνο το οίκημα γιατί απογραφή έχω κάνει εδώ στην Αθήνα.

Πολύ εύκολο ρε παιδιά ούτε πέντε λεπτάκια δε μου πήρε. Όποιος δεν το έχει κάνει ας αναζητήσει κωδικούς μέσω γνωστών συγγενών ή φίλων. Είπαμε να βοηθάμε όσο μπορούμε τους απογραφείς να μην τους φάει το άγχος και έχουμε τύψεις.😇

1 λεπτό πριν, ppaio είπε

 

Tι εισαι τελικα...απογραφεας η τομεαρχης...? 😄

ότι και να είναι μακάρι να ήταν πολλοί  σαν αυτόν. Η Ελλάδα θα ήταν πολύ καλύτερη.😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Βρήκα τον κωδικό από το εξοχικό που βρίσκεται σε άλλη περιφέρεια και το απέγραψα. Μόνο το οίκημα γιατί απογραφή έχω κάνει εδώ στην Αθήνα.

Πολύ εύκολο ρε παιδιά ούτε πέντε λεπτάκια δε μου πήρε. Όποιος δεν το έχει κάνει ας αναζητήσει κωδικούς μέσω γνωστών συγγενών ή φίλων. Είπαμε να βοηθάμε όσο μπορούμε τους απογραφείς να μην τους φάει το άγχος και έχουμε τύψεις.😇

ότι και να είναι μακάρι να ήταν πολλοί  σαν αυτόν. Η Ελλάδα θα ήταν πολύ καλύτερη.😊

τομεαρχης ειμαι. αλλα ας το πουμε το κομματι μεηλ ή τηλεφωνο το εχω εγω και μετα να δεις τι καλα που κλεινουν τα ονλαην. ενα προσωρινο χωρις λαθη για κενη κατοικια, φοβαται μην εχει προβλημα στην εφορια. κατσε τωρα να στηλω μεηλ. ακομα ανοιχτη καρτελα εχει. θελει εντυπο. θα σε κανω να το πατησεις το κουμπι οριστικης με διαφορα τεχνασματα για να φευγει ενα εντυπο πανω το κεφαλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, αν δοκιμάσετε να πάρετε τον αριθμό "βοήθειας" και πληκτρολογήσετε τον κωδικό σας, χτυπάει το κινητό σας;

Εμένα λέει να αφήσω μήνυμα στον τηλεφωνητή!

Και σε άλλον συνάδελφο, λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος!

Τι βλακείες είναι αυτές; Γιατί να μη βάζαμε απευθείας το κινητό μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, solution1 είπε

Παιδιά, αν δοκιμάσετε να πάρετε τον αριθμό "βοήθειας" και πληκτρολογήσετε τον κωδικό σας, χτυπάει το κινητό σας;

Εμένα λέει να αφήσω μήνυμα στον τηλεφωνητή!

Και σε άλλον συνάδελφο, λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος!

Τι βλακείες είναι αυτές; Γιατί να μη βάζαμε απευθείας το κινητό μας;

elstat voip απο google play το κατεβασατε? βαλατε τους κωδικους σας ?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ενημερώθηκα για τη διαδικασία

Γενικά, το μοναδικό σεμινάριο που ήρθε στο email μου, ήταν της κας Παραστατίδου κι αυτό μετά από προώθηση του τομεάρχη μου στις 26/11

Στο διαταύτα: Το android που έχω, είναι 4.4.4 το οποίο απ' ότι είδα δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή

Μπορώ να περάσω τους κωδικούς σε συσκευή sip; (linksys spa)

Υπάρχει κάπου ο server κι η θύρα (λογικά 5060) που χρησιμοποιείται;

Κι αν είναι δυνατόν ένα link με τις οδηγίες (Τι θα βάλω για τα στοιχεία εισόδου; Username τον κωδικό μου & password τον ΑΦΜ μου;)

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από solution1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, solution1 είπε

Δεν ενημερώθηκα για τη διαδικασία

Γενικά, το μοναδικό σεμινάριο που ήρθε στο email μου, ήταν της κας Παραστατίδου κι αυτό μετά από προώθηση του τομεάρχη μου στις 26/11

Στο διαταύτα: Το android που έχω, είναι 4.4.4 το οποίο απ' ότι είδα δεν είναι συμβατό με την εφαρμογή

Μπορώ να περάσω τους κωδικούς σε συσκευή sip; (linksys spa)

Υπάρχει κάπου ο server κι η θύρα (λογικά 5060) που χρησιμοποιείται;

Κι αν είναι δυνατόν ένα link με τις οδηγίες (Τι θα βάλω για τα στοιχεία εισόδου; Username τον κωδικό μου & password τον ΑΦΜ μου;)

Ευχαριστώ

username αφμ και κωδικο σου ερχεται στο μεηλ. αν εχεις καποια συσκευη που το σηκωνει βαλτο εκει ισα ισα να μπεις μεσα και μετα θα σου έρχονται μεηλ τα ηχιτικα. δεν χρειαζεται να εισαι 24/7 ανοιχτη εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xxatziva είπε

αφμ ή αμκα βαζεις. διαμονη σε 2 σημεια δεν γινεται. διαμονη σε προηγουμενο τοπο βαζεις αν έμενες τουλαχιστον 12 μηνες. αν φοιτητης βαζεις τα στοιχεια απο τη λιστα αλλιως επιλεγεις αλλο και γραφεις χειρογραφα κεφαλαια ελληνικα γραμματα. οι φοιτητες απογραφονται στον τοπο κατοικιας που σπουδαζουν. αν απογραφουν στην κατοικια των γονιων τους ΔΕΝ ΔΕΝ θα απογραφουν και αλλου.

σε οσα ζηταει 1 απο τα 2 το βαζεις. αν εχει λαθος φαινεται στον απογραφεα-τομεαρχη και λογικα σε ενημερωνουν αν εχεις κανει οριστικη υποβολη με λαθη.

Να τα παρουμε ενα ενα.....

Πεδία ΑΦΜ/ΑΜΚΑ..... συμπληρώνω το ΑΜΚΑ  και βγάζει με κόκκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το ΑΦΜ  και το επισημαίνει και στο τέλος όταν πας να αλλάξεις σελίδα, βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα.

Πεδία για προηγούμενη κατοικία .... όταν συμπληρώνονται τα στοιχειά (περιφέρεια , δήμος κλπ) με ελληνικά κεφαλαία βγαίνει μήνυμα σε κίτρινο πλαίσιο οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Πεδία για πανεπιστήμια ... ότι και στο προηγούμενο.... οταν γραψεις το πανεπιστημιο/σχολη /τμημα οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Στοιχεια επικοινωνίας .... ενω ζητα τηλεφωνο , email (ενα απο τα δυο) αν συμπληρωθει το email βγαίνει μήνυμα με κοκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το τηλεφωνο  και οταν τελειωσεις βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, teot είπε

Να τα παρουμε ενα ενα.....

Πεδία ΑΦΜ/ΑΜΚΑ..... συμπληρώνω το ΑΜΚΑ  και βγάζει με κόκκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το ΑΦΜ  και το επισημαίνει και στο τέλος όταν πας να αλλάξεις σελίδα, βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα.

Πεδία για προηγούμενη κατοικία .... όταν συμπληρώνονται τα στοιχειά (περιφέρεια , δήμος κλπ) με ελληνικά κεφαλαία βγαίνει μήνυμα σε κίτρινο πλαίσιο οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Πεδία για πανεπιστήμια ... ότι και στο προηγούμενο.... οταν γραψεις το πανεπιστημιο/σχολη /τμημα οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Στοιχεια επικοινωνίας .... ενω ζητα τηλεφωνο , email (ενα απο τα δυο) αν συμπληρωθει το email βγαίνει μήνυμα με κοκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το τηλεφωνο  και οταν τελειωσεις βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα..

 

σχετικά με ΑΜΚΑ -ΑΦΜ (να λείπει ένα από τα δύο), ομοίως και για τηλ/μέιλ : βγάζει μεν μήνυμα λάθους αλλά δεν εμποδίζεται η παράβλεψη/συνέχεια και η οριστική αποθήκευση

άλλαξε μπρόουσερ και εννοείται από σταθερό υπολογιστή. Θα δεις ότι έχει λίστα. Δεν συμπληρώνεις εσύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solution1 είπε

Παιδιά, αν δοκιμάσετε να πάρετε τον αριθμό "βοήθειας" και πληκτρολογήσετε τον κωδικό σας, χτυπάει το κινητό σας;

Εμένα λέει να αφήσω μήνυμα στον τηλεφωνητή!

Και σε άλλον συνάδελφο, λέει ότι δεν είναι διαθέσιμος!

Τι βλακείες είναι αυτές; Γιατί να μη βάζαμε απευθείας το κινητό μας;

Αρκετοί απογραφεις το έκαναν αυτό. Δεν γνωρίζω αν είναι σωστό αλλά έχει το πλεονέκτημα της αμεσότητας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες τις προηγούμενες απογραφές, ήταν πολλαπλάσιοι απογραφείς με περισσότερη προβολή. Τώρα φήμες λένε πως παίζουν διαφημιστικά σποτ ξημερώματα,  αρκετός κόσμος έχει ξεχάσει ήδη πως γίνεται απογραφή και εμείς πρέπει να χτυπάμε πόρτες/παίρνουμε τηλέφωνα μήπως φιλοτιμηθούν να "αυτοπογραφούν"..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, teot είπε

Να τα παρουμε ενα ενα.....

Πεδία ΑΦΜ/ΑΜΚΑ..... συμπληρώνω το ΑΜΚΑ  και βγάζει με κόκκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το ΑΦΜ  και το επισημαίνει και στο τέλος όταν πας να αλλάξεις σελίδα, βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα.

Πεδία για προηγούμενη κατοικία .... όταν συμπληρώνονται τα στοιχειά (περιφέρεια , δήμος κλπ) με ελληνικά κεφαλαία βγαίνει μήνυμα σε κίτρινο πλαίσιο οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Πεδία για πανεπιστήμια ... ότι και στο προηγούμενο.... οταν γραψεις το πανεπιστημιο/σχολη /τμημα οτι "είναι εκτός λίστας, είστε σίγουρος;"   χωρις να βγαινει κάποια λίστα

Στοιχεια επικοινωνίας .... ενω ζητα τηλεφωνο , email (ενα απο τα δυο) αν συμπληρωθει το email βγαίνει μήνυμα με κοκινα γράμματα οτι πρέπει να συμπληρωθεί το τηλεφωνο  και οταν τελειωσεις βγάζει μήνυμα ότι υπάρχουν λάθη αν θέλεις να τα διορθώσεις τώρα..

Τι εννοεις δεν εχει λιστα; εκει που γραφει περιφερεια στην ακρη εχει ενα βελακι το πατας (το ανοιγεις), βλεπεις τις επιλογες, επιλεγεις την Περιφερεια σου (ΔΕΝ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΣΥ)

Μετα στο αποκατω πεδιο αντιστοιχα για τον δημο εχει ενα βελακι στην ακρη, το πατας (το ανοιγεις), βλεπεις τις επιλογες οι οποιες θα ειναι οι δημοι που αντιστοιχουν στην περιφερεια που διαλεξες στο αποπανω πεδιο, επιλεγεις τον δημο σου (ΔΕΝ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΣ ΚΑΤΙ ΕΣΥ)

Και ουτω καθ εξης για τα απο κατω πεδια, επισης κατι παρομοιο και για τη σχολη.

Οσον αφορα για τα ΑΜΚΑ/ΑΦΜ και τηλεφωνο/mail αρκει να βαλεις το ενα απο τα δυο. Μπορει να σου βγαλει με κοκκινα γραμματα (δεν εχετε συμπληρωσει πχ το ΑΜΚΑ), ωστοσο θα σε αφησει κανονικα στο τελος να κανεις ΟΡΙΣΤΙΚΗ ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΕΛΤΙΟΥ!

Αν σου βγαλει μηνυμα πως "υπαρχουν λαθη και δεν μπορει να γινει οριστικη υποβολη" μαλλον θα εχεις κανει καπου αλλου λαθος!

 

 

Επεξ/σία από kanikolas
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, solution1 είπε

σε συσκευή sip; (linksys spa)

Υπάρχει κάπου ο server κι η θύρα (λογικά 5060) που χρησιμοποιείται;

Κι αν είναι δυνατόν ένα link με τις οδηγίες (Τι θα βάλω για τα στοιχεία εισόδου; Username τον κωδικό μου & password τον ΑΦΜ μου;)

Ευχαριστώ

 

για λόγους ιδιωτικότητας (να μην χρειάζεται να δώσεις το τηλ σου σε τόσο κόσμο) έχουν την εφαρμογή αυτή και θα έπρεπε να σου έχουν στείλει ένα πίνακα με κωδικούς της εποπτείας σου όπου εκεί φαίνεται το username και ο κωδικός σου, ενώ ταυτόχρονα τα username των άλλων, επόπτη και βοηθού είναι και τα τηλ επικοινωνίας τους αν θες να τους καλέσεις μέσω της εφαρμογής. Αν δεν στο έχουν δώσει, να το ζητήσεις εσύ. Από ότι βλέπω από το δικό μου, οι κωδικοί είναι τυχαίοι, δεν είναι από ΑΦΜ ή όνομα τμήματος.

 

αν έχεις την εφαρμογή μονίμως ανοιχτή και τύχει πάντα να το σηκώσεις αν σε καλέσουν, μάλλον καταφέρνεις να λύσεις απορίες χωρίς να δώσεις τον δικό σου αριθμό στους πολίτες. Πρακτικά, επειδή ούτε θα είσαι stand bay όλη μέρα να σηκώσεις κάθε τηλ, ούτε ακόμα και αν μιλούσες άμεσα, θα λυνόταν άμεσα αλλά θα έπρεπε να το ψάξεις και να καλέσεις πίσω, δεν είναι λειτουργικό από θέμα ιδιωτικότητας αφού δεν μπορείς να καλέσεις εσύ πίσω τους πολίτες στα κλασικά σταθερά/κινητά τους. Αυτό μπορεί να πει κάποιος ότι είναι προφανές, αφού έτσι θα είχαμε δωρεάν χρόνο ομιλίας για τόσους μήνες (και κάποιος άλλος να αντιτάξει, ότι για δουλειά που θα πληρωθείς μήνες μετά, πρέπει να χρεωθείς και τόσα τηλέφωνα)

στην πράξη, επειδή αν σε παίρνανε τηλ κανονικά, οι περισσότεροι δεν θα μιλούσαν στον τηλεφωνητή αν δεν το σήκωνες, τώρα βοηθάει ότι τους προτρέπει να αφήσουν ηχητικό μήνυμα και γλιτώνεις ας πούμε λίγο χρόνο. Αν μπορέσεις να κατεβάσεις κάπου την εφαρμογή και να συνδεθείς μία φορά, μετά δεν έχεις πρόβλημα, θα τσεκάρεις τα μέιλ σου και θα έχεις σε ηχητικό το πρόβλημα (ή ακόμα και αν δεν μιλήσουν, θα έχεις το τηλ τους, να τους καλέσεις εσύ)

 

κανένας δεν σε εμποδίζει να δίνεις και το κινητό σου έξτρα στους πολίτες, δικό σου προσωπικό δεδομένο είναι, απλώς τυπικά, αφού αυτή είναι η οδηγία, να αναγράφεις το επίσημο σταθερό

9 λεπτά πριν, kanikolas είπε

Τι εννοεις δεν εχει λιστα;

 

το πιθανότερο είναι ότι δοκιμάζει από κινητό

η εφαρμογή έχει φτιαχτεί για σταθερούς υπολογιστές, ίσως λειτουργήσει σε κινητό ίσως όχι

πολλοί δεν βλέπουν την οριστική υποβολή ακριβώς επειδή μπαίνουν από κινητό

Επεξ/σία από mperdemenios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xxatziva είπε

τομεαρχης ειμαι. αλλα ας το πουμε το κομματι μεηλ ή τηλεφωνο το εχω εγω και μετα να δεις τι καλα που κλεινουν τα ονλαην. ενα προσωρινο χωρις λαθη για κενη κατοικια, φοβαται μην εχει προβλημα στην εφορια. κατσε τωρα να στηλω μεηλ. ακομα ανοιχτη καρτελα εχει. θελει εντυπο. θα σε κανω να το πατησεις το κουμπι οριστικης με διαφορα τεχνασματα για να φευγει ενα εντυπο πανω το κεφαλι μου.

Να ρωτήσω κάτι αν μπορείς να με διαφωτίσεις; Για ποιο λόγο έχεις αναλάβει να κάνεις το κομμάτι μέιλ,τηλ, επίλυση αποριών, που είναι αρμοδιότητα των απογραφεων; Αν δεν κάνω λάθος οι απογραφεις παρακολουθούν την εξέλιξη των δηλωσεων και αναλόγως επεμβαίνουν. Δυσκολεύονται και αποφάσισες να βοηθήσεις για να προχωρήσει πιο γρήγορα η διαδικασία ;  Μη με παρεξηγήσεις , ρωτάω για να ξέρω πως θα κινηθώ και εγώ, ο τομέας μου παραμένει σε αναμονή λόγω αδυναμίας εύρεσης απογραφεων οπότε ούτε σεμινάριο έχει γίνει ,εννοείται ότι είμαι διατεθειμένη να βοηθήσω όπως μπορώ αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να αναλάβω μόνη μου το επικοινωνιακό κομμάτι εκατοντάδων νοικοκυριων και δεν ξέρω και αν επιτρέπεται να σου πω την αλήθεια, ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου και καλή δύναμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Tsikat είπε

Να ρωτήσω κάτι αν μπορείς να με διαφωτίσεις; Για ποιο λόγο έχεις αναλάβει να κάνεις το κομμάτι μέιλ,τηλ, επίλυση αποριών, που είναι αρμοδιότητα των απογραφεων; Αν δεν κάνω λάθος οι απογραφεις παρακολουθούν την εξέλιξη των δηλωσεων και αναλόγως επεμβαίνουν. Δυσκολεύονται και αποφάσισες να βοηθήσεις για να προχωρήσει πιο γρήγορα η διαδικασία ;  Μη με παρεξηγήσεις , ρωτάω για να ξέρω πως θα κινηθώ και εγώ, ο τομέας μου παραμένει σε αναμονή λόγω αδυναμίας εύρεσης απογραφεων οπότε ούτε σεμινάριο έχει γίνει ,εννοείται ότι είμαι διατεθειμένη να βοηθήσω όπως μπορώ αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό να αναλάβω μόνη μου το επικοινωνιακό κομμάτι εκατοντάδων νοικοκυριων και δεν ξέρω και αν επιτρέπεται να σου πω την αλήθεια, ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σου και καλή δύναμη

 

δεν ξέρω ποιο το σκεπτικό του κυρίου που ρωτάς, αλλά αφού προβληματίζεσαι, θα πω μια γνώμη: όταν η πληρωμή σου εξαρτάται από την επιτυχή ολοκλήρωση ενός "έργου" και δεν μπαίνει μηνιάτικο αρχή του μήνα, προφανώς βοηθάς όπως/όσο μπορείς σε οτιδήποτε. Προφανώς υπάρχει μια υποκειμενική χρυσή τομή μεταξύ του δεν βοηθώ σε τίποτα και περιμένω να λυθεί κάτι διά μαγείας και του φορτώνομαι όλη την δουλειά άλλων. Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχουμε και 2 επιμέρους ιδιαιτερότητες:

1.επειδή εσύ πληρώνεσαι με στάνταρ ποσό και ο απογραφέας με το κομμάτι, η ηθική υπαγορεύει να βοηθήσεις παραπάνω, για να σιγουρέψει ένα μίνιμουμ για τον κόπο του

2.επειδή η ελστατ μπάζει από οργάνωση, θα διασφαλίσεις ότι η όποια βοήθεια σου δεν είναι υποκατάσταση της δουλειάς του (υποθετικά,τεμπέλη) άλλου ή διευκόλυνση δτους επόπτες να μην χρειάζεται καν να βρουν άλλον (αν έχεις παραίτηση), διότι άλλο να σαι φιλότιμος, άλλο θύμα

 

η τρίτη (όλα τα λεφτά) ιδιαιτερότητα είναι ότι ο κόσμος ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να απογραφεί σε ποσοστό 2/3; 1/2; πάντως σε συντριπτικό ποσοστό, ως εκ τούτου σίγουρα θα προκύψει έξτρα δουλειά στο τέλος καθότι δεν είναι πωλήσεις τηγανιών τηλεμάρκετινγκ, να πεις οκ δεν τα κατάφερα, αλλάζω δουλειά, αλλά υποχρεωτική ή πολύ πιεστικό να γίνει (πες το όπως θες) απογραφή. Αρα ότι καταφέρεις τώρα, ουσιαστικά το γλιτώνεις από το τέλος, διότι αν στο παρά5 μείνουν κατοικίες χωρίς δεδομένα (έστω τα στοιχειώδη) μην έχεις αυταπάτες ότι δεν θα στείλουν (και) εσένα να αντλήσεις δεδομένα (με την δική σου πληρωμή επίσης να εκκρεμεί άρα λίγη σημασία έχει προβλέπεται ή αν """προβλέπεται"""")

 

συμπερασματικά, αν αι γενικώς στην ζωή η υπέρβαση καθήκοντος δεν εκτιμάται, εν προκειμένω νομίζω ο φίλος μας έχει δίκιο

 

υγ

όλα αυτά βέβαια με την προϋπόθεση ότι δεν θα βγει ο πρωθυπουργός σε έκτακτο διάγγελμα να προαναγγείλει δωροκάρτα για ψώνια σούπερ μάρκετ για όποιον απογράφηκε και προστιματάκι για όποιον δεν, 1 μέρα πριν την προθεσμία - σε αυτήν την χώρα και σε αυτούς τους καιρούς δεν πρέπει να αποκλείουμε τίποτα

Επεξ/σία από mperdemenios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Tsikat είπε

ο τομέας μου παραμένει σε αναμονή λόγω αδυναμίας εύρεσης απογραφεων οπότε ούτε σεμινάριο έχει γίνει ,

Σοβαρα; Α καλα μας βλεπω να παιρνει κι αλλη παραταση απο τις 13 Δεκεμβριου! Ετσι οπως το πανε θα ξεμπερδεψουμε το Πασχα!!!😁😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...