Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Χθες μου ήρθε ένα mail από την ΕΛΣΤΑΤ που έλεγε:"θα παρακαλούσαμε για έναν τελικό έλεγχο επί της ορθότητας όλων των προσωπικών σας στοιχείων που αναγράφονται στο Μητρώο Απογραφέων που τηρεί η ΕΛΣΤΑΤ ώστε να προχωρήσουν απρόσκοπτα οι διαδικασίες που αφορούν στην αποζημίωσή σας καθώς κατά τον έλεγχο στο Μητρώο διαπιστώθηκε ότι σε ορισμένες περιπτώσεις εντοπίζονται λάθη ή παραλείψεις."

Όταν ρώτησα όμως, φίλοι μου που δουλεύουν ως απογραφείς δεν έχουν λάβει παρόμοιο mail. Έχει έρθει τίποτα σε εσάς? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

11 ώρες πριν, thenekuS είπε

Καλησπέρα. Χθες μου ήρθε ένα mail από την ΕΛΣΤΑΤ που έλεγε:"θα παρακαλούσαμε για έναν τελικό έλεγχο επί της ορθότητας όλων των προσωπικών σας στοιχείων που αναγράφονται στο Μητρώο Απογραφέων που τηρεί η ΕΛΣΤΑΤ ώστε να προχωρήσουν απρόσκοπτα οι διαδικασίες που αφορούν στην αποζημίωσή σας καθώς κατά τον έλεγχο στο Μητρώο διαπιστώθηκε ότι σε ορισμένες περιπτώσεις εντοπίζονται λάθη ή παραλείψεις."

Όταν ρώτησα όμως, φίλοι μου που δουλεύουν ως απογραφείς δεν έχουν λάβει παρόμοιο mail. Έχει έρθει τίποτα σε εσάς? 

εγω όχι μηπως τσεκάρουν την ορθοτητα των στοιχειων των απογραφέων ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξα τα στοιχεία και δεν υπάρχει κάποιο λάθος. Στο mail έλεγε επίσης :"

Τέλος, με νεότερο e-mail, θα ενημερωθείτε για τις διαδικασίες αποζημίωσής σας (ανάλογα με τον τρόπο που έχετε προκρίνει, δηλαδή την έκδοση τιμολογίου από εσάς ή παραστατικού από την ΕΛΣΤΑΤ), κατόπιν σχετικής κατεύθυνσης από την Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών της ΕΛΣΤΑΤ.

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

Για την Εποπτεία 92

(Δήμος Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη)

 

Η Επόπτρια"

Οπότε μάλλον ήρθε επειδή είμαι σε μια απο τις κοντινότερες εποπτείες από τα κεντρικά της ελστατ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, thenekuS είπε

Κοίταξα τα στοιχεία και δεν υπάρχει κάποιο λάθος. Στο mail έλεγε επίσης :"

Τέλος, με νεότερο e-mail, θα ενημερωθείτε για τις διαδικασίες αποζημίωσής σας (ανάλογα με τον τρόπο που έχετε προκρίνει, δηλαδή την έκδοση τιμολογίου από εσάς ή παραστατικού από την ΕΛΣΤΑΤ), κατόπιν σχετικής κατεύθυνσης από την Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών της ΕΛΣΤΑΤ.

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

Για την Εποπτεία 92

(Δήμος Νίκαιας – Αγίου Ιωάννη Ρέντη)

 

Η Επόπτρια"

Οπότε μάλλον ήρθε επειδή είμαι σε μια απο τις κοντινότερες εποπτείες από τα κεντρικά της ελστατ

Ωραία. Οπότε, αν έχεις κάποιο νέο, ρίξε μια ενημέρωση και εδώ μέσα, γιατί αποτι κατάλαβα παίζει ανάλογα με την εποπτεία που ανήκεις το πως διαχειρίζονται διάφορα θέματα (επικοινωνία, αποζημίωση, κτλ..) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/2/2022 στις 2:59 ΜΜ, kanaris123 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Φαντάζομαι τομεαρχες-απογραφεις μαζί θα μας πληρώσουν, γνωρίζει κάποιος ποτέ; Γιατι κάτι άκουσα ότι θα το πανε μακριά και αγχώθηκα

Πρωτα θα πληρωθουν οι τομεαρχες και μετα οι απογραφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppaio είπε

Πρωτα θα πληρωθουν οι τομεαρχες και μετα οι απογραφεις...

Οκ, αν αρχίσουν οι πληρωμές στους τομεαρχες, ας ενημερώσει κάποιος από αυτούς. Να παίρνουμε σειρά καιμεις μετά.. Όλοι στο 7ο ATM αδέρφια.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, τίποτα, καμιά ενημέρωση? Δεν έχει κανείς επαφή με την εποπτεία του, να μας πει τι λένε? Κάπου διάβασα "λογικά πριν το Πάσχα", αλλά χλωμό το κόβω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Παιδιά, τίποτα, καμιά ενημέρωση? Δεν έχει κανείς επαφή με την εποπτεία του, να μας πει τι λένε? Κάπου διάβασα "λογικά πριν το Πάσχα", αλλά χλωμό το κόβω.. 

Έστειλα μειλ στην εποπτρια και δεν μου απάντησε καν. Απογοήτευση.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κάποιος σε ποιο οικονομικό έτος θα δηλωθεί η αμοιβή; Θα είναι στο 2022 που λογικά θα πληρωθούμε ή στο 2021 που δουλέψαμε ή μήπως επιμερίζεται στα 2 έτη;

Επεξ/σία από vali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή γίνονται έλεγχοι στα στοιχεία των Τομεαρχών για να υπάρχει συμφωνία στα στοιχεία που έχουν δηλώσει (ΙΒΑΝ πρώτο όνομα, ΑΜΑ) και σε αυτά που εμφανίζονται στην δήλωση που προσκομίζουν από τον ΕΦΚΑ. Τα λάθη που εμφανίζονται στους ελέγχους είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, velissarios1 είπε

Αυτή τη στιγμή γίνονται έλεγχοι στα στοιχεία των Τομεαρχών για να υπάρχει συμφωνία στα στοιχεία που έχουν δηλώσει (ΙΒΑΝ πρώτο όνομα, ΑΜΑ) και σε αυτά που εμφανίζονται στην δήλωση που προσκομίζουν από τον ΕΦΚΑ. Τα λάθη που εμφανίζονται στους ελέγχους είναι πολλά.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Γνωρίζετε πότε θα ολοκληρωθεί η διαδικασία; Μετά το Πάσχα; Οι τομεάρχες θα πληρωθούν μαζί με τους απογραφείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνονται προσπάθειες να ολοκληρωθεί η διαδικασία το συντομότερο δυνατό...καταλαβαίνω οτι η απάντηση μοιάζει αόριστη αλλά δεν έχω κάποια ακριβή ημερομηνία.

Φαίνεται οτι θα πληρωθούν πρώτα οι τομεάρχες. ..θα ενημερώσω όταν έχω ακριβή απάντηση

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...