Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, MrZeroGR είπε

Γνωρίζουμε όσοι θα πληρωθούν με μπλοκάκι εάν θα πρέπει να καταθέσουμε κάποιο χαρτι στον ΕΦΚΑ ή γενικότερα;

Τωρα το ρωτατε..? Απευθυνθειτε στην εποπτεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ppaio είπε

Τωρα το ρωτατε..? Απευθυνθειτε στην εποπτεια...

Προφανώς και προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εποπτεία μου. Για αυτό ρώτησα και στο topic, επειδή με βολιδοσκόπησαν με απανωτές απαντήσεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, MrZeroGR είπε

Προφανώς και προσπαθώ να επικοινωνήσω με την εποπτεία μου. Για αυτό ρώτησα και στο topic, επειδή με βολιδοσκόπησαν με απανωτές απαντήσεις... 

Καλη τυχη με αυτο ...τους περνω τρεις βδομαδες τηλεφωνο και καμια ανταποκριση...

Επεξ/σία από ppaio
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απογραφη τελικά ότι να ναι..Τα τελείωσα όλα το Δεκέμβρη και τώρα μας λένε να μπούμε να δηλώσουμε άτομα που δεν υπάρχουν.. σιγά μην ασχοληθώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/2/2022 στις 1:54 ΠΜ, Georgeal είπε

Ρε παιδιά γιατί τρέχετε στο εφκα; Εγώ έστειλα με μειλ τα έγγραφα που ζητάνε και σε 2 λεπτά είχα απάντηση με την βεβαίωση που ζήτησα στο μέιλ μου. Είναι απλά τα πράγματα, μην ταλαιπωρείστε χωρίς λόγο.

Σε ποιο email έστειλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είμαι τομεάρχης. Τον Σεπτέμβριο που ξεκινήσαμε την απογραφή των κτιρίων στην περιοχή μου ο προϊστάμενος μας είπε στην ενημέρωση ότι θα πληρωθούμε συνολικά μετά από 5 μήνες ενώ το φεκ έλεγε ότι η πληρωμή θα είναι σε μηνιαία βάση. Σήμερα έκλεισα τους 5 μήνες από την έναρξη των εργασιών αλλά δεν έχει υπάρξει καμία αποζημίωση. Τι προτείνετε να κάνω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lysopaine είπε

καλημέρα σας θα ήθελα να ρωτήσω μιας και είμαι τομεάρχης. Τον Σεπτέμβριο που ξεκινήσαμε την απογραφή των κτιρίων στην περιοχή μου ο προϊστάμενος μας είπε στην ενημέρωση ότι θα πληρωθούμε συνολικά μετά από 5 μήνες ενώ το φεκ έλεγε ότι η πληρωμή θα είναι σε μηνιαία βάση. Σήμερα έκλεισα τους 5 μήνες από την έναρξη των εργασιών αλλά δεν έχει υπάρξει καμία αποζημίωση. Τι προτείνετε να κάνω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

με την παραδοση υπογραφεις βεβαιωση παραδοσης-παραλαβης του υλικού. αργοτερα οταν βγουν οι πληρωμες λογικα θα μας καλεσουν να παρουμε το χαρτι που αναφερει μικτα-κρατησεις=καθαρο ποσο. κατι σαν χαρτι μισθοδοσιας. αναμονη για πληρωμη γιατι θα παει μακρυά το βιολί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2022 στις 11:49 ΠΜ, solution1 είπε

Εγώ τα έστειλα με email χθες, δεν είχα καμία απάντηση, τους πήρα σήμερα να ρωτήσω εάν τα έλαβαν κι αν θα χρειαστεί κανένα ακόμα έγγραφο, μου είπαν να μην ανησυχώ, αφού τα έστειλα στο κεντρικό  mail τους, θα τους τα προωθήσουν και μέσα στο προσεχές χρονικό διάστημα, θα έχω τη βεβαίωση. Στην ερώτηση μου για τη διάρκεια του διαστήματος, είπανε να υπολογίζω λίγο πάνω από εβδομάδα.

Αν πάω από εκεί, βγαίνει άμεσα η βεβαίωση αλλά, για να πάω από εκεί, θέλει ραντεβού. Το 1ο διαθέσιμο, σε 2 εβδομάδες.

Τους είπα ότι η ΕΛΣΤΑΤ έχει ενημερώσει ότι η διαδικασία είναι άμεση κι απάντηση τους ήταν "Δεν ξέρω τι λέει η ΕΛΣΤΑΤ, εδώ μόνο με ραντεβού εξυπηρετούμε."

Όλα αυτά στη Δ' τοπική υποδιεύθυνση Θεσσαλονίκης..

Κ εγώ τα έστειλα την Δευτέρα το απόγευμα ηλεκτρονικά κ δεν πήρα καμία απάντηση ακόμα. Πάντως κ από κοντά να πήγαινες δεν κάνουν κατευθείαν την βεβαίωση, μαζεύουν όλα τα χαρτιά μαζί με αρκετούς απογραφεις κ μετά σε καλούν να πας να πάρεις την βεβαίωση. Τουλάχιστον σε εμάς έτσι κάνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να πληρωθείτε παιδιά

Μακάρι να πληρωθούν όλοι όσοι δούλεψαν για αυτό το πράγμα που λέγεται "Απογραφή" καθώς το έκαναν και άτομα που γνωρίζω

Αλλά κρατάω μικρό καλάθι...δεν θέλω να σας στεναχωρήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ikorolis είπε

Μακάρι να πληρωθείτε παιδιά

Μακάρι να πληρωθούν όλοι όσοι δούλεψαν για αυτό το πράγμα που λέγεται "Απογραφή" καθώς το έκαναν και άτομα που γνωρίζω

Αλλά κρατάω μικρό καλάθι...δεν θέλω να σας στεναχωρήσω

Το ότι θα πληρωθούμε θα πληρωθούμε. Το ερώτημα είναι το πότε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φαίνεται μεγάλο φιάσκο αυτή η απογραφή και ψάχνουν να τα μπαλώσουν πριν δημοσιοποιήσουν τα αποτελέσματα..

ακούς εκεί να ζητούν να συμπληρώνεις άτομα εκεί που δεν υπάρχουν... ήμαρτον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ikorolis είπε

Μακάρι να πληρωθείτε παιδιά

Μακάρι να πληρωθούν όλοι όσοι δούλεψαν για αυτό το πράγμα που λέγεται "Απογραφή" καθώς το έκαναν και άτομα που γνωρίζω

Αλλά κρατάω μικρό καλάθι...δεν θέλω να σας στεναχωρήσω

Εννοείται ότι η πληρωμή θα γίνει μιλάμε για δημόσιο φορέα, όχι αφεντικό καφετέριας που δεν κολλάει ένσημα. Μη τρελαθούμε. Το θέμα είναι πότε θα πληρωθούμε και πόσο ;

Επεξ/σία από andreasgt21
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα το email του τοπικού ΕΦΚΑ και έστειλα και εγώ με email τα δικαιολογητικά μήπως γλύτωνα την επίσκεψη αλλά δεν έχω απάντηση εδώ και 7-10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, batig0al είπε

Βρήκα το email του τοπικού ΕΦΚΑ και έστειλα και εγώ με email τα δικαιολογητικά μήπως γλύτωνα την επίσκεψη αλλά δεν έχω απάντηση εδώ και 7-10 μέρες.

Για πες μια τα δικαιολογητικά, αν είναι εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...