Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 hours ago, Μακιαβέλλι said:

Το ξέρεις ότι και οι εμβολιασμενοι κολλάμε και κυρίως, μεταδίδουμε ε; 

Κοιταξε. Πρωτα απ ολα εγκληματικό που εγινε φετος απογραφή. Δεύτερων αφου εγινε επρεπε να απαιτεί ραπιντ και εμβόλιο. Οχι γτ δεν μπορει να κολλήσει αλλα σαν μια επιπλεον "μασκα".

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Muchacho said:

Ενώ από το κινητό μπαίνω κανονικά για να τσεκάρω το 0-3 στον υπολογιστή δεν μπορώ να μπω(εκεί που βάζω τους κωδικούς μου δεν κάνει είσοδο)

Κατά τα αλλά γίνεται να αποφύγω το voip και να γράφω το κινητό μου στα "φάκελα"?

Μην πατάς Enter στο πληκτρολόγιο, κάνε σύνδεση με κλικ από το ποντίκι. Η εφαρμογή είναι γεμάτη bugs...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agmourk είπε

Αν ξέρει κάποιος: 

Ήρθε απογραφέας, δεν μας βρήκε στην κατάσταση και έφυγε. Τον απέναντι που κάναμε την ίδια χρονιά το σπίτι, τον βρήκε και τον απέγραψε. Υπάρχει περίπτωση να έρθει κάποιος άλλος? Χρειάζεται να πάρουμε κάπου τηλ? 

Θα πρέπει να προσθέσει στην ηλεκτρονική κατάσταση του την κατοικία σας, να σας φτιάξει κωδικό και να ξανάρθει ο ίδιος να σας τον δώσει. Εάν δείτε πως μέχρι αύριο/μεθαύριο δεν ήρθε, πείτε στον γείτονα σας να σας δώσει το τηλέφωνο που γράφει πάνω στην ειδοποίηση που του έδωσε καθώς επίσης και τα 7 πρώτα ψηφία του κωδικού της κατοικίας του (που είναι κοινά σε όλες τις κατοικίες του τμήματος σας). Θα τα χρειαστείτε αυτά τα 7 ψηφία για να επικοινωνήσετε απευθείας με τον απογραφέα της περιοχής σας (εάν έχει ενεργοποιήσει το τηλέφωνο φυσικά...). Έχει οδηγίες πάνω στην ειδοποίηση για την τηλεφωνική επικοινωνία.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε τηλέφωνο μια κυρία και ζήτησε να αλλάξω την διεύθυνσή της, επειδή είναι λάθος. Μπήκα να κάνω αλλαγή στο Ο3, αλλά επειδή έχει κάνει προσωρινή αποθήκευση, δεν με αφήνει το σύστημα να αλλάξω τίποτα. Έχει κανείς ανάλογη εμπειρία και λύση? Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου καλησπερα....πριν καποιες μερες παρελαβα το εντυπο της απογραφης...ολα καλα...σημερα δοκιμαζω να μπω, βαζω & τον μοναδικο κωδικο απογραφης παταω με το ποντικι μετα συνεχεια,αλλα τιποτα....Γυριζουν γυρω γυρω ολα, λες & κολησανε...Τι στην ευχη συμβαινει ?   Σας βαζω μια φωτο με σβησμενα μερικα νουμερα του κωδικου & στο σημειο που δεν με αφηνει να συνεχισω....τη βοηθεια σας...ευχαριστω...

ΜΜΜΜ.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vounisios είπε

Φιλοι μου καλησπερα....πριν καποιες μερες παρελαβα το εντυπο της απογραφης...ολα καλα...σημερα δοκιμαζω να μπω, βαζω & τον μοναδικο κωδικο απογραφης παταω με το ποντικι μετα συνεχεια,αλλα τιποτα....Γυριζουν γυρω γυρω ολα, λες & κολησανε...Τι στην ευχη συμβαινει ?   Σας βαζω μια φωτο με σβησμενα μερικα νουμερα του κωδικου & στο σημειο που δεν με αφηνει να συνεχισω....τη βοηθεια σας...ευχαριστω...

ΜΜΜΜ.jpg

Χωρίς να είμαι ειδικός, θα δοκίμαζα εκκαθάριση cookies ή cache στον περιηγητή σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vounisios είπε

Φιλοι μου καλησπερα....πριν καποιες μερες παρελαβα το εντυπο της απογραφης...ολα καλα...σημερα δοκιμαζω να μπω, βαζω & τον μοναδικο κωδικο απογραφης παταω με το ποντικι μετα συνεχεια,αλλα τιποτα....Γυριζουν γυρω γυρω ολα, λες & κολησανε...Τι στην ευχη συμβαινει ?   Σας βαζω μια φωτο με σβησμενα μερικα νουμερα του κωδικου & στο σημειο που δεν με αφηνει να συνεχισω....τη βοηθεια σας...ευχαριστω...

Έχεις τίποτα adblockers, script blockers κλπ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Iliak είπε

Αν δεν καταφέρουμε να τους στείλουμε σε όλους τους φακέλους τους, γιατί εμείς ξεκινάμε αύριο, αλλά δεν υπάρχχει πολύς χρόνος, τι γίνεται;

Τους φακέλους λογικά προλαβαίνετε να τους δώσετε (για τις 140 κατοικίες που έχω χρειάστηκα περίπου δέκα ώρες χονδρικά. Την πρώτη μέρα είχα δώσει 90, την επόμενη 30, την μεθεπόμενη 15 και πήγα ακόμη μία για τους 5 τελευταίους (ουσιαστικά οι δύο τελευταίες ημέρες ήταν αυτοί που δεν βρήκα αρχικά κανέναν τις δύο πρώτες ημέρες για να δώσω τους κωδικούς).  Βέβαια εξαρτάται και από την περιοχή που είστε (πυκνοκατοικημένη ή όχι). Το θέμα είναι κατά πόσο θα σπεύσουν να αυτο-απογραφούν μέχρι τις 26. Αν όχι, θα έχετε περισσότερη δουλειά αργότερα πόρτα-πόρτα με το ερωτηματολόγιο ανά χείρας.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι κατάλαβα  υπάρχουν πολλές παραιτήσεις πριν καν αρχίσουν για αυτό δεν έχουν παραλάβει αρκετοί υλικό. Αν δεν κάνω λάθος πρέπει νς συγκεντρωθούν τα απαιτούμενα άτομα στο τομέα.

 

Κατά τα άλλα εγώ προσωπικά θα βάλω το κινητό μ και συγκεκριμένα ένα 2ο νούμερο που έχω(αν δεν υπήρχε δεν θα το έκανα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, kostaspsilos13 είπε

Χωρίς να είμαι ειδικός, θα δοκίμαζα εκκαθάριση cookies ή cache στον περιηγητή σου

Ευχαριστω...θα το κανω τωρα....

28 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Έχεις τίποτα adblockers, script blockers κλπ;

Ναι εχω το AdBlock....να το απενεργοποιησω τωρα & να δω τι γινεται....ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κωδικό του φακέλου υπάρχει άλλος τρόπος να τον πάρεις;

Ρωτάω γιατί δεν βλέπω να έχει έρθει τίποτα ακόμα με το ταχυδρομείο, και χωρίς τον κωδικό δεν μπορείς να ξεκινήσεις την online διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ptsk είπε

Ο αλλος παραιτηθηκε απο απογραφεας μια μερα πριν του παραδωσω το υλικο...λογω κροσυματος Covid στην οικογενεια..

Θα επρεπε η ΕΛΣΤΑΤ να ζηταει εμβολιασμενους μονο...

Τι και κανει ο τομεαρχης σε περιπτωση παραίτησης του απογραφέα...?

ρε συ συγνωμη τι ηθελες να κανει? ασε που κι οσοι δεν παραιτθηκαμε με κοβιντ μας βλεπω...

η ελστατ αν θελει να ζητα εμβολιασμενους η οτι αλλο ας κοιταξει να ειναι κι αυτη ενταξεθ στις υποχρεωσεις της απενατι στους απογραφεις και ας φροντισει και οι τομεαρχες να ειναι λιγο ενταξει ( δεν το λεω προσωπικα για εσενα)

η δικη μου τομεαρχης μου εδωσε 129 διαμερισματα που καμια 50αρια ειναι αδεια η γραφεια, εχουν βγει γονατα και μ,εση off και θα παρω απ τα 3 το μακρυτερο ενω η τομεαρχης κοσμαρα της γιατι εχει σταθερο ποσο αμοιβης, δεν ειναι ηθικα σωστο ομως γιατι αν ειχε κανει τη δουλεια που οφειλε θα εκανα κ εγω τη δουλεια που μου αντιστοιχει και θα ειχα μερικα ψιχουλα παραπανω.

 

14 ώρες πριν, ταμτακος είπε

ποσο πληρωνεται ο απογραφεας?

χαρτζιλικι παιρνει

6 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Το ξέρεις ότι και οι εμβολιασμενοι κολλάμε και κυρίως, μεταδίδουμε ε; 

μην αλλαξω θεμα αλλα δεν εχει καμια σχεση το ενδεχομενο να κολλησει/νοσησει ο ανεβολιαστος με τον εμβολασμενο, ακομη και στη μεταλλαξη Δ εχεις πολυ λιγοτερες πιθανοτητες αν εχεις εμβολιαστει. κατα τ αλλα συμφωνω οτι η μειωνετες πιθανοτητες δεν σημαινουν μηδενικες πιθανοτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vounisios είπε

Ευχαριστω...θα το κανω τωρα....

Ναι εχω το AdBlock....να το απενεργοποιησω τωρα & να δω τι γινεται....ευχαριστω.

Δυστυχως, τα εχω ολα απενεργοποιησει, διαγραφη cookies, αλλα, μια απο τα ιδια...τι αλλο να κανω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...