Προς το περιεχόμενο

Απογραφή Κτηρίων - Πληθυσμού 2021(Προκήρυξη ΕΛΣΤΑΤ)


velissarios1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο αλλος παραιτηθηκε απο απογραφεας μια μερα πριν του παραδωσω το υλικο...λογω κροσυματος Covid στην οικογενεια..

Θα επρεπε η ΕΛΣΤΑΤ να ζηταει εμβολιασμενους μονο...

Τι και κανει ο τομεαρχης σε περιπτωση παραίτησης του απογραφέα...?

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περάσει, λέει, ο απογραφέας από το σπίτι της μάνας μου αύριο το βράδυ στις 9 παρά. Σοβαρά τώρα; Μπορώ να του πω να αφήσει την επιστολή με τον κωδικό απογραφής και να φύγει για να την απογράψω εγώ ή πρέπει να είναι και αυτός παρών; Σιγά μην κάθεται 1 ώρα η μητέρα μου να απαντάει σε ερωτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, ptsk said:

Ο αλλος παραιτηθηκε απο απογραφεας μια μερα πριν του παραδωσω το υλικο...λογω κροσυματος Covid στην οικογενεια..

Θα επρεπε η ΕΛΣΤΑΤ να ζηταει εμβολιασμενους μονο...

Τι και κανει ο τομεαρχης σε περιπτωση παραίτησης του απογραφέα...?

Να σου ζητήσει και συγγνώμη που δεν σε ρώτησε πριν κολλήσει κάποιος δικός του μια μέρα πριν του παραδώσεις το πολυτιμότερο υλικό του πλανήτη. Επειδή αν ήταν ο ίδιος εμβολιασμένος, λογικά δεν θα κολλούσε κανείς από την οικογένειά του.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, ptsk είπε

Θα επρεπε η ΕΛΣΤΑΤ να ζηταει εμβολιασμενους μονο...

Πολύ λάθος που δεν είναι προαπαιτούμενο, ανεμβολίαστος δεν μπαίνει για καφέ αλλά να περάσει από 100-150 σπίτια όλα πόπα. Να δω τι θα κάνει η ΕΛΣΤΑΤ στο πρώτο κρούσμα ψεκασμένου απογραφέα και αν πρέπει να εξεταστούν και τα 100 σπίτια που πέρασε να κάνει απογραφή αν κόλλησε κάποιον

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Hacker?pcs είπε

Πολύ λάθος που δεν είναι προαπαιτούμενο, ανεμβολίαστος δεν μπαίνει για καφέ αλλά να περάσει από 100-150 σπίτια όλα πόπα. Να δω τι θα κάνει η ΕΛΣΤΑΤ στο πρώτο κρούσμα ψεκασμένου απογραφέα και αν πρέπει να εξεταστούν και τα 100 σπίτια που πέρασε να κάνει απογραφή αν κόλλησε κάποιον

Ναι και εγω πρεπει να παρω αδεια τωρα ξανα για να παραλαβω τον καινουριο φακελο...χανοντας 3-4 ωρες...Τι να λεμε τωρα...ανικανοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, στην εφαρμογή έχει και να πάρεις τηλέφωνο. Το δοκίμασε κανείς? Γιατί στο email λέει ότι θα πρέπει να παίρνουμε από το δικό μας τηλέφωνο.. 🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τηλεφωνο μεσα απο την εφαρμογη παιρνετε με wifi Παντα. 

ο αλλος που ρωτησε οταν αφησουν φακελο. μα για αυτο αφηνουν φακελο. τον παραδιδει-καταγραφή ποιος παρελαβε και φευγει.

αν δεν προχωραει ο κωδικος ενω εχει ξεκινησει αυτοαπογραφη παιρνει τηλ αν υπαρχει προβλημα.

αν δεν του πουν κατι τοτε ερχεται με τα χαρτιά οπως πριν 10 χρονια.

σε αυτο μετα πρεπει σε αλλο χρόνο να τα περασει ο απογραφεας στην εφαρμογη μεσα και να σημειωσει οτι ειναι απο εντυπη απογραφη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα μου ήρθε το μαιλ σημερα, αλλα δεν νομιζω να ερθει χαρτακι γιατι μετακομισα αρχες Οκτωβρίου σε αλλη περιοχη. Εκτος και αν ειναι τοσο ενημερωμενοι.

Προτειμω να το κανω μόνος μου, απλα δεν θα εχω τον κωδικο για να γινει αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ptsk είπε

Ο αλλος παραιτηθηκε απο απογραφεας μια μερα πριν του παραδωσω το υλικο...λογω κροσυματος Covid στην οικογενεια..

Θα επρεπε η ΕΛΣΤΑΤ να ζηταει εμβολιασμενους μονο...

Τι και κανει ο τομεαρχης σε περιπτωση παραίτησης του απογραφέα...?

Το ξέρεις ότι και οι εμβολιασμενοι κολλάμε και κυρίως, μεταδίδουμε ε; 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...