Προς το περιεχόμενο

Google και Facebook απαιτούν από τους υπαλλήλους τους να είναι εμβολιασμένοι


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Quote

A growing body of evidence indicates that people fully vaccinated with an mRNA vaccine (Pfizer-BioNTech or Moderna) are less likely than unvaccinated persons to acquire SARS-CoV-2 or to transmit it to others. However, the risk for SARS-CoV-2 breakthrough infection in fully vaccinated people cannot be completely eliminated as long as there is continued community transmission of the virus.

πηγή: www.cdc.gov

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 693
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Την ιλαρα την κολλάς μια φορά και μετά έχεις ανοσία. Όπως και την ανεμοβλογιά.Τον κορονοιο μπορείς να τον κολλάς ξανά και ξανά

Άρα δεν είναι εφικτή η ανοσία της αγέλης

Υπάρχει έρευνα πάνω σε αυτό το κομμάτι αν μπορείς να κολλήσεις και 2η φορά; Με ενδιαφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, manolis940 said:

Υπάρχει έρευνα πάνω σε αυτό το κομμάτι αν μπορείς να κολλήσεις και 2η φορά; Με ενδιαφέρει. 

Για τον Covid εννοείς; Υπάρχουν καταγεγραμμένα περιστατικά νοσούντων που ξανακόλλησαν αφενός και αφετέρου οι ίδιοι οι επιστήμονες το υποστηρίζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, konandrio είπε

 έχω παραδείγματα για μίζες εμβολίων, για ξεστοκάρισμα εμβολίων σε μαθητές που επίσης αρνήθηκα να κάνει το παιδί μου ( ίσως να ήταν και το μόνο στο σχολείο που δεν το έκανε), έπεσαν επάνω μου να με φάνε, αρνητής, επικίνδυνος, την επόμενη χρονιά το απέσυραν.

 

Δώσε και σε εμάς να ξυπνήσουμε!!! Μην μας αφήνεις σύντροφε !!!

21 λεπτά πριν, konandrio είπε

Κάποιοι έχουν βίτσιο να πίνουν depon μέχρι και αντιβιώσεις για πλάκα, κάποιοι τα αποφεύγουν όσοι μπορούν.

Άντε πάλι η αυτή η σύγχυση με τα φάρμακα 😩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Για τον Covid εννοείς; Υπάρχουν καταγεγραμμένα περιστατικά νοσούντων που ξανακόλλησαν αφενός και αφετέρου οι ίδιοι οι επιστήμονες το υποστηρίζουν

περιστατικά, οχι ερευνα. Κατά κύριο λογο επαγγελματιες υγειας που το οτι ξανακολλησαν το βρήκαν απο τα self τεστ κλπ γτ κατα τα αλλα ηταν ασυμπτωματικοι. Λιγοτεροι απο 100 στον κοσμο μεχρι στιγμης αν θυμαμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kostasspil είπε

Για τον Covid εννοείς; Υπάρχουν καταγεγραμμένα περιστατικά νοσούντων που ξανακόλλησαν αφενός και αφετέρου οι ίδιοι οι επιστήμονες το υποστηρίζουν

Πριν ανέβασα ένα άρθρο αλλά τα περιστατικά ήταν λίγα για να το πάρει κάποιος ως κανόνα. Και νομίζω ότι δεν γίνεται να υποστηριχθεί ούτε η μία πλευρά, ότι αποκτάς ανοσία, αλλά ούτε η άλλη.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, konandrio είπε

Με το καλό να αποκτήσεις, αν είχες μια επιφύλαξη για εσένα για τα παιδιά σου θα είχες 1000, ούτε το 10% δεν πιστεύω ότι θα εμβολιαστεί.

Όσοι νιώθουν ανασφάλεια, καλά κάνουν και την νιώθουν, εμπιστεύομαι την ιατρική κοινότητα, εμπιστεύομαι τα εμβόλια, δεν θα πέσω όμως και με τα μούτρα, έχω παραδείγματα ότι το χρήμα είναι πολύ ποιο πάνω από την ανθρώπινη ζωή, έχω παραδείγματα για μίζες εμβολίων, για ξεστοκάρισμα εμβολίων σε μαθητές που επίσης αρνήθηκα να κάνει το παιδί μου ( ίσως να ήταν και το μόνο στο σχολείο που δεν το έκανε), έπεσαν επάνω μου να με φάνε, αρνητής, επικίνδυνος, την επόμενη χρονιά το απέσυραν.

Κάποιοι έχουν βίτσιο να πίνουν depon μέχρι και αντιβιώσεις για πλάκα, κάποιοι τα αποφεύγουν όσοι μπορούν, μέχρι τώρα πιστεύω ότι εγώ που έχω νοσήσει και τα παιδιά μου , ακόμα και να εμβολιαστούμε δεν θα βοηθήσουμε πουθενά ουσιαστικά. Θα περιμένω τις εξελίξεις να απαντηθούν τα ερωτηματικά μου .

Πες μου ένα εμβόλιο φάρμακο που είναι κοινό άσχετα από κιλά και ηλικία.

Χωρις να ειμαι παιδιατρος, νομιζω ολα. 
 

Το διδυναμο του HPV απο ηλικιες 10-26 και το τετραδυναμο του HPV 9-45 ετων. 
 

Το BCG με ζωντα εξασθενημενο μικροοργανισμο μαλιστα. 
 

Αλλα ξαναλεω, νομιζω και ολα τα υπολοιπα. 
 

(Τα κιλα δεν παιζουν κανεναν ρολο, τα εμβολια δεν ειναι φαρμακα. Οι αντενδειξεις των εμβολιων ειναι μονο η σοβαρη αλλεργια, και καποιες επιπλεον οταν περιεχει ζωντα μικροοργανισμο το σκευασμα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, vs_skg said:

περιστατικά, οχι ερευνα. Κατά κύριο λογο επαγγελματιες υγειας που το οτι ξανακολλησαν το βρήκαν απο τα self τεστ κλπ γτ κατα τα αλλα ηταν ασυμπτωματικοι. Λιγοτεροι απο 100 στον κοσμο μεχρι στιγμης αν θυμαμαι καλα

 

10 minutes ago, manolis940 said:

Πριν ανέβασα ένα άρθρο αλλά τα περιστατικά ήταν λίγα για να το πάρει κάποιος ως κανόνα. Και νομίζω ότι δεν γίνεται να υποστηριχθεί ούτε η μία πλευρά, ότι αποκτάς ανοσία, αλλά ούτε η άλλη.
 

Κατάλαβα τι εννοείτε. 

Εδώ αναφέρει ότι όσοι έχουν κολλήσει, μπορούν να κολλήσουν πάλι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δώσε και σε εμάς να ξυπνήσουμε!!! Μην μας αφήνεις σύντροφε !!!

Άντε πάλι η αυτή η σύγχυση με τα φάρμακα 😩

Τι να σου δώσω;

Αμφισβητείς ότι πάει η σαπίλα και η μίζα σύννεφο;
Αβραμόπουλο πχ;
Το εμβόλιο της φυματίωσης που ξεστοκάριζε ο μλκας της Ευρώπης;

Επίσης δεν σε ειρωνεύτηκα, δεν σε είπα γκουρού της ιατρικής, πληροφορίες μαζεύω και από εδώ και από όπου μπορώ.

Επεξ/σία από konandrio
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

 

Κατάλαβα τι εννοείτε. 

Εδώ αναφέρει ότι όσοι έχουν κολλήσει, μπορούν να κολλήσουν πάλι. 

θενξ για το λινκ. 5 βλεπω στην πρωτη έρευνα (<0.5%) και 5 και στη δευτερη (1%). Οι πρωτοι 5 στο πρωτο μέτωπο υγειας. Οχι πολυ ανησυχητικά πράγματα αλλα ναι η δηλωση "οσοι εχουν περασει μπορούν να ξανακόλλησουν" ειναι αληθης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 minutes ago, vs_skg said:

θενξ για το λινκ. 5 βλεπω στην πρωτη έρευνα (<0.5%) και 5 και στη δευτερη (1%). Οι πρωτοι 5 στο πρωτο μέτωπο υγειας. Οχι πολυ ανησυχητικά πράγματα αλλα ναι η δηλωση "οσοι εχουν περασει μπορούν να ξανακόλλησουν" ειναι αληθης

Ναι τα ποσοστά δεν είναι τρομακτικά κι αν μιλάμε για εμβολιασμένους πέφτουν κι άλλο.

Απαντήθηκε το ερώτημα "Ποια είναι η ιδιαίτερη διαφορά της ιλαράς με των κοροναιών για την οποία στην πρώτη μπορούμε να έχουμε ανωσία της αγέλης και στην 2η όχι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 θάνατοι σήμερα και ανεβαίνουν οι ΜΕΘ, αφού είναι τόσο λίγοι οι θάνατοι γιατί δεν κάνουν ποιο καλή ανάλυση;
Γιατί δεν μας λένε ακριβή ηλικίες και τι νοσήματα είχαν; Γιατί δεν λένε ποιο αναλυτικά στοιχεία για την ΜΕΘ;
Δεν θα απέδιδε ποιο πολύ επικοινωνιακά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, konandrio said:

Δεν θα απέδιδε ποιο πολύ επικοινωνιακά;

Επικοινωνιακά το έχουν τουφεκίσει γι' αυτό και υπάρχει εν μέρει τόση αντίδραση στα εμβόλια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, vs_skg είπε

θενξ για το λινκ. 5 βλεπω στην πρωτη έρευνα (<0.5%) και 5 και στη δευτερη (1%). Οι πρωτοι 5 στο πρωτο μέτωπο υγειας. Οχι πολυ ανησυχητικά πράγματα αλλα ναι η δηλωση "οσοι εχουν περασει μπορούν να ξανακόλλησουν" ειναι αληθης

Έχουμε παρόμοια ανάλυση για εμβολιασμένους που νόσησαν, μπορεί να βρεθεί άκρη ποιος έχει τελικά καλύτερη ανοσία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, konandrio είπε

Έχουμε παρόμοια ανάλυση για εμβολιασμένους που νόσησαν, μπορεί να βρεθεί άκρη ποιος έχει τελικά καλύτερη ανοσία;

Και να βγει ότι όσοι τον ασθένησαν από τον ιό έχουν μεγαλύτερα ποσοστά, τα ίδια ή μικρότερα στο να μην ξανακολλήσουν, τι νόημα θα έχει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...