Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Για να είσαι ικανοποιημένος κάτοχος του 11 μάλλον δε θα αλλάξεις στο 13. Ναι μπορώ να διαθέσω τα χρήματα που θα κοστίζει το 13, απλά θέλω να δω αν αξίζει σε σχέση με τα προηγούμενα αλλά και για έναν που προέρχεται από Android. 

Θα σου έλεγα να πας σε 13 pro αν έχεις τα λεφτά για να δεις πραγματική διαφορά με τα 120hz και τις κορυφαίες κάμερες. Αν σκέφτεσαι για το απλό 13 καλύτερα πήγαινε στο 12 μιας και είναι σχεδόν τα ίδια. Το 11 δεν θα το πρότεινα μιας και έχει lcd οθόνη 720p.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, NickKavourdiris είπε

Διαβάζω το άρθρο από το Poco x3 nfc μου που διαθέτει  οθόνη με ρυθμο ανανέωσης 120hz ήδη. 

Ωραία εμπειρία, you re gonna love it 😉

Θα πληρώσετε κάτι παραπάνω βέβαια αλλά έτσι είναι το ινοβεϊσο

Σε προκαλώ και σενα να παρεις την συσκευή σου με τα 120hz και να την βάλεις δίπλα σε ενα ipad των 120hz επίσης…θα γελάσει ο κάθε πικραμένος !

  • Like 8
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, koutsis είπε

Θα σου έλεγα να πας σε 13 pro αν έχεις τα λεφτά για να δεις πραγματική διαφορά με τα 120hz και τις κορυφαίες κάμερες. Αν σκέφτεσαι για το απλό 13 καλύτερα πήγαινε στο 12 μιας και είναι σχεδόν τα ίδια. Το 11 δεν θα το πρότεινα μιας και έχει lcd οθόνη 720p.

Τα έξτρα hz είναι όντως eye candy. Έχω 2 χρόνια 144hz monitor και ακόμα πιάνω τον εαυτό μου να κουνάει τα παράθυρα για να βλέπω το smoothness 🤣🤣. Σχετικά με το κινητό, μου φαίνεται πως αυτή η καλύτερη προσέγγιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, SPYTRO είπε

2021 σε αυτά τα λεφτά και να τρως στη μαπα ακόμη το notch,  είναι σχεδόν αστείο. Το έχουν ξεφορτωθεί τηλέφωνα στο 1/3 της τιμής

Το ξέρεις ότι το notch υπάρχει εκεί  γιατί φιλοξενεί  όλους τους αισθητήρες που χρειάζονται για το face id έτσι; δεν το βάλαν έτσι εκεί γιατί γουστάρουν το σχήμα του 😉

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Federer είπε

Τι 120Ηz και πράσινα άλογα ρε...το ανθρώπινο μάτι αναγνωρίζει μέχρι 24! Παραμένω με το iPhone 5S μου, κανένας λόγος για αναβάθμιση.

εεε φιλε sorry που στο χαλαω αλλα ειναι απο 24 οχι εως 24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοχος Huawei Mate 9, φετος επιτελους θα αναβαθμισω. Βρισκω 12 Pro Max 256, αψογο,με 800 απο φιλο που θα αναβαθμισει. Κοιταω και το απλο 13αρι γιατι δε θελω να ανεβω πανω απο χιλιαρικο. Δεν θα μαι καλυτερα απο πλευρας μπαταριας, καμερας(ειδικα Low light) που για μενα μετρανε περισσοτερο?

Δε χωνευω μια την apple αλλα μετα απο χρηση ipad μπορει κανεις να πει οτι παραδεχομαι την "εμπειρια χρησης".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PeggyV είπε

το οτι εχει 15B Transistors σε σχεση με τα 11.8 του 12 και θα παρει παλι κεφαλι σε ολα..... 

δεν το ειδε κανεις ?

Στην ίδια λιθογραφία, που σημαίνει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας/thermal throttling. Η πρακτική διαφορά των επιδόσεων σε σχέση με το iPhone 12 θα είναι πολύ μικρή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, michael92 είπε

Στην ίδια λιθογραφία, που σημαίνει μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας/thermal throttling. Η πρακτική διαφορά των επιδόσεων σε σχέση με το iPhone 12 θα είναι πολύ μικρή.

Δεν ειναι ακριβώς ίδια λιθογραφία

Φετος εχουμε τα N5P ενώ πέρσι τα απλά Ν5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, SPYTRO είπε

2021 σε αυτά τα λεφτά και να τρως στη μαπα ακόμη το notch,  είναι σχεδόν αστείο. Το έχουν ξεφορτωθεί τηλέφωνα στο 1/3 της τιμής

Τα περισσότερα τηλέφωνα στο 1/3ο (..και λιγότερο) της τιμής έβαλαν notch ως αντιγραφή σχεδίου της Apple και χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο αφού δεν πρόσθεσαν αντίστοιχους αισθητήρες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NickKavourdiris είπε

Διαβάζω το άρθρο από το Poco x3 nfc μου που διαθέτει  οθόνη με ρυθμο ανανέωσης 120hz ήδη. 

Ωραία εμπειρία, you re gonna love it 😉

Θα πληρώσετε κάτι παραπάνω βέβαια αλλά έτσι είναι το ινοβεϊσο

Γιατί ρε φίλε σε κάθε είδηση πρέπει να το πας σε τρολλ/flame ? 
Εξαιρετική επιλογή το Poco.Το έχει συνάδελφος μου μάλιστα έχει και κατάστημα repair , οπότε δείχνει πως είναι καλή επιλογή και απο έμπειρα άτομα.Το έχω δουλέψει φυσικά και εγώ.

Της γυναίκας μου που είχε μείνει με ένα iphone 6s πριν κάνα χρόνο της πήρα το Xiaomi Mi 10T που χωρίς φπα πήγε κάπου 320.Πανέμορφο και πολύ δυνατό και αυτό.

Ο καθένας όμως έχει άλλα γούστα και άλλο πορτοφόλι.Δεν είναι ανάγκη να το παίζουμε κάποιοι επειδή αγοράσαμε το οποιοδήποτε κινητό.

Προσωπικά δεν αλλάζω το ios για android.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, Basilis dodge said:

εεε φιλε sorry που στο χαλαω αλλα ειναι απο 24 οχι εως 24

Έχεις δίκιο. Μόνο που... στα 60-70 είναι που σταματάει να καταλαβαίνει διαφορά ακόμα και το καλύτερο μάτι στον κόσμο... άντε μερικοί να έχουν εκπαιδευτεί και λίγο παραπάνω στα 100hz... αναρωτήθηκες ποτέ γιατί επαγγελματίες παίχτες (πχ shroud) δεν καταλαβαίνουν καμία διαφορά μεταξύ 144-240?

ΥΓ: Άσε που αυτά τα νούμερα είναι μόνο για gaming και γενικά εικόνες που εναλλάσσονται ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ. Το να σκρολάρεις στο instagram με 120 fps είναι φουλ irrelevant.

Πόσο μάλλον σε 6'' οθόνη... τα 120 είναι ξεκάθαρα μαρκετινγκ. Το έκανε απλά για να πουλήσει (και καλά έκανε) "αφού ο κόσμος τρώει σανό.".

Άσε που τώρα η μπαταρία θα πέφτει πιο γρήγορα... και δεν φημίζονται καθόλου τα iPhone για την διάρκεια.

 

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vortex365 είπε

Λαθος , εγω εχω το xs max και ουτε καν.. Ξερεις γιατι ? Γιατι του χρονου βγαινει το iPhone 14 !Ωραια θα μου πεις και του παραχρονου βγαινει  το iphone 15.. Ελα ομως που η apple κανει μια μεγαλη αναβαθμηση καθε 3 χρονια  (iphone x ) και το 14αρι ειναι αυτη η αναβαθμιση.Αν θα παρεις το 13αρι και του χρονου δεις το 14 με σουπερ αναβαθμισεις ( λεμε τωρα ) ξερεις πως θα νιωσεις ?Οτι εχεις iphone design 3ετιας και αν πεις ωραια θα το δωσω να παρω το 14αρι ξερεις τι θα παρεις ?Αυτο που πηρε και αυτος με το iphone 8 οταν βγηκε το X.. το μακρυτερο.Το iphone 13 ειναι γιαυτους που αλλαζουν iphone καθε χρόνο γιατι ετσι και γιαυτους που θελουν το καλυτερο iphone σημερα και δεν τους ενδιαφερουν τα υπολοιπα .

Για αυτό έγραψα “έκλεισε το μάτι” και όχι βγήκε με την ντουντούκα φίλε μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...