Προς το περιεχόμενο

Τα νέα iPhone 13 Pro και iPhone 13 Pro Max διαθέτουν ρυθμό ανανέωσης 120Hz και κορυφαία εγγραφή βίντεο


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, αξίζει η αγορά του 13 ή να κοιτάξω για 11/12?? Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω σε ios και κάθε άποψη θα ήταν χρήσιμη.

Καμία σχέση το 13 με τις προηγούμενες γενιές. Είναι κλάσΗς καλύτερο. Το 12 είναι ξεπερασμένο πια και οποίος σου πει το αντίθετο δεν έχει λεφτά για να πάρει το 13. Η έχει ήδη το 12 και νιώθει μειονεκτικά. Η έχει ήδη το 11 που όμως μοιάζει με το 13 οπότε δεν τον νοιάζει, αφού έχει περίπου ακριβΩς τις ίδιες κάμερες και βίντεο δεν τραβάει συχνά. 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 243
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

54 λεπτά πριν, SPYTRO είπε

2021 σε αυτά τα λεφτά και να τρως στη μαπα ακόμη το notch,  είναι σχεδόν αστείο. Το έχουν ξεφορτωθεί τηλέφωνα στο 1/3 της τιμής


 

Δεν είναι καθόλου αστείο αν θέλεις να έχεις το κορυφαίο face  ID του κόσμου Πρέπει να υποστείς το notch

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Πάρε το 11 φίλε μου. Δεν θα καταλάβει κανείς τη διαφορά, ούτε και εσύ βέβαια, τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω. Επίσης έχουν την ίδια πίσω πρόσοψη οπότε θα κάποιοι θα πιστεύουν ότι έχεις το 12/13

Βλέπε nokia 3310-3330.

1406299386_2021-09-15010252.png.a74200ddd1fd5bfd675067b73b9d8641.png

 

 

Επεξ/σία από synteknos88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, redhotstef είπε

Ξέρω ότι κανείς δεν θα διαβάσει το σχόλιο μου, αλλά έχω μια απορία καιρό τώρα. Που σήμερα είναι επίκαιρη. 

Άμα βάλεις μια θήκη σιλικόνης από καουτσούκ, όχι διάφανη, στο iphone 11-12-13 pro max, πως μπορεί να το ξεχωρίσει κάποιος στα δύο μετρα; 

Ένας μεγάλος αριθμός πελατών της εταιρίας το παίρνουν επειδή έχει το μηλαρακι πάνω, έπειδη είναι αμερικανικό, δεν έχουν ίδεα από spects, επειδή ξέρουν ότι όλοι ξέρουμε ότι είναι πανάκριβο και επειδή είναι πανάκριβο είναι το καλύτεροτερο κινητο κάθε χρονιά. 

Αν εγώ πάρω το φθηνό μοντέλο σήμερα, δύο χρόνων, το 11 pro max, μπορώ να πω στη Κούτση Μαρία απέναντι ότι έχω το 13 pro max και να μην το καταλάβει ότι έχω το 11 pro max;  

Αν ισχύει ο συλλογισμός μου, εφόσον οι κάμερες παραμένουν ίδιες με απειροελάχιστες διάφορες στα χαρακτηριστικά, και το σχήμα επίσης στο πίσω μέρος της πρόσοψης παραμένει ίδιο, για πιο λόγο να πάρει κανείς το 13 όταν γύρω του οι άλλοι θα νομίζουν ότι έχει το 11; 

Και για να το ξαναπώ, δεν μιλάω για πελάτες που ξημεροβραδιαζονται στα τεχνολογικά φόρουμ όπως εμείς, αλλά για τις ..άσχετες κυρίως (έχω πολλές στο σόι μου) και άσχετους, που το έχουν κάνει καραμέλα ότι όσο πιο ακριβό τόσο το καλύτερο. 

Γιατί σνομαρω προσωπικά αυτή την άποψη, ότι δεν είναι καλύτερα τα iPhone γενικά: Μπαταρία, κάμερες, καινοτομίες σαν εταιρία γενικά. Το ότι το 2007 πρόσφερε κάτι πραγματικά καινοτόμο, δεν σημαίνει ότι κάθε χρονιά ,15 χρόνια μετά προσφέρει κάτι καινούριο, σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Το software δεν μου λέει κάτι. 

Ρε φίλε ειλικρινά, αλλά πού ζεις και με τί άτομα κανεις παρέα; Τί παραλήρημα είναι αυτό, χωρίς κανένα σκοπό και νόημα. 

Dude… NOBODY FUCKING CARES!!!!! 

Πες μου οτι είσαι troll σε παρακαλώ..

  • Like 2
  • Thanks 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Πάρε το 11 φίλε μου. Δεν θα καταλάβει κανείς τη διαφορά, ούτε και εσύ βέβαια, τα ίδια χαρακτηριστικά έχουν πάνω κάτω. Επίσης έχουν την ίδια πίσω πρόσοψη οπότε θα κάποιοι θα πιστεύουν ότι έχεις το 12/13! 

Βλέπε nokia 3310-3330.

 

2 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Καμία σχέση το 13 με τις προηγούμενες γενιές. Είναι κλάσΗς καλύτερο. Το 12 είναι ξεπερασμένο πια και οποίος σου πει το αντίθετο δεν έχει λεφτά για να πάρει το 13. Η έχει ήδη το 12 και νιώθει μειονεκτικά. Η έχει ήδη το 11 που όμως μοιάζει με το 13 οπότε δεν τον νοιάζει, αφού έχει περίπου ακριβΩς τις ίδιες κάμερες και βίντεο δεν τραβάει συχνά. 

Εμφανισιακά μου αρέσουν και τα τρία. Και το notch μου αρέσει έτσι όπως είναι. Αυτή η τρύπα στην οθόνη των περισσότερων κινητών που είναι σαν μυξα δε μαρεσει καθόλου.. τώρα θέλω να δω αν αξίζει τα έξτρα χρήματα το 13. Θέλω να πω επίσης ότι μου τράβηξε το ενδιαφέρον η μεγαλύτερη μπαταρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Το 12 είναι ξεπερασμένο πια και οποίος σου πει το αντίθετο δεν έχει λεφτά για να πάρει το 13. Η έχει ήδη το 12 και νιώθει μειονεκτικά. 

Αν είσαι troll, ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ, είσαι ωραίος και με έκανες και γέλασα, οριακά ψαρωσα.

Αν δεν είσαι και το εννοείς, πες μου το να σε βάλω στους ignored, ευχαριστώ!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Μετά την ανακοίνωση των νέων iPhone, αξίζει η αγορά του 13 ή να κοιτάξω για 11/12?? Είναι η πρώτη φορά που πηγαίνω σε ios και κάθε άποψη θα ήταν χρήσιμη.

Την τσέπη σου ρώτα όχι εμάς. Αν το σηκώνει, για πολλούς, διάφορους και ευνόητους λόγους το αγοράζεις και έχεις το κορυφαίο smartphone που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή on earth.

Αν πάλι όχι, η τσέπη σου θα σου πει αν σου κάνει το 11 ή το 12.

Ικανοποιημένος Κάτοχος 11 pro max εδώ.

Επεξ/σία από Zus
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, redhotstef είπε

Καμία σχέση το 13 με τις προηγούμενες γενιές. Είναι κλάσΗς καλύτερο. Το 12 είναι ξεπερασμένο πια και οποίος σου πει το αντίθετο δεν έχει λεφτά για να πάρει το 13. Η έχει ήδη το 12 και νιώθει μειονεκτικά. Η έχει ήδη το 11 που όμως μοιάζει με το 13 οπότε δεν τον νοιάζει, αφού έχει περίπου ακριβΩς τις ίδιες κάμερες και βίντεο δεν τραβάει συχνά. 

Οποίος έχει το 12 σήμερα  κλαίει γιατί ξεπεράστηκε, αν δεν το πετάξει να πάρει το 13   είναι μπάτιρι  και δεν έχει λεφτά. Από την άλλη οποίος  έχει 11 δεν τον νοιαζει καν το 13 αφού μοιάζουν και έχουν περίπου-ακριβώς ίδιες κάμερες, και αφού  ο 11αρης δεν τραβάει και συχνά βίντεο τι να το κάνει το 13.

Όποτε iPhone 11>iPhone 12 

 

E0B43E28-14C4-458A-B4D0-BA4E4E95FD0F.jpeg

Επεξ/σία από Pwpwpw
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Zus είπε

Την τσέπη σου ρώτα όχι εμάς. Αν το σηκώνει, για πολλούς, διάφορους και ευνόητους λόγους το αγοράζεις και έχεις το κορυφαίο smartphone που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή on earth.

Αν πάλι όχι, η τσέπη σου θα σου πει αν σου κάνει το 11 ή το 12.

Ικανοποιημένος Κάτοχος 11 pro max εδώ.

Για να είσαι ικανοποιημένος κάτοχος του 11 μάλλον δε θα αλλάξεις στο 13. Ναι μπορώ να διαθέσω τα χρήματα που θα κοστίζει το 13, απλά θέλω να δω αν αξίζει σε σχέση με τα προηγούμενα αλλά και για έναν που προέρχεται από Android. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, OLDjunior είπε

Adaptive refresh mode … Ρε apple , μα πως τους πετσόκοψες έτσι φέτος ???!!??!!!!111!!!

Επειδή εχω δουλέψει το zfold2 που έχει 120mhz και το ipad pro 11 2021 -  θα σου πω οτι στο iOS η εμπειρία ειναι πολύ πολύ πιο smooth ενώ στο zfold2 τραχιά και απότομη.

Δυστιχως ή ευτυχώς οτι αναλαμβάνει η apple το κανει αρτιότερο. 

4 ώρες πριν, Federer είπε

Τι 120Ηz και πράσινα άλογα ρε...το ανθρώπινο μάτι αναγνωρίζει μέχρι 24! Παραμένω με το iPhone 5S μου, κανένας λόγος για αναβάθμιση.

Όταν απεγνωσμένα ζητάς λαικ ….👎

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, VasilisKvr22 είπε

Για να είσαι ικανοποιημένος κάτοχος του 11 μάλλον δε θα αλλάξεις στο 13. Ναι μπορώ να διαθέσω τα χρήματα που θα κοστίζει το 13, απλά θέλω να δω αν αξίζει σε σχέση με τα προηγούμενα αλλά και για έναν που προέρχεται από Android. 

Η αλήθεια είναι πως όχι, δεν σκοπεύω να το αλλάξω. Δεν με συγκίνησαν οι αλλαγές σε κάμερα και οθόνη τόσο ώστε να θέλω να το αντικαταστήσω, θα περιμένω το 14άρι. 

Ωστόσο αν αγόραζα τώρα iPhone θα πήγαινα για 13 pro max προκειμένου να μου εξασφαλίσει τουλάχιστον τα επόμενα 2-3 χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...