Προς το περιεχόμενο

Ειναι τα ΜΜΕ τοσο αξιοπιστα ωστε να εφευρισκουν νεους ορους και κατηγοροποιησεις?


forgotten

Προτεινόμενες αναρτήσεις

35 λεπτά πριν, randomcat είπε

Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση που και εσύ και άτομα με παρόμοιες απόψεις μόνο απαιτήσεις είστε, αλλά ούτε να μπείτε στον κόπο ένα λινκ που επικαλείστε να κάνετε paste. Μόνο υποτιμητικά λόγια και καθόλου ουσία.

Κάποια τεκμηρίωση ή έρευνα;

Να σου θυμίσω ότι εγώ ξεκίνησα τη συζήτηση πατώντας στις δικές σου ερωτήσεις στο thread. Έπειτα, σαν πολύ προσωπική έχθρα δεν έχεις με το ανδρικό φύλο (βλ. και την υπογραφή σου);

Κάποια στιγμή θα πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι νομίζεις ότι είσαι έξυπνος… link έχω βάλει, αν εσύ δεν το πήρες χαμπάρι, ή δεν το διάβασες ή δεν κατάλαβες τι έγραφε ή δεν είδες την βιβλιογραφία του, δεν φταίω εγώ αλλά η εξυπνάδα σου…

το ίδιο μου επιβεβαιώνεις και για την υπογραφή μου, μηδέν κατανόηση όρων, μηδέν αντίληψη γραπτού λόγου, μηδέν αίσθηση σε ποιον απευθύνεται…

ΥΓ: αυτό που περνάς τώρα εσύ, εγώ το έζησα και το έλυσα στα 12 μου… οπότε κάνε μια ενδοσκόπηση σε τι σε ενοχλεί και αν δεν βρεις τίποτα πήγαινε σε έναν ειδικό… στο λέω γιατί μόνο έχθρα ή ανασφάλεια για το φύλο μου δεν έχω…

αυτή είναι η ουσία που επειδή πονάει το θεωρείς υποτιμητικά λόγια…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 605
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το επίπεδο του θρεντ έχει πέσει πολύ εδώ και μερικές σελίδες με κάποια άτομα που αντί να κάνουν γόνιμο διάλογο απλά διαφωνούν με τα πάντα, δεν τεκμηριώνουν ποτέ τίποτε απόσα λένε και μετά φέρονται ανώριμα λέγοντας άντε ψάξε εσύ κλπ.

Και κάνουν και 150 ποστ σχολιάζοντας τα πάντα καταλήγοντας να σπαμάρουν ασύστολα.

Καλύτερα θα ήταν να μην δίνετε τροφή σε τέτοιους χρήστες μπας και σταματήσουν να χαλάνε τα θέματα

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, AtiX said:

Αυστηροποίηση ποινών σε κάθε είδους βία, δεν έχει κανένας και για κανένα λόγο το δικαίωμα ή την δικαιολογία να τουλουμιάζει στο ξύλο πόσο μάλλον να αφαιρεί την ζωή του άλλου… 

Πραγματικά το έχω απορία, τι περισσότερο θα μπορούσε να προσφέρει η αυστηροποίηση των ποινών; Οι 3-4 «γυναικοκτόνοι» του 2021 αυτοκτόνησαν και οι υπόλοιποι ομολόγησαν, τι θα άλλαζε αν πήγαιναν 40 χρόνια φυλακή, αντί για 20; Θεωρείς στ' αλήθεια ότι όποιος σκοτώνει επειδή θεωρεί κτήμα του κάποιο άλλο άτομο δεν θα το έκανε αν η ποινή ήταν αυστηρότερη;

Οι υπόλοιπες προτάσεις σου είναι τουλάχιστον γενικόλογες και ανήκουν περισσότερο στη σφαίρα της φιλοσοφίας παρά στη σφαίρα της πρακτικότητας. Το μόνο μέτρο που θα δώσει λύση άμεσα και σε βάθος είναι η προσθήκη σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης σε όλες τις τάξεις του σχολείου από την Α' Δημοτικού μέχρι την Γ' Λυκείου, εβδομαδιαία και πάνω από μία ώρα την εβδομάδα. Τα παιδιά πρέπει να μάθουν πως να συμπεριφέρονται το ένα στο άλλο και να κατανοήσουν ότι αυτά που βλέπουν στις τσόντες είναι προϊόντα μυθοπλασίας.

Εκεί πρέπει να εστιάσουμε πρωτίστως, στην σεξουαλική και συναισθηματική εκπαίδευση και προσωπικά βρίσκω λίγο θλιβερό που δεν ήταν το πρώτο πράγμα που πρότεινες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/9/2021 στις 9:29 ΜΜ, forgotten είπε

Αφορμη για αυτο ειναι η επι μηνων προσπαθεια καθιεωρησης του ορου γυναικοκτονια απο τα μμε ως αποδεχομενος ορος για τις ανθρωποκτονιες, λες και οι δολοφονιες ειναι εμφυλες και αρα πρεπει να κατηγοροποιουνται, εν τελει ποιος ελεγχει ολους αυτους ως προς την παρουσιαση και χρηση αυθαιρετων ορων???

Δεν ειναι Ελληνικη επινοηση. ΕΙναι ορος που χρησιμοποιειται και σε αλλες χωρες. Απλη μεταφραση διεθνους ορου ειναι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι η μανία όλων αυτών που θέλουν να χρησιμοποιούμε όρους και λέξεις με τις οποίες δε συμφωνούμε.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Dakonblackblade είπε

Η πλάκα είναι η μανία όλων αυτών που θέλουν να χρησιμοποιούμε όρους και λέξεις με τις οποίες δε συμφωνούμε.

Εσυ εισαι super straight,σε λιγο καιρο δε θα εχεις δικαιωμα να μιλας λευκε privileged αντρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Πραγματικά το έχω απορία, τι περισσότερο θα μπορούσε να προσφέρει η αυστηροποίηση των ποινών; Οι 3-4 «γυναικοκτόνοι» του 2021 αυτοκτόνησαν και οι υπόλοιποι ομολόγησαν, τι θα άλλαζε αν πήγαιναν 40 χρόνια φυλακή, αντί για 20; Θεωρείς στ' αλήθεια ότι όποιος σκοτώνει επειδή θεωρεί κτήμα του κάποιο άλλο άτομο δεν θα το έκανε αν η ποινή ήταν αυστηρότερη;

Οι υπόλοιπες προτάσεις σου είναι τουλάχιστον γενικόλογες και ανήκουν περισσότερο στη σφαίρα της φιλοσοφίας παρά στη σφαίρα της πρακτικότητας. Το μόνο μέτρο που θα δώσει λύση άμεσα και σε βάθος είναι η προσθήκη σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης σε όλες τις τάξεις του σχολείου από την Α' Δημοτικού μέχρι την Γ' Λυκείου, εβδομαδιαία και πάνω από μία ώρα την εβδομάδα. Τα παιδιά πρέπει να μάθουν πως να συμπεριφέρονται το ένα στο άλλο και να κατανοήσουν ότι αυτά που βλέπουν στις τσόντες είναι προϊόντα μυθοπλασίας.

Εκεί πρέπει να εστιάσουμε πρωτίστως, στην σεξουαλική και συναισθηματική εκπαίδευση και προσωπικά βρίσκω λίγο θλιβερό που δεν ήταν το πρώτο πράγμα που πρότεινες.

Καλημέρα, πραγματικά πιστεύεις ότι είναι το ίδιο να τιμωρείσαι ξέροντας από τον δικηγόρο σου ότι ενώ εχεις σκοτώσει την γυναίκα σου θα βγεις σε 4-5 χρόνια, από το να ξέρεις ότι θα μείνεις μέσα για 15-20??? Απορία το έχω…

Στα υπόλοιπα, γενικόλογα για σ’ένα ουσιαστικά για του περισσότερους κοινωνιολόγους, δεν διαφωνώ για την σεξουαλική αγωγή στα σχολεία, αλλά ένα μάθημα όπως αυτό δεν μπορεί να αλλάξει άμεσα και σε βάθος τις αντιλήψεις μιας ολόκληρης κοινωνίας πάνω σε θέματα στερεοτύπων, το όφελος συνήθως αναγνωρίζεται μετά από δυο γενιές κοινός στα παιδιά των παιδιών τους με την πρώτη να το ονομάζει “επανάσταση” και η δεύτερη “κεκτημένο”…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
17 minutes ago, AtiX said:

Καλημέρα, πραγματικά πιστεύεις ότι είναι το ίδιο να τιμωρείσαι ξέροντας από τον δικηγόρο σου ότι ενώ εχεις σκοτώσει την γυναίκα σου θα βγεις σε 4-5 χρόνια, από το να ξέρεις ότι θα μείνεις μέσα για 15-20??? Απορία το έχω…

Εσύ πιστεύεις πραγματικά ότι όταν ο άλλος αυτοκτονεί τον ενδιαφέρει πόσο θα καθόταν στην φυλακή εάν ζούσε;

17 minutes ago, AtiX said:

Στα υπόλοιπα, γενικόλογα για σ’ένα ουσιαστικά για του περισσότερους κοινωνιολόγους, δεν διαφωνώ για την σεξουαλική αγωγή στα σχολεία, αλλά ένα μάθημα όπως αυτό δεν μπορεί να αλλάξει άμεσα και σε βάθος τις αντιλήψεις μιας ολόκληρης κοινωνίας πάνω σε θέματα στερεοτύπων, το όφελος συνήθως αναγνωρίζεται μετά από δυο γενιές κοινός στα παιδιά των παιδιών τους με την πρώτη να το ονομάζει “επανάσταση” και η δεύτερη “κεκτημένο”…

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει άμεσα και σε βάθος η αντίληψη μιας ολόκληρης κοινωνίας, σόρι. Εκτός κι αν το «άμεσα» το εννοείς με την λογική ότι «ξεκινάμε καμπάνιες σήμερα για να αλλάξουν τα μυαλά σε 20 χρόνια», οπότε και πάλι είναι πιο εύκολο, ανέξοδο και πρακτικό απλά να εκπαιδεύσεις τα παιδιά της κοινωνίας να μην φέρονται ηλιθιωδώς στους συντρόφους τους όταν μεγαλώσουν.

Χωρίς βέβαια όλα αυτά να σημαίνουν ότι συμφωνώ με το κόνσεπτ της «γυναικοκτονίας».

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εσύ πιστεύεις πραγματικά ότι όταν ο άλλος αυτοκτονεί τον ενδιαφέρει πόσο θα καθόταν στην φυλακή εάν ζούσε;

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξει άμεσα και σε βάθος η αντίληψη μιας ολόκληρης κοινωνίας, σόρι. Εκτός κι αν το «άμεσα» το εννοείς με την λογική ότι «ξεκινάμε καμπάνιες σήμερα για να αλλάξουν τα μυαλά σε 20 χρόνια», οπότε και πάλι είναι πιο εύκολο, ανέξοδο και πρακτικό απλά να εκπαιδεύσεις τα παιδιά της κοινωνίας να μην φέρονται μαλακισμένα στους συντρόφους τους όταν μεγαλώσουν.

Χωρίς βέβαια όλα αυτά να σημαίνουν ότι συμφωνώ με το κόνσεπτ της «γυναικοκτονίας».

Το ότι οι επτά στους έντεκα έστησαν άλλοθι και είχαν το θράσος μετά να επικαλεστούν εν βρασμό ψυχής το παραβλέπεις βλέπω… οκ το κάνανε για την κοινή γνώμη και όχι για μα βγουν στα τέσσερα χρόνια… αλήθεια εσυ πιστεύεις ότι τέσσερα χρόνια για έναν δολοφόνο είναι καλά? 

οσο για την δεύτερη παράγραφο σου να υπενθυμίσω ότι ακριβώς πριν ένα ποστ είχες αναφέρει…

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το μόνο μέτρο που θα δώσει λύση άμεσα και σε βάθος είναι η προσθήκη σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης σε όλες τις τάξεις του σχολείου από την Α' Δημοτικού μέχρι την Γ' Λυκείου, εβδομαδιαία και πάνω από μία ώρα την εβδομάδα.

Με ειδες πουθενά να υποστηρίζω για άμεσες αλλαγές και για μηδενισμό του φαινομένου? Νομίζω πως όχι…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, AtiX said:

Το ότι οι επτά στους έντεκα έστησαν άλλοθι και είχαν το θράσος μετά να επικαλεστούν εν βρασμό ψυχής το παραβλέπεις βλέπω… οκ το κάνανε για την κοινή γνώμη και όχι για μα βγουν στα τέσσερα χρόνια… αλήθεια εσυ πιστεύεις ότι τέσσερα χρόνια για έναν δολοφόνο είναι καλά? 

Ποιος δολοφόνος έχει μείνει τέσσερα χρόνια στην φυλακή; Μιλάμε υποθετικά;

Αν μιλάμε υποθετικά, τότε τέσσερα χρόνια για έναν δολοφόνο θεωρώ ότι είναι πολύ λίγα, θεωρώ ότι κάποιος που σκοτώνει άλλον άνθρωπο εκ προμελέτης δεν θα έπρεπε να βγαίνει από την φυλακή μέχρι να πεθάνει.

Από εκεί και πέρα όσοι έστησαν άλλοθι, το έκαναν για να μην τους πιάσουν καν, όχι για να πάνε λιγότερο καιρό στην φυλακή. Δεν τα έβαλαν σε ζυγαριά και είπαν «ας την φάω αφού σε πέντε χρόνια θα είμαι έξω», έλεος κάπου. Με βάση αυτά που γνωρίζουμε ο πιθανότερος να είχε προμελετήσει την ανθρωποκτονία είναι ο Μπάμπης, αν ήταν να πάει 40 χρόνια μέσα δεν θα την σκότωνε;

8 minutes ago, AtiX said:

οσο για την δεύτερη παράγραφο σου να υπενθυμίσω ότι ακριβώς πριν ένα ποστ είχες αναφέρει…

Με ειδες πουθενά να υποστηρίζω για άμεσες αλλαγές και για μηδενισμό του φαινομένου? Νομίζω πως όχι…

Ε ναι, αυτός που ανέφερα είναι ο άμεσος τρόπος να αλλάξεις την αντίληψη μιας κοινωνίας, επεμβαίνοντας κατευθείαν στα μυαλά των νεότερων μελών της μέσω της εκπαίδευσης.

Αυτά που ανέφερες εσύ αφενός δεν είναι εφαρμόσιμα, αφετέρου δεν γίνονται άμεσα. Πού διαφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το ότι οι επτά στους έντεκα έστησαν άλλοθι και είχαν το θράσος μετά να επικαλεστούν εν βρασμό ψυχής το παραβλέπεις βλέπω…

Οι ανδροκτόνες είχαν το θράσος να βγουν ακόμα και σε τηλεοπτική εκπομπή να αναζητήσουν το θύμα τους αλλά ευτυχώς τις τηλεοπτικοκτόνησαν!!1!!1!!!!!

https://mikropragmata.lifo.gr/zoi/5-dolofonoi-pou-epsachnan-stin-nikolouli-ta-thymata-tous/

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ποιος δολοφόνος έχει μείνει τέσσερα χρόνια στην φυλακή; Μιλάμε υποθετικά;

Αν μιλάμε υποθετικά, τότε τέσσερα χρόνια για έναν δολοφόνο θεωρώ ότι είναι πολύ λίγα, θεωρώ ότι κάποιος που σκοτώνει άλλον άνθρωπο εκ προμελέτης δεν θα έπρεπε να βγαίνει από την φυλακή μέχρι να πεθάνει.

Από εκεί και πέρα όσοι έστησαν άλλοθι, το έκαναν για να μην τους πιάσουν καν, όχι για να πάνε λιγότερο καιρό στην φυλακή. Δεν τα έβαλαν σε ζυγαριά και είπαν «ας την φάω αφού σε πέντε χρόνια θα είμαι έξω», έλεος κάπου. Με βάση αυτά που γνωρίζουμε ο πιθανότερος να είχε προμελετήσει την ανθρωποκτονία είναι ο Μπάμπης, αν ήταν να πάει 40 χρόνια μέσα δεν θα την σκότωνε;

Γλυκά Νερά: Σάλος με τη δήλωση Μπαλάσκα για τον πιλότο – «Αν ομολογούσε θα πήγαινε 5 χρόνια φυλακή!»

21 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ε ναι, αυτός που ανέφερα είναι ο άμεσος τρόπος να αλλάξεις την αντίληψη μιας κοινωνίας, επεμβαίνοντας κατευθείαν στα μυαλά των νεότερων μελών της μέσω της εκπαίδευσης.

Αυτά που ανέφερες εσύ αφενός δεν είναι εφαρμόσιμα, αφετέρου δεν γίνονται άμεσα. Πού διαφωνείς;

Στο ότι δεν υπάρχει άμεσος τρόπος, ούτε μαγικες λύσεις, ούτε ιδανικά σενάρια σε αυτά τα θέματα… υπάρχει η επιστήμη της κοινωνιολογίας που ευτυχώς έχει απαντήσεις και μάλιστα εδώ και χρόνια… ποιος την ακούει όμως? Εδώ μέσα ελάχιστοι, με τους περισσότερους να θίγονται για τον όρο γυναικοκτονος λες και αναφέρεται σε αυτούς… αλήθεια απάντησε κανένας γιατί ενοχλεί ο όρος? Δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για το αδελφοκτόνος, μητροκτόνος ή πατροκτόνος…

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
14 minutes ago, AtiX said:

Μπράβο του, ένας βλάκας βγήκε και είπε μια βλακεία.

Πάμε άλλη μία: ποιος δολοφόνος έχει πάει τέσσερα χρόνια φυλακή;

Δεν υπάρχει ο όρος «δολοφονία» στο νομικό μας σύστημα, υπάρχει ο όρος «ανθρωποκτονία από πρόθεση» και τιμωρείται με ισόβια κάθειρξη. Γενικά μην πιστεύεις ότι ακούς στην τηλεόραση.

14 minutes ago, AtiX said:

αλήθεια απάντησε κανένας γιατί ενοχλεί ο όρος?

Ο όρος ενοχλεί γιατί επιχειρεί να δημιουργήσει πολιτικό και νομικό κατεστημένο κάνοντας χρήση της διπλής γλώσσας (είχε μιλήσει για το doublespeak ο Orwell πριν από 40 χρόνια). Χρησιμοποιώντας το νεολογισμό «γυναικοκτονία» καθιερώνεται το φεμινιστικό αφήγημα περί «κοινωνιών που μαθαίνουν στους γιους τους να δολοφονούν τις γυναίκες τους» και άρα πρέπει να παρθούν μέτρα κατά αυτού του φαινομένου (για ένα φαινόμενο που δεν επιβεβαιώνεται και μέτρα τα οποία θα είναι ξεκάθαρα σεξιστικά).

Εσύ γιατί κολλάς στον όρο, από την στιγμή που «δεν έχει σημασία το πως θα το λέμε»;

14 minutes ago, AtiX said:

Δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για το αδελφοκτόνος, μητροκτόνος ή πατροκτόνος…

Αυτοί οι όροι προσπαθούν να δημιουργήσουν κάποιου είδους κατεστημένο; Έχει κάποια ειδική μεταχείριση ο αδελφοκτόνος μέσα στον ΠΚ ή εμπίπτει στις γενικότερες διατάξεις περί ανθρωποκτονίας;

There you have it.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αλήθεια απάντησε κανένας γιατί ενοχλεί ο όρος?

Απάντησα εγώ!!! :D (προς την ίδια κατεύθυνση με τα όσα είπε και ο συμφορουμίτης λίγο πιο πάνω περί κατεστημένου κ.λπ.)

Να προσθέσω στην αρχική μου απάντηση ότι δεν είναι μονάχα ο όρος που ενοχλεί, αλλά η ηλιθιότητα. Οπότε μην το πηγαίνεις πολύ μακριά με τις θεωρίες περί ενόχλησης - αρκεί κάτι να είναι εξαιρετικά ηλίθιο και δεν είναι απαραίτητο να συντρέχουν άλλοι λόγοι.

Επεξ/σία από randomcat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, randomcat είπε

Απάντησα εγώ!!! :D

Να προσθέσω στην αρχική μου απάντηση ότι δεν είναι μονάχα ο όρος που ενοχλεί, αλλά η ηλιθιότητα. Οπότε μην το πηγαίνεις πολύ μακριά με τις θεωρίες περί ενόχλησης - αρκεί κάτι να είναι εξαιρετικά ηλίθιο και δεν είναι απαραίτητο να συντρέχουν άλλοι λόγοι.

Το ηλίθιο είναι κάτι υποκειμενικό… φαντάζομαι το ξέρεις αυτό ή χρειάζεται να σου δώσω και για αυτό link…?

31 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μπράβο του, ένας βλάκας βγήκε και είπε μια βλακεία.

Πάμε άλλη μία: ποιος δολοφόνος έχει πάει τέσσερα χρόνια φυλακή;

Δεν υπάρχει ο όρος «δολοφονία» στο νομικό μας σύστημα, υπάρχει ο όρος «ανθρωποκτονία από πρόθεση» και τιμωρείται με ισόβια κάθειρξη. Γενικά μην πιστεύεις ότι ακούς στην τηλεόραση.

Ο όρος ενοχλεί γιατί επιχειρεί να δημιουργήσει πολιτικό και νομικό κατεστημένο κάνοντας χρήση της διπλής γλώσσας (είχε μιλήσει για το doublespeak ο Orwell πριν από 40 χρόνια). Χρησιμοποιώντας το νεολογισμό «γυναικοκτονία» καθιερώνεται το φεμινιστικό αφήγημα περί «κοινωνιών που μαθαίνουν στους γιους τους να δολοφονούν τις γυναίκες τους» και άρα πρέπει να παρθούν μέτρα κατά αυτού του φαινομένου (για ένα φαινόμενο που δεν επιβεβαιώνεται και μέτρα τα οποία θα είναι ξεκάθαρα σεξιστικά).

Εσύ γιατί κολλάς στον όρο, από την στιγμή που «δεν έχει σημασία το πως θα το λέμε»;

Αυτοί οι όροι προσπαθούν να δημιουργήσουν κάποιου είδους κατεστημένο; Έχει κάποια ειδική μεταχείριση ο αδελφοκτόνος μέσα στον ΠΚ ή εμπίπτει στις γενικότερες διατάξεις περί ανθρωποκτονίας;

There you have it.

μετα λυπείς ανακαλύπτω πάλι την θεωρία του αντιφεμινιστικού κινήματος… ο όρος υπάρχει από το 1801 ενώ από το 1848 συμπεριλαμβάνεται σε νομικά λεξικά… Τίγκα στις φεμινίστριες εκείνη η εποχή…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...