Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Xlidas21 είπε

Εγώ πάλι βάζω τους κωδικούς από το nova go και μου βγάζει μήνυμα λάθος κωδικός.  

Έχει κατάφερε κάποιος να συνδεθεί? 

Εμενα μου πήρε τους κωδικούς, εφτιαξα προφιλ αλλα μετα πεταει μηνυμα για λαθος του server οταν προχωράει. Λογικα σε λιγο θα με αφησει να μπω και να δω αν τουλάχιστον εχει 720p στα κανάλια. Μεσα απο την σελίδα του account το tablet το δείχνει να εχει συνδεθει στην υπηρεσια

Εμενα μολις συνδέθηκε. Παιζει κανονικα αλλα δεν έχει επιλογη ποιότητας εικόνας όπως στο app της cosmote

Επεξ/σία από vorlon68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοστος ανα υπηρεσια/συνδρομητικη πλατφορμα ειναι υψηλο.... τουλαχιστον για τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεδομενα. 

Θεωρω οτι δεν γινεται να πληρωνεις (τις τιμες τις βαζω ψιλοενδεικτικα.....)  10€ την ΕΟΝ+ 10€ Κοσμοτε Τβ+ 8€ Νετφλιχ + 8€ Αμαζον + 8€ ΗΒΟ+ 8€ Ντισνευ+++++++++.......... 

και δεν εννοω οτι ΟΛΟΙ, θα βαλουν ταυτοχρονα ΟΛΕΣ τις συνδρομητικες πλατφορμες.  Απλα εννοω οτι και 1-2 να θελησεις να βαλεις + το ιντερνετ που ειναι παγιο πλεον, ειναι ενα μεροκαματο για καποιους......!!!!   δεν νοειται λοιπον για συνδρομητικες ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, να πληρωνεις ενα μεροκαματο το μηνα....!  

 

 Θα τους προτεινα να τις τιμολογησουν κατω του 5€ να αποκτησουν περισσοτερους συνδρομητες...!!!!   

     

  • Thanks 1
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το απλο πακετο στα 30 με 50ρι, Τιβι ταινιες ειναι αρκετα καλα, για αρχη. Στην κοσμοτε πληρωνω 37 χωρις ταινιες, για να μην πω για το 100ρι φουλ στα 43...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα είναι, εμείς που είμαστε ήδη συνδρομητές, να έχουμε πρόσβαση στο ΕΟΝ ΤV από παντού , όπως πχ με το COSMOTE TV το οποίο μπροστά στο Nova Go είναι αιώνες μπροστά.

Edit : Κατέβασα το app στο κινητό, παίζουν όλα. Για να δούμε κ την εφαρμογή της TV.  Κλάσεις ανώτερο από Nova Go

Επεξ/σία από UncleKim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

η πιο ποιοτκη πλατφορμα αυτη τη στιγμη σε ταινιες και σειρες ειναι Amazon Prime

Εγώ έχω netflix. Ειμαι καλυμμένος. Όλα καλά είναι, ειδικά αν είναι φτηνά. Απο τη στιγμή που επαψα να ασχολούμαι με κριτικές (imdb κλπ), παντα βρίσκω κατι να μου αρεσει.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, cabdik είπε

το κοστος ανα υπηρεσια/συνδρομητικη πλατφορμα ειναι υψηλο.... τουλαχιστον για τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ δεδομενα. 

Θεωρω οτι δεν γινεται να πληρωνεις (τις τιμες τις βαζω ψιλοενδεικτικα.....)  10€ την ΕΟΝ+ 10€ Κοσμοτε Τβ+ 8€ Νετφλιχ + 8€ Αμαζον + 8€ ΗΒΟ+ 8€ Ντισνευ+++++++++.......... 

και δεν εννοω οτι ΟΛΟΙ, θα βαλουν ταυτοχρονα ΟΛΕΣ τις συνδρομητικες πλατφορμες.  Απλα εννοω οτι και 1-2 να θελησεις να βαλεις + το ιντερνετ που ειναι παγιο πλεον, ειναι ενα μεροκαματο για καποιους......!!!!   δεν νοειται λοιπον για συνδρομητικες ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ, να πληρωνεις ενα μεροκαματο το μηνα....!  

 

 Θα τους προτεινα να τις τιμολογησουν κατω του 5€ να αποκτησουν περισσοτερους συνδρομητες...!!!!   

     

Δεν γίνεται από τη στιγμή που έχουμε ευρώ και είμαστε στην ΕΕ.

Οι τιμές είναι ίδιες με ελάχιστες διαφορές σε όλες τις χώρες του ευρώ.

Η ευρωπαϊκή νομοθεσία επιτρέπει να έχεις πχ nova και να βλέπεις στην Ιταλία, στη Γερμανία κλπ χωρίς vpn και τέτοια.

Αν οι τιμές ήταν τέτοιες πολύ απλά ο Γερμανός κι ο Γάλλος θα έβαζαν το φτηνό ελληνικό Disney+ , Netflix κλπ.

Πως κάνουν κάποιοι σήμερα στην Ελλάδα... ψάχνοντας για τούρκικο Netflix, αργεντίνικο Spotify κλπ.

Και η θέαση θα είναι για το Γάλλο πολύ απλή υπόθεση, ούτε vpn δεν θα θέλει. 

Και κάτι άλλο, εκεί που έφτασαν οι τιμές των αθλητικών στους πρόσφατους διαγωνισμούς οι τιμές του EON είναι πολύ χαμηλές.

Η United πουλάει κάτω του κόστους όταν δίνει Fiber 100, τηλέφωνο, αθλητικά και τα άλλα τηλεοπτικά στα 40 ευρώ και κάτι.

Αν δεν είχε τόσο χρήμα από πίσω δεν θα πούλαγε σε αυτές τις τιμές.

Επεξ/σία από aypnia
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε για να εχεις EON είσαι υποχρεωμένος να έχεις και internet και σταθερο από τον πάροχο; Αν ναι, λυπαμαι, δεν θα παρω. Όταν καταλάβουν γιατί ο κοσμος έχει στραφεί στο netflix και σε αντίστοιχες πλατφόρμες, τότε το συζητάμε ξανά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, ier506 είπε

Οποτε για να εχεις EON είσαι υποχρεωμένος να έχεις και internet και σταθερο από τον πάροχο; Αν ναι, λυπαμαι, δεν θα παρω. Όταν καταλάβουν γιατί ο κοσμος έχει στραφεί στο netflix και σε αντίστοιχες πλατφόρμες, τότε το συζητάμε ξανά!

Όχι, από οποιοδήποτε πάροχο θα παίζει, δηλαδή και από cosmote και vodafone.

Για wind εννοείται, την αγόρασαν κι αυτή, και το wind vision θέμα χρόνου είναι να κλείσει.

Η διαφορά είναι η εξής.

Αν βάλεις από αυτούς και fiber και τηλέφωνο ουσιαστικά θα στα χρεώνουν αυτά με 20 ευρώ.

Διαφορετικά, αν έχεις άλλο πάροχο, 23 ευρώ με αθλητικά και 10 ευρώ χωρίς.

Σκέτο EON

http://www.nova.gr/programmata/eon-tileorasi

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jadawin είπε

Εγώ έχω netflix. Ειμαι καλυμμένος. Όλα καλά είναι, ειδικά αν είναι φτηνά. Απο τη στιγμή που επαψα να ασχολούμαι με κριτικές (imdb κλπ), παντα βρίσκω κατι να μου αρεσει.

ολα καλα ειναι σχετικο ...αντικειμενικα στο νετφλιξ απο τις 100 σειρες οι 90 ειναι για τα σκουπιδια

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδή για να καταλαβω δεν θα έχω την δυνατότητα να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία με πληρωμή μέσω χρεωστικής κάρτας και χωρίς δεσμεύσεις όπως κάνει η cosmote tv ;;;...Αν ισχύει το 24μηνο που διάβασα απλά γελάω.

 

 

Επεξ/σία από Tsapinho
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Νετφλιχ και Disney+ soon, δεν υπαρχει λογος να αγορασεις αυτη την απατη...
Καλυτερα να δωσω 5 ευρω και να δω το ματς που θελω σε ενα καφε.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...