Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Μπορώ να βάλω το eon extra και να βλέπει καποιος ταυτόχρονα που είναι σε άλλο σπίτι ή πρέπει να είναι στο ιδιο δικτυο ολες οι συσκευες που γινεται προβολή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 25/11/2021 στις 3:04 ΜΜ, paiktaras69 είπε

είμαι ο μόνος που με την καμία δεν μπορώ να συνδεθώ από mibox s ?

Aγορασμένο novago extra, τσεκ από pc ότι έχει επιλεγεί ΄΄θέαση σε μεγάλη οθόνη΄΄ και μου βγάζει μήνυμα υπέρβασης 

Αν έχεις συνδέσει την tv θα πρέπει να κάνεις καταργηση απο τις ''Ρυθμίσεις- υπηρείες ΕΟΝ'' και ξανά σύνδεση με το mibox. Δέχεται μόνο 1 συσκευη σε μεγάλη οθόνη. Εγώ αυτό έκανα και συνδέθηκα κανονικά χωρίς το extra

Στις 22/11/2021 στις 4:42 ΜΜ, Pepina είπε

Προ ολιγου εκανα διαγραφή την tv android 32''  και εβαλα κωδικό στο mibox. Σε σχεση με την tv που πάγωνε η οθονη και άκουγες μονο ήχο παίζει, αλλά  μαυρίζει για λιγα δευτερόλεπτα και επανέρχεται. Πιστεύω να στρώσει αλλιώς πάμε για μεγαλύτερη τηλεόραση γιατί παίζει και αυτό ρόλο. Για ιντερνετ δεν παίζει ρόλο γιατί με εως 24 απο ταμπλετ και καστ παίζει απροβλημάτιστα.

Εντέλει παίζει και το mi box κανονικά. Το δοκίμασα εχθες στην 43'' και δεν είχε καθόλου κολλήματα και μαύρισμα οθονης. Μετα το ξανασύνδεσα στην 32΄΄ μπήκα στις ρυθμίσεις του ΕΟΝ και εβγαλα απο την ονομασια τις ιντσες και αφησα μόνο το android tv δεν ξέρω αν παίζει ρόλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2021 στις 2:14 ΜΜ, Pepina είπε

Αν έχεις συνδέσει την tv θα πρέπει να κάνεις καταργηση απο τις ''Ρυθμίσεις- υπηρείες ΕΟΝ'' και ξανά σύνδεση με το mibox. Δέχεται μόνο 1 συσκευη σε μεγάλη οθόνη. Εγώ αυτό έκανα και συνδέθηκα κανονικά χωρίς το extra

 

Eπαναλαμβάνω, δεν είναι τίποτα συνδεδεμένο στο EON, επιλεγω προβολή σε μεγάλη οθόνη από το laptop, βάζω τον κωδικό που μου εμφανίζει το mibox στο laptop και μου πετάει αμέσως μήνυμα υπέρβασής συσκευών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση. Εχω δορυφορικο και βλεπω απο pc κ laptop.αναλογως.eon. εχω ομως μια τηλεοραση στο γραφειο στην αθηνα που επειδη ειναι ισογειο πρεπει να βαλω κεραια. Παιζει να βαλω εκει chromecast κ να βλεπω eon? Ειναι panasonic και δεν υποστηριζει απο οτι βλεπω. Αλλα με chromecast θα βλεπω κανονικα? Ξερει κανεις? Μιλαμε για 2η συσκευη. Στο σπιτι συνεχιζω με δορυφορικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/11/2021 στις 5:27 ΜΜ, paiktaras69 είπε

Eπαναλαμβάνω, δεν είναι τίποτα συνδεδεμένο στο EON, επιλεγω προβολή σε μεγάλη οθόνη από το laptop, βάζω τον κωδικό που μου εμφανίζει το mibox στο laptop και μου πετάει αμέσως μήνυμα υπέρβασής συσκευών

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Μάλιστα πήρα και την συνδρομή την έξτρα για 2 εγκαταστάσεις και μου λέει ακόμα το ίδιο. Βέβαια το Mibox το έχω σε σύνδεση άσχετη με του σπιτιού που είναι η συνδρομή (Vodafone). Βέβαια απο Browser παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τους Ελληνες του εξωτερικού μονο με VPN συνδεεται η εφαρμογή.  Η Cosmote το έχει ανοιχτό κανονικά .

Υπολογιστή και κινητό παίζει κανονικά με VPN .

Τηλεόραση εχω κατεβάσει την εφαρμογή πετάει ενα κωδικό για να γίνει verified αλλα δεν προχωράει μετά.

Πως συνδέεται σε Android TV χωρίς ΕΟΝ δέκτη?

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, ReVoM είπε

Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Μάλιστα πήρα και την συνδρομή την έξτρα για 2 εγκαταστάσεις και μου λέει ακόμα το ίδιο. Βέβαια το Mibox το έχω σε σύνδεση άσχετη με του σπιτιού που είναι η συνδρομή (Vodafone). Βέβαια απο Browser παίζει κανονικά.

Η προβολη σε μεγαλη τηλεοραση για οσους εχουν δορυφορικη γινετε ΜΟΝΟ στην τηλεοραση που ειναι η δορυφορικη..
Δεν ισχυει αυτο που γινονταν παλια με το novago 
Πρεπει να παρεις πακετο ΕΟΝ για να δεις με smartbox σε αλλη τηλεοραση
Μου τα εξηγησε ενα ευγενεστατο παιδι απο την ΝΟΒΑ γιατι και εγω τις ιδιες αποριες ειχα
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, coftaras1974 είπε

Η προβολη σε μεγαλη τηλεοραση για οσους εχουν δορυφορικη γινετε ΜΟΝΟ στην τηλεοραση που ειναι η δορυφορικη..
Δεν ισχυει αυτο που γινονταν παλια με το novago 
Πρεπει να παρεις πακετο ΕΟΝ για να δεις με smartbox σε αλλη τηλεοραση
Μου τα εξηγησε ενα ευγενεστατο παιδι απο την ΝΟΒΑ γιατι και εγω τις ιδιες αποριες ειχα
 

Δεν ισχύει. Ο καθένας τους λέει ότι θέλει. Εγω σε άλλο σπίτι έχω το δορυφορικό, και σε άλλο σπίτι βλέπω σε μεγάλη οθόνη ΕΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yazidis είπε

Δεν ισχύει. Ο καθένας τους λέει ότι θέλει. Εγω σε άλλο σπίτι έχω το δορυφορικό, και σε άλλο σπίτι βλέπω σε μεγάλη οθόνη ΕΟΝ

με ποιά συσκευή βλέπεις ΕΟΝ στην μεγάλη οθόνη; με boxακι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yazidis είπε

Δεν ισχύει. Ο καθένας τους λέει ότι θέλει. Εγω σε άλλο σπίτι έχω το δορυφορικό, και σε άλλο σπίτι βλέπω σε μεγάλη οθόνη ΕΟΝ

πως βλέπεις σε μεγαλη οθονη?Εχειις βαλει το πακετο ΕΟΝ με την extra θεαση?
Με box πως βλεπεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tempo είπε

με ποιά συσκευή βλέπεις ΕΟΝ στην μεγάλη οθόνη; με boxακι;

 

10 ώρες πριν, coftaras1974 είπε

πως βλέπεις σε μεγαλη οθονη?Εχειις βαλει το πακετο ΕΟΝ με την extra θεαση?
Με box πως βλεπεις ?

Mi box, με eon extra συσκευή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια,  τρεχω το ΕΟΝ απο το app της τηλεορασης (χωρις κανενα κολλημα) και το boxaki που μου εδωσαν καθεται στο κουτι του, αμα το παω στο χωριο θα παιζει κανονικα και στις 2 τηλεορασεις;  Και αν ναι, φανταζομαι δεν θα βλεπει ο ενας οτι βλεπει ο αλλος;;.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

σε εμένα πάντως δεν παίζει στο mibox και έχω ενεργοποιημένο eon extra

Προφανώς υπήρξε κάποιο bug στο σύστημα τους, και όσοι ενεργοποίησαν το ΕΟΝ έξτρα ΜΕΤΑ το λανσάρισμα της Eon tv, μπορούσανε να το βάλουν. Εγώ έτσι έκανα. Πρώτη φορά σαν eon tv extra το πήρα, όχι σαν nova go extra.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...