Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/11/2021 στις 2:13 ΠΜ, Kostas75 είπε

Θα κοιτάξω να τα συγκρίνω πάλι, μήπως κάνω λάθος ή έχει αλλάξει κάτι και θα ενημερώσω εδώ.

Update:  Τελικά η διαφορά είναι γύρω στα 30-35 δευτερόλεπτα.

Νταξει δεν είναι πολλά τα δευτερόλεπτα καθυστέρησης γιατί συγκριτικά με σάιτ για αγώνες καθυστερούν 1.5 λεπτό συγκριτικά με την κανονική ροή του αγώνα 

Να ρωτήσω σε περίπτωση από δορυφορικό το γυρίσω σε eon ο εξοπλισμός τι γίνεται τον επιστρέφω πίσω η τον κρατάω και  μου είναι άχρηστος???🤔

 

🤔span widget

Επεξ/σία από katerinaki94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, cumulus είπε

Μια βοηθεια.Παω εδω http://www.eon.tv επιλεγω νοβα και με πεταει στη σελιδα της νοβα δηλαδη εδω https://nova.gr/eon-tv/discover-eon Tι κανω λαθος;

Μπες στη σελίδα, και αντί να πατήσεις Nova, πάτησε κάτω κάτω που έχει log in. Μετά θα σου ζητήσει να επιλέξεις τον πάροχο (εκεί θα διαλέξεις τη nova)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, yazidis είπε

Μπες στη σελίδα, και αντί να πατήσεις Nova, πάτησε κάτω κάτω που έχει log in. Μετά θα σου ζητήσει να επιλέξεις τον πάροχο (εκεί θα διαλέξεις τη nova)

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/11/2021 στις 5:16 ΜΜ, Thresh είπε

Υπομονή λίγο ακόμα, έχει ακουστεί ότι από το 2022 θα δώσει και FTTH (από το δίκτυο των OTE/Voda/Wind) και 200Mbps πακέτα η Nova.

Ναι ευτυχώς, μου το είπε υπάλληλος τους. Σε κανά 8μηνο λέει.

Στις 13/11/2021 στις 3:31 ΜΜ, katerinaki94 είπε

Νταξει δεν είναι πολλά τα δευτερόλεπτα καθυστέρησης γιατί συγκριτικά με σάιτ για αγώνες καθυστερούν 1.5 λεπτό συγκριτικά με την κανονική ροή του αγώνα 

Να ρωτήσω σε περίπτωση από δορυφορικό το γυρίσω σε eon ο εξοπλισμός τι γίνεται τον επιστρέφω πίσω η τον κρατάω και  μου είναι άχρηστος???🤔

 

🤔span widget

Βασικά ούτε εκείνοι ξέρουν. Μάλλον το κρατάς είπαν σε εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα εγκατάσταση στο ταμπλετ μου συνδέθηκα με τον κανονικό λογαριασμό μου,  (Nova-go) και βλέπουμε μεσω cast και προς μεγάλη μας έκπληξη δεν κολλάει καθόλου ούτε στα live. Σε σχέση με την tv android που πάγωνε η εικόνα μετά απο δευτερόλεπτα και είχαμε μόνο ήχο. Θέλω να περάσει ο μήνας να καταργήσω την tv, και να δοκιμάσω σαν δεύτερη συσκευή στο mi box. Αλλά θέλει πολύ δουλειά ακόμα το ΕΟΝ γιατί δεν είναι δυνατόν να παίζει σωστά μόνο σε κινητα-Ταμπλετ εφοσον είναι για android. Το nova go τουλάχιστον μπορούσαμε να κατεβάσουμε την εφαρμογή για τάμπλετ σε tv-box, το ΕΟΝ οταν το κατέβασα και το άνοιξα μου έβγαζε δεν το υποστηρίζει.  (Εως 24mpbs)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/10/2021 στις 12:36 ΠΜ, dpress είπε

Από ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, όσοι έχουν σύνδεση δορυφορική νόβα το ΕΟΝ παίζει μόνο σε φορητή συσκευή. Δηλαδη σε 2 συσκευές.

Σε smart TV ή tv box. κατέβασα την εφαρμογή έβαλα τον κωδικό ενεργοποίησης σε μεγάλη οθόνη και βγάζει μήνυμα για υπέρβαση αριθμού συσκευών.

Για όσους δεν έχουν δορυφορική και πάρουν το κουτί ΕΟΝ θα παίζει φυσικά στην tv που ειναι συνδεδεμένο το κουτί ΕΟΝ, θα παίζει σε μια επιπλέον τηλεόραση κατεβάζοντας τη σχετική εφαρμογή (είτε σμαρτ tv ή tv box) και σε μια φορητή συσκευή. Δηλαδή σε 3 συσκευές.

Σημαντικό είναι να διευκρινιστεί αν τα αθλητικά live θα μπορείς να τα βλέπεις ταυτόχρονα σε δυο συσκευές ή θα συνεχίσει η νόβα να στο κλειδώνει μόνο σε μια συσκευή όπως κάνει μέχρι τώρα.

 

Επεξ/σία από pity1987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2021 στις 2:36 ΠΜ, dpress είπε

Από ότι έχω καταλάβει μέχρι τώρα, όσοι έχουν σύνδεση δορυφορική Nova το ΕΟΝ παίζει μόνο σε φορητή συσκευή. Δηλαδή σε 2 συσκευές.
Σε smart TV ή TV Box. Κατέβασα την εφαρμογή έβαλα τον κωδικό ενεργοποίησης σε μεγάλη οθόνη και βγάζει μήνυμα για υπέρβαση αριθμού συσκευών.
Για όσους δεν έχουν δορυφορική και πάρουν το κουτί ΕΟΝ θα παίζει φυσικά στην TV που είναι συνδεδεμένο το κουτί ΕΟΝ, θα παίζει σε μια επιπλέον τηλεόραση κατεβάζοντας τη σχετική εφαρμογή (είτε Smart TV ή TV Box) και σε μια φορητή συσκευή. Δηλαδή σε 3 συσκευές.
Σημαντικό είναι να διευκρινιστεί αν τα αθλητικά live θα μπορείς να τα βλέπεις ταυτόχρονα σε δυο συσκευές ή θα συνεχίσει η Nova να στο κλειδώνει μόνο σε μια συσκευή όπως κάνει μέχρι τώρα.

Τελικά τι ισχύει για το επισημασμένο με κόκκινο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πρέπει φυσικά να έχεις κάνει ανανέωση στο συμβόλαιο, το οποίο είναι πλέον πιο φθηνό σε σχέση με το παρελθόν και κανείς την ενεργοποίηση μέσω υπολογιστή και όχι από το app στο κινητό. Είναι πολύ απλό, στην αρχή και εγώ παιδευομουν μέσω του κινητού. Μπαίνεις στο my account της nova από υπολογιστή και στις υπηρεσίες εον , δηλώνεις τη μεγάλη οθόνη που θέλεις. Από smart Sony λειτουργεί άψογα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια παρακαλώ Είμαι από Ροδο απο χθες έχει ενεργοποιηθεί στη γραμμή μου το πακέτο της Νόβα με ιντερνετ 100 σταθερό και eon tv. Έχω θέμα με το σταθερό και παίρνω τηλ κ πέφτει η γραμμή. Είπαν θα μου στείλουν τεχνικό οκ το προσπερνά,το μεγάλο μου θέμα ειναι ότι δε μπορώ να συνδεθώ στην eon. Από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι δεν υποστηρίζεται η υπηρεσία σε νησιά και να περιμένω τηλέφωνο για να μου γίνει νέα προσφορά... εγώ όμως έβαλα 100αρα Γιατί με διαβεβαίωσαν ότι μπορεί ιντερνετικα να παίζει η τηλεόραση.. έχει συμβεί δε κάποιον;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά, πελάτης double play πήγα να ρωτήσω για το full pack του eon στα 43, αρχικά με ενημέρωσε ότι δεν παίζει το δωρεάν τρίμηνο, επειδή είμαι ήδη πελάτης, αλλά έκπτωση στα 29 ευρώ για 6 μήνες. Πάμε παρακάτω, ρώτησα για τις συσκευές, μου είπε ότι το box πρέπει να είναι στο χώρο που έχω κάνει τη σύνδεση. Αυτό ισχύει; Δηλαδή δεν μπορώ να το πάρω σε άλλο σπίτι να βλέπω με άλλον πάροχο πχ; Επίσης, έχω ένα mi stick αν κατεβάσω και εκεί την εφαρμογή την βλέπει σαν κινητό αυτή τη συσκευή ή θα με κόβει αν έχω ταυτόχρονα τον αποκωδικοποιητή και παίζει.

Ιδανικά θέλω να κάνω το εξής, επειδή στα σπίτια που θέλω να βλέπω υπάρχει ήδη συμβόλαιο με άλλον πάροχο. Θέλω να βάλω triple play με το eon στα 43 ευρώ στο ένα διαμέρισμα όπου είχε ήδη nova και εκεί δεν θα βλέπω καν, απλώς θα εκμεταλλευτώ το 100αρι που μέχρι τώρα ήταν 20. Θέλω να πάρω λοιπόν τον αποκωδικοποιητή στο δεύτερο σπίτι που έχω Vodafone και θέλω σε τρίτο σπίτι να παίζει ταυτόχρονα μέσω του mi stick σε τηλεόραση. Παίζει κάτι τέτοιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι αναβαθμίστηκα και εγώ σε EON. 6 μήνες έκπτωση και δωρεάν το boxaki. Και εμένα μου είπαν να είναι στον ίδιο χώρο με τη σύνδεση. Εκτιμώ όμως ότι είναι για θέματα βέλτιστης ταχύτητας. 

Αυτό που ρώτησες για άλλο χώρο, πολύ απλά το δοκιμάζεις. Το mi stick δεν πρέπει να το βλέπει σαν κινητό αλλά σαν boxaki (συσκευή μεγάλης οθόνης) οπότε εαν δεν έχεις το extra, λογικά θα σε κόβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, yiankap είπε

Έτσι αναβαθμίστηκα και εγώ σε EON. 6 μήνες έκπτωση και δωρεάν το boxaki. Και εμένα μου είπαν να είναι στον ίδιο χώρο με τη σύνδεση. Εκτιμώ όμως ότι είναι για θέματα βέλτιστης ταχύτητας. 

Αυτό που ρώτησες για άλλο χώρο, πολύ απλά το δοκιμάζεις. Το mi stick δεν πρέπει να το βλέπει σαν κινητό αλλά σαν boxaki (συσκευή μεγάλης οθόνης) οπότε εαν δεν έχεις το extra, λογικά θα σε κόβει.

Βάλε ένα powerline όπως έβαλε ο πατέρας μου και το πας όπου θες στο σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...