Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Άρα φαντάζομαι λογίζεται ως Android συσκευή. Έχω μαύρα μεσάνυχτα από smart TVs, εδώ και χρόνια δεν έχω καν τηλεόραση.

Δε ξέρω πως το λογαριάζει γιατί και εγώ δεν είμαι συνδρομιτής cosmote, παρά μόνο παίρνω sports daily pass για κανα champions league / europa

Σε αυτό το επίπεδο παίζει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προ ολιγου εκανα διαγραφή την tv android 32''  και εβαλα κωδικό στο mibox. Σε σχεση με την tv που πάγωνε η οθονη και άκουγες μονο ήχο παίζει, αλλά  μαυρίζει για λιγα δευτερόλεπτα και επανέρχεται. Πιστεύω να στρώσει αλλιώς πάμε για μεγαλύτερη τηλεόραση γιατί παίζει και αυτό ρόλο. Για ιντερνετ δεν παίζει ρόλο γιατί με εως 24 απο ταμπλετ και καστ παίζει απροβλημάτιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δωρεάν ελεύθερη για όλους η ΕΟΝ της Nova για 4 ημέρες

Η Nova ανοίγει τον κόσμο της ΕΟΝ σε όλους από την Πέμπτη 25 Νοεμβρίου και για 4 ολόκληρες ημέρες και δίνει την δυνατότητα σε όλους να δουν τους προκριματικούς αγώνες της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ για το FIBA Basketball World Cup 2023. Ξεκινώντας από τον αγώνα της Εθνικής Ελλάδος Μπάσκετ με τη Μεγάλη Βρετανία, η Nova μας δίνει την ευκαιρία να ζήσουμε τη μοναδική εμπειρία ΕΟΝ δωρεάν μέχρι και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου με τον αγώνα της Εθνικής ενάντια στη Λευκορωσία. Η διαδικασία είναι πολύ απλή: Το μόνο που έχουν να κάνουν οι τηλεθεατές είναι να μπουν στο nova.gr/fiba/ και να συμπληρώσουν τη φόρμα εγγραφής οποιαδήποτε στιγμή από το πρωί της Πέμπτης 25 Νοεμβρίου. Στη συνέχεια θα τους σταλεί ένας μοναδικός κωδικός με τον οποίο θα μπορούν να ξεκλειδώσουν όλα τα αθλητικά και επιλεγμένα ψυχαγωγικά κανάλια της ΕΟΝ από τις 25 έως και τις 28 Νοεμβρίου στον υπολογιστή, το tablet ή το smartphone τους.

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/media-news/363867/dorean-eleytheri-gia-olous-i-eon-tis-nova-gia-4-imeres

Επεξ/σία από ds12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και σόρρυ αν σας ζαλίζω αλλά έχω μπερδευτεί με μερικά πράγματα. Εγω έχω ιντερνετ νοβα χωρίς τηλεοραση κλπ. Μπορώ να κάνω κανονικά την μετατροπή σε ΕΟΝ+. Η τηλεοραση μου δεν είναι κοντά σε γραμμή ιντερνετ, μπορώ δηλαδή να βάλω ένα powerlink και να συνδέσω το ΕΟΝ ΒΟΧ κανονικά, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι ο μόνος που με την καμία δεν μπορώ να συνδεθώ από mibox s ?

Aγορασμένο novago extra, τσεκ από pc ότι έχει επιλεγεί ΄΄θέαση σε μεγάλη οθόνη΄΄ και μου βγάζει μήνυμα υπέρβασης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια

Πήρα σήμερα την προσφορά για δοκιμή 4 ημερών αλλά ενώ σε κινητό συνδέεται κανονικά στο xiaomi tv box μου ζητάει να επισκεφτώ το self care portal μου και να βάλω κωδικό, αν αυτό είναι το my nova δε μπορώ γιατί δεν είμαι πελάτης, αν δεν είναι και είναι άλλη σελίδα απλά δε τη βρίσκω όσο και να googlaro 

Πάντως αν θέλει να επιβεβαιώσει μέσω nova account το μποξ ενώ το κινητό όχι το βρίσκω λίγο κουλό σε δοκιμαστική εφαρμογή, δηλαδή πως θα τη δοκιμάσω 4 μέρες να δω αν μου κάνει;απο το κινητό των 6 ιντσών; Υποτίθεται είναι για μη πελάτες όπως εγώ μήπως και μας τραβήξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, revyien είπε

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια

Πήρα σήμερα την προσφορά για δοκιμή 4 ημερών αλλά ενώ σε κινητό συνδέεται κανονικά στο xiaomi tv box μου ζητάει να επισκεφτώ το self care portal μου και να βάλω κωδικό, αν αυτό είναι το my nova δε μπορώ γιατί δεν είμαι πελάτης, αν δεν είναι και είναι άλλη σελίδα απλά δε τη βρίσκω όσο και να googlaro 

Πάντως αν θέλει να επιβεβαιώσει μέσω nova account το μποξ ενώ το κινητό όχι το βρίσκω λίγο κουλό σε δοκιμαστική εφαρμογή, δηλαδή πως θα τη δοκιμάσω 4 μέρες να δω αν μου κάνει;απο το κινητό των 6 ιντσών; Υποτίθεται είναι για μη πελάτες όπως εγώ μήπως και μας τραβήξουν

το ιδιο προβλημα εχω κ γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

είμαι ο μόνος που με την καμία δεν μπορώ να συνδεθώ από mibox s ?

Aγορασμένο novago extra, τσεκ από pc ότι έχει επιλεγεί ΄΄θέαση σε μεγάλη οθόνη΄΄ και μου βγάζει μήνυμα υπέρβασης 

Έχεις πρόγραμμα EON; Αν ναι μπορείς να το βάλεις σε Xiaomi TV Box Mi Box S σαν μεγάλη οθόνη. Υπέρβαση συσκευών σου βγάζει μήπως ήδη το έχεις σε μεγάλη οθόνη smart TV; 
Η υπηρεσία EON Extra σου παρέχει 1 επιπλέον θέαση σε 1 μικρή συσκευή από κινητό/tablet/pc/laptop άρα άσχετο στην δική σου περίπτωση.

7 ώρες πριν, revyien είπε

Καλησπέρα θα ήθελα μια βοήθεια

Πήρα σήμερα την προσφορά για δοκιμή 4 ημερών αλλά ενώ σε κινητό συνδέεται κανονικά στο xiaomi tv box μου ζητάει να επισκεφτώ το self care portal μου και να βάλω κωδικό, αν αυτό είναι το my nova δε μπορώ γιατί δεν είμαι πελάτης, αν δεν είναι και είναι άλλη σελίδα απλά δε τη βρίσκω όσο και να googlaro 

Πάντως αν θέλει να επιβεβαιώσει μέσω nova account το μποξ ενώ το κινητό όχι το βρίσκω λίγο κουλό σε δοκιμαστική εφαρμογή, δηλαδή πως θα τη δοκιμάσω 4 μέρες να δω αν μου κάνει;απο το κινητό των 6 ιντσών; Υποτίθεται είναι για μη πελάτες όπως εγώ μήπως και μας τραβήξουν

Η προσφορά ισχύει στον υπολογιστή, το tablet ή το smartphone. Με cast απ΄το κινητό στο xiaomi θα σου παίξει.

Επεξ/σία από babis69
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, babis69 είπε

Έχεις πρόγραμμα EON; Αν ναι μπορείς να το βάλεις σε Xiaomi TV Box Mi Box S σαν μεγάλη οθόνη. Υπέρβαση συσκευών σου βγάζει μήπως ήδη το έχεις σε μεγάλη οθόνη smart TV; 
Η υπηρεσία EON Extra σου παρέχει 1 επιπλέον θέαση σε 1 μικρή συσκευή από κινητό/tablet/pc/laptop άρα άσχετο στην δική σου περίπτωση.

Η προσφορά ισχύει στον υπολογιστή, το tablet ή το smartphone. Με cast απ΄το κινητό στο xiaomi θα σου παίξει.

δεν το έχω σε smart tv , αυτο είναι το θέμα μου, από την 1η στιγμη μου το παρουσιάσε, με τοπου πρωτοβγήκε η εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,
είμαι συνδρομητης της Nova σε τηλέφωνο και Internet. 
Ενδιαφέρομαι για το EON πακέτο.
Παίζει μόνο σε smart tv?
Εγω που έχω μια απλή Sony 32" δεν μπορώ να συνδέσω το smart box που δίνουν;
Να σημειώσω ότι έχω android tv και βλέπω κανονικά ότ ιθέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι το eon μέσω δορυφόρου δουλεύει μόνο στο ακίνητο που γίνεται εγκατάσταση; Καθώς δεν υπάρχει πλέον το nova εξοχικό σκέφτηκα να κανω συνδρομή μέσω δορυφόρου στο σπίτι κ όταν πηγαίνω στο εξοχικό να παιρνω το κουτί με την κάρτα μαζί. Μια υπάλληλος της nova μου είπε ότι ο δέκτης δε θα δουλέψει σ αλλη διεύθυνση κ μου φάνηκε αρκετά περίεργο. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να ναι τεχνικά εφικτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Notis21a είπε

Ισχύει ότι το eon μέσω δορυφόρου δουλεύει μόνο στο ακίνητο που γίνεται εγκατάσταση; Καθώς δεν υπάρχει πλέον το nova εξοχικό σκέφτηκα να κανω συνδρομή μέσω δορυφόρου στο σπίτι κ όταν πηγαίνω στο εξοχικό να παιρνω το κουτί με την κάρτα μαζί. Μια υπάλληλος της nova μου είπε ότι ο δέκτης δε θα δουλέψει σ αλλη διεύθυνση κ μου φάνηκε αρκετά περίεργο. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς μπορεί να ναι τεχνικά εφικτό. 

Δε μπορώ να βρω τρόπο όπου θα μπορούσε να περιοριστεί αυτό. Προσωπικά το έκανα παλιότερα για χρόνια, και με τις δυο τις εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yazidis είπε

Δε μπορώ να βρω τρόπο όπου θα μπορούσε να περιοριστεί αυτό. Προσωπικά το έκανα παλιότερα για χρόνια, και με τις δυο τις εταιρίες.

Kαι μένα αυτό με παραξενεψε. Πώς μπορεί να "κλειδώσει" ενα δορυφορικο κουτί ώστε να δουλεύει σε ένα συγκεκριμένο μέρος μόνο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...