Προς το περιεχόμενο

EON TV, η νέα συνδρομητική τηλεοπτική πλατφόρμα, μετεξέλιξη της Nova ξεκινά από 10€ το μήνα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2021 στις 6:20 ΜΜ, babis69 είπε

Πάτε σε κατάστημα ή τηλεφωνικά στο 13831 και τους λέτε να κρατήσετε το δορυφορικό και να μεταβείτε από Nova πρόγραμμα που είστε τώρα, σε πρόγραμμα EON.

Θα τους πάρω κι εγώ, πριν ένα μήνα ανανέωσα και δε μου είπαν κάτι. Έχω δορυφορικό με όλα μέσα 37 ευρώ

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 489
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,θέλω να βάλω το ΕΟΝ+ το πακέτο που είναι μόνο για τηλεόραση,αυτό μπορεί να παίξει και στο εον μποξ που σου δείνει η εταιρία ταυτοχρόνως με το mi box s ή επειδή είναι και αυτό boxaki δεν γίνεται?γιατί στο σαιτ τους γραφει 

  • Θέαση μέσω EON Smart Box.
  • Θέαση μέσω εφαρμογής EON από Smart TV, κινητό, tablet ή laptop. 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/12/2021 στις 11:15 ΜΜ, coyote2 είπε

Σήμερα σταμάτησε να παίζει στον browser της lg και καλά ότι δεν υποστηρίζεται...

Βγάλανε μηνυμα για να μη συνδέεται..

Ξέρουν ποιον έχει η LG και τον βγάλανε από τη λίστα 

Τι εννοείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Τι εννοείς ;

Άμα ανοίξεις τον browser στο eon.tv δε σε αφήνει να συνδεθείς, σε πετάει σε άλλη html που και ότι δεν υποστηρίζεται ο browserσου

Μέχρι τον Κυριακή έμπαινα κανονικά άλλο τύπου chrome που έχει η lg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, coyote2 είπε

Άμα ανοίξεις τον browser στο eon.tv δε σε αφήνει να συνδεθείς, σε πετάει σε άλλη html που και ότι δεν υποστηρίζεται ο browserσου

Μέχρι τον Κυριακή έμπαινα κανονικά άλλο τύπου chrome που έχει η lg

Ok, δεν αναφέρεσαι στην εφαρμογή του ΕΟΝ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Ok, δεν αναφέρεσαι στην εφαρμογή του ΕΟΝ…

Αναφέρομαι σε ένα τεχνικό κλείδωμα που επιβάλλανε αυτό το κλείδωμα δεν είναι ότι δεν υποστηρίζεται απλώς αποφασίσανε να μην παίζει στους browser της smart TV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω παιδιά έφαγα μια φόλα σήμερα… Χάλασε χθές το novabox το καινούριο δεν θυμάμαι μοντέλο. Πήγα σήμερα και με έπεισαν να αλλάξω σε ΕΟΝ δορυφορικό. Έχασα τη λειτουργία παύσης, εγγραφής και on demand γιατί δεν υποστηρίζει τίποτα από αυτά ο νέος αποκωδικοποιητης! Επίσης δεν μου γράφει τι παίζει μετά στο epg, γράφει μόνο τι παίζει τώρα 😕 τραγικό εν έτη 2021 να γίνεται downgrade σε μια υπηρεσία. Δεν μπορούν να μου δώσουν παλαιότερο αποκωδικοποιητή καθώς τους έχουν καταργήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρώτησα και πιο πάνω για όποιον γνωρίζει.

ΕΟΝ TV στο εξωτερικό χωρίς VPN παίζει ?

Εδώ αγγλία μου λέει οτι δεν υποστηρίζεται ο πάροχος και φορτώνω VPN για να παρακολουθήσω.

Επεξ/σία από Prof_Chaos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρακολουθήσει όλη την κουβέντα, αλλά έχω την εξής ερώτηση. Είχα novaGO και με τους ίδιους κωδικούς μπαίνω κανονικά EON και το έχω στο tvbox μέσω της mobile εφαρμογής, στο κινητό και στο laptop. Πως μπορώ να βλέπω σε άλλο laptop;; Από ότι είδα δε φτάνει μόνο η αποσύνδεση και διαγραφή cookies.

 

ΥΓ. Αν εχει απαντηθεί παραπέμψτε με στο #post της απάντησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το πακέτο αλλά έχω 24αρα σύνδεση γιατί η vodafone δεν παρέχει στη διεύθυνσή μου fiber και περιμένω το Σεπτέμβρη που λήγει το συμβόλαιό μου για να φύγω. Απ' ότι μου είπαν αυτοί θέλουν 50αρα σύνδεση για να σου δώσουν το πακέτο. Αν τους πω ότι έχω 50αρα μπορούν αυτοί να το ελέγξουν; Η υπηρεσία θα παίζει με τη ταχύτητα που έχω γιατί έχω και το κοσμοτέ και παίζει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/12/2021 στις 1:00 ΠΜ, con14 είπε

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι για το πακέτο αλλά έχω 24αρα σύνδεση γιατί η vodafone δεν παρέχει στη διεύθυνσή μου fiber και περιμένω το Σεπτέμβρη που λήγει το συμβόλαιό μου για να φύγω. Απ' ότι μου είπαν αυτοί θέλουν 50αρα σύνδεση για να σου δώσουν το πακέτο. Αν τους πω ότι έχω 50αρα μπορούν αυτοί να το ελέγξουν; Η υπηρεσία θα παίζει με τη ταχύτητα που έχω γιατί έχω και το κοσμοτέ και παίζει μια χαρά.

Δεν μπορούν να το ελέγξουν, υπάρχει περίπτωση να έχεις σπασίματα.

Κάποιοι συνδρομητές βλέπουν μια χαρά με 24αρα ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jpil είπε

Δεν μπορούν να το ελέγξουν, υπάρχει περίπτωση να έχεις σπασίματα.

Κάποιοι συνδρομητές βλέπουν μια χαρά με 24αρα ταχύτητα.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αν κρίνω από το κοσμοτέ, ούτε εγώ θα έχω θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν , είναι δεδομένο ότι για να πάιξει ο eon σε μεγάλη οθόνη πρέπει να αλλάξεις το πακέτο σε eon, μου ενεργοποιήθηκε χτες και σήμερα κανονικά συνδέθηκε το mibox μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για όσους έχουν ανεξήγητο θέμα με το όριο των συσκευών:

Από το myaccount της nova επιλέγουμε «οι Υπηρεσίες μου» -> «ΕΟΝ» -> «Διαχείριση συσκευών».

Εκεί βλέπουμε τις συνδεδεμένες συσκευές. Το χρειάστηκα σήμερα που μου έβγαλε ένδειξη «Έχεις υπερβεί τον αριθμό των συσκευών», ενώ βλέπω όλο αυτό το διάστημα μόνο από ΜΙΑ, το σταθερό υπολογιστή!

Και τί βλέπω; 4 συσκευές, που στην ουσία είναι ακριβώς η ίδια, με διαφορετική IP (που αλλάζει όταν κλείνεις το ρούτερ ή κόβεται έστω στιγμιαία το ηλεκτρικό...) και διαφορετική έκδοση browser (επειδή ο browser κάνει αναβαθμίσεις σχεδόν κάθε μήνα). Οκ, σβήνω την πρώτη, οι επόμενες δεν σβήνουν και βλέπω κάτω με μικρά γράμματα «Μπορείς να διαγράψεις μια φορητή συσκευή κάθε 30 ημέρες». 😛👿

Τώρα δηλαδή να κάνω προσευχές να μήν ξανακοπεί το ρεύμα και να απενεργοποιήσω τις αναβαθμίσεις του browser για τους επόμενους δύο μήνες, για να σβήσω τις δύο «συσκευές» που «χρεώθηκα».

Μπορεί να εξαγοράστηκε. Μπορεί τώρα να λέγεται ΕΟΝ.

Αλλά παραμένει πάντα NOVA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...